Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno za 400 Euro ze skipassem?


karol212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym wybrać się w tym sezonie na narty (pierwszy raz za granicę). Myślałem o Livigno. Słyszałem (chociaż ciężko mi w to uwierzyć) że za wynajęcie apartamentu dla 4 osób na tydzień to koszt około 400 Euro/ za cały apartament i w cenę wliczony jest już 6 dniowy ski pass dla tych 4 osób (pobyt: luty, marzec). Czy to możliwe?. Jaki mniej więcej jest koszt dla 4 osób za nocleg + ski pass na tydzień? Nie zależy mi na warunkach. W jakim okresie najlepiej się wybrać aby było jak najtaniej.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym wybrać się w tym sezonie na narty (pierwszy raz za granicę). Myślałem o Livigno. Słyszałem (chociaż ciężko mi w to uwierzyć) że za wynajęcie apartamentu dla 4 osób na tydzień to koszt około 400 Euro/ za cały apartament i w cenę wliczony jest już 6 dniowy ski pass dla tych 4 osób (pobyt: luty, marzec). Czy to możliwe?. Jaki mniej więcej jest koszt dla 4 osób za nocleg + ski pass na tydzień? Nie zależy mi na warunkach. W jakim okresie najlepiej się wybrać aby było jak najtaniej.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Apartament plus skipas na tydzień to minimum 175 Eu/osoba i to w okresie do Świąt Bożego Narodzenia i na koniec sezonu pod koniec kwietnia.

W okresie luty marzec apartament można chwycić około 20-23 Eu os/noc. Taniej to ciężko coś będzie, chyba że daleko od stoków. Do tego doliczyć trzeba skipas.

Cennik skipasów masz tu:

http://www.skipasslivigno.com/ita/tariffe/0809.php

Ale nie przejmuj się, 1 l Ballantines (zadaniem Kramera - najlepsza wysky na swiecie) kosztuje 8 Eu.

PS Rozpędziłem się z odpowiedzią bo lubię to Livigno. Nie zauważyłem kolego, że profilu nie uzupełniłeś więc moją odpowiedź masz niejako na kredyt.

Proszę napisz coś o sobie.

Edytowane przez lokiec3
Gapowatość autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kraju jest najtaniej, jakaś konkretna miejscowość? Tylko żeby warunki też były podobne do livigno tzn. długości tras; tak aby kazdy znalazł coś dla siebie, warunki.

To nie takie proste. Generalnie na świecie nic nie ma za darmo, tak że jeśli gdzieś jest tanio, to jest to czymś spowodowane. Oferty z tzw. darmowym (choć to nieprawda) skipasem oferowane są przez ośrodki które w tym czasie w inny sposób nie mogłyby zapewnić sobie dostatecznej ilości gości, ponieważ warunki śniegowe i pogoda nie są wtedy zbyt pewne. Tak więc może się udać, ale wcale nie musi i z doświadczenia wiem że może być różnie. Może się okazać że całe towarzystwo (w dużej mierze, jeśli nie całości, polskie) będzie ślizgać się na jednym, czy dwu wyciągach. Dwa chyba lata temu w Val di Sole- Folgarida odwołali Free ski w ogóle. Ale może też oczywiście być całkiem sympatycznie. Tak więc dla lubiących loterię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kraju jest najtaniej, jakaś konkretna miejscowość? Tylko żeby warunki też były podobne do livigno tzn. długości tras; tak aby kazdy znalazł coś dla siebie, warunki.

Nie da się tak powiedzieć w jakim kraju jest najtaniej, pojedziesz np. do Marilevy i fakt dostaniesz tam apartament za 300 e na stoku ale warunki w nim...:rolleyes:. Zauważ jeszcze że jest tam dalej w obie strony kilkaset kilometrów się uzbiera, musisz jechać nietanimi płatnymi autostradami włoskimi i to co nie wydasz na fajny apartament gdzieś blisko w Austrii to wydasz na dojazd.

Ale nie przejmuj się, 1 l Ballantines (zadaniem Kramera - najlepsza wysky na swiecie) kosztuje 8 Eu.

Mi to np. nic nie mówi, bo nie wiem po ile u nas jest:confused:

Oczywiście jest tam strefa i jeszcze ktoś doda że paliwa można taniej nalać, ale ile... 50 l po 0,8 zł na l taniej czyli 40 zł, to pewnie więcej kosztuje tunel.

Kto to jest Kramer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest Kramer?

W Vabank II jest taka scena jak Kramer (grany przez Leonarda Pietraszaka) na końcu filmu w domku w niby Szwajcarii czyta list od właściciela tegoż domu, że mają się rozgościć i częstować. Na stole stała butelka rzeczonego trunku.

Karamer na to (cytuje dosłownie) Ooo.. Balantines najlepsza wysky na świecie..

Niewiele się pomylił bo moim zdaniem z rudych wódek smakuje najlepiej, ale to oczywiście każdy ma inne upodobania.:D

Pozdrawiam.

PS u nas 0,75 kosztuje 57 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak powiedzieć w jakim kraju jest najtaniej, pojedziesz np. do Marilevy i fakt dostaniesz tam apartament za 300 e na stoku ale warunki w nim...:rolleyes:. Zauważ jeszcze że jest tam dalej w obie strony kilkaset kilometrów się uzbiera, musisz jechać nietanimi płatnymi autostradami włoskimi i to co nie wydasz na fajny apartament gdzieś blisko w Austrii to wydasz na dojazd.

Mi to np. nic nie mówi, bo nie wiem po ile u nas jest:confused:

Oczywiście jest tam strefa i jeszcze ktoś doda że paliwa można taniej nalać, ale ile... 50 l po 0,8 zł na l taniej czyli 40 zł, to pewnie więcej kosztuje tunel.

Kto to jest Kramer?

To c o Ty facet wiesz?

Nie wiesz po ile są dobrości ;)

Nie wiesz kto to Kramer:p

Kramer ......filmów z polskiej kinoteki nie oglądasz

Może jeszcze nie wiesz kto to Kwinto jest?

A teraz do rzeczy.

Freeski za przeszło 400 euro + koszty dojazdu w Livigno

Toż to normalne koszty wyjazdu tylko w nieco bliższe rejony.

Wiem,że zorganizowane wyjazdy autokarowe w zeszłym sezonie do Livigno były za 990 zł ze skipasem.

To w moim mniemaniu jest tani wyjazd.

Ale nie wiem czy zaryzykowałbym.Autokar jechał 23 godziny okrężną trasą przez Brenero,Bolzano,Mezzocorona,Cles,Male,Mezzana, Tonale ,Ponte di Legno,Bormio :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeski za przeszło 400 euro + koszty dojazdu w Livigno

Toż to normalne koszty wyjazdu tylko w nieco bliższe rejony.

Wiem,że zorganizowane wyjazdy autokarowe w zeszłym sezonie do Livigno były za 990 zł ze skipasem.

To w moim mniemaniu jest tani wyjazd.

Ale nie wiem czy zaryzykowałbym.Autokar jechał 23 godziny okrężną trasą przez Brenero,Bolzano,Mezzocorona,Cles,Male,Mezzana, Tonale ,Ponte di Legno,Bormio :eek:

Kolega w pierwszym poście tego wątku pisał o 4 os apartamencie za 400 Eu tydzień ze skipassem. To wydaje mi się mało realne.

Ja jadę w grudniu za 175 Eu os/tydz ze skipasem. Jedna z tańszych ofert - zwłaszcza, że jak będzie ze śniegiem ok to w bucikach narciarskich do wyciągu się idzie (50 m). Warunki w pensjonacie - no Austria to to nie jest, ale łazienka i kuchnia dobrze wyposażona jest co oprócz legowiska też jest ważne. Dojazd i micha własne oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pierwszym poście tego wątku pisał o 4 os apartamencie za 400 Eu tydzień ze skipassem. To wydaje mi się mało realne.

Ja jadę w grudniu za 175 Eu os/tydz ze skipasem. Jedna z tańszych ofert - zwłaszcza, że jak będzie ze śniegiem ok to w bucikach narciarskich do wyciągu się idzie (50 m). Warunki w pensjonacie - no Austria to to nie jest, ale łazienka i kuchnia dobrze wyposażona jest co oprócz legowiska też jest ważne. Dojazd i micha własne oczywiście.

I to jest OK.

Mnie te włoskie warunki apartamentowe nie przerażają

Jeden warunek tylko mam

Właśnie te kilkadziesiąt kroków do trasy lub wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy jeszcze warto jeżdzić do Livigno?

Dla wielu Polaków od dłuższego czasu bardzo popularnym miejscem wyjazdów narciarskich jest Livigno. Wiadomo strefa wolnocłowa. Większość, szczególnie jadących tam po raz pierwszy z tego powodu się tym miejscem zachwyca. Tak jak piszecie oszczędnści np na paliwie są znikome a do tego dochodzi dłuższa droga i 25 Euro za tunel. My ( tzn nasza stała ekipa) byliśmy już tam wielokrotnie. Niestety naszym zdaniem jest coraz gorzej. Trafnie i dokładnie wrażenia oraz informacje z naszego ostatniego wyjazdu opisał Jacek. Materiał jest bardzo obszerny więc podaję jego żródło : Livigno

Czy macie takie same zdanie i podobne doświadczenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oferty gdzie mieszkanie + skipass kosztują tyle co... ski pass sa nie do pobicia i przez kilka lat kiedys tylko tak wyjezdzalem w alpy. W grudniu jednak łóżko w fajnym apartamencie w Austrii w + skipass w renomowanym ośrodku (np Amade, Kitz, Ski Welt, Zillertal, coś w Karyntii) można bez problemu zrobić w granicach 250E (Livigno jest na prawdę dużo dalej, nocleg po drodze nabiera sensu). Ja na najbliższy wyjazd wybrałem hotel z miską co razem ze ski passem kosztuje kolo 370E (w tym mam winietkę na Austrię:) ) i ciagle miesci się moim zdaniem w granicach rozsadku. Plusem jest to, że z góry wiem gdzie mieszkam i jade tam gdzie chce, a nie tam gdzie akurat jest "special offer only for you my friend". Niestety slyszalem, ze w Livigno się już bydełko robi i powtarza scenariusz z VdS gdzie instruktorzy zawiązali lobby przeciw sprzedaży alko na stoku co by się bracia słowianie maści rozmaitej nie pozabijali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tam w lutym po raz pierwszy. Więc się nie wypowiem. Jedynie na podstawie opinii znajomych co jeżdżą tam co roku mogę powiedzieć, że kiedyś było lepiej. Poparciem tego jest to, że zamiast hotelu z pełną michą ( jak co roku) szukają teraz apartamentów i na pewno nie z powodów finansowych. Po prostu kiedyś za tą sama kasę otrzymywali więcej i lepiej. Teraz ich zdaniem jest gorzej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...