skionline.pldzieci na nartach Wstęp Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dziecko na deskach, czyli ABC narciarskiej edukacji najmłodszych

Kliknij, aby powiększyć.
Wraz z rozwojem sprzętu, technologii, nowych trendów i technik w narciarstwie, zmienia się również podejście w edukacji nowego pokolenia użytkowników dwóch desek. Za duże o dwa rozmiary buty po starszym rodzeństwie i plastikowe, przypinane paskami narty, na których pokolenie dzisiejszych 30- i 40-latków stawiało pierwsze kroki nie do końca spełnią oczekiwania ich pociech i instruktorów, w ręce których, prędzej czy później, trafią.
.

Z jednej strony dobrze, z drugiej jednak nasuwa się pytanie jak właściwie rozpocząć "unartawianie" dzieci, by - jak większość dorosłych dziś narciarzy - nie utrwaliły sobie błędów wynikających z samotnych walk o przetrwanie na stoku.

Szkolenie małych dzieci to wielkie wyzwanie. Nie znajdują w nim zastosowania "dorosłe" techniki treningowe - wręcz przeciwnie - nauka odbywa się przez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników prezentujących podobne umiejętności.

Mając świadomość, że nawet dla jeżdżących rodziców, kwestia właściwego doboru sprzętu i obrania słusznego kierunku w oswajaniu maluchów z nartami nie jest sprawą łatwą, postanowiliśmy zebrać w niniejszym dziale najważniejsze wskazówki, dzięki którym dzieci łykną bakcyl białego szaleństwa od pierwszych dni na śniegu.

Niniejszy dział nie powstałby bez fachowej wiedzy i doświadczenia osób, które na nartach i szkoleniu - również najmłodszych - "zjadły zęby", czyli instruktorów ze szkoły narciarskiej STRAMA z Zakopanego.

Jak dobrać sprzęt, odzież, wybrać właściwą szkołę narciarską i wpoić pierwsze zasady bezpieczeństwa - na te i wiele innych, nurtujących pytań znajdziecie odpowiedzi w poszczególnych zakładkach niniejszego działu.

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Szkoła Narciarska STRAMA - Zakopane
Wstęp
Bezpieczeństwo
Rozgrzewka
Etapy szkolenia
Dobór sprzętu
Dobór odzieży i akcesoriów
Motywacja i zabawa
Kiedy zacząć i jak wybrać szkołę