Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. Hmm. Podczas mojego ostatniego pobytu w Korbielowie, po tygodniu odwilży nie było po czym jeździć, oprócz trawy oczywiście. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Szczyrku i tam na 7,4, Golgocie i Julianach było sporo ponad pół metra śniegu. Z Twojego opisu, a także z poprzedniego opisu Górala i moich wspomnień wynika, że albo był i jest to erzac, albo naśnieżanie nie było używane, w myśl zasady - trochę napadało to wystarczy, co się będziemy z armatkami szarpać. Albo jedno i drugie. Tadek
  2. To kiedy to piwo? :biggrin: Znaczy zlot...? Tadek
  3. Chyba, a nawet na pewno coś pomyliłeś. najlepsza temperatura do śnieżenia to circa -12 do -15 stopni. Oczywiście chodzi o temperaturę mierzoną przez mokry termometr. Ale przy wysokiej wilgotności różnice między wskazaniami suchego i mokrego termometru są niewielkie. Przy tak zwanych temperaturach marginalnych (-2 do pewnie -4) wydajność armatek czy lanc jest ponad 10 razy mniejsza niż przy niskich. A koszty wyprodukowania 1 m3 śniegu są pewnie ze 2 razy większe. Tadek
  4. Czyli to erzac, a nie naśnieżanie! Miejmy nadzieję, że inwestor nie zapomniał o takim drobiazgu jak bardzo porządne naśnieżanie całej trasy przy wydajnym krześle... Tadek
  5. A jak jest z naśnieżaniem między Buczynką a Soliskiem? Bo za moich czasów ( 4-5 lat temu), o ile dobrze pamiętam, nie było. Tadek
  6. Panowie! Proszę nie siać defetyzmu! Na stronie Tatralift jest jak wół krzesło wyprzegane, choć 6-osobowe (typ SLO): http://www.tatralift.eu/pl/product/type-slo-6/ Jak robią 6-osobowe to zrobią i czwórkę. Krzesła wyprzęgane to nowość w ich ofercie i widocznie jeszcze nie trafiła w całej rozciągłości na stronę. Tadek
  7. No i to jest wiadomość!!! :smile::smile::smile: Tym bardziej dobra, że z Twoich fotografii wynika, że przy trasach też coś robią! :smile: Tadek PS. Nie marudzę, pytam z czystej ciekawości. Może ktoś wie, dlaczego nie zrobili jednej kanapy z dołu na Buczynkę, tylko dwie na zakładkę?
  8. Tadeusz T

    Wisła, Ustroń nowe inwestycje

    Oj tam pesymistą jesteś... Może na fotce to tylko zatoczka wielkiego zbiornika??? :biggrin: Tadek
  9. Miałem podobny problem. Też mam slalomki. Trochę jestem starszy, trochę niższy i cięższy, ale pewnie podobne umiejętności i oczekiwania. Wybór padł na "czarne strzaly" :biggrin: : 178 cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,dynastar,cr-74-pro-r20-racing,6568.html Niestety nic Ci o n ich nie napiszę od siebie, bo jeszcze są dziewicze - kupione późną wiosną. Strasznie jestem ciekawy jak się będą spisywały. Jeździłem trochę ostatnio na tych - też 178: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,dynastar,speed-course-ti,5418.html I były doskonałe. Mam nadzieję że Chromy będą podobne... :happy: Tadek
  10. Tadeusz T

    Race - technika i taktyka

    Jacek już Ci odpowiedział, a Ty z uporem Maniaka.... Ted na 100% zmienia to obciążenie w trakcie skrętu. Akurat w tym ułamku sekundy jedzie równo, albo nawet mocniej na wewnętrznej. Tylko że ułamek sekundy wcześniej lub później jest odwrotnie. I jeszcze jedno, jak Go zapytasz co jest najważniejsze w prawidłowej technice dla amatora, to założę się, że Ci odpowie mantrą: 70% na zewnętrznej 30 na wewnętrznej. :biggrin: Tadek
  11. Tadeusz T

    Race - technika i taktyka

    No można na rolkach. Ale właśnie dlatego, w razie upadku, na rolkach bardziej boli... :biggrin: No i z kątami gorzej niż na łyżwach. Szybko wpadają w ześlizg. Tadek
  12. Nie przesadzaj, że nic z tego nie wyszło! Łomnica przez ostatnie kilka lat mocno się zmieniła. A najważniejsze powstało sporo nowych tras. Pewnie część planów była z założenie przeznaczona na odstrzał. I zapewne w Starym Smokowcu jest podobnie. Tak czy siak trzymam za nich kciuki. W końcu to niezbyt daleko... Tadek
  13. Przepraszam, że nie na temat. I to jest ta jedna z niewielu sytuacja, w której słowo "masakra" dokładnie oddaje rzeczywistość... i powinno być użyte. Tadek
  14. Koszmar! A w minionym sezonie przymierzaliśmy się z MIGiem do pojeżdżenia na Chlebie. Szkoda że nic z tego nie wyszło... Ciekawe kiedy znowu będzie można wjechać gondolką na Chleb? Tadek
  15. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    U mnie link nie działa... Tadek PS Już działa... :smile:
  16. Tadeusz T

    Rewolucja w Kaprun

    Ale numer! Pomysł iście szatański. Nie wiem, czy mając już tę wiedzę nie miał bym dużego pietra jadąc tą gondolą. Jak by był wybór, to bym pojechał orczykiem!!! :biggrin: Tadek
  17. Tadeusz T

    Rewolucja w Kaprun

    AD 1. A skąd sugestia, że o tym nie wiem???? I że coś takiego napisałem???? AD 2. SB, ja też wolę wyprzęgane kanapy z bublinami!!! Ale jak jest coś innego, orczyk, talerzyk, wolne krzesło czy funitel :wink:, to nie biadolę, tylko jadę do góry. A jak mam wybór, to wybieram według jakości trasy, a nie według jakości wiezienia d... na górę! Pozdrawiam. Tadek :smile:
  18. Tadeusz T

    Rewolucja w Kaprun

    To nie jest kwestia roboty czy przyjemności! To jest kwestia podstawowych umiejętności! :smile: Tadek PS. No i zupełnie filozoficzne zagadnienie: czy na nartach ważny jest sposób przemieszczania się do góry, czy może do dołu... :wink:
  19. Tadeusz T

    Rewolucja w Kaprun

    No właśnie. Dobrze, że to co niektórym uświadomiłeś. :smile: Ciekawe, że zawodników pucharu świata orczyki w d.. nie źgają, a nastolatków tak... Tadek
  20. My tu gadu gadu, a na Rohaczach robota wre aż miło! Na lanovky.sk już 60 fotek... :smile: Sporo już zrobili, a dopiero połowa lipca. http://www.lanovky.sk/?fgal=zverovka2&page=foto&fpage=1&str=zverovka Tadek
  21. Będę zgadywał. Naśnieżanie dwójki było kiepskie. Może dodatkowe hydranty? Nie byłeś przypadkiem na jedynce? Żeby tam też pojawiły się słupki, a zaraz potem koparki i rury.... :smile: Tadek
  22. Kilka lat tam nie byłem. Gdzie jest zbiornik na wodę? Na mapce ośrodka niestety nie raczyli go zaznaczyć. Sorki za marudzenie... :smile: Tadek
  23. Na fotografiach 2 i 3 to roboty leśne, czy na trasach? Tadek
  24. Macie rację. Że też nie wpadłem na to... :smile: Ale to nie zmienia mojej opinii o fotografie. :biggrin: Dziewczyny wspaniale jeżdżą, ale fotki robią fatalne... :wink::eek: Tadek
  25. Trochę masz rację, ale poza tym fotograf to skończony pacan. Jak można kobietom takie zdjęcia robić!!! Albo ignorant, który nie wie jakiego obiektywu użyć, albo arogant złośliwie robiący tak fotografie żeby każda fotografowana musiała wyjść fatalnie. Tak czy tak to go dyskwalifikuje jako fotografa! Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...