Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Palące stopy - charakterystyka buta


juice

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie, nie chcę osobnego tematu zakładać, tym bardziej że było takich milion, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Ile kosztuje zrobienie całego botka "na wtrysk" w Windsporcie w Krakowie? Niby na stronie jest cennik ale jak klikam to mi się nie ładuje.

Chyba nie będzie prostszej drogi do uzyskania odpowiedzi na Twoje pytanie jak wykonanie jutro tel. do Windsport:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie prostszej drogi do uzyskania odpowiedzi na Twoje pytanie jak wykonanie jutro tel. do Windsport:cool:

No napisałem do nich emaila w tej sprawie, ale jestem niecierpliwy bo mam daleko do Krakowa a w przyszłą sobotę jadę tam z kumplem, więc chce mieć wszystkie dziury w wiadomościach na ten temat załatane. Liczę że ktoś na forum sobie to zmontował i może mi coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, nie chcę osobnego tematu zakładać, tym bardziej że było takich milion, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Ile kosztuje zrobienie całego botka "na wtrysk" w Windsporcie w Krakowie? Niby na stronie jest cennik ale jak klikam to mi się nie ładuje.

Byłem w Sobotę i też pytałem ,najnowszy model to koszt ok 800-1000 oczywiście wtrysk chemia,trochę tańsze rozwiązanie to but który pęcznieje i następnie jest termoutwardzany na nodze,mieli jeszcze też tańszy wtrysk chyba z poprzedniego sezonu coś koło 600,wszystko oczywiście z sidasa.Trzeba jednak tam zajechać i zrobić wszystko na miejscu bo naprawdę potrafią bardzo pomóc np.wkładki (170-360),obarczanie buta (50 punkt) niektórym można ulubione buty uratować .Jeśli but nie trzyma mają system wkładek na botek doklejanych i dociskających.Naprawdę polecam i dodam że nie pracuję dla nich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

mam spore doswiadczenie w podobnych bolach stopy. niestety.

pojawiajacy sie "z nikad" potworny bol spodu stopy w srodstopiu, mrowienie, czesto towarzyszacy bol zewnetrznej krawedzi stopy. walczylem z tym pare lat. w moim przypadku bol nie do przewidzenia przy zakupie bez wzgledu na czas spedzony w bucie w sklepie/domu przed zakupem.

Ostatnie (do teraz) buty gdzie nie mialem tego problemu to byly Koflachy VIP 512 Comp, ale to bylo chyba w 1992 roku, czy cos kolo tego. potem przetestowalem chyba ze 12 par. zawsze to samo.

przed ostatnim sezonem spedzilem w sklepie chyba ze 4h w atomicach hawx 120. suuuper. kupilem i... pojawil sie bol.

akurat na poczatku grudnia bylem w livigno wiec atak na serwis robiacy wkladki, odbarczanie itp. musze powiedziec, ze gosciu co tam pracuje naprawde sie zna na rzeczy. zanim mu opowiedzialem o co chodzi "zmacal mi stopy" i wiedzial juz wszystko co mialem do powiedzenia.

Poza przypadkami za waskiego buta, takie bole pojawiaja sie gdy stopa nie ma wlasciwego podparcia w tej czesci gdzie spod stopy jest uniesiony (antyplatfus;). Jesli jest tam niedostateczne podparcie (za nisko wypietrzona wkladka), stopa w naturalny sposob kompensuje ten problem dodatkowo obciazajac zewnetrzna krawedz stopy. wszystko sie napina i pojawia sie bol. zjawisko nie wystepuje przy normalnej jezdzie poniewaz wtedy obciazamy przede wszystkim wewnetrzna czesc stopy i wtedy pod wiekszym obciazeniem uklad stopa-but dziala poprawnie.

Kolejnym problemem, ktorego przy tych bolach (wiem, ze bywaja potworne) nie odczuwamy to niepoprawna praca kolan (maja tendencje do schodzenia sie do wewnatrz, ktora tez musimy kompensowac). dlatego tak wazne jest precyzyjne ustawienie kolan w procesie formowania wkladki.

Po zrobieniu wlasciwej wkladki przynajmniej w moim przypadku bole cakowicie ustapily. kosztowalo to wszystko razem chyba 35eur, ale warte bylo kazdych pieniedzy. do tego dochodzi fakt, ze subiektywnie latwiej jest mi poprawnie dociazyc gorna narte w carvingowym skrecie.

no to napocilem... ale mam nadzieje, ze przydatne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta, a nie ma nikt na forum takich botków robionych na wtrysk? Jestem ciekaw opinii użytkowników na ten temat. Mogą być dowolne foamy.

Hej, ja miałem przez prawie 4 lata FOAMy - Atomic AFT.

Super sprawa. Natomiast sama pianka nie wypełnia wkładki od dołu.

Formowanie tylko góra i boki.

Sam proces formowania - makabra - już o tym pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałem do tego Krakowa, zrobiłem sobie te Sidasy, teraz tylko czekam na jakieś rozpoczęcie sezonu żeby to przetestować. Mam nadzieję że to zrobi jakąś różnicę bo wkładki do butów kosztujące 350zł to jednak chyba muszą coś dać. Swoją drogą mogę polecić sklep Windsport, do którego się udałem w celu wykonania wkładek. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Pani która się tym zajmuje raczej lekarzem nie jest, ale ma zauważalną wiedzę z zakresu ortopedii i doboru butów narciarskich. Zainteresowanym mogę powiedzieć że robienie takiej wkładki w moim przypadku trwało ponad 1.5h ale w przypadku osób o normalnych stopach trwa to mniej niż połowę tego czasu. Niestety posiadam liczne wady ortopedyczne, które skutecznie wydłużyły ten proces. Po przetestowaniu napiszę coś na forum o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani powiedziała że moje buty są tak wąskie że tylko ten jeden model do nich wejdzie, a niestety był to ten najdroższy, nazywa się jakiś tam ski race czy coś takiego.

SB - Robienie tych wkładek wygląda następująco:

Serwisant wkłada je do takiego specjalnego piecyka i one się tam nagrzewają, żeby się zrobiły plastyczne. W tym czasie ściąga odcisk twojej stopy na urządzeniu, które pomysłem przypomina takie zabawki co kiedyś były modne wśród dzieci, tzw. gniotki, czyli balon z mąką. działa to na tej samej zasadzie. Jest wielki gumowy balon w który wciskasz stopę i robi się w nim jej odcisk. Jak wkładka się nagrzeje, wyciąga się ją z pieca i wkłada w ten odcisk a następnie przydeptujesz ją od góry swoją stopą. Czekasz aż wystygnie i gotowe. Potem to urządzenie wraca do swojego poprzedniego kształtu i pozostaje tylko ewentualnie przyciąć wkładki do buta jeżeli są za długie. Normalnie całość trwa około 40 minut. Piszę normalnie, bo Pani w Windsporcie mówiła że zazwyczaj ściąga odcisk za pierwszym albo drugim razem, za mnie zdjęła chyba za 6, przez moje płaskostopie i inne koślawości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze kolega powyżej. jeszcze raz dla chętnych podkreślam. Pozycja w czasie wyciskania stóp (robi się oczywiście dwie na raz) jest superhiperultrazajegigaWAŻNA.

Dobrze jak robi to superspec bo ustawi Cię poprawnie (choć wydaje się z początku superupierdliwy), a pozycja w której trzeba stać wbrew pozorom do naturalnych nawet narciarsko nie należy. dziwne ustawienie wynika z tego, że kształt wkładki ma korygować również pracę kolan (osiowość) jak już pisałem powyżej.

to tak ku przestrodze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sidas

jeśli moge coś dodać to zrobienie samych wkładek nie pomogło było wręcz gorzej

ale wpadłem na sposób sama wkładka nie jest wystarczająco twarda żeby utrzymać stopę po dociśnięciu klamer, więc specjalną masą " podbudowałem " wkładkę od spodu specjalną masą. Po paru latach męczarni w różnych butach w końcu spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli moge coś dodać to zrobienie samych wkładek nie pomogło było wręcz gorzej

ale wpadłem na sposób sama wkładka nie jest wystarczająco twarda żeby utrzymać stopę po dociśnięciu klamer, więc specjalną masą " podbudowałem " wkładkę od spodu specjalną masą. Po paru latach męczarni w różnych butach w końcu spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sidas

Witam wszystkich.

mam spore doswiadczenie w podobnych bolach stopy. niestety.

pojawiajacy sie "z nikad" potworny bol spodu stopy w srodstopiu, mrowienie, czesto towarzyszacy bol zewnetrznej krawedzi stopy. walczylem z tym pare lat. w moim przypadku bol nie do przewidzenia przy zakupie bez wzgledu na czas spedzony w bucie w sklepie/domu przed zakupem.

Ostatnie (do teraz) buty gdzie nie mialem tego problemu to byly Koflachy VIP 512 Comp, ale to bylo chyba w 1992 roku, czy cos kolo tego. potem przetestowalem chyba ze 12 par. zawsze to samo.

przed ostatnim sezonem spedzilem w sklepie chyba ze 4h w atomicach hawx 120. suuuper. kupilem i... pojawil sie bol.

akurat na poczatku grudnia bylem w livigno wiec atak na serwis robiacy wkladki, odbarczanie itp. musze powiedziec, ze gosciu co tam pracuje naprawde sie zna na rzeczy. zanim mu opowiedzialem o co chodzi "zmacal mi stopy" i wiedzial juz wszystko co mialem do powiedzenia.

Poza przypadkami za waskiego buta, takie bole pojawiaja sie gdy stopa nie ma wlasciwego podparcia w tej czesci gdzie spod stopy jest uniesiony (antyplatfus;). Jesli jest tam niedostateczne podparcie (za nisko wypietrzona wkladka), stopa w naturalny sposob kompensuje ten problem dodatkowo obciazajac zewnetrzna krawedz stopy. wszystko sie napina i pojawia sie bol. zjawisko nie wystepuje przy normalnej jezdzie poniewaz wtedy obciazamy przede wszystkim wewnetrzna czesc stopy i wtedy pod wiekszym obciazeniem uklad stopa-but dziala poprawnie.

Kolejnym problemem, ktorego przy tych bolach (wiem, ze bywaja potworne) nie odczuwamy to niepoprawna praca kolan (maja tendencje do schodzenia sie do wewnatrz, ktora tez musimy kompensowac). dlatego tak wazne jest precyzyjne ustawienie kolan w procesie formowania wkladki.

Po zrobieniu wlasciwej wkladki przynajmniej w moim przypadku bole cakowicie ustapily. kosztowalo to wszystko razem chyba 35eur, ale warte bylo kazdych pieniedzy. do tego dochodzi fakt, ze subiektywnie latwiej jest mi poprawnie dociazyc gorna narte w carvingowym skrecie.

no to napocilem... ale mam nadzieje, ze przydatne.

jeśli moge coś dodać to zrobienie samych wkładek nie pomogło było wręcz gorzej

ale wpadłem na sposób sama wkładka nie jest wystarczająco twarda żeby utrzymać stopę po dociśnięciu klamer, więc specjalną masą " podbudowałem " wkładkę od spodu specjalną masą. Po paru latach męczarni w różnych butach w końcu spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinniście spróbować butów Rossignol z Sensorem3.

JC opisał tutaj i zrobił zdjęcia właśnie specjalnej masy pod wkładką i wrażenia z jazdy.

Ja wczoraj miałem je na nogach i wyraźnie czuje się działanie tej wkładki. Stopa ma duży komfort, ale oczywiście może nie być to pomocne przy bardziej nasilonych schorzeniach stóp etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam kilka słów od siebie :D

Tydzień temu zakupiłem buty w przedsezonowej promocji Rossignol Zenith Sensor 3 z flexem 100 - od razu zwróciłem uwagę na szerokość buta oraz technologię Sensor 3.

Wcześniej miałem wyraźnie węższe Atomici M80.

Cały dzień (na tyle mogłem zatrzymać buty do przymierzania) miałem je na nogach w domu i chyba pierwszy raz w życiu czułem, że mam naprawdę komfortowe buty.

Mierzyłem wiele modeli Salomona, Dalbello (na Atomici, po tym co przeżyłem w M80 nawet nie patrzyłem)

Co najważniejsze, znikł dręczący mnie od zawsze ból stopy.

Ale najważniejsze, czyli to, jak sprawują się na stoku będę mógł opisać dopiero w styczniu (pierwszy wyjazd w sezonie dopiero od 26.12 do 3.01 .. ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem takie Rossignole 110 z zeszłego sezonu - super wygodne były, nie kupiłem niestety i teraz sie bujam a nowe w cenie dużej. Mierzyłem tez 110 Tecnica Diablo ale dla mnie za niskie podbicie, fajne też w tej twardości były Nordici Speedmachine i Rossiego Radicale ale ceny na dziś też spore - przyjdzie poczekać chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytania do posiadaczy wkładek SIDAS:

- Na ile wystarcza jedna para wkładek? Tzn. nie wyciera się, nie zmienia kształtów, po prostu zachowuje swoje właściwości i pełni swoją funkcję.

- Czy zmieniając buty również musiałbym zmienić wkładki, bo np. dopasowując je do stopy jednocześnie dopasowuje się je do buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...