skionline.pl sprzęt testy narty 22/23
Testy sprzętu - narty
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 22/23
Atomic
- Cloud C12 Revoshock C
- Cloud C9
- Redster Q 9.8
- Redster Q6
- Redster S9
Blizzard
- Brahma 82
- Firebird SRC
- Firebird TI
- Phoenix R 14 Pro
- Phoenix R13 CA
Dynastar
- E Lite 7
- E Lite 9 Konect
- M-Pro 85 Open
- Speed 563 Konect
Elan
- ACE SLX Fusion X
- ACE Speed Magic
- Amphibio 14 Ti Fusion X
- Insomnia 14 Ti
- Wingman 82 CTI
Fischer
- RC ONE 82 GT
- RC4 WC SC Pro
- The CURV DTI
- The CURV DTI WS
- The CURV DTX WS
Nordica
- BELLE 72 CA
- BELLE SL FDT
- Dobermann SLR RB FDT
- Dobermann Spitfire 80 RB
Rossignol
- Experience 82 TI
- Hero Elite ST Ti
- Nova 14 Ti
- Nova 8 CA
- React 8 CAM
Salomon
- S/Force Ti 80 Pro
- S/Max 8
- S/Max N°12
- S/Max N°8
- S/Race SL Pro
Stöckli
- Laser MX
- Laser SL
- Montero AR
Völkl
- Deacon 75 Black
- Deacon 84
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger SL
Testy 22/23
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: