Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki ośrodek wybrać?


Fazol

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj, że dużą przyjemnością jak pisał klasyk jest samo gonienie kroliczka więc ja nie rozumiem tego :mad: Wybór jest przyjemny a oglądanie map i wizualizacji ośrodkow narciarskich - ech, gdyby jeszcze za to płacili:D Zreszta na forum będzie pewnie w tej tematyce teraz mase informacji to sie jakoś poskłada

masz racje, poprawiam się-nie wiem co wybrać:):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnego kalendarza od 28.11 oficjalnie otwierają się:

Katschberg

Turracher Höhe

Nassfeld

Wagrain-Ski Amade

Flachau-Ski Amade

Mayrhofen-Zillertal

Ischgl

...i wiele innych, nie wspominając o tych które już chodzą, z taką perspektywą na pewno nie pchał bym się na lodowiec, a przynajmniej nie na ten moment:rolleyes:

dziękuje,kubełek zimnej wody na głowe przyjąłem:D wybieram i czekam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Wam fajne i niedrogie apartamenty blisko przełęczy na Katschbergu-chyba pierwsze zabudowania zjeżdżając z Katschbergu w stronę Rennweg po prawej stronie-Saraberg,jest przystanek skibusa w razie czego

http://www.ferienhaus-ramsbacher.com/preise.htm

Namierzyłem ją kiedyś i pomyślałem,że to może być fajna miejscówka.

Skoro polecasz ,utwierdzam się więc w moim przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to Ciekawi, jak się Twoja sytuacja rozwinie, bo wczoraj byłeś prawie na 100 % zdecydowany na Tuxa:).

myślę że Tux będzie jeśli w innych ośrodkach będzie kiepsko ze śniegiem.

a zainteresowałem się jeszce ośrodkami:

-Obertauern (start 19.11)

-Katschberg (28.11)

-Matrei&Kals (o ile dobrze czytam na stronie start 12.12????)

-Nassfeld (28.11)

-Flachau (28.11, ale tam jeździłem w lutym)

albo zmienie date!

Edytowane przez Fazol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Chcę wybrać się do Austrii w terminie 28.11 do 05.12.2009, mam straszny dylemat jaki ośrodek wybrać!:(

Może jestem asekurantem, ale to chyba dlatego, że w alpy mam co najmniej 1000 km. Na razie wszystko zapowiada się dobrze, ale ja rezerwując wcześniej wyjazd o tej porze roku decydowałbym się na ośrodek z lodowcem w backup'ie...

Ja na poczatku grudnia po kilkunastu latach wracam do Zell am See wlasnie dlatego, że wyjazd rezerwowałem jeszcze w sierpniu i nie wiedziałem jak ze sniegiem będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem asekurantem, ale to chyba dlatego, że w alpy mam co najmniej 1000 km. Na razie wszystko zapowiada się dobrze, ale ja rezerwując wcześniej wyjazd o tej porze roku decydowałbym się na ośrodek z lodowcem w backup'ie...

Ja na poczatku grudnia po kilkunastu latach wracam do Zell am See wlasnie dlatego, że wyjazd rezerwowałem jeszcze w sierpniu i nie wiedziałem jak ze sniegiem będzie

w sierpniu:eek: , tak wcześnie to ja jeszcze nie rezerwowałem.

a na razie to jeszcze nic nie mam:mad:,a co będzie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mogę polecić Wam fajne i niedrogie apartamenty blisko przełęczy na Katschbergu-chyba pierwsze zabudowania zjeżdżając z Katschbergu w stronę Rennweg po prawej stronie-Saraberg,jest przystanek skibusa w razie czego

http://www.ferienhaus-ramsbacher.com/preise.htm

Zarezerwowałem własnie 2 apartamenty tam na 9-13.02.

Dzięki Jurek za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podłączę się pod ten wątek, co by nie dublować pytań.

Chce się wybrać w II połowie marca w Alpy - od 13.03 lub od 20.03. Czy lepiej (bezpieczniej) wybierać się miejsca gdzie są lodowce?

Myślałem o:

- Zell Am See (ale odstraszają mnie opinie na forum),

- Ramsau Am Dachstein (ale ponoć większość tras trudnych, a będzie z nami osoba pre-intermiediate ;) )

- Mölltaler (póki co tu nie mam żadnych ale)

- Hintertux (sporo dalej od pozostałych).

Czy możecie mi coś polecić z własnego doświadczenia? Czy coś pominąłem albo mylę się w którymś miejscu? Dzięki serdeczne, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podłączę się pod ten wątek, co by nie dublować pytań.

Chce się wybrać w II połowie marca w Alpy - od 13.03 lub od 20.03. Czy lepiej (bezpieczniej) wybierać się miejsca gdzie są lodowce?

Myślałem o:

- Zell Am See (ale odstraszają mnie opinie na forum),

- Ramsau Am Dachstein (ale ponoć większość tras trudnych, a będzie z nami osoba pre-intermiediate ;) )

- Mölltaler (póki co tu nie mam żadnych ale)

- Hintertux (sporo dalej od pozostałych).

Czy możecie mi coś polecić z własnego doświadczenia? Czy coś pominąłem albo mylę się w którymś miejscu? Dzięki serdeczne, pozdrawiam.

Z tych wymienionych przez Ciebie zdecydowanie najlepszym wyborem jest Dachstein,ale nie Ramsau tylko któraś z miejscowości w dolinie leżąca u stóp huśtawki narciarskiej "4 Berge" czyli np.Schladming-Planai,Haus in Ennstal-Hauser kAIBLING,Pichl-Reiteralm,itd. My tam będziemy od 13.03 do 16.03.

Noclegi znajdziesz bez problemu na www.schladming-dachstein.at

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem własnie 2 apartamenty tam na 9-13.02.

Dzięki Jurek za namiar.

Nie możesz przesunąć wyjazdu o 4 dni? 13.02-16.02 jedziemy (zarówno grupa salzburska jaki i karyncka) do Lungau w okolice Katschbergu spotkać się razem i powspominać "stare dzieje"-byłaby okazja spotkania się w realu na nartach i po...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. Skoro tytuł wątku jest: Jaki ośrodek wybrać?

Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu w Saalbach. Miejsce super. Sami wiecie. 200 km tras, choć z powodu "takiej" zimy jaką mamy czynnych było ok.180 km i 50 z 55 wyciągów. Pomimo bardzo gorącego sezonu, kolejki momentami robiły się na 5-7 minut, choć z powodzeniem można było pojechać na inny wyciąg gdzie nie było ich w ogóle. Mieszkałem w Viehhofen w ośrodku Landal. Taki kompleks apartamentowców. Bardzo komfortowo. Polecam.

Samo jeżdżenie w Saalbach było juz opisywane na forum, więc powiem jedynie, że nie można się nudzić.

Problem z jakim się spotkałem to fakt, że jadąc z dziećmi, 5 i 7 lat, zauważyłem że owo 90 km tras niebieskich, które mnie przekonywały przy wyborze miejsca wyjazdu z dziećmi, nie były takie niebieskie.

Wiem, że niebieska, czerwona i czarna trasa w Polsce to nie to samo co w Austrii, gdzie są one trudniejsze.Podobnie rzecz się ma z trasami turystycznymi. Ale jednak część niebieskich tras, bardziej przypominała momentami czarne w Polsce a wiekszość nasze czerwone.

Patrząc na mojego 5-latka dzielnie walczącego ze stromiznami, myslałem sobie, że w Saalbach zrobili taki myk marketingowy, aby ściągnąć rodziny. Bo to niby rodzinny ośrodek narciarski, bo tyle tych niebieskich. To mnie rozczarowało. Starszy syn radził sobie doskonale ale ten młodszy miał trochę kłopotów i była nawet obawa, że się zniechęci w połowie pobytu do jakiejkolwiek jazdy.

Możliwe, że macie przetestowane takie ośrodki w Alpach, gdzie rzeczywiście można spokojnie udać się z małymi dziećmi, gdzie stoki są raczej łagodne a niebieskie trasy nie przypominają np. czarnej trasy w połowie Jaworzyny Krynickiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz przesunąć wyjazdu o 4 dni? 13.02-16.02 jedziemy (zarówno grupa salzburska jaki i karyncka) do Lungau w okolice Katschbergu spotkać się razem i powspominać "stare dzieje"-byłaby okazja spotkania się w realu na nartach i po...:):)

Niestety wyjazdu nie możemy przesunąć.To akurat ferie w naszym woj.

Szkoda , ale myśle że jeszcze bedzie okazja na spotkanie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda,ale co się odwlecze to nie uciecze...

Jakie wrażenia z Lienz i okolic w sylwka?

Nie mam kiedy siąść i opisać co nieco.

Ost Tirol ,byłem drugi raz w tym sezonie.Pierwszy raz z ekpią z skiforum z O.tiskiem w połowie grudnia.I warunki wtedy były dużo lepsze niż teraz w okresie po świąteczno-noworocznym.Na szczęcie ,nie nastawiałem sie na jakies wieksze jezdzenie teraz, ponieważ cały czas poświęcilem juniorowi 4,5lata , to gorsze warunki nie przeszkadzały mi.

Bylismy na pucharze św w Lienz na pierwszym przejeździe SL.Fantastczna atmosfera, multum kibiców, fanatyków wręcz.Warto to zobaczyc.W południe pojechalimsy na drugą stronę Lienz i tam troche pojezdzilisy.Nasteone dni , to Sillian ( najlepsza miejscówka w Ost Tirol, fajne trasy , fajny śnieg, brak kolejek ) , GG Resort Matrei , też fajne ale więcej ludzi na stoku , GG Resort Kals , najlepsze mjesce do nauki dzieci , spokój cisza , kameralnie.

Nie byliśy w St.Jakob ,ale tam byłem w połowie grudnia i podobało mi sie.

Samo Lienz , bardzo urokliwe i ładne miasteczko.O północy fantastyczne pokazy ogni sztucznych.

Generalnie ,aby w najbliższych dniach nie jezdzic po samym lodzie musi nasypac conajmniej 0,5-1 m sniegu.

Znajde chwile to wrzuce zdjecia z wyjazdu z połowy grudnia i jak i sylwestrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...