Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ogumienie-wyważanie


MB

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj wymienić olej i odczytałem takie info w AutoComplexie.

Policja czeska,niemiecka a w szczególności austriacka podczas kontroli pojazdów sprawdza rodzaj ciężarków wyważających koła.

Otóż wg. jakichś tam przepisów (pewnie unijnych) samochody wyprodukowane w od roku 2003 i młodsze nie mogą posiadać ciężarków zawierających ołów.:eek:

Nieprawidłowość karana jest mandatem a samochód odholowywany do warsztatu celem wymiany ciężarków.

Koszt ok.500 ojro + mandat.

Część klientów dochodzi swoich roszczeń względem warsztatów które założyły nieprawidłowe ciężarki.

Ponieważ koszt ciężarka bezołowiowego jest o 2 złote wyższy od ołowianego, warsztat pozostawia wolną rękę klientowi.

Ale ostrzega jakie to mogą nas ciekawostki spotkać w podróży.

Myślę,że nic nie "potaśtałem".

Ciekaw jestem co Wy wiecie na ten temat.

Nie wiem jakie mam ciężarki :rolleyes:

Ale auto mam dużo starsze :P

Dzisiaj w nocy ruszam w jedynie słusznym kierunku.

Oby bez kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj wymienić olej i odczytałem takie info w AutoComplexie.

Policja czeska,niemiecka a w szczególności austriacka podczas kontroli pojazdów sprawdza rodzaj ciężarków wyważających koła.

Otóż wg. jakichś tam przepisów (pewnie unijnych) samochody wyprodukowane w od roku 2003 i młodsze nie mogą posiadać ciężarków zawierających ołów.:eek:

Nieprawidłowość karana jest mandatem a samochód odholowywany do warsztatu celem wymiany ciężarków.

Koszt ok.500 ojro + mandat.

Część klientów dochodzi swoich roszczeń względem warsztatów które założyły nieprawidłowe ciężarki.

Ponieważ koszt ciężarka bezołowiowego jest o 2 złote wyższy od ołowianego, warsztat pozostawia wolną rękę klientowi.

Ale ostrzega jakie to mogą nas ciekawostki spotkać w podróży.

Myślę,że nic nie "potaśtałem".

Ciekaw jestem co Wy wiecie na ten temat.

Nie wiem jakie mam ciężarki :rolleyes:

Ale auto mam dużo starsze :P

Dzisiaj w nocy ruszam w jedynie słusznym kierunku.

Oby bez kontroli.

:confused::confused::mad:nic nie wiadomo:eek:Figo szerokości i przyczepności:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj wymienić olej i odczytałem takie info w AutoComplexie.

Policja czeska,niemiecka a w szczególności austriacka podczas kontroli pojazdów sprawdza rodzaj ciężarków wyważających koła.

Otóż wg. jakichś tam przepisów (pewnie unijnych) samochody wyprodukowane w od roku 2003 i młodsze nie mogą posiadać ciężarków zawierających ołów.:eek:

Nieprawidłowość karana jest mandatem a samochód odholowywany do warsztatu celem wymiany ciężarków.

Koszt ok.500 ojro + mandat.

Część klientów dochodzi swoich roszczeń względem warsztatów które założyły nieprawidłowe ciężarki.

Ponieważ koszt ciężarka bezołowiowego jest o 2 złote wyższy od ołowianego, warsztat pozostawia wolną rękę klientowi.

Ale ostrzega jakie to mogą nas ciekawostki spotkać w podróży.

Myślę,że nic nie "potaśtałem".

Ciekaw jestem co Wy wiecie na ten temat.

Nie wiem jakie mam ciężarki :rolleyes:

Ale auto mam dużo starsze :P

Dzisiaj w nocy ruszam w jedynie słusznym kierunku.

Oby bez kontroli.

Czyli jednak się udało zrealizować plan?:) czekamy na relacjone i zdjęcia !!:)

swoją droga ja mam auto z 97 wiec policja moze mnie.....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kazdy o tym wie a przydało by się:)

Ale czy w tym przypadku chodzi o wyposażenie samochodu:pMogą to traktować jak kontrolę grubości bieżnika:p

to was dobije,ponoć tylko takie ciężarki można miećhttp://www.opony.com.pl/technologie/600_nowy_typ_ciezarka_do_wywazania_kol.html;):D:D

Mam nadzieję,że mam alu lub cynkowe;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako geochemik z wykrztałcenia zastanawiam się jaką metodą "krawężniki" sprawdzają zawartośc ołowiu w stopie metalu, moze mają użądzenie, ktore bombarduje te ciężarki rozpędzonym strumieniem elektronów i rysuje tajemne krzywe, które oni porównują do wzoru w swoim laptopie:D. Obawiam sie, że Ci w komisariacie, gdzie to niby ma być odholowane też nie posiegli takiej wiedzy tajemnej. Może ktos jest po Metalurgii i zna jakieś metody łatwe na pewne stwierdzanie duzej obecnosci Pb w stopie bo ja to się juz na metalach nie znam. Już to widzę jak gośc podchodzi, szmatką czyści felge i ciezarek i niezbicie to stwierdza. No bo przecież ciezarka zdjąć nie może bo jak go potem załozy - koło wyważy. Pewnie tak samo na oko może stwierdzić ołów jak i koło wyważyć:D Albo o zastosowanie ciezarków wędkarskich w wulkanizacji tu idzie.

Można magisterkę napisać: Wpływ zawartosci ołowiu w ciężarkach do wyważania kół w samochodach z rocznika 2003 i późniejszych na rozrod i mlecznośc krów oraz małych przeżuwaczy na terenie niewielkich gmin środkowej części landu salzbusskiego":D

Edytowane przez mihumor
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy Witam Wszystkich,

coś jest na rzeczy z tymi odważnikami, ponieważ już w połowie zeszłego roku znajomy wulkanizator mówił że wzrosną nieznacznie koszty wyważania, z powodu przymusu stosowania bezołowiowych.

Figo - szerokiej drogi, miłego nartowania, (:)zamknij dobrze ski-boxa:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem przy wymianie opon w Niemczech jeszcze jakieś 4 może 5 lat temu,czyli po 2003 roku - nie było wtedy żadnych innych ciężarków jak ołowianych!Skąd więc ta data? :confused:

Jeśli miałyby być z innego materiału to jakiego? :confused: Na pewno nie z aluminium,bo musiałyby być ogromne... :P Zwłaszcza dzisiaj,gdzie często trzeba stosować specjalne płaskie ciężarki(chodzi o klejone na alufelgi),bo zwykłe nie mieszczą się między felgą a zaciskiem hamulcowym,nie byłoby to możliwe.Jedyne co mi przychodzi do głowy to stal nierdzewna - wystarczająco ciężkie,ale też drogie! :rolleyes:

Inne materiały jak mosiądz,brąz itp. odrzucam na wstępie - są zbyt drogie,zwykłą stal również,bo nikt nie zaakceptuję rdzy na alufeldze... :P

Swoją drogą,"nierdzewka" też tak nierdzewna jest...

Jak rozróżnić ołowiane od nierdzewnych?bardzo prosto!Ołów jest bardzo miękki i bez problemu zrobimy w nim np. dziurę zwykłym nożykiem,natomiast "nierdzewka" jest bardzo twarda i co najwyżej zrobimy ryskę - nie trzeba tu eksperta. :)

PS.Ściągania ciężarków na drodze sobie nie wyobrażam,trzeba mieć specjalne szczypce i wprawę - to odnośnie przybijanych,natomiast klejone to już w ogóle,zwłaszcza z wewnętrznej strony... :P

PS2.2 złote - zależy ile trzeba przybić/przykleić...

Figo,

Szerokości i przyczepności oraz idealnych warunków podczas nartowania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić dokładnie czy ołowiane lub też zawierające ołów. Do tego jaka ma byc ta dopuszczalna zawartośc ołowiu w ciężarku. Ciężarki ołowiane to pamiętam z wędkarstwa - JN - ty na wędkarstwie i wulkanizacji sie znasz co jest pewnie rzadkim połączeniem - jak się ma jedno do drugiego? No i czy w wędkarstwie teraz wolno używać ołowianych, pewnie też Unia zabroni:D Z ołowiem idzie o to, że łatwo wchodzi w związki chemiczne łatwo rozpuszczalne w wodzie, przeważnie są to niezdrowe dla ludzi i zwierzątek związki co może bardzo nie podobać sie róznym Unią Europejskim czy Pracownią na rzecz żywych istot. W sumie to nie dziwne i jak mówił klasyk:

Jakże słuszną linię ma nasza władza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić dokładnie czy ołowiane lub też zawierające ołów. Do tego jaka ma byc ta dopuszczalna zawartośc ołowiu w ciężarku. Ciężarki ołowiane to pamiętam z wędkarstwa - JN - ty na wędkarstwie i wulkanizacji sie znasz co jest pewnie rzadkim połączeniem - jak się ma jedno do drugiego? No i czy w wędkarstwie teraz wolno używać ołowianych, pewnie też Unia zabroni:D Z ołowiem idzie o to, że łatwo wchodzi w związki chemiczne łatwo rozpuszczalne w wodzie, przeważnie są to niezdrowe dla ludzi i zwierzątek związki co może bardzo nie podobać sie róznym Unią Europejskim czy Pracownią na rzecz żywych istot. W sumie to nie dziwne i jak mówił klasyk:

Jakże słuszną linię ma nasza władza:D

:D

Jak na razie wędkarzom nie bronią stosowania ciężarków ołowianych,z resztą nie spotkałem innych! :rolleyes: Trudno sobie też wyobrazić montowanie zestawu,gdzie trzeba zacisnąć na żyłce(plecionce) o grubości 0,06 mm ciężarek o wadzę 1/10 g z "nierdzewki"... :eek: Raczej trudno zastąpić ołów,przynajmniej w niektórych przypadkach,ale też ile tego zostaje w jeziorze/rzece... :eek: To na pewno jest problem i ciężko będzie coś z tym zrobić.Do tego trzeba doliczyć urwane różnej maści syntetyczne przynęty(ja ich nie stosuję),te potrafią wydzielać jakieś kwasy! :eek:

Jedyny wspólny mianownik wędkarstwa z ciężarkami do wyważania jest jeden - muszą być jak najcięższe przy jak najmniejszym wymiarze i dać się w jakiś granicach profilować.Ołów jest miękki i ciężki,więc idealny i niestety raczej niezastąpiony. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że to tylko u nas mamy takich głupoli co prawo wymyślają...a tu taka niespodzianka:rolleyes:...mi policjant nie sprawdzi ciężarków bo mam zamontowane od wewnętrznej strony felgi...szczęścia życzę:D....sądzę że to trochę jak z paleniem papierosów...nie można na przystankach,a życie swoje:cool:

udanego nartowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ołowiem to jeszcze jedna wspólna cecha - tanie ma być

A z drugiej strony to sole ołowiu są trudno usowalne i trwale skażają środowisko. Są tego dowody niepodważalne, sole ołowiu trwale odkladają sie w bardzo różnych środowiskach i zwyczajnie szkodzą, takim przykładowym środowiskiem ich odkładania są mozgi europejskich technokratów co to takie rzeczy wymyślają, ich mozgownice opanowała ołowica i czeka ich podobny koniec jak dawnych imperialnych rzymian co to z olowianych talerzy jedli. Najpierw jest problem ze złym prawem wymyślanym przez skażone łby: czyli parafrazując rzymskie powiedzonko kiepskie prawo ale prawo; a w drugim etapie tej choroby to dzieci mieć nie można co jest bardziej przykre dla samych poszkodowanych - kara boska czy jak?:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ołowiem to jeszcze jedna wspólna cecha - tanie ma być

A z drugiej strony to sole ołowiu są trudno usowalne i trwale skażają środowisko. Są tego dowody niepodważalne, sole ołowiu trwale odkladają sie w bardzo różnych środowiskach i zwyczajnie szkodzą, takim przykładowym środowiskiem ich odkładania są mozgi europejskich technokratów co to takie rzeczy wymyślają, ich mozgownice opanowała ołowica i czeka ich podobny koniec jak dawnych imperialnych rzymian co to z olowianych talerzy jedli. Najpierw jest problem ze złym prawem wymyślanym przez skażone łby: czyli parafrazując rzymskie powiedzonko kiepskie prawo ale prawo; a w drugim etapie tej choroby to dzieci mieć nie można co jest bardziej przykre dla samych poszkodowanych - kara boska czy jak?:D

:D:D:D

Najciekawsze jest to,że stosujących ołów problem nie dotyka! :P

Kara boska,to na pewno kara boska! :D Głupoty nie rozprzestrzeniać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...