Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Temat grudniowy


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

My jutro śmigamy do Obertauern-od dziś chodzi prawie cała prawa strona-10 krzesełek i Dachsteinu,jak będę miał dostęp do netu to dam Wam znać jakie warunki,ale podobno są bardzo dobre-tu zdjęcia od kolegów z alpinforum z wczoraj - http://alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=32833&start=75

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zdecydowałem na Moltka - niby w sobotę wyjazd a jazda od niedzieli. Niby - bo jak patrzę na pogodę to różnie może być, od niedzieli w Austrii ma padać śnieg, nawet mocno, zwłaszcza w poniedziałek i wtorek(dalej na razie nie wiem) co może oznaczać kiepściutką jazdę na lodowcu (mgła, kiepska widoczność i inne takie). Zaczynam dojrzewać do decyzji czy się o tydzień nie wstrzymać i pojechać 12tego, może już nawali śniegu i ruszy coś nizej ciekawego. Na razie śledzę meteo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zdecydowałem na Moltka -wyjazd w sobotę. Wybór jak na razie jest niewielki ale za to pogoda ma sie ku poprawie przynajmnie na pierwszą połowę przyszłego tygodnia. W każdym razie narty sie ostrzą i smarują, mieszkanie już zarezerwowane we Flatach za przyzwoite pieniądze, sezonówka czeka w kasie przy krecie:D czyli jest dobrze. Wstępnie mam jeszcze w planie wypad na jeden dzień tu:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=127

na stronie austryiackiej jest informacja, że chodzą 4 wyciagi, na skinonlain ze nic nie chodzi, muszę to jeszcze sprawdzić. Może coś ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mam jeszcze w planie wypad na jeden dzień tu:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=127

na stronie austryiackiej jest informacja, że chodzą 4 wyciagi, na skinonlain ze nic nie chodzi, muszę to jeszcze sprawdzić. Może coś ktoś wie?

Z strony Bergfex wynika że sezon tam zaczyna się planowo 14.12 i z pulpitu kamerki można odczytać że żaden wyciąg nie pracuje i że żadna trasa nie jest czynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obserwuję ruch w pogodzie i na ziemii, szukając czegoś z zabezpieczeniem lodowcowym - ot takie asekuranctwo współtowarzyszy. Więc kręcę się obecnie wokół Obertauern i Kitzsteinhornu licząc na to, że coś dosypie w Saalbach.

swoją drogą jak ktoś ma namiary na jakieś sprawdzone kwatery w okolicy Zell am See, to z chęcią bym się zapoznał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obserwuję ruch w pogodzie i na ziemii, szukając czegoś z zabezpieczeniem lodowcowym - ot takie asekuranctwo współtowarzyszy. Więc kręcę się obecnie wokół Obertauern i Kitzsteinhornu licząc na to, że coś dosypie w Saalbach.

W Saalbach moze nie dosypac.

Raczej wysokie jak na te pore temperatury.

Cala polnocna strona Alp ma malo sniegu.

Dotychczasowe a szczegolnie ostanie opady sniegu przyszly z poludnia.

Takie czesci Alp jak Karyntia, Tyrol wsch. czy Solden w Tyrolu maja cyrkulacje poludniowa´i tam jest juz b. dobrze

pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu-w Dachsteinie jest śnieg,który napadał jeszcze w listopadzie-chodzą po 2-3 trasy do środkowych stacji na każdej górce-najlepsze warunki są na Reiteralm i Hauser Kaibling.W dolinach zielono,wczoraj lał deszcz,u góry (od ok.1300 mnpm) śnieg. W sobotę w Obertauern przywitał nas świeży opad śniegu,a pod spodem lodowisko-metrowe muldy po godzinie jazdy,tłumy ludzi jak w ferie w Szczyrku-masakra.Od niedzieli było już lepiej i spokojniej ( chyba zespół Toten Hosen,grający w sobotę wieczorem ma wielu fanów...:) ),można było zrobić całą rundkę dookoła,ale w niektórych miejscach ślizgi nart miały kontakt pierwszego stopnia z kamieniami.Ostatniego dnia zaliczyłem wreszcie ostatni "niezdobyty" jeszcze przeze mnie austriacki lodowiec - Dachstein Gletscher-ale nic ciekawego-3 orczyki,krótkie,płaskie trasy - jest to teren stworzony dla narciarzy biegowych i byli oni głównymi klientami tego lodowca

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...