Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rennweg am Katschberg czy Altenmarkt im Pongau


aries7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z planowanym wyjazdem do Austrii w dniach 21-28 marca dokonałem przeglądu stacji i małego rozpoznania cen. Na krótkiej liście zostały następujące stacje:

a) pobyt w Rennweg am Katschberg i nartowanie w Katschberg (Aineck i Tschaneck), Grosseck – Speiereck oraz Fanningberg

b) pobyt w Altenmarkt im Pongau i nartowanie w Zauchensee, Flachau, Falchauwinkel, czyli jednym słowem Ski Amade

Czego oczekuję od ośrodka: ciekawych tras z przewagą czerwonych, szybkich wyciągów (jak wygląda porównanie infrastruktury w ww. ośrodkach?), dużo śniegu (ale o to chyba nie powinienem się martwić ;) ), dobrego dojazdu na parking przy dolnych stacjach wyciągów, pustych stoków względnie minimalnych kolejek.

Przyjmując powyższe założenia, który z ww. ośrodków Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? A jeśli nic z powyższych to na jaki ośrodek jeszcze zwrócić uwagę? (W miarę blisko z Polski)

pozdr. krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W związku z planowanym wyjazdem do Austrii w dniach 21-28 marca dokonałem przeglądu stacji i małego rozpoznania cen. Na krótkiej liście zostały następujące stacje:

a) pobyt w Rennweg am Katschberg i nartowanie w Katschberg (Aineck i Tschaneck), Grosseck – Speiereck oraz Fanningberg

b) pobyt w Altenmarkt im Pongau i nartowanie w Zauchensee, Flachau, Falchauwinkel, czyli jednym słowem Ski Amade

Czego oczekuję od ośrodka: ciekawych tras z przewagą czerwonych, szybkich wyciągów (jak wygląda porównanie infrastruktury w ww. ośrodkach?), dużo śniegu (ale o to chyba nie powinienem się martwić ;) ), dobrego dojazdu na parking przy dolnych stacjach wyciągów, pustych stoków względnie minimalnych kolejek.

Przyjmując powyższe założenia, który z ww. ośrodków Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? A jeśli nic z powyższych to na jaki ośrodek jeszcze zwrócić uwagę? (W miarę blisko z Polski)

pozdr. krzysiek

Po pierwsze infrastruktura, to jest porównywalna, no może wyjazd na Ainek po zjeździe A1 jest męczący z powodu orczyków.

Po drugie stoki - porównywalne, ale w Amade masz duuuuużo więcej, bo pod nosem masz jeszcze huśtawkę koło Schladming!

Po trzecie parkingi - z tym nie ma problemów

Po czwarte odległość - praktycznie taka sama

Po piąte - ja wybrałbym ... nie to Ty wybierzesz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak:

proponuje wybrać Altenmarkt i kupić karnet Salzburg Super Ski Card co Ci da mozliwosc jeździć i tu i tam a do St. Michael autostradą jest rzut beretem /niestety platny tunel tauryjski/ albo za darmo przez Obertauern ~ ps. JC dzięki wielkie za wersje MOBILE

Edytowane przez fikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wybrać Altenmarkt i kupić karnet Salzburg Super Ski Card

SSSC to jest na cały sezon. Miałeś na myśli skipass Ski Amade chyba.

Ale faktycznie ja zawitałbym do jakiegokolwiek ośrodka Ski Amade i masz bardzo dalekosiężny karnet na największy region w Austrii i można sobie safari odwalić, że hej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam wszystkim za pomoc. zupełnie nie zwróciłem uwagi na to, że Schladming jest tak blisko - chyba za bardzo powiększyłem mapę okolicy ;)

wczoraj wieczorem wewnętrzny głos mi podpowiadał żeby wybrać Rennweg, ale po przeczytaniu Waszych komentarzy chyba zdecyduję się na Altenmarkt (wieczorem konsultacja z drugą połówką i ostateczna decyzja). Jeśli zdecydujemy się na Altenmarkt to skipass na pewno Ski Amade (jedziemy w czasie Lady Ski Week i jeden mamy gratis :) ).

pogoda mam nadzieję, że będzie dobra - fajnie by było trochę słońca zobaczyć bo w grudniu we Włoszech przez 4,5 dnia padał śnieg (na 6 dni jazdy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie to ino śnieg i śnieg. Nawet w takich miejscach jak Livigno i St.Moritz cienko ze słońcem. Jak chcesz safari sobie zrobić to kobitkę zabierz do Gasteiner Tal na termy, sauny, błota i na co tylko ochota.:D

A Schladming faktycznie blisko, że nawet mi chyba się nie opłaca przez Niemcy jechać.

Pozdrawiam i miłego szusowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz safari sobie zrobić to kobitkę zabierz do Gasteiner Tal na termy, sauny, błota i na co tylko ochota.:D

Termy raczej odpadają - moja kobieta nie przepada za tego typu rozrywkami. Całe szczęście na nartach jeździ bardzo dobrze i bardzo lubi jeździć :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apartament w Altenmarkt zarezerwowany :)

wczoraj przejrzałem zdjęcia w galerii SB z tamtych okolic i bardzo mi się podoba :) Już wiem, że koniecznie muszę się wybrać do Wagrain!

jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam

To Altenmarkt z całego regionu najmniej mi przypadło do gustu, ale jak Wagrain nie zaliczysz to nawet nie wracaj...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wagrain nie zaliczysz to nawet nie wracaj...:rolleyes:

sugerujesz, że powinienem tam zostać na dłużej? ;)

jak na razie plan obejmuje:

1x Zauchensee-Flachauwinkel

1x Flachau

1x Wagrain-Alpendorf

1x Planai-Hochwurzen

1x Reiteralm

1x ?? prawdopodobnie powtórka czegoś powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, że powinienem tam zostać na dłużej? ;)

jak na razie plan obejmuje:

1x Zauchensee-Flachauwinkel

1x Flachau

1x Wagrain-Alpendorf

1x Planai-Hochwurzen

1x Reiteralm

1x ?? prawdopodobnie powtórka czegoś powyżej

Oprócz tego pierwszego na 4 poniższe przygotuj sobie losy, bo ciężko będzie Ci wybrać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tydzień nie przejedziesz tego co zaplanowałeś, powtórki nie będzie.;)

wiem, że to ambitny plan, ale chce przejechać jak najwięcej. a pisząc o powtórce miałem na myśli dokończenie gdyby czegoś się nie udało w sposób satysfakcjonujący zaliczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wszystko przejedziesz.Huśtawkę Flachau-Wagrain-Alpendorf zrobisz w 2 strony w 1 dzień-zostanie Ci jeszcze czas na Hochkoenig's Winterreich (Muhlbach,Dienten,Maria Alm)-najspokojniejszy region w AMADE - zawsze jest tu najmniej ludzi na stokach- natomiast jeśli chciałbyś się jeszcze popluskać w termach to możesz również zaliczyć dolinę Gastein - choć pod względem narciarskim nie powala na kolana.Dachstein też da się objechac w 1 dzień :) aczkolwiek tutaj pośpiech nie jest wskazany-dla mnie to najlepszy region z wszystkich zrzeszonych w AMADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...