Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hot Gear bags - prezent od Bode Millera!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni pojawią się na forum pierwsze, niezależne testy torby ... mam nadzieję :rolleyes:

Dwóch forumowiczów nabyło torby i organoleptycznie sprawdzą jej przydatność w codziennym użytkowaniu.

Ja natomiast dostałem nową dostawę, więc jak ktoś jeszcze reflektuje to zapraszam na zakupy. :)

Edytowane przez Misal
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni pojawią się na forum pierwsze, niezależne testy torby ... mam nadzieję :rolleyes:

Dwóch forumowiczów nabyło torby i organoleptycznie sprawdzą jej przydatność w codziennym użytkowaniu.

Ja natomiast dostałem nową dostawę, więc jak ktoś jeszcze reflektuje to zapraszam na zakupy. :)

Jacku, skoro masz kontakt biznesowy z Petkovem to mam propozycję, Ivan na pewno współpracuje lub współpracował ze Svenem Coomerem, wynalazcą botków ZipFit, spróbuj zasięgnąć języka czy Coomer byłby w stanie uruchomić u nas dystrybucję swoich botków, ja jestem z tego wynalazku bardzo zadowolony i uważam że klienci u nas na pewno się znajdą, dodam że najbliższy oficjalny dealer ZipFit-a jest w UK i Francji, trochę za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, skoro masz kontakt biznesowy z Petkovem to mam propozycję, Ivan na pewno współpracuje lub współpracował ze Svenem Coomerem, wynalazcą botków ZipFit, spróbuj zasięgnąć języka czy Coomer byłby w stanie uruchomić u nas dystrybucję swoich botków, ja jestem z tego wynalazku bardzo zadowolony i uważam że klienci u nas na pewno się znajdą, dodam że najbliższy oficjalny dealer ZipFit-a jest w UK i Francji, trochę za daleko.

jak by można takiego zipa kupić w polsce to ja już się zapisuję na listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni pojawią się na forum pierwsze, niezależne testy torby ... mam nadzieję :rolleyes:

Dwóch forumowiczów nabyło torby i organoleptycznie sprawdzą jej przydatność w codziennym użytkowaniu.

Nie tak prędko:rolleyes:, ale będą:

Torba już jest w moich rękach, ale wyjazd dopiero za dwa dni, a powrót już za 9, czyli w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest okazja, a właściwie potrzeba przetestowania działania torby. Po wczorajszej jeździe buty nie wyschły - teraz mam dwie godzinki do rozpoczęcia nartowania. Zapakowałem buty i rękawice, nastawiłem grzanie na HOT i patrzę, czy nie wybuchnie ;)

P.S.

Podziękowania dla polskiego dystrybutora:) za błyskawiczną realizację zamówienia - torba była na drugi dzień u mnie (w Wigilię!) dostarczona przez kuriera.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest okazja, a właściwie potrzeba przetestowania działania torby. Po wczorajszej jeździe buty nie wyschły - teraz mam dwie godzinki do rozpoczęcia nartowania. Zapakowałem buty i rękawice, nastawiłem grzanie na HOT i patrzę, czy nie wybuchnie ;)

P.S.

Podziękowania dla polskiego dystrybutora:) za błyskawiczną realizację zamówienia - torba była na drugi dzień u mnie (w Wigilię!) dostarczona przez kuriera.

To teraz czekamy na pierwsze testy ogranoleptyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej jeździe buty nie wyschły - teraz mam dwie godzinki do rozpoczęcia nartowania. Zapakowałem buty i rękawice, nastawiłem grzanie na HOT i patrzę, czy nie wybuchnie ;)

Uchyl trochę pokrywkę żeby nie rozerwało :D

Podziękowania dla polskiego dystrybutora:) za błyskawiczną realizację zamówienia - torba była na drugi dzień u mnie (w Wigilię!) dostarczona przez kuriera.

A ja wpadłem do polskiego dystrybutora z życzeniami świątecznymi i skromnym podarunkiem mojej produkcji, a tu takie zaskoczenie:eek:... torba:)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. testów torby

Buty były kompletnie mokre po wczorajszej jeździe.

Torbę podłączyłem w domu na 1.15 minut, a następnie 30 minut w samochodzie na dojazd do stoku.

Torba w trakcie grzania nie jest gorąca. Widać, że system nagrzewania jest doskonale wentylowany, przy czym nie wydzielają się żadne zapachy. Po wyjęciu butów z torby i włożeniu nogi następuje szok! takiego uczucia komfortu, jak jeżdżę na nartach kilka lat nie zaznałem. Jest to porównywalne do uczucia włożenia nogi do wygodnego i ciepłego buta cywilnego produkcji dobrej firmy. Wrażenie to jest tak silne, że jadąc na wyciągu, ciągle dominuje to uczucie komfortu, ciepła i przyjemnego kontaktu stopy z butem narciarskim.

Do tej pory czasami wkładałem buty dopiero co wysuszone przez grzałki, czy na grzejniku, ale to nie to. Tutaj botek ulega jakiemuś procesowi zmiękczenia, staje się delikatny w kontakcie i stopa może się dopasować do niego idealnie.

Takie wrażenia mam ja, który użytkuje amatorskie buty, średniej twardości, a mogę sobie wyobrazić uczucie komfortu, jakie zapewne towarzyszy wkładaniu buta zawodniczego po takim termicznym przygotowaniu.

Stwierdzenia zawodników, że praktycznie nie rozstają się z tymi plecakami, nie są jedyni marketingowym bełkotem. To jest po prostu PRAWDA!

Podobnie z rękawicami - zostały rozgrzane, zmiękczone i były od razu przyjemne w użyciu.

Te wszystkie dzisiejsze testy odbywały się w Jurgowie, przy temperaturze +3, myślę, że jeszcze bardziej ów komfort byłby odczuwalny, gdyby na dworze był mróz.

Plecak pod względem pakowności wygląda na bardzo przestronny, aczkolwiek jeszcze nie użyłem go, jako podręcznego plecaka na stok. Ma wiele kieszeni, siatkę na napój i inne detale opisane w materiale na stronie skionline.pl.

Na razie tyle moich refleksji, dawno nie użytkowałem tak dobrze działającej rzeczy spośród sprzętu narciarskiego (poza moimi nartami z systemem Mutix), która dawałaby tyle satysfakcji z dobrze wydanych pieniędzy.

Edytowane przez Bończa
styl
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. testów torby

Po dzisiejszej jeździe dodatkowych kilka uwag.

Zapakowałem dzisiaj buty do torby dopiero przed wyjazdem na stok. I okazało się (co jest logiczne w sumie), że przez te 30-40 minut buty nie rozgrzały się i efektu, który opisywałem wyżej nie było. Tak więc, aby zaznać przyjemności z użytkowania torby, miękkiego i ciepłego botka, należy buty wsadzić do torby na noc. Nastawić na minimalny stopień nagrzewania (nawet jak są suche) i w drodze dojazdu samochodem dogrzewać.

PS.

Powinien się odezwać kolega zainteresowany zakupem, któremu pokazałem torbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej jeździe dodatkowych kilka uwag.

Zapakowałem dzisiaj buty do torby dopiero przed wyjazdem na stok. I okazało się (co jest logiczne w sumie), że przez te 30-40 minut buty nie rozgrzały się i efektu, który opisywałem wyżej nie było. Tak więc, aby zaznać przyjemności z użytkowania torby, miękkiego i ciepłego botka, należy buty wsadzić do torby na noc. Nastawić na minimalny stopień nagrzewania (nawet jak są suche) i w drodze dojazdu samochodem dogrzewać.

PS.

Powinien się odezwać kolega zainteresowany zakupem, któremu pokazałem torbę.

Ja, ponieważ mam ZipFit-y, zawsze przed wyjazdem na stok zostawiam buty w torbie na noc w temp 60 C, czyli suszenie, jadę ok 45 min i buty nie stygną, czyli grzanie z gniazda 12 V działa b.dobrze + dobra izolacja samej torby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba zmienić filozofię pakowania się.

Torba jak już wiecie oprócz butów mieści w sobie inne niezbędne rzeczy które są potrzebne do jazdy na nartach: skarpety(2-3 pary) gogle(2 pary), kalesony, rękawice, w kieszeń główną oprócz butów zmieszczą się spodnie narciarskie.

Więc automatycznie nie potrzebujemy już dużej jednej torby na wszystkie rzeczy, ponieważ przedmioty stricte narciarskie zmieścimy w Hot Gear Bags.

Miejsce na kask jest na klapie kieszeni głównej, a jak wiemy kask to rzecz która przysparza najwięcej kłopotu przy pakowaniu. w torbie zabiera dużo miejsca, a położony luzem w samochodzie stuka, kula się, a po otwarciu klapy bagażnika z wielkim hukiem wysiada sam:mad:. Ale już koniec takich problemów, na reszcie ma on swoje miejsce:).

Każda z Tych rzeczy ma swoje miejsce, wszystko jest opisane ikonkami przedmiotów, co przy pakowaniu sprawia że nie musimy się zastanawiać czy aby wszystko mamy:) i czy czegoś nie zapomnieliśmy.

Podobna sytuacja na parkingu na stoku:

Wyciągamy torbę z bagażnika i nie musimy się zastanawiać co gdzie jest, bo wszystko jest na swoim miejscu:), dzięki temu w mgnieniu oka jesteśmy gotowi i zwarci do akcji, a w samochodzie pozostaje ład i porządek:).

Dla dzieci największą atrakcją jest ciepła podkładka pod stopy:D

Hot:

Po prostu rewelacja:)

Zwykłe grzałki do butów ogrzewają but od środka, tu jest inaczej. Buty stoją w ciepłej komorze torby i rozgrzewają się od zewnątrz do wewnątrz skutecznie wypierając wilgoć z butów(przy grzałkach jest odwrotnie- irracjonalnie). Buty nagrzewają się do tego stopnia że aluminiowe elementy prawie że parzą, oczywiście intensywność grzania można regulować w 3 zakresach dla prądu 220, a dla prądu z samochodu bez regulacji.

Zakładanie tak przygotowanego mojego twardego(120) buta to prawdziwa przyjemność, zamiast zaciskania zębów, czy zagryzania warg.

Po pierwszym dniu spędzonym na stoku w Kreischbergu przebrałem się w "cywilne" ubranie, a spodnie narciarskie poskładane wsadziłem do torby. Po dotarciu do Nassfeld i zakwaterowaniu się podłączyłem torbę do prądu i tak się to grilowało do następnego dnia:D. Niestety trochę przesadziłem, buty wyschły, a spodnie skutecznie zaabsorbowały wilgoć odparowaną z butów, czyli spodni nie suszymy w torbie:D

Po jednodniowym pobycie na stoku wystarczy włączyć torbę na ok 1,5 godziny i buty będą suche, podobnie celem ich ogrzania. Nagrzane buty zamknięte w torbie i nie grzanym bagażniku są jeszcze zdecydowanie ciepłe po 2 godzinach.

Jeżeli by nie wkładać spodni narciarskich do butów to do komory głównej zmieszczą się jeszcze spokojnie dziecinne buty(rozmiar ok 20). Ciepły but założony dziecku to połowa sukcesu.

Wczoraj w nocy wróciłem, a dzisiaj już mam torbę posprzątaną i zapakowaną, gotową do wyjazdu, jak na 1 dzień to potrzebuję 5 min żeby być gotowym, a jak na kilka dni to 15.

Żeby nie było tak kolorowo to teraz minusy:

Czeka mnie zakup jeszcze przynajmniej 2 takich Hot Gear Bags:mad:

No to tyle o minusach

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają do tego termoformowalne wkładki zarówno te w bucie jak i sidasa (nawiasem mówiąc super wynalazek).

Przetestowałem również na HotFormach Salomona.

To jest jeszcze zbyt niska temperatura ażeby zmiękczyć wkłady termo - formowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem model "dla zawodowców" jeszcze większy, przeznaczony raczej dla zawodników.

W sobotę będę miał ze sobą kilka HGB, więc będzie można oglądnąć i kupić.

szkoda tylko ze w tą sobote mnie nie będzie no ale może jeszcze jakieś szkolenie sie trafi i wtedy termin mi przypasuje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...