skionline.pldzieci na nartach Bezpieczeństwo Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po stoku jest tak samo ważna jak nauka pierwszych skrętów. Zanim więc oddamy malucha w ręce instruktora, który z pewnością przypominać będzie o zachowaniu ostrożności, warto wpoić mu podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakich przestrzegać powinien stawiając na nartach pierwsze kroki.
Podobnie jak w przypadku uczenia techniki jazdy, tłumacząc dziecku reguły właściwego korzystania z tras warto zrobić to w formie zabawy - posługując się ilustracjami lub książeczkami, które ułatwią przyswojenie "poważnych" przepisów. Specjalnie z myślą o najmłodszych, instruktorzy ze szkoły narciarskiej STRAMA opracowali komiksową wersję narciarskiego dekalogu opartego na dziesięciu podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na trasie.Prócz wpojenia dziecku narciarskiego dekalogu, zadaniem rodziców jest również wyposażenie malucha w sprzęt, odzież i akcesoria, które umożliwią bezpieczne i bezstresowe szkolenie. O właściwym doborze sprzętu przeczytają Państwo w dziale DOBÓR SPRZĘTU oraz DOBÓR ODZIEŻY I AKCESORIÓW.

Absolutnie obowiązkowym elementem wyposażenia małego narciarza jest kask chroniący głowę. Obowiązkowy ze względu na wyjątkowe ryzyko poważnego urazu, jak również ze względu na obowiązujące w Polsce od 1. lutego 2010 prawo nakazujące noszenie kasków podczas uprawiania narciarstwa lub snowboardu przez dzieci do 15 roku życia. Ten sam przepis obowiązuje na włoskich trasach, wkrótce zaczną egzekwować go również Austriacy.

Chcąc uniknąć urazów i przykrych przygód na stoku, nie można zapomnieć o rozgrzewce - obowiązkowym punkcie w programie szkolenia dzieci i dorosłych. Odpowiednie rozciągnięcie i rozgrzanie mięśni zmniejszy ryzyko odniesienia kontuzji i pozwoli najmłodszym czerpać przyjemność z narciarskich lekcji.

Oddając pociechę w ręce instruktora, warto wyposażyć ją w kartkę z telefonem kontaktowym do rodziców lub opiekunów. Zwłaszcza podczas słonecznych weekendowych dni, gdy na stokach panuje duży ruch, istnieje ryzyko zgubienia się dziecka.

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Szkoła Narciarska STRAMA - Zakopane
Wstęp
Bezpieczeństwo
Rozgrzewka
Etapy szkolenia
Dobór sprzętu
Dobór odzieży i akcesoriów
Motywacja i zabawa
Kiedy zacząć i jak wybrać szkołę