Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Muszę Wam o tym napisać


jozpa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególny z dwóch powodów

1. to, że mogłem obejżeć relacje z PŚ zza oceanu, które na które bardzo czekałem, a 2. to to, że w poszukiwaniu mocnych wrażeń, a może tak naprawde realizując swoje przyżeczenie z młodości, że powróce do dwóch kółek..........................kupiłem ścigacza!:o

mam nadzieję, że nie odbije sie to negatywnie na moim zdrowiu:)

tymczasem czekam na snieg, choć z tyłu głowy kotłasi mi się myśl ...aby do wiosny:D (jestem rozdarty)

pozdrawiam

ps. no musiałem o tym napisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko na motocykl i ostatni raz siedziałem na motorze 21 lat temu na egzaminie, na całe szczęście nigdy mnie do 2 kółek nie ciągnęło i dla tego tu jeszcze piszę:rolleyes:, również bardzo mnie cieszy że mój syn w ogóle nie spogląda w kierunku 2 kółek z silnikiem, czy nawet quadów:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

prawdziwa zabawa w jazdę na czymkolwiek: moto, quady, rajdy, wyścigi zaczyna się na torach czy wyznaczonych OS-ach po odpowiednim przygotowaniu im przejeżdżeniu na treningach przynajmniej kilkudziśieciu tysięcy km. Wiem o czym mówię bo pracowałem w rajdach parę dobrych lat.

Reszta to gówniarstwo.

Sorry stary ale taka jest prawda i pamietaj o tym i uważaj na siebie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na motorze jest bezpieczna i bardzo przyjemna.

Niebezpieczni są kierowcy samochodów wobec motocyklistów.

To kierowcy samochodów jeżdżą na pałę i nie myślą, że może minąć ich motocyklista.

W ogóle nie zwracają na nich uwagi.

Motocykliści są jak najbardziej normalni a nie żadnymi gówniarzami!!! :mad:

Ja mam motory od zawsze a mam już dwie duże cyfry na karku.

Mój brat co roku robi kilka tysięcy na motorze i nie wyobrażamy sobie garażu bez tych maszyn!!!:D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na motorze jest bezpieczna i bardzo przyjemna.

Niebezpieczni są kierowcy samochodów wobec motocyklistów.

To kierowcy samochodów jeżdżą na pałę i nie myślą, że może minąć ich motocyklista.

W ogóle nie zwracają na nich uwagi.

Motocykliści są jak najbardziej normalni a nie żadnymi gówniarzami!!! :mad:

Ja mam motory od zawsze a mam już dwie duże cyfry na karku.

Mój brat co roku robi kilka tysięcy na motorze i nie wyobrażamy sobie garażu bez tych maszyn!!!:D

właśnie niebezpieczni są kierowcy samochodów wobec motocyklistów :confused: bo nie wiadomo kiedy idiota na motorze pojawi się obok na trzeciego, normalny człowiek tak nie jeździ jak oni, oczywiście nie wszyscy są idiotami na motorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zebrało się paru osobą na obrażanie motocyklistów.:confused:

Uwielbiam takie komentarze!

Zawsze piszą je Ci którzy nigdy na motorze nie jeździli.

A we Włoszech to pewnie sami „idioci” na dwóch kółkach jeżdżą miedzy autami?

Dajcie sobie spokój z takimi opiniami!!!:mad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie niebezpieczni są kierowcy samochodów wobec motocyklistów :confused: bo nie wiadomo kiedy idiota na motorze pojawi się obok na trzeciego, normalny człowiek tak nie jeździ jak oni, oczywiście nie wszyscy są idiotami na motorach

a ty patrzysz w lusterka jak skręcasz?? wydaje mi sie ze nie:) a jak wyprzedzasz?? patrzysz tylko raz?? tylko takie wymuszenie dla motocyklisty moze byc jego ostatnim:) wiec pomyśl i nie pisz ze idioci bo sam jesteś idiotą piszać takie bzdury:) normalny człowiek... czyli co normalni są tylko Ci co jeżdzą puszkami tak?? :)

wypowiadając takie słowa wychodzi na to ze jesteś typowym polskim ksenofobem ktory myśli ze tylko to co on robi jest słuszne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to to, że w poszukiwaniu mocnych wrażeń, a może tak naprawde realizując swoje przyżeczenie z młodości, że powróce do dwóch kółek..........................kupiłem ścigacza!...

Słuszna decyzja! :rolleyes:

Jazda na motorze jest bezpieczna i bardzo przyjemna.

Niebezpieczni są kierowcy samochodów wobec motocyklistów.

To kierowcy samochodów jeżdżą na pałę i nie myślą, że może minąć ich motocyklista.

W ogóle nie zwracają na nich uwagi.

Motocykliści są jak najbardziej normalni a nie żadnymi gówniarzami!!! :mad:

Ja mam motory od zawsze a mam już dwie duże cyfry na karku.

Mój brat co roku robi kilka tysięcy na motorze i nie wyobrażamy sobie garażu bez tych maszyn!!!

Robert,

zgodzę się z tobą,ale te nie najlepsze opinie o motocyklistach nie wzięły się z powietrza... To prawda,że kierowcy samochodów często nie dostrzegają motocyklistów w lusterkach itp.,ale też sami kierowcy dwóch kółek,mówiąc delikatnie,nie dbają o swoje zdrowie.Podam proste przykłady... :cool:

Jadę dwupasem,dosyć ciasnym,a tu nagle motocyklista robi sobie trzeci pas... :eek: i wyprzedza na trzeciego pomiędzy samochodami.Wiem,że to jest ogólnie przyjęty zwyczaj,ale jeśli jest ciasno,to chyba lepiej odczekać chwilę,przynajmniej tyle,żeby samochody nie jechały obok siebie.Jeśli dojdzie w takiej sytuacji do "kontaktu",to trudno winić kierowcę "konserwy",który zazwyczaj nie jedzie "idealnie po linii",choćby temu,że musi wymijać wszechobecne dziury na drodze... Natomiast nie mam nic przeciw,kiedy motocyklista przeciska się na czoło np. na czerwonym świetle.Byle to wszystko z pomyślunkiem!!!

Jechałem sobie do SzCyrku :eek: ,główną drogę zamknęli,trzeba było dojeżdżać boczną,wąską drogą.W przeciwnym kierunku zrobił się spory korek,więc nic dziwnego,że motocykliści zaczęli wymijać samochody,ale wjeżdżając na pas w przeciwnym kierunku... Jadę i widzę dwóch takich,zmusili mnie niemal do całkowitego wyhamowania i co gorsza,nie chcieli mi zjechać z drogi! :mad: Ja nie zamierzałem niszczyć zawieszenia na dziurawym poboczu,więc niemal stanąłem i...w końcu ustąpili.Niech sobie omijają korki,ale zmuszać auto do całkowitego wyhamowania,bądź "spychać" na pobocze to już co najmniej nie w porządku!Poza tym zwyczaj zwyczajem,ale przepisy są jasne!

Jeszcze sporo mógłbym napisać o prędkości jazdy,a właściwie nie raz chyba prędkości przelotu... :eek: W skrócie tylko powiem,że motocyklista jadący zdecydowanie zbyt szybko,np. 120 km/h po mieście,sam będzie sobie winny,jeśli ktoś zajedzie mu drogę(trudno nawet mówić w takim przypadku o zajechaniu drogi),przepisy obowiązują wszystkich,również motocyklistów!!!

a ty patrzysz w lusterka jak skręcasz??

Bugi,

nawet jeśli nie popatrzy wystarczająco,to jeśli odpowiednio wcześniej "wyrzuci kierunkowskaz"np.w lewo,NIKT nie ma prawa go wyprzedzać.Nie ważne czy to motocyklista czy samochodziarz!

Na koniec dodam,że sam też jestem motocyklistą,co prawda obecnie nie praktykującym,więc patrzę na to wszystko z dwóch stron.Niestety jak patrzę na zachowania kierowców dwóch kółek,to w większości sami sobie stwarzają warunki do wypadku-przykre ale prawdziwe. :(

Pamiętajmy też,że droga to nie tor wyścigowy i korzystają z niej różni ludzie,nie zawsze utalentowani :D,ale i oni mają prawa do bezpiecznego przemieszczania się,jeśli tylko potrafią jakieś tam minimum.Samochody stworzono nie do wyścigów,ale dla każdego,żeby nasze życie było wygodniejsze.Trochę tolerancji,trochę wybaczenia komuś błędu,a będzie lepiej i bezpieczniej. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wasza dyskusja jest jałowa.

Argument:

Gdyby zarówno motocykliści jak i posiadacze czterech kółek jeździli zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym - wypadków i ofiar w ludziach byłoby zdecydowanie mniej.

A to, że motocykliści mają dużo więcej możliwości do łamania tegoż prawa na drodze jest bezpośrednią przyczyną takiej opinii o nich.

Z drugiej strony patrząc motocyklista zawsze ponosi większe konsekwencje jakiegokolwiek zdarzenia niż kierujący czterema kółkami i to powinno determinować zachowanie na drodze posiadacza dwóch kółek.

Zasada ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu powinna być priorytetem dla każdego. A w sytuacji gdy sami łamiemy prawo to pretensje można mieć tylko do siebie.

W "Wielkim Szu" Jan Nowicki powiedział: "Jeździj tak jakby każdy inny kierowca na drodze chciał Cię zabić".

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj!łoj!łoj!

znowu narozrabiałem!

nie myślałem, że wywołam tak gorącą dyskusje "puszkowców" i "motonitów"

ok, a więc tak pomykałem juz na dwóch kółkach kilkanaście lat temu

pewno były wtedy inne motorki, ale mam kilku znajomych bez nogi, jeden padł na latarni po 200m jazdy, ja zyję po ok.100tys.km na moto.

dzis mam siwą pałe i tak wyszło, nie będę sie korzył i spowiadał dlaczego kupilem, zresztą napisałem w pierwszym poście.

obiecuje, że nie wjade w d..pe żadnemu z Was.

inna sprawa jeżdże duzo autem i mam dość widoku gości w oooo lub VV, którzy siedza mi na dupie jakby chcieli wyr.....ć i wciskają się w najmniejszą choćby szczeline przedemną:), co tu gadać o motocyklistach...

bugajson, kupiłem kawe zx6r ninja, dziś była pierwsza jazda obyło się bez drachy na gatkach

sorry za language i pozdro

Lanzinger pomyka na moto ze sztucznym kulasem więc myślę , że i ja dam rade, ot taki caprys:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozpa witaj w świecie dwóch kółek:):)

Wszyscy piszą jak to Ci na motorach są popierdo..ni a popaczcie sie na kierowców samochodów!!!!!mało jest pojeb.w!!!!w autach!!! jeżdze i samochodem i moplikiem i nie piszę ze w samochodach są tylko rozsądni bo rozsądnych nie ma nigdzie!!!!! jak na dwóch kołach debile śmigają tak samo debile jeżdzą na 4kołach!!!!!:mad:

ps.poczytac statystyki ile ginie motocyklistów rocznie a samochodziarzy!!!!

myślę że samochodziarze sie zamkną po statystyce i zobaczą kto sieje śmierć na drogach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty patrzysz w lusterka jak skręcasz?? wydaje mi sie ze nie:) a jak wyprzedzasz?? patrzysz tylko raz?? tylko takie wymuszenie dla motocyklisty moze byc jego ostatnim:) wiec pomyśl i nie pisz ze idioci bo sam jesteś idiotą piszać takie bzdury:) normalny człowiek... czyli co normalni są tylko Ci co jeżdzą puszkami tak?? :)

wypowiadając takie słowa wychodzi na to ze jesteś typowym polskim ksenofobem ktory myśli ze tylko to co on robi jest słuszne

przyjedź do Krakowa i policz ile mają krzyży po rowach bez udziału czterech kółek i nie obrażaj mnie że jestem idiotą bo ja nie napisałem tak o tobie

ale jeśli się obraziłeś to pewnie tak jeżdzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.poczytac statystyki ile ginie motocyklistów rocznie a samochodziarzy!!!!

myślę że samochodziarze sie zamkną po statystyce i zobaczą kto sieje śmierć na drogach

Race masz rację, że debili nie brakuje wśród użytkowników 2 jak i 4 kółek. Ale z tymi statystykami to trochę naginasz do swoich potrzeb. Różnica bierze się z ilości użytkowników.

Popatrz ile na drodze jeździ motocykli a ile samochodów. Ponadto samochody jeżdżą całym rokiem a motocykle....

Jeżeli przedstawisz mi wartości względne czyli procentowe:

Na 100 wypadków z udziałem motocykli zginęło tylu pasażerów i kierujących na motocyklu.

Na 100 wypadków z udziałem samochodów zginęło tylu pasażerów i kierujących w samochodzie.

Wtedy obraz będzie jasny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...