Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask


1973marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Johny kask z szybka kosztuje...duzo, zalezy ile chcesz wydać. ja tez zastanawiałm się czy mojemu takiego czasem nie kupic ale jakoś kupiłam normalny + gogle i wyszło kasowo tyle co z szybka bo wybrał najdroższy:D a wracając do mojego męża największego przeciwnika kasków to jeździ w nim jakis miesiąc i wkońcu bardzo mi podziękował, że się mylił i że jeździ się super, porównania z czapką nie ma. no i do gogli sie tez przekonał. chyba nie ma osób niereformowalnych :)

Amberko na początku może być dziwnie ale po jakims czasie nie zamienisz go na czapkę:D

Mój przyjaciel też był przeciwnikiem i prześmiewcą,dopóki nie walnął głową w lód!Już sobie upatrzyłem fajny kask,ale ciągle się zastanawiam,co lepsze?Kask z szybką,czy z goglami? :rolleyes:

Mnie nic nie dewastuje fryzury :P.

Ani żadna czapka ani kask :D.

Tajemnica pewnie tkwi w gładkości skóry... i dobrych kremach... ;):D

Figo to Ty chyba masz trwala:D

Na wieki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie upatrzyłem fajny kask,ale ciągle się zastanawiam,co lepsze?Kask z szybką,czy z goglami? :rolleyes:

Szczerze powiem że nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek na stoku widział kogoś w kasku z szybą i w sumie nie bardzo potrafię sobie wyobrazić żebym mógł czegoś takiego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek na stoku widział kogoś w kasku z szybą i w sumie nie bardzo potrafię sobie wyobrazić żebym mógł czegoś takiego używać.

Widziałem gościa,który miał kask i szybkę nasuwaną jakby gogle i zacząłem się zastanawiać,czy to ma sens?Czy lepiej mieć gogle i "normalny" kask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gościa,który miał kask i szybkę nasuwaną jakby gogle i zacząłem się zastanawiać,czy to ma sens?Czy lepiej mieć gogle i "normalny" kask?

To jakiś dziwoląg, może przyjechał na motorze:D, w sumie to dość czarno widzę korzystanie z takiego kasku: kaski "lubią" spadać z półki np. przy takim kasku to się już nie będzie po co schylać, no i wydaje mi się że ta szybka przy mrozie będzie "zachuchana"... nie widzę tego inaczej...

Nie kombinuj patrz na ogół a nie margines, czyli kask+gogle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gościa,który miał kask i szybkę nasuwaną jakby gogle i zacząłem się zastanawiać,czy to ma sens?Czy lepiej mieć gogle i "normalny" kask?

w zeszłym roku testowałem coś takiego, wygląda zajebiście ale drogie toto i parowały mi znajdujące się pod wizjerem okulary

http://cgi.ebay.ch/HMR-H2-Skihelm-Military-Green-matt-Gr-L-M-09_W0QQitemZ200262487950QQihZ010QQcategoryZ100281QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek bardzo przydał mi się kask i to w sytuacji głupiej, która się może kazdemu przydażyć. Nartowałem we Włoszech i na jeden dzień wyskoczyliśmy do malutkiego ośrodka w miejscowości Maranza gdzie jeździ sie na górze Gitcheberg (ponad 2500 m npm więc jest kawałek stoku) - rejon Valle Isarco w bezpośredniej otoczeniu Dolomitów. Sytuacja była taka: dojeżdrzałem do miejsca gdzie schodzą sie dwie czerwone trasy i w miejscu ich zejścia można skręcić całkiem w prawo aby zjechać płaską trasą zjazdową do miejscowości lub przejechać jeszcze 30 metrów prosto do wejścia do gondolki. Dojeżdrzałem trasą z lewej strony więc wjeżdrzając na skrzyżowanie obejrzałem się w prawo na drugą trasę czy aby ktoś nie nadjeżdrza, w tym momencie wyprzedził mnie całkiem z lewej kolezka na gigantkach, obaj dojeżdrzliśmy już do konca "skrzyżowania" udając sie w lini prostej do gondolki gdy "Gigantowiec" zmienił zdanie i postanowił skręcić w prawo w kierunku zjazdu, skęcił w poprzek trasy (skrzyżowania) w ostatniej chwili by się zmieścić i walnał prosto we mnie jedną nartą wjeżdrzając mi przed buty. Zanim straciłem równowagę i upadłem puściły mi wiązania i opuściłem jego objęcia lecąc szczupakiem prosto w grupkę ludzi stojących dokładnie na końcu skrzyżowania tras (świetne miejsce na pogawędkę). Głową walnąłem gościa stojącego w środku prosto w jego głowę a pozostałych stojących pozamiatał gigantowiec bo jemu to nawet narty się nie odpieły. Szybko sie pozbierałem z ulga stwierdzając, żem cały i nietknięty wcale ale widok pobojowiska był nieciekawy. Facet którego załadowałem z byka leży i coś charczy a twarz ma zalaną krwią, gigantowiec leży 15 metrów dalej jakoś na boku i brzuchu i sie nie rusza wcale, pozostałe 2 osoby przygodne też sie pozbierały. Szybko chusteczką otarłę krew z twarzy poszkodowanego, który okazał się rodakiem, lekko rozcięta skóra koło oka czyli nic strasznego ale oko podbite jak u Michalczewskiego w 14 rundzie obrony tytułu. Gość narzeka na ból żeber bo po moim trafieniu wpadł na niego jeszcze Gigantowiec i przewrócił go na taki metalowy słupek z tablicą informacyjną. Facet jednak zaraz się pozbierał, żebra nieco puściły tylko oko puchło. Gigantowiec też się pozbierał jakoś, machneliśmy mu ręką ze staropolskim pozdrowieniem s...... i odjechał. Facet na gigantkach oczywiście nie miał kasku a wiązania to musiał mieć zdrowo dociągnięte bo mu się narty w tym karambolu nawet nie wypięły. Główny poszkodowany miał kask ale został tak nieszczęśliwie trafiony, że dostał kantem mojego kasku w okolice oka. Mój kask w miejscu trafienia się odkształcił co pewnie zmniejszytło straty zdrowotne, strach pomyśleć co by było gdybym go nie miał na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Bo na nartach trzeba jeździć z głową i w kasku;),ale jak się nie ma głowy to kask nie pomoże:)

głowa to mózg o kask to głowa a gogle to czapka:D....ojjj to prawda:)

johny narciarz nie kupuj kasku z szybą bo będziesz wyglądał jak policjant co przed chwilą zszedł z motoru posmigać na nartach:p....normalny kask+gogle firm jest w pytę,kwestia wyglądu i ceny...najgorszy kask jest lepszy niż najlepsza czapka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku testowałem coś takiego, wygląda zajebiście ale drogie toto i parowały mi znajdujące się pod wizjerem okulary

http://cgi.ebay.ch/HMR-H2-Skihelm-Military-Green-matt-Gr-L-M-09_W0QQitemZ200262487950QQihZ010QQcategoryZ100281QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Hmmm ja coś podobnego chce przetestować, ale już słyszałem własnie o parujących okularach ... brak przewiewu powietrza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku testowałem coś takiego, wygląda zajebiście ale drogie toto i parowały mi znajdujące się pod wizjerem okulary

http://cgi.ebay.ch/HMR-H2-Skihelm-Military-Green-matt-Gr-L-M-09_W0QQitemZ200262487950QQihZ010QQcategoryZ100281QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

fajne to ...ale czy wiatr nie będzie podwiewał pod ten wizjer, gogle bardziej chronią. z Uvexa taki kask jest w podobnej cenie albo droższy zależy po jakim kursie liczyć:D kosztuje jakoś 700-800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to ...ale czy wiatr nie będzie podwiewał pod ten wizjer, gogle bardziej chronią. z Uvexa taki kask jest w podobnej cenie albo droższy zależy po jakim kursie liczyć:D kosztuje jakoś 700-800zł

Można fajne kaski z szybką kupić nówki za 4 stówki.

Ten z uvexa to jakieś przegięcie ...

Musi Ci cokolwiek podwiewać bo okulary będą inaczej parować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można fajne kaski z szybką kupić nówki za 4 stówki.

Ten z uvexa to jakieś przegięcie ...

Musi Ci cokolwiek podwiewać bo okulary będą inaczej parować :)

ja mojemu kupiłam Casco Airwolf nie pytajcie za ile:D, sobie taki skromny Uvex S wing ale średnio jestem zadowolona, starszy model był lep[szy, ten ma jakieś otwory na uszy od środka a ja mam jakieś chyba inne uszka bo trochę mnie gnięcie i średnio pasuje, w next sezonie wymienie:), Misiek Ty to chyba masz jakiś dostęp do fajnych kasków?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ma jakieś otwory na uszy od środka a ja mam jakieś chyba inne uszka bo trochę mnie gnięcie i średnio pasuje, w next sezonie wymienie:), Misiek Ty to chyba masz jakiś dostęp do fajnych kasków?!:D

Nie wiem czy masz pełny kask. Ja mam z przyczepianymi miękkimi nausznikami.

Przez dwa sezony mnie wkurzało to, że kask uciskał, zawijał mi uszy od góry. Po całym dniu w garnku to nie było miłe uczucie. A że stary Lokiec to prawie Adam Słodowy to zacząłem się kaskowi przyglądać bliżej. I co i wyciąłem po kawałku styropianu w miejscu gdzie mnie uwierało (po odsłonięciu wyściółki). No teraz leży jak ulał.:D

Na dzień dzisiejszy mam w głowie kolejny tuning butów, ale o tym później jak coś w tym temacie zadziałam i się uda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Witam wszystkich.

Jako, że jestem nowy na forum to króciutko.

Kask jak najbardziej polecam wszystkim.

Jaki?

Taki, który najbardziej Ci pasuje a potem się podoba.

Dla mnie wygoda jest najważniejsza.

Osobiście wolę gogle.

Co do szybki to nie miałem żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kilka przemyslen na temat kasku po moim wypadku: przede wszystkim nie mialem zadnych problemow z glowa ;) znaczy zadnych zawrotow, utraty swiadomosci, wstrzasniecia itd, uzywam kask z twardymi uszami ktory mocno siedzi na czaszce, nie ma szans zeby sam spadl z glowy nawet jak nie jest zapiety. Mysle ze nie wszystkie kaski sa dobre, wygoda i zeby sie podobal to nie wszystko. Teraz na to patrze tak ze wygoda i podobanie to mniej wazne funkcje, bezpieczenstwo jest na 1 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kilka przemyslen na temat kasku po moim wypadku: przede wszystkim nie mialem zadnych problemow z glowa ;) znaczy zadnych zawrotow, utraty swiadomosci, wstrzasniecia itd, uzywam kask z twardymi uszami ktory mocno siedzi na czaszce, nie ma szans zeby sam spadl z glowy nawet jak nie jest zapiety. Mysle ze nie wszystkie kaski sa dobre, wygoda i zeby sie podobal to nie wszystko. Teraz na to patrze tak ze wygoda i podobanie to mniej wazne funkcje, bezpieczenstwo jest na 1 miejscu.

Na pewno ostateczną decyzję podejmę po przymiarce.Przede wszystkim bezpieczeństwo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz pełny kask. Ja mam z przyczepianymi miękkimi nausznikami.

Przez dwa sezony mnie wkurzało to, że kask uciskał, zawijał mi uszy od góry. Po całym dniu w garnku to nie było miłe uczucie. A że stary Lokiec to prawie Adam Słodowy to zacząłem się kaskowi przyglądać bliżej. I co i wyciąłem po kawałku styropianu w miejscu gdzie mnie uwierało (po odsłonięciu wyściółki). No teraz leży jak ulał.:D

Na dzień dzisiejszy mam w głowie kolejny tuning butów, ale o tym później jak coś w tym temacie zadziałam i się uda.

Pozdrawiam.

Lokciu mam pełny, wczoraj myślałam że mnie trafi w nim bo żeby było mało to ubrałam sobie pod niego kominiarkę, którą promocyjnie zakupiłam i chciałam wypróbować. tragedia, po moim tuningu chyba nic oprócz skorupy w nim nie zostanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex X Ride

Zaraziłem się i zacząłem szukać kasku. :) Znalazłem sobie coś takiego:

http://allegro.pl/item567399692_kask_uvex_x_ride_silver_xl_kurier_gls_gratis.html

Cena nie wysoka,firma dobra i nawet mi się podoba.Jak myślicie,dobry wybór,czy lepiej kupić coś innego?Może jednak lepiej znaleźć taki z twardą osłoną uszu? :rolleyes:

Z góry dzięki za poradę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraziłem się i zacząłem szukać kasku. :) Znalazłem sobie coś takiego:

http://allegro.pl/item567399692_kask_uvex_x_ride_silver_xl_kurier_gls_gratis.html

Cena nie wysoka,firma dobra i nawet mi się podoba.Jak myślicie,dobry wybór,czy lepiej kupić coś innego?Może jednak lepiej znaleźć taki z twardą osłoną uszu? :rolleyes:

Z góry dzięki za poradę! :)

Bardzo dobry kask, moja żona miała taki a teraz ja mam też, jest wygodny i dobrze siedzi na głowie, dobrze osłania (mam pewne doświadczenia w tej dziedzinie:cool:). Te osłony uszu wystarczą - no i nie gniotą co czasem nie jest mocną stroną kasku K2, który też posiadam - po 3-4 godzinach czuć, że ucho by chciało na swobodę w K2 a w Uwexie jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, mają wygodniejsze modele ale jak ten komuś pasuje i dobrze leży to jest ok. Nie wiem czy w IS znajdziesz, szukam teraz czegos dla żony i mieli tylko Giro i Carerre, resztki i do tego bardzo drogo. Ale może poza Krakowem jest coś innego dostępne. I tu jeszcze ciekawa obserwacja - dlaczego kaski prawie nigdy nie są przeceniane (lub bardzo niewiele jeśli wogole)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...