Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bielizna termoaktywna


pawko

Rekomendowane odpowiedzi

Ten woolsoft Brubecka musi troche "gryzc", bo ma 38% welny (jesli dobrze pamietam). W folderach nazywaja to "nieco szorstkim chwytem". Bez prania wstepnego zapomina sie o tym po kilku minutach jazdy, przyajmniej ja :)). Weprobowywalem to w halii, przy kilku stopniach mrozu zakladalem tylko niezbyt ciepla kurtke na to i bylo super! Inny problem to to, ze jak bedzie za cieplo to moim zdaniem moze zostawac wilgotna. Probowalem w niej i lekkim polarze jezdzic konno (bylo ok 10 stopni) i byla wilgotna pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w Austrii byłem w dużym sklepie z ciuchami, same wypasione marki jak Odlo, Peak,Milet i kupa mniej znanych u nas skandynawskich. Bardzo dużo było tam ciuchów tej firmy (SWIX) i powiem szczerze, że prezentowały się jakościowo bardzo dobrze. Oni chyba robią specjalistyczne ciuchy do narciarstwa biegowego i biathlonu a przy okazji też cywilne rzeczy o wysokiej jakości. Generalnie to drodzy byli - na poziomie znanych, topowych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Craft vs Helly Hansen

Bielizna z podobnej półki cenowej. Helly Hansen zdecydowanie lepsza.

Po zdjęciu kurtki (jak na razie pod kurtkę oprócz koszulki termoaktywnej nic nie zakładam) nie ma się uczucia zimna. Powiem więcej w Crafcie jak się troszkę spocisz i będąc ubrany w kurtce gdziekolwiek się oparłem dotknąłem to zaraz czułem zimno. Był to efekt przenikania pod naciskiem wilgoci z powrotem do skóry. Bardzo nieprzyjemne. Polecam Helly Hansen. Do puki nie będzie mnie stać na coś droższego to ta marka jest dla mnie najlepsza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten woolsoft Brubecka musi troche "gryzc", bo ma 38% welny (jesli dobrze pamietam).

Czyli mam rozumieć, że nawet po upraniu jej w samej wodzie i tak będzie mnie "gryźć" ?

i mogłem sobie kupić tańszą, cieńszą i byłoby mi wygodniej :/ ?

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielizna z zawartością wełny nie gryzie, co więcej sporo firm robi taka z samej wełny - też nie gryzie, no chyba, że portfel bo droga. Taka dobrze zrobiona bielizna ma przewagę termiczną nad każdą syntetyczną, jest miła w dotyku, nie elektryzuje się. Zona ma taką koszulkę z Rossignola i to jest po prostu świetna bielizna na zimę. Firma Ortovox (chyba się tak to pisze) robi głównie z tego. Zreszta nie tylko oni. Oglądałem trochę tego teraz w sklepach w Austrii - dla mnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Burbeck, powiedzieli, że można tą koszulkę prać w proszku, płynie do płukania itp. jedynie należy unikać środków zmiękczających tkaninę.

P.S Jeszcze Pani powiedziała, że z własnego doświadczenia: pierze ją w pralce, na programie ręcznym 30/40 stopni i nic złego jej się nie dzieje...

co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Burbeck, powiedzieli, że można tą koszulkę prać w proszku, płynie do płukania itp. jedynie należy unikać środków zmiękczających tkaninę.

P.S Jeszcze Pani powiedziała, że z własnego doświadczenia: pierze ją w pralce, na programie ręcznym 30/40 stopni i nic złego jej się nie dzieje...

co Wy na to ?

Ja wrzucam na pranie ręczne i albo mydło bez detergentów albo szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bielizny. byłem ostatnio "za potrzebą":) w is i zrobiłem szybki rekonesans odlo i craft'a.

jeśli chodzi o wrażenia z mierzenia:

- odlo seria original: miło, nigdzie nie uwiera, w miarę dobrze dopasowana, przy wyciąganiu rąk do góry przesuwa się po ciele

- craft pro zero: dużo bardziej dopasowująca się do ciała w porównaniu z odlo original, a co za tym idzie nieznacznie przesuwająca się po ciele. jednakże w wersji golf wg. mnie posiada feler w postaci czerwonego zewnętrznego szwu idącego od szyi aż pod rękaw, który obciera i pije pod pachą

- odlo evolution: po ubraniu tego tuż po przymierzeniu uprzednich modeli poczułem się jakbym otrzymał nową skórę. idealnie dopasowuje się do ciała, pracując razem z nim. fenomenalne uczucie. defekt - 279PLN

a teraz parę słów z praktyki odlo original:

- wszystkie podstawowe funkcje jakie oczekiwałem po tej bieliźnie zostały u mnie zaspokojone, a więc odprowadzanie potu i utrzymywanie ciepła.

- czego mi brakuje, to nieprzesuwanie się po ciele skutkujące czasem wyjechaniem ze spodni po wielokrotnych gwałtownych ruchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bielizny. byłem ostatnio "za potrzebą":) w is i zrobiłem szybki rekonesans odlo i craft'a.

jeśli chodzi o wrażenia z mierzenia:

- odlo seria original: miło, nigdzie nie uwiera, w miarę dobrze dopasowana, przy wyciąganiu rąk do góry przesuwa się po ciele

- craft pro zero: dużo bardziej dopasowująca się do ciała w porównaniu z odlo original, a co za tym idzie nieznacznie przesuwająca się po ciele. jednakże w wersji golf wg. mnie posiada feler w postaci czerwonego zewnętrznego szwu idącego od szyi aż pod rękaw, który obciera i pije pod pachą

- odlo evolution: po ubraniu tego tuż po przymierzeniu uprzednich modeli poczułem się jakbym otrzymał nową skórę. idealnie dopasowuje się do ciała, pracując razem z nim. fenomenalne uczucie. defekt - 279PLN

a teraz parę słów z praktyki odlo original:

- wszystkie podstawowe funkcje jakie oczekiwałem po tej bieliźnie zostały u mnie zaspokojone, a więc odprowadzanie potu i utrzymywanie ciepła.

- czego mi brakuje, to nieprzesuwanie się po ciele skutkujące czasem wyjechaniem ze spodni po wielokrotnych gwałtownych ruchach

co do Crafta to mam dużo ich produktów bielizny kurtki itd itp nic mnie nie uwiera

A i Polska kadra PZB (Polski Związek Biathlonu) kadra młodzieżowa,olimpijska ,biega w Crafcie i nikt nie narzeka . Może akurat trafiłeś na coś z jakąś wadą fabryczną Mam 3 prokule i jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę bugi, że nie. mierzyłem wszystkie modele w 2 rozmiarówkach, na granicy których się poruszam. i po prostym teście teście w postaci uniesienia rąk do góry i odchyleniu się do tyłu original jeździł o evolution nie.

więc raczej to nie kwestia rozmiaru, a modelu. no ale jeśli rodzina to czyta to problem 24.12 zniknie ;)

co do Crafta to mam dużo ich produktów bielizny kurtki itd itp nic mnie nie uwiera

staszku ja mówię tu tylko o modelu neck zip. normalna bluza była ok.

a że akurat zapragnąłem golfa to wybór padł na odlo.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outhorn

Bielizna marki jak w tytule. Kupiłem wczoraj w "Real". Komplet za 100 PLN w ładnym woreczku.

Materiał miękki w dotyku. Struktura "Caro" jak w produktach za jakieś 250 PLN za komplet. Wygląd całkiem nieźle. Robi wrażenie solidnego produktu.

Po przetestowaniu na stoku napiszę ile faktycznie jest warta.

Jak na razie pierwsze wrażenie pozytywne (inaczej bym tego nie kupił).

Ponadto spodnie Brugi kupiłem na prezent szwagrowi za 100 PLN. Rozmiar standardowy czyli mój. Te same spodnie w Delta Sport ok 200 PLN.:D.

Warto czasem po tych marketach polatać. Można naprawdę wyrwać coś tanio co wcale nie oznacza, że musi być badziew.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taką kupiłem sobie http://www.allegro.pl/item850419674_bluza_brubeck_thermo_meska_l_promocja_wawa.html i ładuję ją do pralki na nie wiem jaki program,wychodzi czysta i pachnąca,schnie i jest git...to tylko termika,nie ma co sobie zawracać głowy programami,ma być czysta i sucha:D....co innego kurka narciarska,tu trzeba trochę pomyśleć jak franię ustawić:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taką kupiłem sobie http://www.allegro.pl/item850419674_bluza_brubeck_thermo_meska_l_promocja_wawa.html i ładuję ją do pralki na nie wiem jaki program,wychodzi czysta i pachnąca,schnie i jest git...to tylko termika,nie ma co sobie zawracać głowy programami,ma być czysta i sucha:D....co innego kurka narciarska,tu trzeba trochę pomyśleć jak franię ustawić:rolleyes:

bielizne termo tez trzeba umiejętnie prać bo jak będziesz ją pral nie tak jak trzeba to jej właściwości będą rowne zwykłemu t-shirtowi czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...