Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic SL 10ib ? Wystarczą?


p_rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że takich tematów było sporo, ale czas biegnie do przodu, a ponadto nie chcę komuś robić bałaganu w jego sprawach i uważam, że zasługuję na "swój kącik"

1. Kiedy najlepiej jest kupić/ sprzedać narty? Zamierzam zmienić w końcu swoje wysłużone już Atomic Beta Race Carv 9.12

Jeżdżę głównie w Polsce [podkarpackie]. Szukam czegoś z promieniem do ok 17m. Moja obecna narta to druga slalomka z sezonu 01/02 --> w róznych warunkach jeździła - ogólnie nie narzekałem

Narta nie do "wożenia się".

Chciałbym aby narta była trwała [rdzeń drewniany?] żebym nie musiał jej przez co najmniej 3 sezony zmieniać, tym bardziej iż planuję zakup używanych lub nowych (jakaś chyba meega promocja) tak do 700/900zł.

Może być niewybaczająca błędy (nauczę się czegoś może), może mi dać w kość ale też żebym był w stanie je "docisnąć", może być wymagająca - bo jak wymaga, to kształci , nogi kształtowane na przysiadach - silne. Nie chciałbym żeby mi jej "brakło" po powiedzmy dwóch sezonach.

Poziom mój to pewnie gdzieś w okolicach 6 ze sporymi ambicjami i chęcią doskonalenia się w kunszcie narciarskim Jeżdzę 4 sezon z tego co kojarzę...

Mam ~173/4,waga różnie - od 68 do ponad 73, docelowo koło 75.

Firma nie ma znaczenia, może być mało znana, pod warunkiem, że sprzęt dobry.. Wygląd narty na ostatnim miejscu jako kryterium wyboru.

Jakie modele moglibyście mi polecić, abym szukał?

Muszą być przynajmniej z sezonu 05/06 - starszych na pewno nie chcę. Chyba, że trafię na jakiś okaz z małym przebiegiem

Ewentualnie rzućcie może ogólnikami, typu pierwsza cross, druga slalomka...

Pozdrawiam

Buty Fischer Soma F8000 MF

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=1053

Znalazłem Atomic SL 10ib za 750... cena kusząca.. tylko czy wystarczą mi te narty na powiedzmy 3 sezony? Nie wyklepią się? jak z ich jakością? [myślałem o dł. 163]

http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?co=kolekcje_narty&id_grupy=1947&id_modelu=2427

Myślałem też nad Fischer RX8 ... ale one są droższe o 150 zł. I kosztuję 900, a nie tak jak Atomic 750 :confused:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1975&id_modelu=2485

Pozdrawiam :)

Na forum innym (wiadomo ;) ), polecono mi K2 Moto Cross... Co o tym myślicie? 167cm byłoby ok?

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z drewnianym rdzeniem to może Volkl ?

W tej cenie znajdziesz cokolwiek? ;)

Ewentualnie BLIZZARD CMX 11 IQ dł. 166 cm?

Proszę, pomóżcie, bo gubię się w tym.

Najlepiej byłoby crossówkę, ale jak będzie coś SL to przeżyję..

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Jeśli to ma być powód ...

może się jakiś fachman znawca nt. drewna i innych "wkładek" wypowiedzieć... ale fachman, to dla mnie ktoś, kto wie na pewno, bo trochę dużo tych mitów nam wokół rdzenia narosło... Ja słyszałem wersję, że drewno trwalsze... słyszałem również wersję, że jest dokładnie odwrotnie...

Ktoś wie ?

Pomijając już fakt, że statystyczny obywatel spędza na stoku w roku naście, dzieścia dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak jakby w Atomicu w ogólenie ma drewna a ludzie kupują i jeżdżą.

I ja też jeździłem sporo i jakoś mi tego drewna nie brakowało ...

Atomic tamten, to SL. Wolę cross.

Sam mam wciąż Atomica i jestem zadowolony - ale są już zużyte - mało krawędzi i za krótkie.

Te RX 8 - długość 165 będzie ok?

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fischer to fischer:D i basta:D Ave fischer:P nie a tak serio bardzo fajna narta moj staruszek teraz na takiej sobie smiga i bardzo chwali takze moge polecic bo on wybredny gad jest:)

;)

Atomic tamten, to SL. Wolę cross.

Sam mam wciąż Atomica i jestem zadowolony - ale są już zużyte - mało krawędzi i za krótkie.

może ja mniej wybredny jestem :)ale jezdze najczesciej na crossówkach atomica. czesto dla urozmaicenia próbuje na innych w tym np RX8 i ...wolę atoma. w trudnych warunkach do szybkiej jazdy jest jak dla mnie pewniejszy.

ale zeby nie było - w temacie slalomek to fisher bardziej mi odpowiada niz SL'ka atomica:D wszystko to kwestia indywidualnych preferencji i stylu jazdy, dlatego najlepiej zrobisz jak sobie wypozyczysz "kandydatów" i potestujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 8 - długośc 165 ok?

teoretycznie dla takiej narty to długośc ok 10cm mniej

natomiast spotkałem sie w dwóch wypożyczalniach nazywanych szumnie fisher ski test center (i w kraju i za granicą) gdzie wmawiano mi iz powinny byc 10 do 20cm krótsze.

dla mnie ta narta o 20 cm krotsza była za krótka ale waże ponad 100 kilo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hah, nie pasują mi te RX 8.

Używałem je 4 dni - teraz chcę je sprzedać...

Na Atomach (które na szczęście nadal mam) lepiej mi się jeździ(ło) :)

Wygląda na to, że jeszcze chwilę 9.12 je zostawię... Mam sentyment do nich. Ewentualnie będę szukał czegoś podobnego (9.12 / 9.16 lub coś w tym stylu o dł 155 lub 160)... Hihi

Parafrazując bugajsona

Bo atomic to atomic i basta :D Ave atomic!

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz crosa to po co ten RX8? Lepiej jakiś SX Atomica, Head I XRC1100 czy wspomniane K2 a jak już Fisher to coś z Progresorów, Aero X albo jakiś Crossmax z Salomona.

Też mnie to zastanowiło,fakt,że RX-8 powinno sobie poradzić,ale jako cross to już lepiej ten CMX.Ale pewnie nie o to chodzi,Rafał się przyzwyczaił do atomica i oczekuje takiej samej jazdy i odczuć z nią związanych.A może te narty są za bardzo wymagające;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej właśnie kiedy wykonujemy już wyuczone ruchy,a narty zachowują się zupełnie inaczej,jak tego oczekujemy;)Pomijam warunki śniegowe,przygotowanie sprzętu.Może trzeba troszkę dłużej pojeździć na tych fiszerach,albo trzeba było przetestować kilka modeli nart.W ten sposób Rafał wpędzisz się w spiralę-kupowania i sprzedawania sprzetu.Albo zastanów się czego oczekujesz od narty,co najlepiej lubisz jeździć.Myślę,że jak szukałeś crossa to chcesz raczej uniwersalną nartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po tym, że się na niej źle jeździ:D Ale tak poważniej to taka, która nie do końca robi to co chcemy, jest zbyt nerwowa, trudną ją opanować, czuć, że techniki nam do niej brakuje (np chce wyjechać spod d... a nie wie sie dlaczego niby) a przedewszystkim zaczna sie ją traktować bardziej siłowo co skutkuje szybszym i wiekszym zmęczeniem. To sie może tyczyć nie tylko nart zbyt trudnych ale też takich, ktore kompletnie nie pasują bo np na tego typu desce nigdy sie nie jeździło i ona wymaga innego stylu i nieco innych nawyków- dajemy jej radę ale bez wyraźnej przyjemnosci i męczy ona fizycznie - wrażenie zwłaszcza w krótkim kontakcie z takimi nartami.

Darek - ale czy cross to narta uniwesralna? Może troche bardziej niż slalomka ale tylko pod względem warunków, co do jazdy to raczej głównie do szybkiego zap... z góry na dół średnim i dłuższym skrętem.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie męczy mnie - ale ciężko porównać, bo wraz z wyjazdami nogi nieco się wyrobiły... na początku atomy - nogi mnie bolały na drugi dzień, teraz na rx 8 nie.

2. Panuję nad nimi można powiedzieć bez problemów (można powiedzieć, bo bez problemu to eksperci), jadą tam gdzie chcą, jeździłem na nich na tyczkach (1 raz w życiu!- wiadomo bez zbijania, ale tor był narzucony), nie wjechałem w żadną (a obok nich), co jest sukcesem :D

Nie są nerwowe, chyba, że przy szybkiej jeździe na wprost (wiadomo - łapie krawędź), ale ja bardziej jeżdżę krotkie/średnie łuki [nie podnieca mnie jazda na krechę - a poza tym, narty o zacięciu slalomowym do tego się nei nadają]

Chciałem bardziej uniwersalną, bo jeżdżę głównie w Polsce ;)

3. Kumpel z którym jeżdżę, zauważył (ja też), że na RX 8 jeżdżę wolniej, jeździmy z podobną prędkością, podczas gdy na 9.12 zawsze zostawał z tyłu raczej.

4. Na płaskim są jakieś wolne - wiem dziwne :P

5. Przechodząc z krawędzi na krawędź w atomic, rozpędzałem się stopniowo (zależy od podkręcania), tutaj z tym problem...

Wiem, jestem upierdliwy, może to są moje urojenia, ale nie wiem co mam z nimi zrobić :)

Narty są zauważalnie lżejsze od Atomica, mimo, że dłuższe całe 10 cm.

Dla przypomnienia - jeżdżę na 6.

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...