Tadeusz T
Użytkownik forum-
Liczba zawartości
455 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
11
Zawartość dodana przez Tadeusz T
-
Jaka niespodzianka... :biggrin: My już od połowy lipca podglądamy budowę na Rohaczach... : http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19158-S%C5%82owacja-inwestycje-2014 post 29 :smile: Gdzie żeś się uchował... Tadek
-
Nie przejachał byś się do Bachledowej??? :biggrin: Tam bardzo ładnie jest... Fotki na pewno wyjdą super! :smile: Tadek
-
Podręcznikowy przykład pseudo ekologii... Energii toto dostarcza tyle, że w sam raz wystarczy na zasilenie lampek kontrolnych w maszynowni (ale tylko w słoneczny dzień :biggrin:) Koszt absurdalnie duży. Ale czego się nie robi dla PR. Można się chwalić, że stacja jest "ekologiczna". Tadek
-
Musi mi wystarczyć na 3 dni... Albo nawet 4. :smile: Mam w góry trochę dalej. A ceny? Dla mnie to: 34 euro za 3 dni do 24.12. i od 09.03. 43 euro za 3 dni pomiędzy 08.01 a 08.03 Na przełomie grudnia i stycznia nie pojadę. Czyli jak najbardziej przystępne. A że jestem egoistą, więc o innych się nie martwię... :wink: Tadek
-
Kubińska jak co roku ma przystępne ceny. Dla mnie szczególnie, bo chyba jako jedyna podłączyła seniorów do dzieci, a nie do juniorów. Dzięki czemu zniżka jest naprawdę duża! Muszę wreszcie w tym roku tam się wybrać, bo na razie znam jej stoki tylko z fotografii... Teraz pewnie Bachledowa poda swój cennik. Zwykle jest minimalnie droższy. Tadek
-
Lina na pewno nowa :smile: Nie wiem czy te części są nowe czy regenerowane, ale widać, że całość w doskonałym stanie. A silnik chyba jednak będzie stary, nie znam się na tym zupełnie, ale wydaje mi się, że on będzie jak nowy jeszcze ze 100 lat... :smile: Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pytanie było ze ściągą. Podpisałeś fotki: Ania, Julka, Julka 2.... :biggrin: Tadek
-
Nie tylko my. Czesi od wielu lat pewnie połowę wyciągów stawiają używanych. W Austrii i innych krajach Alpejskich bardzo często rozbiera się wyciągi w doskonałym stanie bo sytuacja się zmieniła. Gdyby nie, to na miejscu pracowały by jeszcze 20 lat, albo i więcej. W nowym miejscu, dają szansę nowemu gospodarzowi na zwrot inwestycji. Gdyby postawił nowy wyciąg, pewnie by poszedł z torbami... Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jesteś pewien? Takie ośmiokątne podpory stawiał Leitner w latach 90. XX wieku (Poma też). Teraz takich nikt nie robi. Ale na fotografiach części wyciągu wyglądają na nowe... Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Sprzedam Kurtka SALOMON Zero II Jacket CLIMA PRO XL, North Face, Norrona,
Tadeusz T odpowiedział glox → na temat → Mój sprzęt narciarski
Najbardziej podoba mi się ten fragment: I jeszcze ten: :biggrin: -
Widzę, że się muszę o seniorów upomnieć! :smile: Ich obowiązują ceny jak dla juniorów. Cytat ze strony Donovaly: http://www.parksnow.sk/zima/pl/cennik-zlavy.php Tadek
-
Bardzo lubię Janka i jego wiarę w swoje prognozy. Ale żeby ufać??? :biggrin::biggrin: Tadek
-
Nie da się tego wykluczyć... :smile: Tadek
-
To podobnie jak ja... :smile:. Choć na Chopoku wiosną też było super (20 euro za dzień, ale ze zniżką). A Bachledowa od tego roku ma być większa... 2 nowe naśnieżane trasy (no może 1,5) i orczyk - wszystko do Doliny Malá Franková Tadek
-
Szacun dla przeglądarki, że prawidłowo domyśliła się o co delikwentowi chodzi... :smile: Tadek PS. I że wybrała Skionline... :smile:
-
Ceny bardzo wysokie, ale chyba takie jak w zeszłym roku. Na szczęście można zwykle w ostatniej chwili jakieś zniżki dostać, a na pewno trzeba uzbroić się w kartę gopass. Tadek
-
Jesteś pewien? Ładnych kilka lat temu spotkałem na stronach chyba Felka i Heada właśnie narty rentalowe. W opisie było coś o wzmocnionej powłoce lakierniczej i chyba szerszych (grubszych) krawędziach. Głowy za tę informację nie dam, ale chyba sobie tego nie wymyśliłem... :biggrin: Tadek
-
Michale, ale okolice Św. Krzyża to taki park narodowy jak ja zakonnica. Klasztor, drogi jezdne, tłumy jak w Manufakturze... Ja mam inne kryterium - rezerwaty ścisłe - wszystko jedno czy w parku czy nie. Mirek, zapominasz o potrzebach innych ludzi. Powiedz siedemdziesięcioletniej schorowanej osobie, żeby sobie wjechała rowerem na Św. Krzyż! Mam inny punkt odniesienia, może dlatego, że codziennie, przez 24 godziny na dobę opiekuje się 90-letnim tatą. A wjazd samochodami na Św. Krzyż jest dozwolony podczas deszczu dla wszystkich, dla wycieczek autokarowych emerytów i w pewnych godzinach chyba dla wszystkich przy każdej pogodzie. Czyli ruch samochodowy pewnie spory. I dlatego zbudowanie właśnie tam gondoli ma sens dla ochrony przyrody. Ale oczywiście dyrektorowi parku autobusy nie przeszkadzają, a kolejka tak. Choć co ciekawe, nie jest jej przeciwny całkowicie, byle poza granicami parku, co w tych okolicznościach jest głupotą w czystej postaci. Krzysztofie przeczytaj swój poprzedni post. Najpierw napisałeś, że rzeka uzasadnia budowę kolejki, a potem pod moim cytatem, że ja bym nie potępiał kolejki we Wrocławiu napisałeś, że potępiasz... :biggrin:. Stąd mój wniosek - Odra we Wrocławiu nie jest rzeką... :biggrin: Po ostatnim Twoim poście już wiem, że miałeś na myśli Góry Świętokrzyskie, a nie Wrocław... Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To że Odra we Wrocławiu nie jest rzeką :smile: jakoś zrozumiem, ale jaki związek mają zamknięte latem kolejki narciarskie z kolejkami we Wrocławiu czy w Chorzowie nie potrafię zrozumieć. Znasz "dzienny przepływ" w soboty i niedziele spacerowiczów i pielgrzymów na Św. Krzyż? Wiesz jak bardzo ograniczony jest ruch samochodowy do klasztoru? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to wszystko co piszesz w tej sprawie, to są tylko spekulacje. Sam napisałeś, że kolejka linowa ma sens, jak są "jakieś przeszkody na trasie". Nie pomyślałeś, że tą przeszkodą jest właśnie praktyczny "zakaz ruchu pojazdów samochodowych"? Ja byłem tam tak dawno, że można to już liczyć nie w latach, tylko wiekach... :smile: (prawie dokładnie 0,5 wieku temu). Nie znam odpowiedzi na pierwsze zadane Ci pytanie. Nie wiem, czy ta inwestycja ma sens. I dlatego nie rzucam oszczerstw na ludzi, tylko dlatego, że "widzimisie", że są pasożytami... Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Marudzicie chłopaki. Wszelkiego rodzaju kolejki linowe nie służą tylko narciarzom. W pewnych okolicznościach są najlepszym i wbrew pozorom najtańszym środkiem transportu. A także bywają atrakcją wszelkiego rodzaju parków - weźcie pod uwagę, że tylko dla nas narciarzy nie są niczym nadzwyczajnym. Stąd powstaje ich mnóstwo na całym świecie, również w terenie płaskim i przez rzeki, choć oczywiście najczęściej w górach - często tropikalnych. Sedno sprawy to prawidłowa analiza popytu i kosztów. Nie znam danych dotyczących parku w Chorzowie, ani przeprawy przez Odrę we Wrocławiu, więc nie wypowiadam się, czy to są porażki, czy wręcz przeciwnie. Natomiast jestem przekonany, że potępianie ich budowy tylko dlatego, że nie są dla narciarstwa, więc na pewno są deficytowe, jest błędem Także nie wiem nic o podstawach ekonomicznych projektu w G. Świętokrzyskich. Może to być i klapa i sukces, ale Panowie - na podstawie "widzimisie" nie da się tego stwierdzić. A z doniesień wynika, że potencjalni inwestorzy są dopiero na początku drogi, czyli właśnie na etapie analiz. I im więcej własnej kasy będą musieli w to włożyć, tym większe prawdopodobieństwo, że projekt albo nie powstanie, albo będzie sukcesem. Czego im życzę. Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mały nie jesteś... :smile: Dla Ciebie to sc 175 to dużo za mało... Może zainteresuj się tymi Headami : http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,head,i-supershape-speed,6403.html Mają bardzo podobne taliowanie, a największa długość to 184. Albo takie: http://www.dynastar.com/PL/PL/speed-course-fluid_DACC204_product_dynastar-skis-men-race.html też 184 cm. To są co prawda nominalne gigantki, ale trochę nietypowe. Mają mniejszy promień i bardzo chętnie go jeszcze skracają. Tadek
-
Ciekawe gdzie ta czwórka w Szczyrku ma stanąć??? Na Beskidzie ma być szóstka z bublinami, na TMR jeszcze za wcześnie na zakupy, zresztą oni czwórek nie przewidywali w pierwszym etapie. Czyżby w COSie????? Tadek
- 7 214 odpowiedzi
-
- nowe inwestycje
- polska
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nigdy mnie coś takiego nie spotkało... Usiłuję to sobie wyobrazić i nie bardzo potrafię. Przepraszam za głupie pytanie. Czy końcówka rzepa (ta z pianką) była włożona pomiędzy narty w miejscu ich styku i na całą ich szerokość? Tadek
-
Bo zimą zwykle albo coś pada, albo na szosie jest solna breja, albo wszystko naraz. Koła to wyrzucają w powietrze robiąc przepyszny aerozol osadzający się na nartach i wiązaniach. Zawsze tak wożę narty, jeśli nie w boksie lub w tunelu. Tadek
-
No właśnie. Tylko trzeba jeszcze dodać obowiązkowe pokrowce na narty. Jodek, przemyśl sprawę, bo jak na razie to wygląda, że przedkładasz własne fanaberie (sorki, ale taka jest prawda, bo jak nazwać marudzenie o szumie za oknem), nad bezpieczeństwo i komfort jazdy rodziny. Sam przecież będziesz jechał jak pan... Nikt Ci toreb na kolana przecież nie będzie wciskał. A budżetowe wyjścia są dwa. Tani box, albo klasyczny bagażnik narciarski. Ja bym wybrał pierwsze rozwiązanie... Tadek







