Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ATOMIC METRON B5i-jaki odpowiednik w sezonie 2009/2010 ?


lorjar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w innych wątkach jeździłem na B5i z sezonu 06/07 i 08/09. Mogę polecić te narty z czystym sumieniem. Sam szukam takich 172 cm. Jeśli chodzi o następcę to obecnie Atomic chyba nie ma podobnej narty. Sam się nad tym zastanawiałem i kupiłem sobie Nomada Blackeye Ti zasugerowany WorldSkiTestem, ale to zupełnie inna narta i zdecydowanie wolę Metrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie podobną nartą do B5 jest Duel XL Round ale nie jest aż tak twardy,bardziej elastyczny choć to nie jest jakaś mięka narta na pewno. Szymonidius, ty też jeździłeś na obu i to chyba w mniejszym odstępie czasu niz ja to bardziej możesz porównać - nie wiem, może sie mylę. Innych podobnych jakoś nie kojarzę, no może jeszcze troche Heady Xenony ale one to już delikatniejsze, nie takie czołgi i łatwiej sie prowadzą, bardziej podobne do Metronów ale niższych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też dziwi trochę polityka Atomica, bo Metrony B5i to był udany model. Na aukcjach aż roi się od wszelkich sl i gs, a B5i jest jak na lekarstwo. Może Atomic świadomie zrezygnował z takiej narty, bo mnie ona zastępuje slalomkę i jest bardziej uniwersalna i mogłaby być jako jedna para, a tak kupując slalomkę, kupimy jeszcze jedną parę na gorsze warunki, albo na wypady poza trasę. Co do Duela XL, to jest to narta, która również bardzo mi się spodobała i trochę podobna do Metrona, jednak mnie podchodzi bardziej B5i, bo bliżej mu do slalomki, a taka charakterystyka bardziej mi odpowida. Jeśli chodzi o Xenony Xi 10, to zjechałem na nich kawałeczek w kwietniu tego roku i podobnie jak B5i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie do tego stopnia, że w związku z problemem zakupu B5i wczoraj kupiłem właśnie Xenony Xi 10. Jak uda mi się w tym tygodniu gdzieś pośmigać, to coś więcej o nich napiszę. Strasznie jestem ciekaw jakie będzie wrażenie po niedawnej jeździe na Metronach i Duelach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę trudno dokładnie porównać Duela bo jeździłem na 176cm a Metronem znacznie krótszym więc sama długość już implikowała trochę rodzaj jazdy. Duel przy tej długości pięknie ciągnął średni i długi skręt ale i krótkim sie dało, Metron z uwagi na długość pięknie szedł krótkim i średnim, szybszy był z krawędzi na krawędź ale Duel za to lepszy na zjechanym i miękim stoku, też poza trasą był przyjemniejszy, tyle, ze tu długosci były inne i one sporo robiły. Jako jedna narta zdecydowanie B5, jako druga dla mnie Duel.Takie preferencje bym postawił. Ale w kwesti koncepcji i ducha te narty wydawały mi sie podobnie wymyślone i podobne w użytkowaniu. Czekam na opinie o Head-ach, kiedyś Darek Lewandowski już pisał bo jeździ na nich, bardzo ciekawe narty, i super sie prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat jeżdżę na metronach B5i. Narty przez ten czas "wyjeździłem" na tyle ,że w tym sezonie muszę kupić nowe. Z chęcią kupiłbym następcę metronów, lub nowe metrony, ale narty tego typu o długości 172 cm są nieosiągalne. Zastanawiam się nad Nomadami cromson ti. Jeżeli mógłby ktoś podzielić się ze mną uwagami dot. Nomadów to byłbym wdzięczny. Ja ze swojej strony mogę pochwalić narty na których jeżdżę. Są to deski które dużo "wybaczają" poza trasą, dzięki swojej skrętności i szerokości dają się wyprowadzić po nieudanym balansie ciała. Na trasie nadają się do karwingu, choć na twardym śniegu trzymają słabiej od topowych slalomówek i gigantówek. Narty dość trwałe jeżeli chodzi o sztywność- po 4 sezonach dość intensywnej jazdy jeszcze jako tako nadają się do jazdy. Ich głównym mankamentem jest pękanie krawędzi. Prawdopodobnie po ostrej jeździe poza trasą i na muldach w krawędziach nastąpiły naprężenia powodujące pęknięcia. Podobną wadę ma w metronach mój kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat jeżdżę na metronach B5i. ...po 4 sezonach dość intensywnej jazdy jeszcze jako tako nadają się do jazdy. Ich głównym mankamentem jest pękanie krawędzi. Prawdopodobnie po ostrej jeździe poza trasą i na muldach w krawędziach nastąpiły naprężenia powodujące pęknięcia. Podobną wadę ma w metronach mój kolega.

czy owe pękniecia , te u kolegi dotyczą również modelu B5i czy może modelu niższego np METRON 9(one są bardziej miękkie niż B5i)?

Od czterech lat jeżdżę na metronach B5i. Narty przez ten czas "wyjeździłem" na tyle ,że w tym sezonie muszę kupić nowe. Z chęcią kupiłbym następcę metronów, lub nowe metrony, ale narty tego typu o długości 172 cm są nieosiągalne. Zastanawiam się nad Nomadami cromson

A może warto by pomyśleć nad czymś w technologi D2...?

Edytowane przez lorjar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że narty które mnie interesują czyli topowe all mountain są ciężkie do zdobycia dla przetestowania. Praktycznie można je tylko kupić tylko w sklepach internetowych. D2 czemu nie- ale zakup w ciemno to dla mnie ryzyko, podejrzewam że dobrze będą się spisywać na przygotowanym stoku, ale dla mnie cała frajda to jazda po puchu . Z kolei szerokie dechy free raidowe nie trzymają się stoku twardego- a puch na trasie to przecież rarytas , który co dzień nie występuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz narty szerokiej nadającej sie do jazdy pozatrasowej i mającej jednocześnie mały promień skrętu to poza wymienionymi już mi nic do głowy nie przychodzi. Ale jest sporo nart dobrych zarówno na trasę jak i do jazdy poza, np nowe Salomony XW Tornado Ti (te białe) albo jakieś Bandity od Rossiego, Fischer Watea - takie możesz gdzieś znaleśc do pożyczenia czy przetestowania. Każde z nich poza trasdą powinny być lepsze niż B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...