Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mam GS9 - na co zmienić?


Mini-mal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, gdyż jestem nowy na forum i to pierwszy mój temat:)

Mam do Was pytanko, posiadam obecnie drugi sezon nartki Atomic GS9 160cm. Ogólnie na nartach poruszam się dobrze i nie ukrywam, że jest do dobra narta, nabiera dobrych prędkości i przy dobrze przygotowanym stoku - coś wspaniałego. Jednakże głownie jeżdżę w Polsce i na dobre warunki żeby trafić, każdy wie jak jest. Narta jest dosyć twarda i ciężka i przy gorszych warunkach, muldach nie ma już takiej przyjemności jazdy...a wręcz męka.. Szybko traci się równowagę. Możecie mi polecić jakąś slalomówkę, różnie to jest rozumiane, ja w słownictwie narciarskim jestem raczej laikiem, ale chciałbym coś na czym mogę dosyć szybko jeździć i zbierać zarówno większe jak i mniejsze skręty, gs9 troszke mnie ograniczał, czasami przy nabraniu prędkości i trafieniu na muldy potrafiło mnie ładnie ponieść:) Fajnie jakby deska była trochę miększa żebym mógł spokojnie przebijać się przez te polskie warunki :) Mam 179, 73kg. Szukam używaki do 500-650zł, będę wdzięczny za poradę!

Edytowane przez Mini-mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 179 i jeździsz na GS-ce która ma 160? Niemam pytań... Zmień gs9 160 na gs9 182 (chyba taka jest długość). Ja jeszcze raz na czas na gs9 śmigam i ich nie sprzedam, ale ja jeżdże na długości gigantowej a nie pseudoslalomowej... Jak można zrobić jej coś takiego, PROFANACJA! ;P Z opisu narty wynika wyraźnie, że to narta na przygotowane trasy by sie scigac wiec nie zdziw sie jak w muldach Cie będzie siepać. Może atomic sx10?

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, gdyż jestem nowy na forum i to pierwszy mój temat:)

Mam do Was pytanko, posiadam obecnie drugi sezon nartki Atomic GS9 160cm. Ogólnie na nartach poruszam się dobrze i nie ukrywam, że jest do dobra narta, nabiera dobrych prędkości i przy dobrze przygotowanym stoku - coś wspaniałego. Jednakże głownie jeżdżę w Polsce i na dobre warunki żeby trafić, każdy wie jak jest. Narta jest dosyć twarda i ciężka i przy gorszych warunkach, muldach nie ma już takiej przyjemności jazdy...a wręcz męka.. Szybko traci się równowagę. Możecie mi polecić jakąś slalomówkę, różnie to jest rozumiane, ja w słownictwie narciarskim jestem raczej laikiem, ale chciałbym coś na czym mogę dosyć szybko jeździć i zbierać zarówno większe jak i mniejsze skręty, gs9 troszke mnie ograniczał, czasami przy nabraniu prędkości i trafieniu na muldy potrafiło mnie ładnie ponieść:) Fajnie jakby deska była trochę miększa żebym mógł spokojnie przebijać się przez te polskie warunki :) Mam 179, 73kg. Szukam używaki do 500-650zł, będę wdzięczny za poradę!

... nie bardzo wiadomo co Ci doradzic, bo w oczekiwaniach jest troche sprzecznosci i dodatkowo te GS9 to masz o conajmniej 15cm za krotkie:eek: i jezeli jeszcze sa za twarde to jest to troche dziwne. Slalomka to tez raczej twarda narta i na pewno nie na muldy. Mysle ze potrzebujesz narty allround / allmountain, w dlugosci 170-175cm.

Edytowane przez jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, gdyż jestem nowy na forum i to pierwszy mój temat:)

Mam do Was pytanko, posiadam obecnie drugi sezon nartki Atomic GS9 160cm. Ogólnie na nartach poruszam się dobrze i nie ukrywam, że jest do dobra narta, nabiera dobrych prędkości i przy dobrze przygotowanym stoku - coś wspaniałego. Jednakże głownie jeżdżę w Polsce i na dobre warunki żeby trafić, każdy wie jak jest. Narta jest dosyć twarda i ciężka i przy gorszych warunkach, muldach nie ma już takiej przyjemności jazdy...a wręcz męka.. Szybko traci się równowagę. Możecie mi polecić jakąś slalomówkę, różnie to jest rozumiane, ja w słownictwie narciarskim jestem raczej laikiem, ale chciałbym coś na czym mogę dosyć szybko jeździć i zbierać zarówno większe jak i mniejsze skręty, gs9 troszke mnie ograniczał, czasami przy nabraniu prędkości i trafieniu na muldy potrafiło mnie ładnie ponieść:) Fajnie jakby deska była trochę miększa żebym mógł spokojnie przebijać się przez te polskie warunki :)

Przedewszystkim zmien narty.

Wierze, ze trudno ci sie jezdzi na tych nartach bo to sa malo skretne narty oraz nie wdaje sie w szczegoly dlaczego atomic wyprodukowal narte o dl. 160 cm i parametrach narty gigantowej. Od kilku lat GS 9 180cm jest moja glowna narta na przygotowane stoki. Mimo, ze te narty maja parametry narty zblizonej do slalomowej i sa bardzo skretne to z powodu znacznej dlugosci nie polecam.

Z tego co piszesz wynika, ze narta slalomowa spelni twoje oczekiwania.

Szczegolnie po przesiadce na tz slalomke (~165 cm)poczujesz natychmiastowa radosc.

Co dalej? Dalej porozmawiaj osobiscie np: instruktor narciarski moze wiele roznajsnic.

pozdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że jesteście zaskoczeni ;) Sytuacja wyglądała tak, że znajomy przywoził narty ze Szwajcarii i dzwoniąc mówił, że ma ładne atomicki Sl'ki 9 za "trzy stówki" :), więc jak usłyszałem odrazu się zdecydowałem, gdyż wtedy Sl, cenił się koło 800zł. Jak się okazało później to był GS. Piszecie,że za krótka...na początku tego nie wiedziałem, później dopiero przy ostrzeniu nart po sezonie powiedzieli mi w serwisie, że jak na giganta to jest za krótka dla mnie....Tak jak napisałem, jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o sprzęt, nie dla każdego może być to oczywiste... Ja przeskakując z tanich blizzardów thermogel nie narzekałem i może dalej bym jeździł na gs'ach bo fajnych predkosci nabieram i można "kłaść" się na stoku, no ale tak jak napisaliście jest za krótka, a ja chciałbym coś co również pozwoli trzymać fajne prędkości jak w Gs'ie (zresztą jest dosyć ciężka) i móc robić szybkie ruchy ale w różnych warunkach i abym mógł zapanować nad tym ;) . Będe wdzięczny jeszcze raz jakbyście rzucili jakimiś modelami nartek.

Edytowane przez Mini-mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzyj się za jakimiś wyższymi modelami nart z grupy cross , allround lub allmountain

wybór spory ( na alledrogo też ) , poszperaj po forum to z pewnością coś na temat tych nart znajdziesz

dobra też powinna być dla Ciebie narta typu Fischer Progressor z tzw. podwójnym radiusem

długość min. 170cm

ale najlepiej to przed kupnem narty przetestować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem do ubiegłego sezonu na GS9 na 170cm i byłem bardzo zadowolony ,prawdziwe czołgi pojadą wszędzie oprócz głębokiej ciapy, miałeś swoje wyraźnie za krótkie zamieszczam link do fajnego opisu tej nartki

http://www.narty.pl/strony/tresc-artykulu/browse/1/artykulu/atomic-gs-9-test-nart//811/

Zmieniłem na crossa na 174cm a czy będę żałować zobaczę na śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magelan, a jaką nartke kupiłeś ?

Przejrzałem troche fischerów, które z poniższych modeli polecacie? na dole też rossignole, jak by ktoś miał z nimi styczność to będe wdzięczny za info jakie są:)

-FISCHER AMC 76

-FISCHER RX5

-FISCHER RC4 Race RC

-FISCHER RACE RC4 WORLDCUP ?

-ROSSIGNOL RADICAL 9S OVERSIZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz po Polsce weż wpakuj się w jakiegoś crossa lub allmountaina. Fajną pozycją są np blizzardy Gforce (3 lub tegoroczne gthree) ewentualnie RCC, bardzo uniwersalne i wygodne a za razem szybkie. Prawda jest taka że każda firma ma grupę cross i każda będzie pasowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te sx10 Ci wpakował najchętniej. GS9 to narta świetna, ja na niej jeżdżę, tyle ze na duzo dluzszej. Mam tez gs12 i zamierzam kupic gs11, ale tych nart Ci odradzam bo są twarde i w zasadzie głównie pod racing. Ciekaw jestem jak to jest smigac na narcie o długości slalomowej, promieniu i stywności gigantowej. Ni to slalomka, ni gigantka ni crossówka... weź SX10!

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-FISCHER AMC 76

to taki allmountain - średni i dłuższy skręt Ok , przy szybszej jeździe na twardym trochę nerwowe no i generalnie mnie nie zachwyciły

długośc dla ciebie to 170 lub 176

-ROSSIGNOL RADICAL 9S OVERSIZE

typowa slalomka , więc do ostrej jazdy krótkim skrętem na przygotowanym stoku w sam raz . Średni skręt też pojedziesz , ale wtedy przy większej prędkości już trochę mniej stabilna . Jak trasa zryta lub zmuldzona to lekko trzeba się pomęczyć - dla ciebie wybrałbym długośc 165

na reszcie z wymienionych nie jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się skąłda, ze mam 177cm wzrostu i ważę ok 73,5 kg.

Jeździłem na gs9 o dł. 170 i byłem bardzo zadowolony. Fajna nartka do rekreacyjnej jazdy :)

Jeśli uważasz, że nie były to narty dla Ciebie, to zrezygnowałbym z gigantek. Kup coś w stylu dobrego allrounda albo narty crossowej. Taki fischer progressor nie byłby zły myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że jesteście zaskoczeni ;) Sytuacja wyglądała tak, że znajomy przywoził narty ze Szwajcarii i dzwoniąc mówił, że ma ładne atomicki Sl'ki 9 za "trzy stówki" :), więc jak usłyszałem odrazu się zdecydowałem, gdyż wtedy Sl, cenił się koło 800zł. Jak się okazało później to był GS. Piszecie,że za krótka...na początku tego nie wiedziałem, później dopiero przy ostrzeniu nart po sezonie powiedzieli mi w serwisie, że jak na giganta to jest za krótka dla mnie....Tak jak napisałem, jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o sprzęt, nie dla każdego może być to oczywiste... Ja przeskakując z tanich blizzardów thermogel nie narzekałem i może dalej bym jeździł na gs'ach bo fajnych predkosci nabieram i można "kłaść" się na stoku, no ale tak jak napisaliście jest za krótka, a ja chciałbym coś co również pozwoli trzymać fajne prędkości jak w Gs'ie (zresztą jest dosyć ciężka) i móc robić szybkie ruchy ale w różnych warunkach i abym mógł zapanować nad tym ;) . Będe wdzięczny jeszcze raz jakbyście rzucili jakimiś modelami nartek.

jakbyś chciał się "pozbyć" swoich GS-ów to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Witam ponownie po jakimś już czasie:)

Przejrzałem troche rynek. Ogólnie nastawiłem się na Fischera Progressor i Sx10, problemy są 2, fischer używany jeżeli już jest kosztuje 800zł, a sx10 jest bardzo rzadka na allegro...Czy możecie jeszcze coś mi polecić, co odnajdzie się zarówno w krótkim jak i długim skręcie, potrafi przebrnąć zachowując prędkość przez muldy, jakis cross:)

Jeszcze zapytam..Czy fischer z 2008 gdzie nie było dual radius także jest przyjemną nartą? Czy też model z 2009 to zupełnie inna narta? oraz który fischer jest lepszy FISCHER RC4 Race RC, czy też FISCHER RACE RC4 WORLDCUP ? Ktoś jeszcze ostatnio wspomniał mi o RX8, macie jakieś zdanie na jej temat?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Mini-mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 Moro Cross, Elan Speedwave , Head ixrc, Salomon Crossmax V10, Salomon Aero, Volkl Allstar albo Crosstiger - wszystko narty bardzo dobre i powinny pasować do twoich oczekiwań, Fisher RC4 - nie jestem pewien WC to twarde gigantki - raczej bym odpuścił, RX8 to nie wiem

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...