Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. Oczywiście! A wracając do nart, to na chromach kwitków mało... :wink: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-pro-r20-racing,7469.html i wersja trochę łatwiejsza: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-fluid-x,7471.html Tadek
  2. Tak sobie zażartowałem, może niezbyt fortunnie, ale rozbawiło mnie, że na forum bezceremonialnie zadajemy dziewczynom w sumie niedyskretne pytania... :wink: No to już poszedłem na całość... :smile: Tadek
  3. Uprzedziłeś mnie... Właśnie przeglądałem jakie damskie długości mają chromy... :smile: 165 i 172. Siluete strasznie lekka jest. Siluete jak Ty właściwie jeździsz? Tadek
  4. Siluete, i nie zapomnij podać BTB... :wink: :smile: Tadek
  5. Tadeusz T

    Polska warunki narciarskie 14/15

    Na żywo był cały wywiad z Tobą. Bardzo dobrze wyszedł... :smile: Ale chyba bez jazdy, choć mogli pokazać, zanim podszedłem do TV. Tadek
  6. Tadeusz T

    Membrana

    Szkoda że: Nie zauważyłeś, że to był żart, jak zresztą cały post. Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem, bo pomimo żartobliwej formy sporo informacji było. Twoja sprawa. Tadek
  7. Tadeusz T

    Membrana

    Michał, Mitek. Słusznie, bo żartowałem. A zresztą czepiacie się... Przecież to nie było drogo. :wink: Jak ktoś ma 2 softy, hard i jakieś ocieplane, a chce kupić następną, to ma forsę... A np. ta jest dużo droższa: http://www.bogner.com/de-de/sport/herren/ski/skijacken/skijacke-breeze-flash-orange-ice-blue-95448.html No i uroda tej kurteczki powala... Tadek
  8. Tadeusz T

    Membrana

    Dzojo, jak Ci się ta kurtka podoba to ją se kup i nie zawracaj nam gitary. Koniecznie chcesz, żeby ktoś Ci napisał: "Ta kurtka z D-Dry jest genialna.Jeździłem w niej przy -50 i przy +40 w tropikalnej ulewie tylko w bieliźnie i zawsze było super. Zero potu, zawsze ciepło i nie przemaka!!!" Nikt Ci tego nie napisze, bo jak już koledzy napisali, nie ma kurtek uniwersalnych i cudownych membran. A już najgorzej na coś uniwersalnego nadaje się kurtka ocieplana. Bo jakim cudem jak będzie ciepło odepniesz ocieplinę??? Oczywiście w takiej kurtce można jeździć. Pot skrapla się pomiędzy membraną i ociepliną i w zasadzie nie przeszkadza jeśli nie jeździsz z plecakiem. Większość pewnie nawet nie wie, że ta woda tam jest. I żeby szybko odparowała, to trzeba kurtkę na lewą stronę wywrócić. No i kwestia prania, polar piorę zawsze po powrocie do domu, czyli co 3-4 dni jazdy. A zewnętrzną warstwę można, a nawet trzeba prać duuużo rzadziej. Ale to Twoja decyzja, zresztą i tak wiem, że kupisz tę kurtkę Dainese... :wink: Tadek PS. Proponuję metodę "kozy". Jeździj przez tydzień w bawełnianej podkoszulce, flanelowej koszuli, anilanowym swetrze i kurtce z ortalionu. Potem czego nie kupisz będzie cudownie... :biggrin:
  9. Tadeusz T

    Membrana

    Artix, softy nigdy nie były popularne wśród narciarzy zjazdowców i dalej nie są. Choć właśnie do tego sportu pasują idealnie. Jak jest zimniej niż -10 np. -20 zakładam pikowaną kamizelkę, ale na soft. Sprawdza się idealnie. Jak robi się cieplej, to wieszam ją gdzieś przy dolnej stacji wyciągu... Kosztował 50 zł na wyprzedaży, więc nawet jak zginie.... :biggrin: Jak leje nie jeżdżę, a po 5 godzinach jazdy w mżawce byłem suchy. W przeciwieństwie do kolegów w membranach... :smile:. Oczywiście one nie przemiękły, ale nie wypuściły pary. Moim zdaniem nawet najlepsze hardshelle to tylko nieco ulepszone ceraty, więc nie ma co liczyć, że będą odprowadzały pot... Tadek
  10. Tadeusz T

    Membrana

    W tak młodym wieku, chyba nie powinieneś się przyznawać do kłopotów z pamięcią... :smile: :biggrin: http://mammut.com.pl/product/show/2160.html Albo ten typowo narciarski: http://arcteryx.com/product.aspx?language=EN&gender=mens&category=Shell_Jackets&model=Crossbow-Jacket Specjalnie go dałem, bo na stronie ze wszystkimi kurtkami jest podpisany jako hardshell, ale jest z softshellu... :biggrin: I ma kieszonkę na skipass w odpowiednim miejscu... Tadek
  11. Tadeusz T

    Membrana

    Skoro tak, to błądzisz, szukając nawet wśród najdroższych hardshelli. Jedynym skutecznym rozwiązaniem są dobre softshelle. Ja jeżdżę w windstopperze (Gore) mało w Polsce znanej firmy Mello's i nie ma porównania jeśli chodzi o oddychalność z żadnym hardshellem. Ale każdy grubszy softshell firm wymienionych przez zaja bedzie super, jeszcze oczywiście Arcteryx, Patagonia.... Tadek
  12. Tadeusz T

    Czarny Groń koło Andrychowa

    Nie na dolnym, tylko na górnym, bo tam jest to nieszczęsne krzesło. Byłeś tam kiedyś? Tadek
  13. Tadeusz T

    Czarny Groń koło Andrychowa

    Możesz jaśniej!!! ::rolleyes::: Tadek
  14. Kiedy dokładnie ta fotografia została zrobiona? Bo może 2 miesiące temu... Tadek
  15. Kurka wodna, jak trzymać kijek w takiej ręce. A Ted często odbija się pięścią od śniegu. Nawet jak zacznie jeździć to łatwo mu nie będzie... To się Amerykanie posypali.
  16. Ręce opadają... :eek: Tadek
  17. Jasne, ale najpierw buduje się fundamenty, a potem dom. Nie odwrotnie. Tadek PS. Choć najważniejsza jest chęć śnieżenia. Mnie najbardziej wkurzało, że kończyli naśnieżanie jak mieli 20 cm śniegu, nawet jak były warunki do śnieżenia. Pewnie jak jak będzie długo mróz i nie za silny wiatr, to się da naśnieżyć i tymi kilkoma armatkami. Tylko musimy mieć dużo szczęścia do pogody...
  18. To kwestia indoktrynacji... :smile: Podrzuć mu książki o wyprawach polarnych Nansena, Amundsena, Scotta... Potem im większa śnieżyca i zawierucha, tym większa zabawa! Tadek
  19. O tym, że im wyżej tym bardziej surowy klimat chyba nie musicie mnie przekonywać... :wink: A dla dzieci (oczywiście starszych niż 3-4 lata), taka mgła czy śnieżyca to fantastyczna przygoda, a nie powód do traumy. Potem będą z wypiekami na twarzy opowiadać jak było przerażonej babci... :smile: Tadek
  20. Takie warunki zdarzają się nie tylko na lodowcach. Również w naszych Karkonoszach, Beskidach nie wspominając nawet o Tatrach. I także na wysokości około 1000 mnpm. Czyli co? Nie jeździć na nartach z rodziną, bo to dla niej za trudne??? Takie są Góry i już. Jak jeździmy to gotowi jesteśmy (dzieci też) na kaprysy Gór. I je kochamy... :smile: Tadek PS. A jak wszędzie jest śnieg, to pewnie lepiej jeździć niżej... :smile:
  21. To może z tą pamięcią u mnie nie jest jeszcze tak źle.. :biggrin: Ufff !!! Kamień z serca! Michaś pewnie skorzystał z Wikipedii, gdzie i ja zajrzałem, gdy mnie poprawił...: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora_roku Obie wersje wydają się wiarygodne - choć sprzeczne... :biggrin: :biggrin: Wiadomo że klimatologia to paranauka... :wink: Tadek
  22. Masz rację. Pamięć mnie zaczyna zawodzić... :wink: Albo coś mi się pokręciło. Co na jedno wychodzi. Dzięki za poprawkę... Tadek
  23. Akurat autor art. się nie pomylił. Meteorologiczna zima zaczyna się 1 grudnia. A Ty chyba miałeś na myśli kalendarzową czyli astronomiczną, która zaczyna się 21/22 grudnia. Co nie zmienia mojego sceptycyzmu do wszystkich przedstawionych wariantów... A i wariantu Włochów sugerujących zimną zimę :-) Tadek
  24. No jak pesymistyczna??? Od 17.11 poniżej zera nawet w dzień. Czyli zgodnie z prognozą AccuWeather Tadek
  25. Na AccuWeather (Amerykanie :smile:) dla Popradu (ok. 700 m.n.p.m.) przewidują od 17 listopada spadek temp do 2 st w dzień, apotem do 18 grudnia temp. oscyluje około 4-5 st. w dzień i -2 w nocy. Do wysokości 1000 m.n.p.m. zimy to nie zapowiada, ale już powyżej 1200 m. mogą być świetne warunki. Czyli w Szczyrbskim, Łomnicy od Startu, czy Chopoku od Priehyby. Oczywiście gdyby prognoza się spełniła, bo jeszcze kilka dni temu była bardzo pesymistyczna. Sytuacja (w prognozach) jest jak mówią "bardzo dynamiczna" i prognozy mogą się zmienić za 3 dni. Albo że będzie przez cały czas plus 15, albo -10... :smile: Czyli spokojnie, jaka będzie zima 2014/2015 będziemy wiedzieli gdzieś na początku kwietnia 2015 roku... :biggrin: Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...