skionline.pldzieci na nartach Kiedy zacząć i jak wybrać szkołę Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jak wybrać szkołę narciarską?

Kliknij, aby powiększyć.
Na jakość szkoły narciarskiej składa się wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest skład kadry instruktorskiej, który stanowić powinni Instruktorzy i Trenerzy SITN i PZN. Tytuł ten jest gwarancją, że nasze dziecko trafi w ręce osoby o właściwym przygotowaniu merytorycznym i metodycznym do prowadzenia zajęć, z pasją do narciarstwa i przekazywania narciarskiej wiedzy. Normalną, nie budzącą zastrzeżeń w solidnej szkole praktyką jest okazywanie licencji przyznawanej przez SITN i PZN.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że instruktor nie jest profesjonalistą, należy poprosić o okazanie dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Warto zwrócić na to uwagę oddając dziecko pod opiekę szkoły i instruktora, bowiem dobra szkoła odpowiedzialna jest za zatrudnienie prawidłowo wyszkolonej kadry.

W profesjonalnie działającej szkole bezpieczeństwo dzieci stawiane jest na pierwszym miejscu. Obowiązkiem instruktora jest wybór właściwego miejsca na szkolenie i zapewnienie warunków nie zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka. Szkoła posiadająca wypracowany - autorski program szkolenia i usystematyzowany plan nauczania jest gwarantem jakości w wykonywaniu szkoleń. Możemy być pewni że instruktorzy zadbają o przyjazną i bezstresową atmosferę małych kursantów.

Dobry instruktor wie, jak zaszczepić bakcyla narciarstwa, nie zrazić dzieci, a przede wszystkim, bezpiecznie przeprowadzić zajęcia.

Sprawdzianem trafności wyboru szkoły będą z pewnością efekty - postępy i zadowolenie dzieci. Ważne, by wybrana przez nasz szkoła miała w ofercie kursy dziecięce - oparte na zabawie i odpowiednio dobranych metodach nauczania dopasowanych do potrzeb i możliwości dzieci.

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Szkoła Narciarska STRAMA - Zakopane
Wstęp
Bezpieczeństwo
Rozgrzewka
Etapy szkolenia
Dobór sprzętu
Dobór odzieży i akcesoriów
Motywacja i zabawa
Kiedy zacząć i jak wybrać szkołę