Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zell am See 17-24.01.09


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów na temat mojego rodzinnego wyjazdu:)

Dojazd...Warszawa-ZaS...po czarnym i to jest najważniejsze,bez używania łańcuchów...Polska -kiepsko,Czechy-dobrze,Austria-wybornie

Pobyt....Zell am See: dom apartamentowy, w dzielnicy Schüttdorf, 2 km od centrum Zell am See, spokojne, słoneczne położenie, 400 m od jeziora.

Pogoda....na 6 dni jazdy....4 dni słoneczko...1 dzień-sypał śnieg...1 dzień pruszył śnieg:)

Narty...1 dzień na Kicku....2 dni Maiskogel....3 dni Schmitten

Skipass...6 dni 180 jurków dla mnie...syn 91 jurków

Trasy....lodowiec mnie nie powalił,masa krótkich niebieskich tras z masą ludzi...no może czerwona 11-fajna i szybka:)....Maiskogel-ładnie utrzymana górka do jazdy na krawędzi...dość szeroko i równo...rodzinnie i relax....Schmitten-górka dla wymagajacych i fajne niebieskie i czerwone nr.2 i 8...lecz niestety bardzo dużo ludzi:o...o godzinie 12-13..kopy śniegu wysokości do kolan w niektórych miejscach:eek:.....jakichkolwiek kolejek do krzeseł i gondolek brak...mimo dużej ilości ludzi....szczególnie w piątek,złapałem fajną grupkę ludzi jadących...jedna z fotek

Reasumując:piękna okolica,fajne miasteczka ZaS i Kaprun...narciarsko trochę słabiej,choć naszych rodaków dość mało.W skali szkolnej dałbym 4+...nie więcej...biorąc pod uwagę aspekt wypoczynku rodzinnego+ narty...bo za same narty(mimo dobrej infrastruktury)...max 4:rolleyes:

Powrót...po czarnym na Czechy...i tam 3 dni,ale to już kilka słów w dziale Czechy:D

Podsumowując:jechałem tam z myślą że będzie sporo ludzi(według różnych opinii) i to się potwierdziło,ale jestem bardzo zadowolony bo nie ma co porównywać do Czech czy Słowacji...nie mówiąc o Polsce...choć piątek na Schmitten był trochę białczański:D

kilka fotek....http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1556&catid=newimages&cutoffdate=1

Edytowane przez pax53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów na temat mojego rodzinnego wyjazdu

Trasy....lodowiec mnie nie powalił,masa krótkich niebieskich tras z masą ludzi...no może czerwona 11-fajna i szybka:)....Maiskogel-ładnie utrzymana górka do jazdy na krawędzi...dość szeroko i równo...rodzinnie i relax....Schmitten-górka dla wymagajacych i fajne niebieskie i czerwone nr.2 i 8...lecz niestety bardzo dużo ludzi:o...o godzinie 12-13..kopy śniegu wysokości do kolan w niektórych miejscach:eek:.....jakichkolwiek kolejek do krzeseł i gondolek brak...mimo dużej ilości ludzi....szczególnie w piątek,złapałem fajną grupkę ludzi jadących...jedna z fotek

Reasumując:piękna okolica,fajne miasteczka ZaS i Kaprun...narciarsko trochę słabiej,choć naszych rodaków dość mało.W skali szkolnej dałbym 4+...nie więcej...biorąc pod uwagę aspekt wypoczynku rodzinnego+ narty...bo za same narty(mimo dobrej infrastruktury)...max 4

No to dobrze,że wyjazd sie udał.

Pobyt....Zell am See: dom apartamentowy, w dzielnicy Schüttdorf, 2

km od centrum Zell am See, spokojne, słoneczne położenie, 400 m od jeziora.

Ale co z tym jeziorem?Pływaliście?Żeglowaliście?Czy może bojery?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Mareczku to tylko sciąga z folderu z tym jeziorem,ale odległość się zgadzała:D....w niektórych miejscach zaczęło przeciekać...to żadne sporty oprócz nurkowania lodowego nie wchodziły w grę:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tych czarnych traskach na Sznyclu też było tłoczno. Jak ja tam kiedyś byłem to tłok był wszędzie a na tych traskach nie. Chodzi mi głównie o tą, która idzie najpierw po czerwonej grzbietem w stronę ZaS i odbija się stromo w lewo - taka długa dośc bo ok 1000 m róznicy tam bedzie, dosyć wąsko bez las (druga w sumie równoległa tylko odbija sie dalej sporo jadąc tą traską po grzbiecie). Ogólnie to sie mocno zgadzam z twoimi opiniami o tym resorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tych czarnych traskach na Sznyclu też było tłoczno. Jak ja tam kiedyś byłem to tłok był wszędzie a na tych traskach nie. Chodzi mi głównie o tą, która idzie najpierw po czerwonej grzbietem w stronę ZaS i odbija się stromo w lewo - taka długa dośc bo ok 1000 m róznicy tam bedzie, dosyć wąsko bez las (druga w sumie równoległa tylko odbija sie dalej sporo jadąc tą traską po grzbiecie). Ogólnie to sie mocno zgadzam z twoimi opiniami o tym resorcie.

chyba chodzi Ci o czarną nr.11,która łączy się z czerwoną 17 i schodzi do Cityxpressu...była nieprzygotowana a na końcu oblodzona bo słonko operowało na dole i było ok 0.0 stopni a na górze -3 stopnie....zjechałem raz i dałem sobie spokój,bo po 2 dniach opadach śniegu ratraki tam nie za bardzo popracowały...a ja jeszcze zamierzam w marcu jechać na narty...a w gipsie to raczej kiepsko sie jeżdzi:D:D:D....

też tak uważam...że ośrodek fajny na raz...zaliczony i nie wrócę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam...że ośrodek fajny na raz...zaliczony i nie wrócę:P

A mnie jakoś nigdy nie ciągnęło do Europa Sport Region.:confused:

Jakoś jak słyszałem że ktoś mówi że jedzie do Austrii na narty, a jak dla mnie to za mało informacji,więc pytałem a konkretnie gdzie, i buły zazwyczaj wymieniane 2 nazwy Kaprun albo Zell am See. W związku z tym postanowiłem że skoro już tam wszyscy z Polski byli to ja nie będę.;)

....i nie mówię że nigdy...ale na razie się tam nie wybieram:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBw sumie masz rację....w zasadzie Kaprun+ZaS to jedno i to samo z ta różnicą że Kaprun ma lodowiec a ZaS Schmitten....lodowiec bym porównał do Białki w sensie tras...masa ludzi i niebieskie trasy bardzo wąskie i krótkie(nie ma co robić 2 dni...byłem jeden dzień)...a Schmitten to lepiej utrzymany Szczyrk:D....choć w weekendy ludzi ogromna masa i trasy rozjechane....wyjazd był rodzinny,w moim przypadku 50/50...ja z Michałem jeżdzę na nartach....a dziewczyny w barku lub po sklepach latają:D...więc taka forma ujdzie w tłoku....lecz typowo narciarsko to jest 2 liga...i po sąsiedzku Saalbach wygląda duuuużo lepiej:)

w kwaterze miałem TV z lokalnymi 4 kanałami na których w godzinach 8-17 w wersji "LIVE" pokazywane były 4 stacje narciarskie...jeden kanał -lodowiec i Maiskogel,2 kanał-Schmitten.3 kanał -Saalbach,4 kanał-Bad Gastain.....i podawane były temperatura,grubość pokrywy śnieżnej ,siła wiatru....kamerki z tych ośrodków pracowały jak zwykła telewizja....pokazywały ludzi,stoki,trasy....i już o 8 rano wiedziałem czy na Schmitten świeci słonko mimo że na dole było buro...bardzo fajne ustrojstwo....i własnie w Saalbach na stokach było przynajmiej o połowe mniej ludzi niż na Schmitten...po godzinie 17 telewizja przechodziła w stan "uspienia" i pokazywał wersje dzienną po zamknięciu wyciągów....bardzo pomocne w codziennej praktyce narciarskiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwaterze miałem TV z lokalnymi 4 kanałami na których w godzinach 8-17 w wersji "LIVE" pokazywane były 4 stacje narciarskie.......bardzo pomocne w codziennej praktyce narciarskiej:)

Bardzo pomocne jak się chce babę wkur...:D, od rana w telewizji Live Alpenpanorama, potem cały dzień na stoku, a po powrocie znowu w TV Alpenpanorama :D

Ale nie...nie... my jesteśmy wszyscy normalni, tylko cała reszta nas nie rozumie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocne jak się chce babę wkur...:D, od rana w telewizji Live Alpenpanorama, potem cały dzień na stoku, a po powrocie znowu w TV Alpenpanorama :D

Ale nie...nie... my jesteśmy wszyscy normalni, tylko cała reszta nas nie rozumie:D

zaje....ście to ująłeś....dokładnie tak było....jeszcze moja córa znalazła jakis kanał dziecięcy Toggo Kind czy jakoś tam i ona z "nami" naciarzami też walczyła:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę pod stołem........

Jaszcze miałem zamiar napisać jak wygląda mój dzień "po alpejsku" ale na razie zaniechałem, bo nie chcę żebyście wiedzieli jakim idiotom na prawdę jestem:D

A to Saalbach to mnie kusi...

Mnie też, ale stąd i stamtąd słyszę że ludzi bardzo dużo, więc odkładam to aż pojawi się u mnie tak możliwość żeby jechać końcem listopada jak tylko ośrodek ruszy, bo to jedyna szansa że może być ludzi mało.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to ja chyba byłem na innym lodowcu :)

Czy na pewno mówisz o lodowcu? Tam gdzie orczyki se łażą ?

tak to ten sam lodowiec,tylko ja w sumie nie lubię bardzo krótkich i gęsto usytuowanych tras....to oczywiscie moja opinia i nie może być postrzegana jako antyreklama ośrodka...poprostu jak kto woli.....i jeszcze trafiłem na -9 stopni i mocny wiatr i to mnie utwierdziło w przekonaniu że lodowiec w pełni sezonu zimowego to nie najlepsze rozwiązanie...a tak reszta super....jak na złość nie naładowałem aparatu i siadł mi na górze stąd tylko kilka zdjęć na lodowcu i nie mogłem udokumentować dzikich tłumów:eek:....nie wiem jakos tak trafiłem...i to był poniedziałek:eek:...natomiast Schmitten i Maiskogel w sumie ok,choć tez nie powala na kolana:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

pełna zgoda Michale:)...i na Twoim zdjęciu jest czytelnie,mi nie dane było takiego wykonać z braku technicznego(padło foto)....a ilość ludzi jak ja byłem można jeszcze podwoić:o...na listopad lub marzec to jest fajny wariant, na zimę nie koniecznie...ale ogólnie fajne miejsce,bez żadnych porównań do naszych rodzimych stoków....bo to tak jakby porównywał austryjackie drogi do naszych:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z Kaprun-Zell. Duży wyjazd (50 istot), mieszkałem w pension Praga (nie polecam, skibus nie dojeżdża, a w ekipie różne upodobania - jedni chcieli na Kicek inni na Zell a autobus jeden). Pogoda cudowna, oprócz pierwszego dnia na Kicku wiało mocno. Ludzi - ogrom, pierwszego dnia w naszej grupie sporo kontuzji (nawet odlot śmigłowcem), ja też zaliczyłem lot ale krótki na ok. 3 mb, całe szczęście jeżdżę w kasku.Trasy szybko rozjeżdżone, fakt, ze infrastruktura niesamowita i przepustowość kosmiczna. Kolejne dni spędzaliśmy na Schmitten i tam podobnie dużo ludzi, ale nie wieje i wole trasy po laskach. Każdy znajdzie coś dla siebie (mieliśmy kompletne świeżynki i już jeżdżących). Fajne łączone trasy niebieskie przechodzą w czerwone i czarne, te ostatnie super, dużo mniej ludzi na nich i ciekawe. Z tego co wiem to Austryjacy mieli właśnie ferie i dlatego tłumy, ale jak pisał Pax53 to wcześniej też tłumy. Aha.. jeszcze jedno jak zawsze na stoku jedzenie smakuje o niebo lepiej i tym razem także i w barach też przepustowość duża, bez kolejek i dla mnie smacznie. Uwaga moja jest taka, że tam również ludziska stają gdzie popadnie - DRAMAT. Jadę sobie a za rogiem grupa parapetów stworzyła barykadę, ledwo ujechałem, choć i nasi też stawali w poprzek.

Posumowanie

Wolę Maso.... wiem, wiem tylko 35 km tras... ale tam zawsze sie tyle najeździłem że nogi w du...ę wchodziły i nie bałem sie , że w kogoś lub ktoś we mnie wjedzie - moje i mojej ekipy opinia.

Pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem Bad Hofgastein 17-24/01/2009.

Warunki rewelacyjne,ludzi nie dużo, jezdziłem 3 dni Bad Hofgastein-Bad Gastein

2 dni Dorfgastein-Grossarl, 1 dzień Apendorf-Wagrain.Załuję tylko ze nie udało mi się pojezdzić na Sportgastein ale był prawie cały czas zamknięty z powodu wiatru. Podsumowując: narty- rewelacja,trasy-każdy coś dla siebie znajdzie,

po prostu POLECAM .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...