Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzenie maszynowe vs reczne


kemyR

Rekomendowane odpowiedzi

Hand made -za to zazwyczaj płaci się więcej,uznając ,że jest to lepsza jakość.

Ale jest jeden warunek,

Rzemieślnik wykonujący swoją robotę musi po trosze być artystą.

Cóż po ręcznym ostrzeniu nart jeśli do serwisu zatrudni się ślusarz umiejący jedynie władać pilnikiem.

Jest w tej dziedzinie troszkę "zakamarków" które trzeba zgłębić zanim weźmie się nartę na warsztat.

Jeśli więc ktoś dał ręcznie ostrzyć narty "ślusarzowi" i źle mu się jeździło a innym razem dał na maszynę i jazda była cudowna to oczywiście napisze ,że ręczne ostrzenie jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zgadzam sie z paroma przedmówcami w 100% lepsze jest RĘCZNE OSTRZENIE .Ale pozostaeje to udowodnić tylko jedno pytanie dlaczego zawodnikom PŚ nie przygotowywują w intersporcie na maszynach nart???

a bełkot że ręczne ostrzenie jest do dupy to wypowiadający nie zna sie na temacie.

1.po pierwsze nikt nie pisal ze reczne ostrzenie jest do D

2.dla zawodnikow Pucharu Swiata narty przygotowuje sie na maszynach

*zola + struktury , których nie jestes w stanie zrobic recznie podobnie jak bieznika na oponach

*wstepne przygotowanie krawedzi do odpowiednich katow

*wstepny tuning krawedzi od spodu do odpowiednich katow

3.pózniej wkraczaja serwismani - dokanczajac reka manualnymi maszynkami

SPROBUJ WYPROWADZIC 20 PAR NART DZIENNIE RECZNIE OD STANU 0 DO PERFEKT - BEDZIESZ PUDZIANEM

4.Rennserwis czyli komorki firm dla pucharu swiata w krajach alpejskich w zaleznosci od zamoznosci posiadaja maszyny i sa to specjalne maszyny manualne lub roboty do struktur VARIO

5.Powiedz innym skad Ty znasz sie na temacie jak mowisz powyzej i pokaz albo opisz jak to Ty mistrzowsko ostrzysz swoje narty - a najlepiej pokaz film jak na nich jezdzisz

6.Nie po to produkuje sie drogie maszyny zeby staly w stajni gdzies tam w Silesii

Jak chcesz sie czegos dowiedziec naprawde o serwisie to popros ładnie - odpowiem na Twoje pytania - tylko ładnie

fertig jak to mówia w niektórych stronach naszego kraju

ps.proponuje Ci też wykonanie dla siebie kilku modeli nart recznie bo przeciez maszyny sa do D..i zycze miłej jazdy z kijem miedzy nogami jak to było za St. Barabasza

Edytowane przez Jet
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jet chłoptas nie podskakuj bo jak czytaam takie teksty to mi sie słabo robi, race jest tu szanowanym forumowiczem jak taki mądry jesteś to poszukaj sobie w wyszukiwarce jak jeździ panie mądralo, po 3 ostrzył narty paru osobom z forum i mowią że glanc pięknie

az sie wk...jak czytam takie wpisy

i może z kijem między nogami..bo takim jak ty tego kija brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jet chłoptas nie podskakuj bo jak czytaam takie teksty to mi sie słabo robi, race jest tu szanowanym forumowiczem jak taki mądry jesteś to poszukaj sobie w wyszukiwarce jak jeździ panie mądralo, po 3 ostrzył narty paru osobom z forum i mowią że glanc pięknie

az sie wk...jak czytam takie wpisy

i może z kijem między nogami..bo takim jak ty tego kija brak :)

W wyszukiwarce sobie poszukalem i znalazlem :

1 .Auto złom

2. 21 miejsce w fajnych ale typowo amatorskich - rodzinnych zawodach

To za malo zeby ktos zostal moim autorytetem w dziedzinie narciarstwa

Pokaz film - popatrzymy przeanalizujemy.

Łatwo beblac na forum trudniej cos pokazac

A jeszcze trudniej cos opisac albo dyskutowac ładnym polskim jezykiem.

Rada mistrzow szanowanych to za malo.

glanzwkaufwiedersehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jet chłoptas nie podskakuj bo jak czytaam takie teksty to mi sie słabo robi, race jest tu szanowanym forumowiczem jak taki mądry jesteś to poszukaj sobie w wyszukiwarce jak jeździ panie mądralo, po 3 ostrzył narty paru osobom z forum i mowią że glanc pięknie

az sie wk...jak czytam takie wpisy

i może z kijem między nogami..bo takim jak ty tego kija brak :)

Bugi,

Trzymamy poziom na forum - zapomniałeś?

Używaj siły argumentu, a nie argumentu siły!

Proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jet ja nazywam sie Stanieczko Bartłomiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i firmuje Swoja firme imieniem i nazwiskiem a Ty z tego co widze jesteś 0 lub mniej popatrz na swój opis i milcz

a co do ostrzenia to strugaj pinokia dalej drogi Jet

Szanowny Panie B.S. widze ze Pan Firme Złom firmuje swoim nazwiskiem .

Co do zera to nie pisze o umiejetnosciach bo tutaj prawie wszyscy sa mistrzami 7-8-9 - ciekawe tylko co maja napisac zawodowi narciarze , zawodnicy albo naprawde wytrawni narciarze. Dlatego nie mnie sie samemu oceniac . Kwalifikacji narciarskich i gorskich mam dosyc na Pana i kolegow klakierow.

Forum traktuje jak sondaz i zjawisko socjologiczne , gdzie ciaglwe ci sami ludzie pisza o swojej wielkosci . Ciekawe. Dlatego wejscie kazdego nowego to oddanie kawalka swojego podworka.

Jezyk ma Pan małowybredny i nieurozmaicony - ciekawe czy to zlepek tego co pan pisze w swoim cytacie albo tego nastepstwa.

Rozmawiajmy ostrzeniu nart a nie o bajkach o Pinokio - bo jemu od kłamstw o sobie zapalił sie odwłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie.... Jeśli chodzi o ostrzenie krawędzi (bo taki jest temat dyskusji!!!) nie powiem można ostrzyć maszynowo i ręcznie, ale jeszcze nie widziałem maszynowo naostrzonej narty tak dobrze jak sobie sam naostrzę ręcznie. Ostrzenie ręczne surowych krawędzi to długi proces około 2,5h do ponad 3h. Zapewniam kolego Jet że żadnej maszyny nie używam a krawędzią możesz się golić (o ile masz zarost). Na naszym forum Wszyscy się się szanujemy i obrażanie kogokolwiek nie jest w Naszym stylu, jest kilka osób bardziej nerwowych ale z reguły są spokojni o ile ktoś ich nie podrażni.

Kolego Jet życzę miłego pobytu na Naszym forum .

PS. Kolego Jet przeczytaj sobie kilka ostatnich zdań z poprzedniego Twojego postu... "emanują spokojem i wyważeniem" ;) proponuję rozejm i rzeczową dyskusję. Ewentualnie proszę przywieźć narty 1 parę to naostrzę.

Edytowane przez Raceman
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie B.S. widze ze Pan Firme Złom firmuje swoim nazwiskiem .

Co do zera to nie pisze o umiejetnosciach bo tutaj prawie wszyscy sa mistrzami 7-8-9 - ciekawe tylko co maja napisac zawodowi narciarze , zawodnicy albo naprawde wytrawni narciarze. Dlatego nie mnie sie samemu oceniac . Kwalifikacji narciarskich i gorskich mam dosyc na Pana i kolegow klakierow.

Forum traktuje jak sondaz i zjawisko socjologiczne , gdzie ciaglwe ci sami ludzie pisza o swojej wielkosci . Ciekawe. Dlatego wejscie kazdego nowego to oddanie kawalka swojego podworka.

Jezyk ma Pan małowybredny i nieurozmaicony - ciekawe czy to zlepek tego co pan pisze w swoim cytacie albo tego nastepstwa.

Rozmawiajmy ostrzeniu nart a nie o bajkach o Pinokio - bo jemu od kłamstw o sobie zapalił sie odwłok

Drogi kolego Jet bezimienny człowieku z nikąd to w mym opisie jeśli nie jestes ślązakiem to tego nie zrozumiesz nigddy i nie obrażaj kolegów z forum nazywasz ich klakierami .i Prosze zejdz ze mnie bo mi duszno!!!!!

jeszcze spokojny.........

ps.jak tam pogoda w egipcie twe wielbłądy i śmiganie na wydmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zera to nie pisze o umiejetnosciach bo tutaj prawie wszyscy sa mistrzami 7-8-9 - ciekawe tylko co maja napisac zawodowi narciarze , zawodnicy albo naprawde wytrawni narciarze.

Zalogowałeś się tu po to żeby obrażać forumowiczów??:mad:

Uwierz mi mamy na naszym forum wytrawnych narciarzy, od takich którzy odnoszą duże sukcesy w AMP po takich którzy śmigali kiedyś w naszej kadrze narodowej i powiem Ci że żadna z tych osób się tym nie przechwala, ba nawet mało kto z naszego forum o tym wie.

A jest również na forum kila osób, które amatorsko zajmują się ręcznym przygotowaniem nart, bo na ten proces nie składa się samo ostrzenie. Jednocześnie zapewniam Cię że robią to wysoce profesjonalnie, przy użyciu równie profesjonalnych narzędzi.

Przede wszystkim zdecydowana większość naszej społeczności ma odwagę/ nie wstydzi się ujawnić swoją tożsamość, a Ty w profilu masz pierdoły powpisywane i jak wpadłeś tu zrobić bałagan, to postaramy się Ci popsuć zabawę:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kolego Jet jak nie widziałeś jak kto jeździ to też nie osądzaj (a wież mi jest tu wielu wytrawnych narciaży). Druga rzecz u nas na forum są różni ludzie i każdy jeździ jak mu pasuje, jeden lepiej drugi gorzej ale nie oto tu chodzi, chodzi oto żeby to co robisz sprawiało Ci przyjemność.

ps. Jak będziesz chciał to co roku organizujemy jakiś wspólny wypad więc zapraszam Cię. Poznasz tych ludzi, zobaczysz jak jeżdżą a przy okazji sam będziesz miał okazję pokazać co Ty potrafisz i wtedy będziesz mógł osądzać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtus no co ty pan JET jest lepszy od Hermana on z nami nie będzie jeździł bo wiesz no 21 miejsce Rac-a to za mało my tez nie jesteśmy nigdzie na pudle zadne puchary to wiesz taki plebs to co to jest...no ale niestety my na forum jestesmy normalni i nie s..my wyżej niz .. (coś tam) mamy:).

tak jak Sławek mowi zalogowal sie zakompleksiony chłopczyna to sobie poobraża i od razu sie dowartościuje..jak dla mnie takie zachowanie jest co najmniej żałosne

przepraszam Cie Jacku ale nie umiem na takie beszczelne i dodatkowo chamskie zagrywki inaczej reagować- jeszcze raz sory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to był jet , jambo jet :D

narciarz bardzo wytrawny...

Aklim

przegladam wlasnie Twoje fotki w forum

fotka nr nr.1 wyskok lub jak tam to nazwiesz - katastrofa bo wlasnie przypomina nieudolne proby ladowania Jumbo Jet bez podwozia - albo z uszkodzonym

-niestabilna , wyprostowana sylwetka w locie (idealem byloby gdyby twoje narty byly rownolegle do stoku)

-rece cofniete do tyłu co zle rokuje na ladowanie w pozycji dajacej gwarancje na obciazenie rownomierne obszaru pod wiazaniem przy ladowaniu -efekt - przy predkosci wiekszj niz 30 na / h zaliczasz plecy

*fotka nr.2 bedaca dalsza faza skretu pokazuje dokladnie jak wyladujesz

-to wszystko udaje sie jeszcze przy malych predkosciach - potem masz juz tylko problem

-narty pracuja w fazie sterowania w obszarze pod butem- tego u ciebie nie bedzie po wyladowaniu - pracowac beda tylko tyły - w efekcie nie masz fazy sterowania - dzialasz tylko na dlugosci 1/3 nart -to znaczy ze nie zapoczatkujesz nowego skretu

-w fazie zapoczatkowania skretu powinienes obciazyc lekko przody - wtedy w locie mialbys stabilna pozycje - nie masz

- w fazie koncowej ...nie bedzie jej - wiec nie bedzie zapoczatkowania nowego skretu

nie rozmawiajmy o lotnictwie a o nartach

ps.

bez urazy " jak mawial nasz pisarz-prawdziwa cnota krytyk sie nie boi"

analiza nastepnej fotki niebawem ...

pozdrawiam "czarna owca"

Edytowane przez Jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Ciekawe jest to ze w wyobrazeniu bardzo wielu wiedza na temat serwisowania sprzetu laczona jest z umiejetnosciami jazy na nartach a to przeciez sa dwie nieco odmienne dziedziny. Czyli moze ktos byc mistrzem w serwisowaniu i jednoczesnie nie potrafic w ogole jezdzic na nartach, i odwrotnie byc swietnym zawodnikiem i slabo znac sie na przygotowaniu sprzetu (zakladam jednak ze kazdy zawodnik troche jednak bedzie sie znal :D)
  2. Maszynki zakladane na narte to raczej ostrzenie maszynowe, z pewnoscia sa bardzo dobrym rozwiazaniem na treningi ale czy w ten sposob przygotowuje sie narty czolowki pucharu swiata do zawodow to nie wiem, z tego co czytam w SkiRacing Magazine wynika ze raczej serwis jest calkowicie reczny.
  3. Kazdy ma prawo do wlasnych preferencji. Jezeli ktos potrafi i robi recznie to sadze ze zrobi to lepiej niz przecietny serwis na maszynie. Natomiast jezeli ktos potrafi robic na maszynie w sposob perfekcyjny zbierajac przy tym porownywalna ilosc materialu co w serwisie recznym to smiem twierdzic ze nie robi tego tak dla przecietnego klienta.
  4. Mysle ze forum jest przede wszystkim do prezentowania pogladow, wiedzy i dyskusji :P przyznam ze jeszcze nie udalo mi sie nikogo przkonac a jestem na tym forum (i innym) od dawna
  5. Ciekawe kto slyszal o przygotowaniu krawedzi w narcie slalomowej na ksztalt piły :eek: na super twarde warunki. To jest np. wiedza, nie bede nikogo przekonywal:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Ciekawe kto slyszal o przygotowaniu krawedzi w narcie slalomowej na ksztalt piły :eek: na super twarde warunki. To jest np. wiedza, nie bede nikogo przekonywal:cool:

Ja słyszałem,

jakaś firma z uporem maniaka co roku prezentuje na targach w Monachium maszynę która w ten sposób tuninguje krawędzie.

Niestety ponoć jeszcze nie udało się im nikogo przekonać do tak przygotowanych krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...