Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Temat grudniowy


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że troche osób wybiera sie w grudniu w Alpy proponuję w tym wątku wrzucać rożne informacje na temat grudniowych warunków oraz aktualności organizacyjno-meteorologicznych w różnych rejonach.

Ja od wczoraj zaczynam dzionek od przeglądnięcia kamerek i meteo i tym będę pewnie żył przez najbliższe 3 tygodnie.

Wciąż sie waham między Katschbergiem a Nasfeld, na razie prowadzi www.katschi.*at ale jeszcze roznie może być bo tam śniegu 20-2 cm a w Nasfeld 35-10cm czyli jak na razie wartosci niezadawalające. Ale będzie lepiej:)

Teraz rozglądam sie za "pokojami" i od razu pytanie, gdzie najlepiej na Katschi szukać, na przełęczy odpuszczam bo nic nie znajduję, pasuje mi St.Margarethen bo mozna bez ruszania auta - ale tam nie mogę regularnego mieszkania znaleśc tylko pokoje ze śniadaniem a to mi troche nie pasi. Może jest jakaś lepsza strona do szukania od www.*katschi.*at ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj zaczynam dzionek od przeglądnięcia kamerek i meteo i tym będę pewnie żył przez najbliższe 3 tygodnie.

No to ciekawe na ile to uważnie robisz, co się dzisiaj zmieniło i gdzie?

...pasuje mi St.Margarethen bo mozna bez ruszania auta...

Trzeba by rozgryźć ski busy żeby rano móc się wydostać z St. M. do Katschberg ski busem a nie liftami na Ainecka, a to dla tego że zanim wydostaniemy się wyciągami na Ainecka z St. M. to będzie 9:40, czyli prawie 10 a na nartach nie przejechane ani metra:mad:. Gdyby być przed 9 na przełęczy Katschberg, to na Ainecku można być kilka minut po 9.

Może jest jakaś lepsza strona do szukania od www.katschi.at ?

Generalnie szukanie mieszkania w tym regionie nie należy do przyjemności, żeby nie powiedzieć że to porażka.

Spróbuj jeszcze tu:

http://www.katschberg.at/de/

http://www.stmargarethen.at/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 2 odpowiedzi z St Margarethen, cena za tydzien 2 os apartament 300 i 355 E, droższy ten zaraz pod wyciągami. Prognoza na 3 dni nie wspomina niestety o żadnych opadach a co gorsza ma sie trochę ocieplić.

http://www.wunderground.com/global/stations/11149.html

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 2 odpowiedzi z St Margarethen, cena za tydzien 2 os apartament 300 i 355 E, droższy ten zaraz pod wyciągami. Prognoza na 3 dni nie wspomina niestety o żadnych opadach a co gorsza ma sie trochę ocieplić.

A bo masz taką jakąś dziwną prognozę zobacz tutaj na sypać niemal co dziennie, a tak w ogóle to gdzie tam do grudnia:rolleyes:, do tego czasu to może być tak że pozamykają wszystko z powodu nadmiaru śniegu:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowałem wyjazd na 28.11 ale zastanawiam się nad przesunięciem terminu właśnie na 05.12.

a zainteresowałem się ośrodkami:

-Obertauern (start 19.11) dziś 35-55cm

-Katschberg (28.11)

-Matrei&Kals (o ile dobrze czytam na stronie start 12.12????)

-Nassfeld (28.11)

-Flachau (28.11, ale tam jeździłem w lutym)

Mountain station 50 cm

Halfway station 20 cm

Valley station 0 cm

w Obertauern jest już naprawde ładnie-biało;) , jednak ceny kwater tam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - co z tą prognozą, teraz daje lokalną i nie nie wykazują - pewnie chcą oszukać:D

No coś się wczoraj nie przyjrzałeś tej prognozie, bo z tego co pamiętam to opady miały być za 2 dni:).

Nie pękaj, mróz jest, a skoro oni tam armat na razie nie włączają to znaczy że nie ma takiej potrzeby na razie i oni wiedzą co robią, a ja im wierzę:), zresztą sam fakt, nasz Prezes tam jedzie 5.12. a to oznacza że będzie extrema:eek:, ja nawet nie wiem czy chcesz żeby tam tyle śniegu spadło, co spadnie:D.

A jak nie to z St.Margarethen do Turracher Hohe jest kawałek(z 60;)) to sobie podjedziesz, oni tam są już gotowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej kwater znajdziecie w wyszukiwarce na www.lungau.at

Właśnie wróciliśmy z Kaprun i śniegu tam na górze sporawo,granica śniegu leżącego na górkach pomału obniża się,choć w dolinach jeszcze jesień panuje.

My wybieramy się 27.11 na tradycyjną 4-dniówkę do Obertauern (tu o śnieg jestem spokojny),Dachsteinu ( tu raczej też nie powinno być z tym problemu) oraz Flachau (tutaj to już raczej loteria,ale jestem dobrej myśli :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prognoza z opadami śniegu jakoś się nie sprawdziła, na dzis opady wyparowały, coś tam tylko lekkim deszczem straszą a do tego zrobiło się zdecydowanie cieplej. Jedyny pozytywny prognostyk jest taki, że wczoraj zaczęło mnie bolec kolano a to może oznaczać jedno - wkrótce pojadę na narty:D Jakąś taką dziwną korelację mam od kilku lat, po pierwszym dniu na nartach ból kolana mija:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przestało:D. Na Katchi w kamerkach widać wyraźnie, że śnieg topnieje

http://www.katschberg.at/de/service/webcams/

lepiej Nasfeld sie prezentuje

http://www.nassfeld.at/de/aktuelles/livecams.shtml

a z braku laku to zawsze można Moltka przyatakować - tak sobie myślę. Ja mam mniejszy wybór bo sezonówkę karyncką chcę 6.12 rano zakupić. Ale nie ma co pękać bo jak mawiał Lejzorek Rojtszwaniec -" jak zwalniają to znaczy, że będą zatrudniać" co ja sobie tłumaczę jak sie ociepliło to się ochłodzi - głowa do góry, jeszcze sporo czasu a wystarczy dzień opadów i może być pięknie.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prognoza z opadami śniegu jakoś się nie sprawdziła, na dzis opady wyparowały, coś tam tylko lekkim deszczem straszą a do tego zrobiło się zdecydowanie cieplej. Jedyny pozytywny prognostyk jest taki, że wczoraj zaczęło mnie bolec kolano a to może oznaczać jedno - wkrótce pojadę na narty:D Jakąś taką dziwną korelację mam od kilku lat, po pierwszym dniu na nartach ból kolana mija:)

Też od kilku dni boli mnie kolano i ...albo samo przyszło samo przejdzie;)

... albo nartowanie musi pomóc:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach ma od poniedzialku coś popadac, w prognozie to śnieg prawie codziennie, tylko nie wiadomo ile. Poki co bardzo duzo sniegu stopniało i zrobiło sie zielono na trasach. Zobaczy sie jak popada ale jakoś coraz bardziej spoglądam w stronę Moltka.

ja miałem lecieć 28.11:mad: już wiem że będzie to 05.12.

i opcja Moltka tez mi się przewinęła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda nie rozpieszcza. z uwagi między innymi na to, musiałem nieco zweryfikować swoje plany. w rozkładzie jazdy na dzień dzisiejszy mam wyjazd w tygodniu 12-19 grudnia (4 dni jeżdżenia) i biorę pod uwagę tereny okołolodowcowe wraz z samymi lodowcami jako backup w austrii. mój wybór padł na poniższe lokalizacje

1.Moltek

2.Stubai

3.Kitzsteinhorn

co z nich polecacie? a może coś innego na taki niezbyt długi wyjazd?

ps. byłbym wdzięczny za także za sprawdzone namiary na miejsca noclegowe, niekoniecznie high class;)

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozkładzie jazdy na dzień dzisiejszy mam wyjazd w tygodniu 12-19 grudnia (4 dni jeżdżenia) i biorę pod uwagę tereny okołolodowcowe wraz z samymi lodowcami jako backup w austrii. mój wybór padł na poniższe lokalizacje

1.Moltek

2.Stubai

3.Kitzsteinhorn

co z nich polecacie? a może coś innego na taki niezbyt długi wyjazd?

Jedź tutaj, gwarantuję Ci że uszami klaskał będziesz, a jak by nie te uszy to gęba by Ci się śmiała w koło głowy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...