Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. Oj Rochu, Rochu... Jak Twoja Pani zajrzy kiedyś przypadkiem do tego wątku, to masz jak w banku, że Ci oczy wydrapie... :wink: I co gorsza będzie miała rację! :smile: Tadek
  2. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    , Ponieważ okazało się, że jednak jest parę osób dla których warto pisać, rozpocząłem obiecany wątek: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19424-dobra-architektura-stacji-kolei-linowych?p=201973#post201973 Zapraszam :smile: Tadek
  3. Zacznę od projektu polskiego, czyli Kopa w Karkonoszach: http://www.skionline.pl/stacje/kopa-w-karpaczu-do-modernizacji,newsy,6114.html Napisałem już o tym projekcie w wątku o polskich inwestycjach więc tylko wkleję: Zapraszam do wklejania dobrych, ciekawych projektów i realizacji. Sam mam w zapasie jeszcze kilka, ale liczę na Was Tadek
  4. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Widzę, że wszyscy narciarze najbardziej by się ucieszyli, gdyby jedynym planem dla Kopy było jej zamknięcie. Bo jak coś ma powstać fajnego, to według Was, tylko oszustwa, przekręty itd. itp. Gratuluję poglądów na świat i życie!!! Tadek PS A ja chciałem rozpocząć dyskusję o świetnej architekturze stacji wyciągów, kolejek, schronisk itp. Skończony kretyn. :eek:
  5. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Przecież napisali: nie wcześniej niż za 2 lata... Ty to dopiero marudzisz! A ja o sobie napisałem, że marudzę. Wyraźnie jestem za bardzo samokrytyczny...:wink: Tadek
  6. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Wreszcie jakiś inwestor oprócz nowoczesnego wyciągu, pomyślał o fajnej architekturze, a nie baraku z blachy falistej - brawo. Jak bym miał wybrzydzać, to może architektura troszkę za spokojna, za mało awangardowa i odjazdowa. Ale marudzę :wink:. 6 bym nie dał, ale 5 może nawet z plusem tak. :smile: Jest dobrze! Zresztą rozumiem inwestora. Jeśli awangarda nie wyjdzie rewelacyjnie, to może powstać koszmar, a w najlepszym razie kupa... :wink: A genialna awangarda tak często znowu nie powstaje... :wink: Dużo bezpieczniej było postawić na coś spokojnego i dość konserwatywnego (w najlepszym tego słowa znaczeniu). Jeszcze raz - brawo! Tadek
  7. Klej serwisowy oczywiście będzie dobrym rozwiązaniem. Ja pisałem źle o klejach mających za zadanie trzymać wiązanie, np. epoksydowych. :smile: Dzięki za przypomnienie, że takie kleje są... Tadek
  8. Johnny, jeśli Twoje wiązania nie były wkręcane na klej, to odkręcisz je bez żadnego problemu i bez "przywartego materiału". Otwory zostały nagwintowane przez śruby Twoich wiązań. W te nagwintowane otwory wkręcisz śruby nowych wiązań i po kłopocie. Układ śrub na 99% jest taki sam. Kleju bym nie używał pod żadnym pozorem. Przecież to nie są docelowe wiązania. za rok będziesz chciał je odkręcić. Wtedy będzie kłopot, bo się nie da. A jak się da, to z wyrywaniem "przywartego materiału", albo rozwiercaniem śrub, co też może skutkować jakimiś uszkodzeniami. Tadek PS. Oczywiście zakładam, że stare wiązania były przykręcone fachowo, to znaczy otwory były nawiercane przy użyciu wierteł o 2 średnicach zgodnych z konstrukcją nart. A nie papranina była maskowana klejem.
  9. W pierwszym poście obraziłeś moich rodziców i dziadków (zresztą swoich także), a w drugim obraziłeś mnie. Brawo! "Tyle w kwestii chamstwa!" Twój poprzedni post miał dwie tezy. (1. Rola służących. 2. Przyczyny braku sukcesów....) Ja wypowiedziałem się o tej pierwszej. Więc mi nie insynuuj manipulacji!!! W czasie okupacji hitlerowskiej szkolnictwo miało 4 klasy i okupant oficjalnie stwierdzał to co napisałeś (przygotowanie do roli służących). W tym czasie moi rodzice nie godząc się na to, zaliczyli tajne nauczanie w gimnazjum, a ojczym mojej mamy uczył geografii. Jak ktoś chce wiedzieć jak w tamtych koszmarnych czasach wyglądało tajne nauczanie niech przeczyta książkę Elżbiety Jackiewiczowej "Pokolenie Teresy". Tak się złożyło, że autorka była nauczycielką moich rodziców, a Teresa - córka Pani Jackiewiczowej ich koleżanką... Moi synowie większość nauki pobierali już w wolnej Polsce. W przeciwieństwie do moich rodziców, nie ryzykowali życiem by skończyć politechnikę i uniwersytet. Ale rozumiem, że ich wykształcenie to przygotowanie do roli służących!!!!! Tadek
  10. Tia... Okupacja hitlerowska czy sowiecka to mały pikuś przy dzisiejszych czasach! Bumer, weź się walnij 3 razy w czoło, byle mocno, bo obrażasz naszych rodziców i dziadków, którzy przeżywali ten koszmar!!!! Tadek
  11. Dzieciom wąska trasa lód i muldy nie przeszkadzają. A od ilu lat według Was dzieci miały by wstęp na trasy? Pewnie od 18 ... Proponuję również zakaz wstępu dla kobiet bez względu na to czy z dzieckiem czy nie! Panowie, pieprzycie takie dyrdymały, że żal czytać!!!! Tadek
  12. Nie rozumiem. Co w tym irytującego? Czy przez kontuzje przestał być rozpoznawalną Postacią PŚ? Przestał być znakomitym zawodnikiem? Przestał być godzien występować w reklamach??? Zabił kogoś? Poniżał niepełnosprawnych? Uwodził dzieci??? Tadek
  13. Juliany można poszerzyć wielokrotnie. Część tras, np nr 1. praktycznie była tylko na papierze. Po zlikwidowaniu na niej wąskich gardeł, co częściowo już się chyba stało i zrobieniu naśnieżania dojdzie 1,5 km trasy dodatkowo. Przecinka zajęta na razie przez dwa orczyki Suche - Hala Skrzyczeńska aż się prosi by była trasą. A piły nie muszą iść w ruch przy poszerzaniu innych tras, bo już poszły. Lasy w Szczyrku w dużej części wymarły... Tadek
  14. Po prostu śliczne dziewczyny! Brak słów... :smile: Pamiętacie piosenkę "Starszych Panów" pt. Wesołe jest życie staruszka? Cytuję fragment z pamięci: Tu biuścik zachwyci tam nóżka, bo nie ten, bo nie ten już wzrok. Tak się zastanawiam, czy w moim przypadku zachwyty nad Anką & s-ka, to nie jest przypadkiem ten efekt z piosenki? No ale młodziaki jak Roch też się nimi zachwycają... Więc chyba jeszcze kryteria mam OK. :smile: Tadek
  15. Tadeusz T

    Wisła Skolnity

    No jak nie, jeśli tak! :smile: Zobacz: http://en.leitner-ropeways.com/Produkte/Fixe-Sesselbahnen trzeba kliknąć: Gallery References To są oczywiście krzesła niewyprzęgane. Tadek
  16. Tadeusz T

    Polska warunki narciarskie 14/15

    Na środę nasze prognozy (ICM) w obu modelach (UM i COAMPS) też przewidują zjazd temperatury choć może nie tak duży. No ciekawe... :smile: Niestety na czwartek jeszcze nie ma prognozy... http://meteo.org.pl/szczyrk Tadek
  17. Zadam Ci pozornie abstrakcyjne pytanie... Jakiego wzrostu są Twoi rodzice? Tadek PS. Jeździsz gdzieś od 6 roku życia. Tylko pierwsza slalomka, nie koniecznie tych firm które wymieniłeś. A długość na 95% 165. Te 5% to niepewności, to wzrost rodziców.
  18. Fajny tekst. Gdyby nasi przegrali, radość by biła z każdego wyrazu... A jak wygrali, wściekłość wylewa się uszami... No cóż, niektórzy tak mają... Ich sprawa. Ale obrażanie innych powinno być wytknięte, może nawet ukarane. Tadek
  19. Masz rację, jest minimalnie drożej. Gdzie znalazłeś tę mapę? Na ich stronie ciągle jest stara... Te tereny to Mała Frankowa. Szkoda że tylko jedna trasa jest naśnieżana. Ta druga baaaardzo rzadko będzie czynna. Tadek PS. Już znalazłem. Jak zwykle pod latarnią jest najciemniej:biggrin: Oczywiście aktualna mapa jest na Skionline... :smile: Jacek jest lepszy od właścicieli ośrodka i jego firmowej strony...
  20. Wreszcie jest cennik karnetów na nowy sezon w Bachledowej: http://www.skibachledova.sk/bilety-i-ceny/denne-lyzovanie Ceny chyba się nie zmieniły. Porównywalne do ośrodków w Polsce i jedne z tańszych na Słowacji. Bardzo lubię tam jeździć, bo trasy są doskonale naśnieżone i przygotowane. Tadek
  21. Sweterek jak sweterek. Ale te Wasze pasy... wywołały wspomnienia... Młodziaki pewnie nie mają pojęcia po co one... :smile: Tadek
  22. Podpisuję się obiema rękami... Porządne naśnieżanie jest 10 razy ważniejsze od wypasionych kanap. Niektórzy inwestorzy już o tym wiedzą, szkoda że nie wszyscy... Tadek
  23. Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone. Narciarstwo zjazdowe.
  24. Trzymam kciuki za Twoje kolano. Do zimy jeszcze trochę. Będzie jeszcze lepiej! Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...