Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nakładnanie smaru tzw. opalarka...


doktor

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim smary mają zazwyczaj podaną temperaturę w której powinno się je nanosić i rozprowadzenie smaru przy pomocy nieodpowiedniej temperatury spowoduje że utraci on swoje właściwości. Najbardziej zabójcze jest przegrzanie smaru, choć nałożenie go w temperaturze niższej niżeli zaleca to producent smaru spowoduje że nie wniknie on odpowiednio w strukturę ślizgu.

Używając opalarki nie masz żadnej kontroli nad temperaturą, możesz doprowadzić nawet do uszkodzenia ślizgu, więc użycie opalarki nawet jako półśrodka w ogóle odpada!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co pytasz, jak i tak zrobisz po swojemu:confused:

A poza tym są smary w postaci past, żeli, sprejów, płynnych aplikatorów z przeznaczeniem do nanoszenia "na zimno"

kto pyta nie błądzi...;)

Ja tam od twojej wersji wolę czysty ślizg - no i nie uszkodzony przedewszystkim.

wiesz to wszystko zalezy jak to sie posluguje opalarką(jakby nazwac ja suszarką bylo mniej drastycznie)

z mojej strony temat zamkniety dowiedzialem sie tego co chcialem... dziękuje:)

a jak ci to nie pasuje co SB wymienił idz i kup swieczki i do dzieła:D

krawedzie juz naszlifowalem!! ... szlifierka katową :D

Edytowane przez doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to wszystko zalezy jak to sie posluguje opalarką(jakby nazwac ja suszarką bylo mniej drastycznie)

Ja mam rower, jakby nazwać go motorem byłby szybszy ?

Albo mówimy o opalarce albo o suszarce. Opalarką masz szansę stopić ślizg, suszarką może być wogóle trudno osiągnąć wymaganą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rower, jakby nazwać go motorem byłby szybszy ?

Albo mówimy o opalarce albo o suszarce. Opalarką masz szansę stopić ślizg, suszarką może być wogóle trudno osiągnąć wymaganą temperaturę.

mowimy o opalarce. ale moze nie wszyscy wiedza co to opalarka(bez obrazy) i sądza ze z tego wydobywa sie ogien - nie wydobywa sie, tylko bardzo cieple powietrze... to takie narzedzie jak suszarka tylko ze kilka razy mocniejsze(można sprobowac "kochanej" tesciowej wmowic ze to suszarka;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dużym nietaktem i sensowne jest nakladnanie smaru na narty opalarką(topienie smaru, skraplanie, rozprowadznie cieplym powitrzem po narcie).

w amatorskim narciarstwie sie tego nie praktykuje ale w narciarstwie zawodniczym stosuje sie specjalne opalarki (suszarki) do rozprowadzania smarow plynnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to problem kupić w jakimś lombardzie czy też komisie jakieś stare żelazko za 20 PLN? Oczywiście musi mieć sprawną regulację temperatury.

Ja mam takie żelazko i zdaje egzamin znakomicie.

PS Jarek w tym momencie mamy tyle samo postów.

... oczywiscie ze nie problem kupic stare zelazko :D :D ... czyli ... juz mam wiecej postow :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...