skionline.pl sprzęt testy kaski narciarskie 22/23
Testy sprzętu - kaski narciarskie
TEST - Kask Carrera Karma - lekko i wygodnie
Kaski ze zintegrowaną szybą są w Polsce nadal niezbyt popularne. Trudno dokładnie stwierdzić dlaczego tak jest - wszak w Alpach widok narciarzy w tego typu sprzęcie na stoku jest dość częsty, a samo rozwiązanie jest bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób, które jeżdżą w okularach. Przekonałem się o tym testując podczas ostatniego wypadu do Trentino kask Carrera Karma, Kilka dni spędzonych na stoku pozwoliło dokładniej przyjrzeć się temu ciekawemu modelowi ze średniej półki cenowej.
TEST - kask UVEX p2us - spostrzeżenia lekkiej głowy
W kaskach Uvexa jeżdżę już od kilku lat, będąc bardziej lub mniej (ale częściej bardziej) zadowolonym z produktów tej firmy. W tym roku postanowiłem zmienić model na p2us, który według zapewnień firmy łączy lekkość z bezpieczeństwem. Kilka dnie spędzonych na początku sezonu na stokach w różnych warunkach daje już pewne wyobrażenie o tym, czy rzeczywiście udało się stworzyć dobre połączenie tych dwóch ważnych dla narciarza cech. Zapraszam do lektury!
TEST Carrera MAUNA - jeździj z głową… w kasku
Tej zimy sięgnęłam po kask i gogle z najnowszej kolekcji Carrery - Mauna White Matte i Mirage Sph Dark Fuchsia Flower Pink. Nie ukrywam, że na samym początku do przetestowania akcesoriów austriackiego producenta zachęcił mnie wygląd i waga - kask jest niezwykle lekki, a gogle zgrabne i estetycznie wykonane.
Wing S Race i Apache Pro - dobrana para Uvex’a
Czy kask jest koniecznym atrybutem narciarza? O opinię na temat jazdy w kasku zapytaliśmy osoby odwiedzające nasz serwis. Z 5351 ankietowanych, aż 4521 opowiedziało się za wprowadzeniem obowiązku jazdy w kasku. Przeciw były tylko 553 osoby (261 osób nie miało w tej sprawie wyrobionego poglądu).
Testy 22/23
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: