Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. I może dzierżyć, jeśli obok niewyprzęganych krzeseł na krótkich odcinkach (Juliany i Golgota) powstanie wyprzęgana 6 z bublinami z Czyrnej i wyprzęgana 4 z Soliska na Halę Skrzyczeńską, wyprzęgana 4 z bublinami z Hali na Małe Skrzyczne... :smile: Bo tam te wyprzęgane są po prostu konieczne! Ech się rozmarzyłem... :biggrin: Ale to ciągle jest możliwe! Tadek
  2. Figo, jak ośrodek jest z wysokiej półki to oczywiscie może, a nawet powinien stawiać wyprzęgane. Ale jak jest ośrodkiem budżetowym, to powinien stawiać na krótkich odcinkach tanie niewyprzęgane krzesła. Chyba obaj nie mamy wątpliwości, że Szczyrk nigdy nie będzie startował w lidze najlepszych Austriackich ośrodków!!!! Tadek
  3. SB. Przeczytałeś nieuważnie. Napisałem kluczowe słowo "także". A gdzie się buduje? Proszę bardzo: Szwajcaria: 4-CLF Bougnonne-Pré de Bougnonne 730 m Chyba Hiszpania: CF4 MALGA LUSSARI - MONTE PRASNIG 860 m Chyba Italia: CF4 CIAMPORINO 1227 m!!!!! CF4 CHERZ 965 m. CF4 PUNGART 1004 m. CF4 "CARISOLE - VALGUSSERA" 1068 m. To tak od ręki. Jedna Doppelmayra, reszta Leitnera. Jak bardzo chcesz, to oczywiście mogę podać Ci pełne listy budowanych wyciągów niewyprzęganych. Ale najważniejsze. Mylisz podstawowe pojęcia. Czyli jakość i parametry użytkowe! Jak Ci to przystępnie wytłumaczyć? A, już wiem. Masz dowolnego producenta samochodów. Produkuje zarówno wypasione fury z 5- litrowymi silnikami, jak i budżetowe, ale także doskonałej jakości samochody o pojemności 1,2 litra. Jeden kupuje takie, drugi takie. W wielu przypadkach, choć nie zawsze, kupowanie tych pierwszych to "s.nie wyżej d.py". A przy okazji - rozumiem że według Ciebie, jak ktoś kupuje ten budżetowy samochód, to jest godzien najwyższej pogardy - podobnie jak ośrodek narciarski stawiający niewyprzęgane krzesła. A i nie zapominajmy o cenach! Wyprzęgane są z grubsza 2 razy droższe!!! Tadek
  4. Michał. Ale tam jest chyba planowany właśnie wyciąg niewyprzegany. Zresztą słusznie, bo będzie miał zaledwie 850 metrów. Czas przejazdy to tylko 5 i pół minuty. Na całym świecie w takich miejscach stawia się także takie wyciągi i nikt się tego nie wstydzi. To tylko u nas, wyciąg niewyprzęgany, nawet tak krótki traktowany jest z najwyższą pogardą (zwłaszcza na forach narciarskich . Moja babcia, osoba o nienagannym wychowaniu, miała na to doskonałe, choć dosadne określenie: "sr.nie wyżej d.py". Tak ją takie sytuacje wkurzały... :biggrin: Mnie zresztą też wkurzają... więc z dziką satysfakcją mówię to co Ona : :wink: Tadek
  5. Prawda??? Chyba ta trzecia ks. Tischnera! Jak ktoś nie zna, to ta trzecia prawda to: "gówno prawda". Proszę nie moderować! To cytat z ks. Tischnera. 1. SON odkupił Czyrną - Solisko 14 kwietnia 2011 roku. (mogę się mylić o jeden dwa dni). Rozumiem, że UE przelała mu na konto kasę na budowę wyciągu, zanim jeszcze odkupił Czyrną - Solisko! 2. Nie znam się na pieniądzach z UE. Wiem to co przeczytam czy usłyszę w ośrodkach masowego przekazu, więc mogę się mylić, ale jeszcze nie słyszałem, żeby UE przelała choć centa na budowę, która nie ruszyła. Zawsze trzeba mieć własny wkład, rozpocząć budowę, a pieniądze są przekazywane w miarę postępu prac!! Co jest skrupulatnie kontrolowane. Koniec : Tadek
  6. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Bardzo podoba mi się słowo "bubliny". :smile: Jest lekko śmieszne, "widokonaśladowcze" i fantazyjne w przeciwieństwie do poważnego słowa "osłony". Tyle słów zapożyczyliśmy z angielskiego, możemy jedno wziąć z czesko - słowackiego... :biggrin: Tadek
  7. Przypominam nieśmiało, że SON przejął Czyrną - Solisko latem 2011 roku. To dopiero 2 lata temu! Też uważam, że mógł więcej. Głównie jeśli chodzi o poszerzanie tras. Ale na nie trzeba pozwoleń!!! A to trwa latami. Miał zrobić tak jak na Pilsku???? Najpierw wyciąć a potem sadzić drzewka???? Tadek PS. Łatwo się krytykuje. Niby Ci krytykujący powinni znać fakty o których pisałem ja czy Mig. Tylko dlaczego o nich zapominają kiedy w czambuł potępiają.
  8. Oj chyba nie masz racji. Na świecie powstało mnóstwo ośrodków narciarskich mimo, że organizatorzy mieli tylko góry i nic poza tym...:smile: Zresztą jak to było??? Jakoś tak: "Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, w sam raz mamy tyle aby założyć wielki ośrodek narciarski!!!" :biggrin: Tadek
  9. Też bym wolał :biggrin:, ale niestety karnety by było duuużo droższe :eek:. Ale jeśli myślisz, że te kanapy by powstały szybciej, to się grubo mylisz. Dlaczego - napisał Mig. TMR podobnie jak R. nic nie zrobi jak nie ma wszystkich papierków i stempelków. A to trwa. AAA i jeszcze jedno. Już widzę niektórych kolegów, jak będąc na miejscu R. i mając dofinansowanie z UE od przyszłego sezonu budowlanego wołają: "P....ć pieniądze unijne!!!! Ja zbuduję tylko za własne!!!!" :biggrin::biggrin: Tadek PS. Johnny, nieuważnie Cię przeczytałem. Napisałeś za 5-10 lat. No właśnie, jeszcze tyle nie minęło. Ale zgadzam się z Tobą w 100%. Nawet po pięciu latach, gdyby SON był własnością TMRu, ośrodek by był duuużo nowocześniejszy, niż będzie. Ale ja jestem umiarkowanym optymistą, powoli zmienia się na lepsze i w dobrej kolejności. No i R, nie robi głupot jak na CZ. G. czy Korbielowie.
  10. Pożyjemy - zobaczymy. :smile: Tak się zastanawiam... Gdyby panu R zależało tylko na kasie i "nicnierobieniu", to by sprzedał SON słowackiemu TMRowi. Miał by większą kasę i większe "nicnierobienie". Już zresztą widzę protesty, także tych co jadą po p. R. równo, że Słowacy wykupują dobro narodowe itd. Ale tego nie zrobił! No to mamy nasz polski narodowy biznes, ze wszystkimi jego wadami, czyli głównie brakiem kapitału i brakiem zdolności kredytowych. Parę razy zastanawiałem się, co bym zrobił, jak bym był na miejscu p. R. Ano zaczął bym od: rozszerzenia i poprawienia naśnieżania poszerzenia tras, a przynajmniej najgorszych przewężeń. Co zrobił R? zrobił naśnieżanie na trasie 2 i pod wyciągami do Czyrnej Poprawił naśnieżanie trasy 3, 4 i 5, także na Julianach. Dwukrotnie zwiększył wydajność pomp. Od tego roku trzykrotnie zwiększył pozwolenie na pobór wody. Poszerzył wąski odcinek na trasie nr 2. Zresztą brak wody, to jest podstawowa sprawa w Szczyrku. Dopiero budowa zbiorników, najlepiej bardzo dużych może to radykalnie poprawić. Wiem - to bardzo mało, brakuje jak diabli naśnieżania jedynki, Jeszcze wiele przewężeń trzeba radykalnie poszerzyć. No i te zbiorniki na wodę. A czego jeszcze nie zrobił, co inni zrobili? Nie postawił wypasionej kanapy bez wszystkich papierków, dzięki czemu nie ma w Szczyrku baaaardzo drogiego pomniku nieodpowiedzialności, a np. w Czarnym Groniu jest od 3 lat! Nie wyciął bez wszystkich papierków drzew pod trasę, dzięki czemu nie musiał jej zalesiać... Tadek PS. O koszeniu była gdzieś dyskusja w zeszłym roku. Znający temat stwierdzili, że im później tym lepiej, bo wredna trawa potrafi w październiku odrosnąć. Z tego co pamiętam, w Szczyrku kosili ją pod koniec października...
  11. Następny od 4 kotew. :wink: Panowie - twierdzicie że: albo 1. Fundamenty pod podpory zostały wykonane niezgodnie z dokumentacją. albo 2. Dokumentacja została wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną. W obu przypadkach musi wkroczyć prokurator, albo dla wykonawcy, albo dla projektanta, bo to grozi poważną katastrofą budowlaną. Rozumiem, że jak w przyszłym sezonie postawią w końcu te krzesła i dostaną homologacje to wejdziecie pod stół i odszczekacie... :biggrin: Oczywiście jak ktoś wyląduje w więzieniu a krzesła nie powstaną to ja zrobię to samo... :biggrin: Tadek
  12. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Niestety nie!!!! Choć niektórzy próbują ... :eek: :eek: :wink: http://www.youtube.com/watch?v=D8rXiN_Oys4 Tadek
  13. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Coś w tym BIPie pokręcili. Kolejki niewyprzęgane mają max prędkość 2,6 m/s. Albo podali złą prędkość, albo to będą krzesła wyprzęgane. O tym też świadczy przepustowość i 6-osobowe krzesła. Oczywiście można zrobić niewyprzęgane 6 - osobowe o przepustowości 3000 osób/h, ale bardzo rzadko takie robią. Tadek
  14. Tadeusz T

    Szczyrk - COS Skrzyczne

    Jestem pod wrażenie nie tylko profesjonalizmu Słowaków - widać że nie pierwszy wyciąg stawiają. Ale także filmowca. Super robota... :smile: Tak z czystej ciekawości. Filmowane było nową lustrzanką Canona :smile:, czy jakąś kamerą filmową? Tadek
  15. Z tą częścią Twojego postu zgadzam się w 100% więc po co miałem dyskutować... :smile: Z pozostałą dalej się nie zgadzam, ale kończę bez podejmowania dyskusji, bo Janek ma rację, że piszemy mocno nie na temat. :eek: Pozdrawiam. Tadek
  16. Piszesz najdelikatniej mówiąc bzdury... NBP Nie jest finansowany z budżetu czyli naszych podatków!!! Zarabia na działalności bankowej, zresztą zupełnie nieźle i co roku daje sporo kasy do budżetu. NBP bez przerwy utrzymuje kontakty z najważniejszymi instytucjami finansowymi na świecie (głównie oczywiście z bankami centralnymi, lecz nie tylko...). Ale masz rację, prezes NBP powinien występować w ślubnym garniturze z lat 70. z lekka pocerowanym przez żonę. A gości przyjmować w gabinecie z lat 60. z meblami z płyty paździerzowej... Wyobraź sobie, że logo i ogólnie graficzny wizerunek firmy jest ważniejszy od garniturów prezesa i jego gabinetów... Tadek
  17. To jest bardzo proste. Ośrodek narciarski nie jest w konflikcie z ekosystemem. Są na to setki dowodów. W Alpach, Dolomitach czy Pirenejach na terenach narciarskich kwitnie życie dzikiej przyrody. A różnica bierze się z tego, że ich ekolodzy kierują się wiedzą i obserwacjami, a nasi ideologią, która mówi, że największym wrogiem przyrody jest narciarstwo (kajakarstwo, żeglarstwo itp. w innych regionach), a nie przemysł, kretyńsko poprowadzone drogi, rabunkowa gospodarka leśna i wodna itp. Tadek
  18. Na moje oko piątka jest przynajmniej tak szeroka jak FIS po drugiej stronie krzesła i czternastka widoczna w dolnej części ostatniej fotki. Będzie dobrze...:smile::smile: Tadek
  19. Chyba tak :smile:Fotki z www.lanovky.skTadekPS. Wygląda na to, że powstanie fajna niebieska trasa warta grzechu, a nie tylko dojazdówka do parkingu.
  20. Doskonale zrozumiałem, podobnie jak Mitek. Tylko ja dałem Ci szansę, ale niestety z niej nie skorzystałeś... :wink: Co doskonale widać w następnym cytacie: Absolutna nieprawda! To co pokazuje Berger to jazda maksymalnie wąska. Dalsze nawet niewielkie zwężanie to już jazda absolutnie nieprawidłowa. Zresztą wbrew temu co piszesz, bardzo łatwo jest określić tę granicę: prawidłowo - nieprawidłowo. Jeśli ktoś nawet delikatnie i na krótko dociska but do buta i kolano do kolana - to jest to jazda absolutnie nieprawidłowa. Jeśli na dokładkę wkłada kolano pod kolano - to jest baaaaardzo nieprawidłowo!!! "Sklejone nogi" "jazda na dziewicę" to właśnie określenia tej nieprawidłowej jazdy, a nie śmigu. Tymi określeniami obrażasz śmig! :biggrin: Tadek PS Wygląda na to, że nie przeczytałeś... :smile: Np. Joubert, Vuarnet, "Jak doskonalić się w narciarstwie". Wydanie polskie 1972 r. wydanie fr. 1966 r. Albo Joubert, "Jak samemu..." wyd. pl. 1976 r., wyd. fr. 1970 r.
  21. Wszystko zależy co rozumiemy pod określeniem "sklejone narty" . Na tym filmie Richard Berger jedzie wąsko, ale nogi pracują niezależnie. Jeśli tak rozumiesz jazdę ze sklejonymi nartami/nogami, to OK. Ale lepiej używać "wąskie prowadzenie", bo określenie "sklejone narty/nogi" sugeruje jazdę błędną - bez niezależnej pracy nóg. Tadek PS. To wiedza podręcznikowa z lat 60. XX wieku. Wtedy jeszcze "carvingu" raczej nie było... :biggrin:
  22. Tia. Grafika który zaprojektował nowy znak NBP (zresztą doskonały) do więzienia!!!! Prezesa NBP który tą robotę zlecił też do więzienia!!! Tadek
  23. Wprowadzasz ludzi w błąd!!! Według mojej pamięci było i jest 68 zł za 1 dzień (56 zł w marcu). Różnica jest tylko w czasie trwania wysokiego sezonu. Poprzednio to był okres ferii (wszystkich). Ale za to po sezonie soboty i niedziele nie są w wyższej cenie, a tak było w zeszłych zimach. Poza tym mam przeczucie, że w grudniu też będą ceny z niskiego sezonu . A i jeszcze karnet na 3 dni daje jazdę po 12 godzin dziennie za 60 zł (55 zł w marcu)!!!! To chyba dobra cena??? Ech, zapomniałem że to o Szczyrk chodzi - tam przecież wszystko jest najgorsze... Tadek PS. Mnie pamięć nie myli. Tutaj link do strony z zeszłorocznym cennikiem: """http://www.*********/ski-atlas/polska/slaskie/szczyrk/czyrna-solisko.html?tx_pbcenyskipasspl_pi1[showUid]=10&cHash=bdc3c309d79777458487f903e0fbfb4a""" PS 2 Hehehe. Link nie wchodzi prawidłowo. Trzeba skopiować i wkleić do przeglądarki i zamiast gwiazdek wpisać nartykropkapl. oczywiście kropka nie jako słowo tylko znak :biggrin::biggrin:
  24. Janek! Daj spokój. Jesienią zeszłego roku wieszczyłeś wyjątkowo krótką, mało śnieżną i ciepłą zimę! I co??? Była wyjątkowo długa, całkiem śnieżna i chłodna choć nie bardzo mroźna... Pozdrawiam. Tadek
  25. :biggrin::biggrin::biggrin: Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...