Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. Jaka niespodzianka... :biggrin: My już od połowy lipca podglądamy budowę na Rohaczach... : http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19158-S%C5%82owacja-inwestycje-2014 post 29 :smile: Gdzie żeś się uchował... Tadek
  2. Nie przejachał byś się do Bachledowej??? :biggrin: Tam bardzo ładnie jest... Fotki na pewno wyjdą super! :smile: Tadek
  3. Tadeusz T

    Fotozagadka

    Podręcznikowy przykład pseudo ekologii... Energii toto dostarcza tyle, że w sam raz wystarczy na zasilenie lampek kontrolnych w maszynowni (ale tylko w słoneczny dzień :biggrin:) Koszt absurdalnie duży. Ale czego się nie robi dla PR. Można się chwalić, że stacja jest "ekologiczna". Tadek
  4. Musi mi wystarczyć na 3 dni... Albo nawet 4. :smile: Mam w góry trochę dalej. A ceny? Dla mnie to: 34 euro za 3 dni do 24.12. i od 09.03. 43 euro za 3 dni pomiędzy 08.01 a 08.03 Na przełomie grudnia i stycznia nie pojadę. Czyli jak najbardziej przystępne. A że jestem egoistą, więc o innych się nie martwię... :wink: Tadek
  5. Kubińska jak co roku ma przystępne ceny. Dla mnie szczególnie, bo chyba jako jedyna podłączyła seniorów do dzieci, a nie do juniorów. Dzięki czemu zniżka jest naprawdę duża! Muszę wreszcie w tym roku tam się wybrać, bo na razie znam jej stoki tylko z fotografii... Teraz pewnie Bachledowa poda swój cennik. Zwykle jest minimalnie droższy. Tadek
  6. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Lina na pewno nowa :smile: Nie wiem czy te części są nowe czy regenerowane, ale widać, że całość w doskonałym stanie. A silnik chyba jednak będzie stary, nie znam się na tym zupełnie, ale wydaje mi się, że on będzie jak nowy jeszcze ze 100 lat... :smile: Tadek
  7. Pytanie było ze ściągą. Podpisałeś fotki: Ania, Julka, Julka 2.... :biggrin: Tadek
  8. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Nie tylko my. Czesi od wielu lat pewnie połowę wyciągów stawiają używanych. W Austrii i innych krajach Alpejskich bardzo często rozbiera się wyciągi w doskonałym stanie bo sytuacja się zmieniła. Gdyby nie, to na miejscu pracowały by jeszcze 20 lat, albo i więcej. W nowym miejscu, dają szansę nowemu gospodarzowi na zwrot inwestycji. Gdyby postawił nowy wyciąg, pewnie by poszedł z torbami... Tadek
  9. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Jesteś pewien? Takie ośmiokątne podpory stawiał Leitner w latach 90. XX wieku (Poma też). Teraz takich nikt nie robi. Ale na fotografiach części wyciągu wyglądają na nowe... Tadek
  10. Najbardziej podoba mi się ten fragment: I jeszcze ten: :biggrin:
  11. Widzę, że się muszę o seniorów upomnieć! :smile: Ich obowiązują ceny jak dla juniorów. Cytat ze strony Donovaly: http://www.parksnow.sk/zima/pl/cennik-zlavy.php Tadek
  12. Bardzo lubię Janka i jego wiarę w swoje prognozy. Ale żeby ufać??? :biggrin::biggrin: Tadek
  13. Nie da się tego wykluczyć... :smile: Tadek
  14. To podobnie jak ja... :smile:. Choć na Chopoku wiosną też było super (20 euro za dzień, ale ze zniżką). A Bachledowa od tego roku ma być większa... 2 nowe naśnieżane trasy (no może 1,5) i orczyk - wszystko do Doliny Malá Franková Tadek
  15. Szacun dla przeglądarki, że prawidłowo domyśliła się o co delikwentowi chodzi... :smile: Tadek PS. I że wybrała Skionline... :smile:
  16. Ceny bardzo wysokie, ale chyba takie jak w zeszłym roku. Na szczęście można zwykle w ostatniej chwili jakieś zniżki dostać, a na pewno trzeba uzbroić się w kartę gopass. Tadek
  17. Jesteś pewien? Ładnych kilka lat temu spotkałem na stronach chyba Felka i Heada właśnie narty rentalowe. W opisie było coś o wzmocnionej powłoce lakierniczej i chyba szerszych (grubszych) krawędziach. Głowy za tę informację nie dam, ale chyba sobie tego nie wymyśliłem... :biggrin: Tadek
  18. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Michale, ale okolice Św. Krzyża to taki park narodowy jak ja zakonnica. Klasztor, drogi jezdne, tłumy jak w Manufakturze... Ja mam inne kryterium - rezerwaty ścisłe - wszystko jedno czy w parku czy nie. Mirek, zapominasz o potrzebach innych ludzi. Powiedz siedemdziesięcioletniej schorowanej osobie, żeby sobie wjechała rowerem na Św. Krzyż! Mam inny punkt odniesienia, może dlatego, że codziennie, przez 24 godziny na dobę opiekuje się 90-letnim tatą. A wjazd samochodami na Św. Krzyż jest dozwolony podczas deszczu dla wszystkich, dla wycieczek autokarowych emerytów i w pewnych godzinach chyba dla wszystkich przy każdej pogodzie. Czyli ruch samochodowy pewnie spory. I dlatego zbudowanie właśnie tam gondoli ma sens dla ochrony przyrody. Ale oczywiście dyrektorowi parku autobusy nie przeszkadzają, a kolejka tak. Choć co ciekawe, nie jest jej przeciwny całkowicie, byle poza granicami parku, co w tych okolicznościach jest głupotą w czystej postaci. Krzysztofie przeczytaj swój poprzedni post. Najpierw napisałeś, że rzeka uzasadnia budowę kolejki, a potem pod moim cytatem, że ja bym nie potępiał kolejki we Wrocławiu napisałeś, że potępiasz... :biggrin:. Stąd mój wniosek - Odra we Wrocławiu nie jest rzeką... :biggrin: Po ostatnim Twoim poście już wiem, że miałeś na myśli Góry Świętokrzyskie, a nie Wrocław... Tadek
  19. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    To że Odra we Wrocławiu nie jest rzeką :smile: jakoś zrozumiem, ale jaki związek mają zamknięte latem kolejki narciarskie z kolejkami we Wrocławiu czy w Chorzowie nie potrafię zrozumieć. Znasz "dzienny przepływ" w soboty i niedziele spacerowiczów i pielgrzymów na Św. Krzyż? Wiesz jak bardzo ograniczony jest ruch samochodowy do klasztoru? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to wszystko co piszesz w tej sprawie, to są tylko spekulacje. Sam napisałeś, że kolejka linowa ma sens, jak są "jakieś przeszkody na trasie". Nie pomyślałeś, że tą przeszkodą jest właśnie praktyczny "zakaz ruchu pojazdów samochodowych"? Ja byłem tam tak dawno, że można to już liczyć nie w latach, tylko wiekach... :smile: (prawie dokładnie 0,5 wieku temu). Nie znam odpowiedzi na pierwsze zadane Ci pytanie. Nie wiem, czy ta inwestycja ma sens. I dlatego nie rzucam oszczerstw na ludzi, tylko dlatego, że "widzimisie", że są pasożytami... Tadek
  20. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Marudzicie chłopaki. Wszelkiego rodzaju kolejki linowe nie służą tylko narciarzom. W pewnych okolicznościach są najlepszym i wbrew pozorom najtańszym środkiem transportu. A także bywają atrakcją wszelkiego rodzaju parków - weźcie pod uwagę, że tylko dla nas narciarzy nie są niczym nadzwyczajnym. Stąd powstaje ich mnóstwo na całym świecie, również w terenie płaskim i przez rzeki, choć oczywiście najczęściej w górach - często tropikalnych. Sedno sprawy to prawidłowa analiza popytu i kosztów. Nie znam danych dotyczących parku w Chorzowie, ani przeprawy przez Odrę we Wrocławiu, więc nie wypowiadam się, czy to są porażki, czy wręcz przeciwnie. Natomiast jestem przekonany, że potępianie ich budowy tylko dlatego, że nie są dla narciarstwa, więc na pewno są deficytowe, jest błędem Także nie wiem nic o podstawach ekonomicznych projektu w G. Świętokrzyskich. Może to być i klapa i sukces, ale Panowie - na podstawie "widzimisie" nie da się tego stwierdzić. A z doniesień wynika, że potencjalni inwestorzy są dopiero na początku drogi, czyli właśnie na etapie analiz. I im więcej własnej kasy będą musieli w to włożyć, tym większe prawdopodobieństwo, że projekt albo nie powstanie, albo będzie sukcesem. Czego im życzę. Tadek
  21. Mały nie jesteś... :smile: Dla Ciebie to sc 175 to dużo za mało... Może zainteresuj się tymi Headami : http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,head,i-supershape-speed,6403.html Mają bardzo podobne taliowanie, a największa długość to 184. Albo takie: http://www.dynastar.com/PL/PL/speed-course-fluid_DACC204_product_dynastar-skis-men-race.html też 184 cm. To są co prawda nominalne gigantki, ale trochę nietypowe. Mają mniejszy promień i bardzo chętnie go jeszcze skracają. Tadek
  22. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Ciekawe gdzie ta czwórka w Szczyrku ma stanąć??? Na Beskidzie ma być szóstka z bublinami, na TMR jeszcze za wcześnie na zakupy, zresztą oni czwórek nie przewidywali w pierwszym etapie. Czyżby w COSie????? Tadek
  23. Nigdy mnie coś takiego nie spotkało... Usiłuję to sobie wyobrazić i nie bardzo potrafię. Przepraszam za głupie pytanie. Czy końcówka rzepa (ta z pianką) była włożona pomiędzy narty w miejscu ich styku i na całą ich szerokość? Tadek
  24. Bo zimą zwykle albo coś pada, albo na szosie jest solna breja, albo wszystko naraz. Koła to wyrzucają w powietrze robiąc przepyszny aerozol osadzający się na nartach i wiązaniach. Zawsze tak wożę narty, jeśli nie w boksie lub w tunelu. Tadek
  25. No właśnie. Tylko trzeba jeszcze dodać obowiązkowe pokrowce na narty. Jodek, przemyśl sprawę, bo jak na razie to wygląda, że przedkładasz własne fanaberie (sorki, ale taka jest prawda, bo jak nazwać marudzenie o szumie za oknem), nad bezpieczeństwo i komfort jazdy rodziny. Sam przecież będziesz jechał jak pan... Nikt Ci toreb na kolana przecież nie będzie wciskał. A budżetowe wyjścia są dwa. Tani box, albo klasyczny bagażnik narciarski. Ja bym wybrał pierwsze rozwiązanie... Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...