Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai i Hintertux 18-31 października 2009


Outlanderek

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł,

W załączeniu fotasy z ostatniego wypadu na lodowce. Pogoda była wyśmienita, tylko 1 dzień pochmurny, reszta to 100% lampa. Nie bedę się rozpisywał bo po co. wyjazd jak najbardziej udany.Chętnie odpowiem na pytania:D

Pozdr.

/D

Stubai: http://outlanderek.fotosik.pl/albumy/706736.html

Hintertux: http://outlanderek.fotosik.pl/albumy/708544.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł,

W załączeniu fotasy z ostatniego wypadu na lodowce. Pogoda była wyśmienita, tylko 1 dzień pochmurny, reszta to 100% lampa. Nie bedę się rozpisywał bo po co. wyjazd jak najbardziej udany.Chętnie odpowiem na pytania:D

Pozdr.

/D

Stubai: http://outlanderek.fotosik.pl/albumy/706736.html

Hintertux: http://outlanderek.fotosik.pl/albumy/708544.html

Wrzuć to proszę do naszej galerii, bo za kilka dni to przepadnie w nawale postów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec i one :)

Czy moglbys porownac oba osrodki jezeli chodzi o trasy i wyciagi ?

Czyli Tobie gdzie lepiej i dlaczego ?

Z gory dzieki i pozdrawiam :)

Ciężko powiedzieć który lepszy bo oba miejsca mają swoje za i przeciw. W obu ośrodkach trasy były jednak przygotowane perfekcyjnie. Ceny karnetów zbliżone. Kupowałem 4-dniówki, koszt to około 135 ojro. Ceny na górze trochę wysokie: piwo pszeniczne - 3,80; cola 0,5l - 3,20; lunch typu gulasch, pieczywo,główne danie i browar - 15-20 ojro. Przechowalnia nart i butów - 3 ojro/dzień. Na tuxie w przechowalniach nie mają dezynfekcji butów i brak zamykanych szafek. Pan podaje wszystko.

To co zrazioło mnie na Tuxie w knajpach to taki lekki PRL-owski klimat:) Brak możliwości płacenia kartą, leciwy wystrój, obsługa skladająca się głownie ze starszych, mało uprzejmych panów w białych fartuchach ala sklep miesny.Podobały mi się natomiast kolejki/gondole dwulinowe. Duże, pojemne i prawie nie bujające się ze względu na 2-liny.

Na Stubaju za to w knajpach fajnie, można placić kartą, miła obsluga, nowy wystrój. Leżaki do opalania podają bez grymasu na twarzy jak na Tuxie. Bardzo dobry system parkingowy z dowozem busami pod samo wejście. Małym minusem to że często wiało i wstrzymywali kolejki/krzesła.

Tux jest około 160 km bliżej od Stubaja jadąc od Salzburga. Mam nadzieję że te informacje się przydadzą:D

Pozdr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć który lepszy bo oba miejsca mają swoje za i przeciw. W obu ośrodkach trasy były jednak przygotowane perfekcyjnie. Ceny karnetów zbliżone. Kupowałem 4-dniówki, koszt to około 135 ojro. Ceny na górze trochę wysokie: piwo pszeniczne - 3,80; cola 0,5l - 3,20; lunch typu gulasch, pieczywo,główne danie i browar - 15-20 ojro. Przechowalnia nart i butów - 3 ojro/dzień. Na tuxie w przechowalniach nie mają dezynfekcji butów i brak zamykanych szafek. Pan podaje wszystko.

To co zrazioło mnie na Tuxie w knajpach to taki lekki PRL-owski klimat:) Brak możliwości płacenia kartą, leciwy wystrój, obsługa skladająca się głownie ze starszych, mało uprzejmych panów w białych fartuchach ala sklep miesny.Podobały mi się natomiast kolejki/gondole dwulinowe. Duże, pojemne i prawie nie bujające się ze względu na 2-liny.

Na Stubaju za to w knajpach fajnie, można placić kartą, miła obsluga, nowy wystrój. Leżaki do opalania podają bez grymasu na twarzy jak na Tuxie. Bardzo dobry system parkingowy z dowozem busami pod samo wejście. Małym minusem to że często wiało i wstrzymywali kolejki/krzesła.

Tux jest około 160 km bliżej od Stubaja jadąc od Salzburga. Mam nadzieję że te informacje się przydadzą:D

Pozdr.

Poza gastronomią prosiłbym o porównanie infrastruktury narciarskiej. Ilość i zróżnicowanie tras, wyciągi (łorcyki, krzesła, gondole) gdzie jest pod tym wzgl lepiej. Bo przyszłoroczny listopad trza obstalować i nie wiem gdzie.

Co do żarła to ja tylko pierwszego dnia gulaschzuppe zjadłem na lodowcu. A potem to nartami żyłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o porównanie infrastruktury narciarskiej. Ilość i zróżnicowanie tras, wyciągi (łorcyki, krzesła, gondole) gdzie jest pod tym wzgl lepiej. Bo przyszłoroczny listopad trza obstalować i nie wiem gdzie.

.

Narciarsko wygląda tak

Stubaihttp://www.stubaier-gletscher.com/pl/winter/lifte-pisten/

Tuxhttp://www.hintertuxergletscher.at/pl/skigebiet/250/aktueller+Liftstatus.html

http://www.tiscover.com/at/guide/5,en,SCH1/objectId,SPF109290at,modulId,themes,selTab,main/main.html

Stubai

Lodowiec – fakty

Największy lodowiec Austrii

110 kilometrów nartostrad, 25 kolejek linowych i wyciągów

45 minut samochodem od Innsbrucka

10 km zjazd do doliny Wilde Grub‘n

Snowpark Moreboards Stubai Zoo z potrójną kickerline, poręczami i boksami

DUŻY obóz narciarski dla rodzin, dzieci i młodzieży; przedszkole na górze

Dzieci do lat 10 jeżdżą w towarzystwie jednego z rodziców za darmo

7 restauracji, wypożyczalnia nart i magazyn bezpośrednio na górze, 3 szkoły narciarskie

Platforma na szczycie TOP OF TYROL z 360-stopniową panoramą

TuxLodowiec – fakty

Jedyny całoroczny teren narciarski Austrii

86 km nartostrad: 23 km łatwych, 47 km średnich, 16 km trudnych

21 najlepszych kolejek linowych i wyciągów, puszysty śnieg od października do maja

betterpark Hintertux – jedyny letni snowpark w Europie Środkowej

Wyróżnienie od zespołu Skiresort International Service Team jako

„najlepszy lodowcowy teren narciarski świata“

Nieograniczony wjazd z garażu podziemnego na

1.500 m do tarasu panoramicznego na wysokości 3.250 m

Natur Eis Palast – klejnot lodowca Hintertux

jaskinia Spannagelhöhle – najwyżej położona dostępna jaskinia Europy

i największa jaskinia Centralnych Alp Wschodnich

Wybór zależy od Ciebie,ja zawsze Tuxa zostawiam na okres maj-wrzesień/najpewniejszy lodowiec całoroczny/.Masz do dyspozycji w okresie listopada 5 tyrolskich lodowców.Najlepiej czuje się na Tuxie.A i tak pewnie chcesz zwiedzić wszystkie,bo warto!

Edytowane przez dareklewandowski
dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrazioło mnie na Tuxie w knajpach to taki lekki PRL-owski klimat:) Brak możliwości płacenia kartą, leciwy wystrój, obsługa skladająca się głownie ze starszych, mało uprzejmych panów w białych fartuchach ala sklep miesny.:D

Pozdr.

A to akurat dziwne, bylem ostatni raz 1,5 roku temu, i zarowno na stacji 2.100 jak i 2.600 wszedzie mozna bylo placic karta.

Co wiecej zarlo jako jedyne lodowcowe wspominamy do teraz nie tylko jako najlepsze ale jako jedyne dobre :)

Cos sie pozmienialo na gorsze ??:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem sie ogromnie 1 dnia w Fernhousie bo z tego powodu musiałem zjeżdżać na sam dól do bankomatu po kasę.

No mnie się to akurat w głowie nie mieści żeby grosza przy dupie nie mieć, no ale każdy ma tam jakieś swoje przyzwyczajenia.

Sam fakt keszem można zapłacić wszędzie i nie ma tak że przyjdzie się z gotówką i powiedzą że tylko karta, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem i to powinien być wystarczający argument to posiadania kieszonkowego przy sobie:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kasą to ja akurat problemu nie mam, wrecz przeciwnie;) Napisałem natomiast że akurat 1 dnia na Tuxie nie mialem gotówki przy sobie, nic więcej. Nie jestem nowicjuszem jesli chodzi o kurorty alpejskie i zwiedzilem prawie wszystkie ale z czymś takim spotkalem się po raz 1.

Pozdr.

/D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W żadnej z knajp na Tuxie nie można płacić jakąkolwiek z kart płatniczych ani kredytowych. Wkurzylem sie ogromnie 1 dnia w Fernhousie bo z tego powodu musiałem zjeżdżać na sam dól do bankomatu po kasę.

/D

Normalnie jakaś wiocha;):D,ale i tak tam lubię być:rolleyes:

No mnie się to akurat w głowie nie mieści żeby grosza przy dupie nie mieć, no ale każdy ma tam jakieś swoje przyzwyczajenia.

Sam fakt keszem można zapłacić wszędzie i nie ma tak że przyjdzie się z gotówką i powiedzą że tylko karta, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem i to powinien być wystarczający argument to posiadania kieszonkowego przy sobie:rolleyes:.

Jestem tego samego zdania co SB,ja raczej na stoku korzystam z gotówki/ok.20-30e/:rolleyes:,ale pewny jestem,że na Stubaiu w knajpkach przyjmują wszystkie karty:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...