skionline.pl sprzęt testy odzież narciarska 22/23
Testy sprzętu - odzież narciarska
TEST - spodnie Leifu i kurtka Henrik - dobrana para od Killteca
Niemiecka firma Killtec znana jest wśród narciarzy z bardzo wysokiej jakości swoich produktów, a także ciekawego i niebanalnego wzornictwa. Odzież narciarska producenta spod Hamburga jest od wielu lat obecna na polskim rynku i cieszy się zasłużonym uznaniem klientów. W tym sezonie mieliśmy okazje testować spodnie i kurtkę narciarską Killtec, a swoimi spostrzeżeniami z użytkowania ubrań narciarskich dzielimy się w niniejszym artykule.
TEST Bielizna VIKING Scully - by ciało się nie przegrzało…
Bielizna termoaktywna coraz śmielej zdobywa sobie kolejne generacje narciarzy. I nie chodzi tu o to, by ktoś podważał sens jej używania oraz płynące z tego wygody i korzyści, a raczej o fakt, że coraz więcej osób jest w stanie wydać konkretne pieniądze by czerpać jeszcze więcej przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu w zimowe dni. Polska firma Larix, będąca od wielu lat dystrybutorem uznanych firm sportowych, wprowadziła kilkanaście lat temu własną markę Viking, która zdobyła sobie uznanie narciarzy nie tylko zadowalającą jakością, ale także rozsądnymi cenami.
TEST - Odlo na zimno - Evolution Greentec
Wstępu na temat wyższości bielizny termoaktywnej nad bawełnianymi barchankami czynić nie będę, bowiem temat ten na łamach naszego portalu, i nie tylko, zgłębiany był już wielokrotnie. Po co więc kolejne teksty, skoro każda koszulka, czy getry ze sztucznych włókien lepsze są od odzieży z surowców naturalnych? Otóż po to, żeby porównać jakość poszczególnych marek i wybrać te, które służyć nam będą najlepiej. Oczywiście, ocena poszczególnych modeli to rzecz niezwykle subiektywna, niemniej jednak, być może ułatwi Wam dobór odpowiedniej bielizny.
TEST - męska kurtka Killtec, model Elmono z serii Performance
Tym razem spośród rzeczy czekających w kartonie z napisem "do testów" wyciągam kurtkę marki Killtec, model Elmono z serii Performance. Ostatni raz produkt Killteca braliśmy pod lupę dziewięć lat temu, z tym większą więc ciekawością podszedłem do "badania" kurtki z tegorocznej kolekcji, zastanawiając się jak na przestrzeni ostatnich lat niemiecki producent udoskonalił technologie, krój i rozwiązania stosowane w odzieży narciarskiej.
Lekkie mogą być ciepłe - skarpety Icebreaker pod lupę!
"Merynosy żyją w Alpach Południowych Nowej Zelandii, a spośród innych gatunków wyróżnia je doskonale chroniąca przed lodem i śniegiem dodatkowa warstwa wełny" - czytamy w katalogu firmy Icebreaker, w którym - prócz całosezonowych kolekcji odzieży - znajdujemy również bogatą ofertę skarpet dla aktywnych.
Maska chroniąca twarz marki Reusch - test
Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna. Jednego dnia możemy doświadczyć słońca, zamieci i wiatru, taki więc wybierając się na narty należy właściwie dobrać odzież, która ochroni przed przykrymi skutkami pogodowych zmian. Warto również podkreślić, iż wspomniana, dobrze dobrana odzież ochronna umożliwi nam jazdę i czerpanie przyjemności z uprawiania białego szaleństwa nawet w wietrzne, lub śnieżne dni.
Killtec - kurtka doskonała
Nie łatwo zaspokoić oczekiwania wybrednych narciarzy. Wiedzą o tym dobrze producenci sprzętu i odzieży, którzy z roku na rok prześcigają się z nowymi rozwiązaniami, wdrażając nie zawsze najlepsze pomysły. W efekcie walczymy ze spadającym na oczy kapturem, śniegiem w źle zabezpieczonych kieszeniach i wiatrem, który przeszywa nas na stoku.
Test skarpet Mico X-Static
Te same uwagi dotyczące testu bielizny, odnoszą się do skarpet. W dobie odzieży hi-tech skarpety po prostu muszą odprowadzać wilgoć. Buty narciarskie są tutaj tematem newralgicznym i dlatego przy doborze skarpet, po prostu nie wolno oszczędzać.
Test bielizny Löfflera
Chcieliśmy podzielić się z Wami korzyściami, jakie wynikają z używania aktywnej bielizny. Choć w teście przedstawiamy tegoroczny model tzw. garnituru firmy Löfller (czyli komplet koszulka + kalesony), to nasze doświadczenia wynikają z kilkuletniego używania sportowej bielizny tej firmy. Tegoroczny test tylko potwierdził uznanie, jakie mamy do wyrobów Löfflera.
Test Gore Windstopper firmy Alpinus
Jedną z możliwych rodzajów warstw termicznych w odzieży oddychającej są wyroby uszyte z materiału Windstopper, opracowanego przez słynną firmę GORE.
Testy 22/23
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: