Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

All mountain - voelkl czy atomic? a jak nie to co?


BArth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jeżdżę od 25 lat, ale jest to jazda 3-4 tygodnie w roku.

Swoje umiejętności określiłbym jako zaawansowane.:D:D

Ponieważ wydatek jak dla mnie jest dosyć spory, a sprzętu nie wymieniam co roku:D.

Mam dylemat co wybrać.

Z zasady wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to może być do niczego.

Więc do sedna - co ja chcę.

Chciałbym coś na kopny, po za trasę, jak śnieg napada i nie przygotują trasy.

Właśnie - czy all-mountain?

jeśli tak to oczywiście mam swoich faworytów:

Volkl THE GRIZZLY

czy

Atomic D2 VC 82 Black

A jeżeli żadne z tych - to jakie?

Race SL-owe narty mam:cool: i to nie mają być narty na "dobrze przygotowaną trasę".

Z góry dzięki za radę.

BArth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Chciałbym coś na kopny, po za trasę, jak śnieg napada i nie przygotują trasy.

[..]

może mnie nie zlinczują... :D

kup sobie jedną, szerszą deskę zamiast dwóch :)

od kilku lat uprawiam "jazdę hybrydową" :) - race sl na twardym śniegu, decha po obfitych opadach, przyjemność niesamowita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mnie nie zlinczują... :D

kup sobie jedną, szerszą deskę zamiast dwóch :)

od kilku lat uprawiam "jazdę hybrydową" :) - race sl na twardym śniegu, decha po obfitych opadach, przyjemność niesamowita :)

No, czy Cię pogięło?

Zaraz dostaniesz mało wirtualne ... od Mikołaja!

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - czy all-mountain?

jeśli tak to oczywiście mam swoich faworytów:

Volkl THE GRIZZLY

czy

Atomic D2 VC 82 Black

Oba model, które zaproponowałeś są, jakby to powiedzieć, dość ciężkie. Może poszukaj coś naprawdę all mountain, czyli lekkie i szerokie. Takie modele mają w ofercie m.in.: Dynastar, Fischer, Atomic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba model, które zaproponowałeś są, jakby to powiedzieć, dość ciężkie. ].

.....cenowo;):P:)

A co było powodem,że akurat te narty wybrałeś:confused:

Grizzly-to same ochy...:pnajlepsza narta;) i już jest fanclub posiadaczy tej narty:DZ opini jeźdzących-to tak jak Jacek pisał wcześniej-ciężkie,wymagają dużo siły itd.

Atomic to nowość,ale wydaje się bardziej dynamiczną nartą:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie jeździłem na nartach od 10 lat - nie wiem jak wyglądają stoki i czytając opinie innych, nie mam chęci doświadczać tego typu rozczarowań.:confused:

Jazda ma sprawiać przyjemność - dlatego jeżdżę w Alpy.:D

Nie będę pisał dlaczego, bo wszyscy w temacie doskonale wiedzą o czym mowa.:eek:

Mieszkam w Szczecinie, to wyjazdy na narty, czy do Polski, czy w Alpy to, i tak wyprawa na tydzień lub dwa, więc chyba każdy wybór rozumie.

Szukam drugich nart specjalnie na śnieg kopny, po za trasę, trasę po nocnych opadach śniegu - nieprzygotowaną -czytaj nie zratraczoną.:cool:

Preferuję narty lekkie, bo z wiekiem i po wielu kontuzjach w innych sportach stawy już nie te.:(

O atomic-ach Blackeye się naczytałem opinii, że własnie takie są, ale .....

Race SL mam Volkl-a - RACETIGER SL RACING POWER SWITCH - poprostu się w nich zakochałem od pierwszego zjazdu:D i stąd moje pytanie co do grizzly, bo jeśli ma te same technologie, wagi nigdzie znaleźć nie mogłem, a sklepy na mojej prowincji nie dają możliwości oglądania sprzętu tej klasy.

O Atomic D2 VC 82 Black słyszałem opinię, że to jest porównywalna z grizzly i dlatego tak zadane pytanie.

Kasa .... na przyjemnościach nie ma co oszczędzać.

Lubię mieć rzeczy dobre, chociaż drogie, nie zawsze jest synonimem dobrego.

Mysiauek dzięki za tą Twoją opinię o coś takiego mi chodziło.

Więc, teraz wybór będzie chyba prostszy - nomady.

Edytowane przez BArth
błędy ortograficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiauek dzięki za tą Twoją opinię o coś takiego mi chodziło.

Więc, teraz wybór będzie chyba prostszy - nomady.

To czekam na podziękowanie w formie "forumowej' ;)

Ja bym na Twoim miejscu powypozyczał w alpach i popróbował.

Jak szukalem swego czasu allmountaina to w dwa sezony objeździłem wszystko co było na rynku.

I tak znalazłem świetną nartę, idealną dla mnie, której nikt nie testował i nigdzie nie było opinii.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na podziękowanie w formie "forumowej' ;)

Ja bym na Twoim miejscu powypozyczał w alpach i popróbował.

Jak szukalem swego czasu allmountaina to w dwa sezony objeździłem wszystko co było na rynku.

I tak znalazłem świetną nartę, idealną dla mnie, której nikt nie testował i nigdzie nie było opinii.

Oj to pochwal się co to za narta???:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiauek dzięki za tą Twoją opinię o coś takiego mi chodziło.

Więc, teraz wybór będzie chyba prostszy - nomady.

Volkl Grizzly

Ciekawy opis tej narty jest w ostatnim NTN ,po teście Tomka Kurdziela.Ogólnie tak jak pisał Mysiauek,choć wniosek końcowy jest zupełnie inny;):).Generalnie faktycznie są to narty wymagające siły i techniki,stworzone do jazdy ciętej w łukach o dużym promieniu/stok twardy i miękki/,natomiast wolniejsza jazda i skręty o małym promieniu wymagają sporo siły.Ustawienie Power Switch i Cruise działają nienagannie.Słabo jednak spisują się w świeżym puchu:pAle tester był pod dużym wrażeniem:rolleyes:-narty dla nietuzinkowych narciarzy!!;):P

Fajną propozycją opisywaną również przez Tomka jest Scott Pure,choć narta stworzona dla Europejczyków do freereidu/80% poza trasą/,równie sympatycznie daje się prowadzić po przygotowanych stokach i nie wymaga tyle siły ,co Grizzly:rolleyes:

A spadając na ziemię,to może zobaczać jeszcze oprócz Atomica-Fischer watea 78,Head peak 78,K2 apache recon i Salomona Tornado.Szerokość pod butem tych nart jest już wystarczająca,aby jeździć w nieskażonych warunkach:rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje 3 gorsze do tematu.

Mianowicie nad samym wyborem typu narty bym sie zastanowil.

Jak dla mnie wybor nart allmontain jest przy twoich umiejetnosciach bezsensowny.W ogole ide nart allmountain jest z gory bez sensu.Narta, jak sama nazwa wskazuje ma byc na wszystkie gory czy trasy, a wiemy dobrze, ze nie da sie dobrze zrobic czegos co bedzie dobre do wszystkiego.Czyli narta dobra do wszystkiego nie istnieje i narta allmountain jest do niczego.Dlaczego nie ma nart uniwersalnych, ktore bylby dobre jednoczesnie na gigant jak i na slalom?

Bo nie da sie takich zrobic-prosta odpowiedz.

Dlatego powinienes sie zastanowic tak naprawde do czego ci narta potrzebna i kupic narte specjalistyczna.

Kopny snieg i jazda po za trasa kojarza mi sie tylko z freeridem, a wiec moze rossignol Bandit?

Jest to nartka nie hardkorowa jak na freeride, a jednoczsnie bardzo przyjemna i mozna po za trase spokojnie wjechac;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje 3 gorsze do tematu.

Mianowicie nad samym wyborem typu narty bym sie zastanowil.

Jak dla mnie wybor nart allmontain jest przy twoich umiejetnosciach bezsensowny.W ogole ide nart allmountain jest z gory bez sensu.Narta, jak sama nazwa wskazuje ma byc na wszystkie gory czy trasy, a wiemy dobrze, ze nie da sie dobrze zrobic czegos co bedzie dobre do wszystkiego.Czyli narta dobra do wszystkiego nie istnieje i narta allmountain jest do niczego.Dlaczego nie ma nart uniwersalnych, ktore bylby dobre jednoczesnie na gigant jak i na slalom?

Bo nie da sie takich zrobic-prosta odpowiedz.

Dlatego powinienes sie zastanowic tak naprawde do czego ci narta potrzebna i kupic narte specjalistyczna.

Kopny snieg i jazda po za trasa kojarza mi sie tylko z freeridem, a wiec moze rossignol Bandit?

Jest to nartka nie hardkorowa jak na freeride, a jednoczsnie bardzo przyjemna i mozna po za trase spokojnie wjechac;)

Ja do końca bym się nie zgodził. A wynika to z tego, że po przejściu przez slalomki i gigantki przeszedłem do allmountaina.

Natomiast mówienie, że allmountian fu ale kup sobie Bandita, jest trochę bez sensu. Bandit (stare B1-B3 i nowszy B78) na których miałem okazję jeździć to też allmountain.

Chyba, że polecasz wyższe modele - na nich nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie atomic metron spełni Twoje oczekiwania. Sam je kupiłem, pod wpływem opowieści o nich i muszę przyznać, że to był dobry zakup...cena na allegro za nówki raczej " powalająca" - całe 400 zł :) Za taką kwotę, to warto kupić nawet ze dwie pary, jakby jedna np poza trasą "padła".....a wiem cos o tym, bo na Molku już wyszarpałem w nich taką dziurę, że wielu moich znajomych, chłopów kolo 50 -tki i lepiej stwierdziło, że czegoś takiego jak żyją nie widzieli:). A co do samych nart...za trasą idą jak marzenie, wychodzą na wierzch i płyną, na trasie,na twardym trzymają wyśmienicie, a na miękkim śniegu, na kopkach, nie czujesz w ogóle , ze są. One idą jak czołg i wszystko przechodzą bez szarpania, hamowania itp nieprzyjemnych wrażeń...polecam.._marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
w/g mnie atomic metron spełni Twoje oczekiwania. Sam je kupiłem, pod wpływem opowieści o nich i muszę przyznać, że to był dobry zakup...

Zgadzam się z przedmówcą, te narty mają wielki potencjał pod warunkiem że dobrze się je dobierze... sam mam takie i przyznam, że im więcej na nich jeżdzę tym bardziej je doceniam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...