Narty - skionline.pl
Jump to content

Krakus81

Members
 • Posts

  311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Krakus81

 1. orientuje się ktoś jak jest z obłożeniem Drei Zinnen w terminie w II połowie lutego ? wybieram się od 19.02 I czy dla 6 latki mającej być w przedszkolu narciarskim to dobry kierunek ? Mają głównie jeździć na terenie narciarskim Monte Elmo.
 2. W Ski Amade i w Dolomity Superski możesz kupić karnet na dwoje rodziców wymienny, jeśli masz dziecko do 3 lat. Wtedy wszystko jest na legalu. Już nie pamiętam czy ten karnet rodzinny jest droższy czy w tej samej cenie co zwykły dla osoby dorosłej.
 3. czy Ty musisz cały czas tą durną politykę wrzucać ?
 4. nie znajdziesz, bo On nie rządzi tymi firmami. Gdyby taki ktoś (mówię w sensie stanowiska, a nie osoby) miał czymkolwiek rządzić, to by nic nie było. Tacy polityczny namiestnicy są po to, by udawać że coś robią i zgarniać kasę lub przywileje. Tak były ze słynnym Staszkiem z PSL, który chciał się sprawdzić w biznesie (państwowym, a nie swoim prywatnym), tak było z Gradem, tak samo jest z Sasinem i tak samo niestety będzie z każdym kolejnym ...... tu sobie wpisz co chcesz. Bo to ten system taki jest...do polityki idą ludzie mierni, bierni, ale wierni.
 5. Co do obaw o infrastrukturę narciarską, to one są i obecne u mnie, ale wynikają z czystego rachunku zysków i strat. Taka inwestycja jak nad Soliną będzie zarabiać cały rok, a wiadomo jak jest z kosztownymi inwestycjami ściśle narciarskimi, które zarabiają przez 3 m-ce, a czasem nawet i tyle nie. Jednak mam nadzieję, że zysk wypracowywany nad taką Soliną będzie od czasu do czasu transferowany w inwestycje narciarskie w Krynicy, Szczawnicy, na Kasprowm, Zawoi i gdziekolwiek Oni mają swoje ośrodki.
 6. https://www.pkl.pl/zarzad-pkl.html Tu masz ludzi, którzy odpowiadają za PKL. Ty myślisz, że jeden człowiek (taki czy owaki) rządzi wszystkimi przedsiębiorstwami państwowymi ? Lodu.
 7. nie wiem czy nastąpi czy nie nastąpi. To się dopiero okaże, nie Sasin decyduje w ramach zarządzania PKLem co będzie, a czego nie będzie, a ludzie wewnątrz firmy. Bez sensu wrzucać tu te głupie wątki polityczne, którymi większość normalnych ludzi wymiotuje. Oceńmy ich np. po 5 latach. Wtedy będziemy mogli powiedzieć obiektywnie, czy dla nas narciarzy po powrocie PKL w państwowe ręce coś zmieniło się na +. Na razie inwestycja nad Soliną zanosi się na gigantyczny sukces finansowy.
 8. Takich historii jest bardzo dużo. Znam takie małżeństwo co zmarło, wiek ok. 70 lat, zachorowali na 14 dni przed datą swojego szczepienia, a pewnie by to im uratowało życie. Ale znam też stosunkowo młodego faceta, ok. 50 lat, wojskowy, wysportowany, przechorował ciężko Covid, a po jakimś czasie zaszczepił się ze względu na podróże, itp. Po szczepieni został sparaliżowany od pasa w dół, od kilku miesięcy starają się wyprostować Jego zdrowie. Bywa różnie, ogólnie osoby starsze, z grup ryzyka bez dwóch zdań powinny się szczepić. Dodam, że sam jestem zaszczepiony x 3. 2 pierwszych dawek nawet nie odczułem, po 3 ciej to tydzień, a może i dwa dochodziłem do siebie. Bardzo sceptycznie podchodzę do kolejnych, bo nie wiem co się może po nich wydarzyć.
 9. to czy rządzi PiS, PO, SLD, PSL czy ktoś spoza tej bandy czy nawet gdyby rządzili kosmici, to Polacy zawsze będą kombinować... taką mamy niestety albo stety mentalność. Niestety w czasach pokoju i tzw. normalności i stety w czasach okupacji i podbicia. To też taka ogólna refleksja nie mająca nic wspólnego z polityką. A w wielu krajach południa Europy, a Francję do tego grona zaliczamy, to postawa obywatelska i jej dogmatyczne przestrzeganie nie stoi na zbyt wysokim poziomie.
 10. Wydatek kilkudziesięciu milionów złotych, kamery, media, dziennikarze, wydarzenie na miarę otwarcia autostrady i np. 0 dni pracy w pierwszym roku działania, bo pogoda nie "będzie sprzyjała". Już to widzę... Gdyby wybrać najbardziej ekologiczny system naśnieżania, najcichsze armaty lub lance, to sezon mógłby tam trwać od listopada do maja. A i tak nie będzie tam tłumów, bo ogranicza liczbę Januszy/fanatyków/wariatów narciarstwa przepustowość kolei linowej na KW.
 11. w sezonie TOP - czyli do końca okresu świątecznego (chyba do 9.01) to nawet 115 zł/4 h.
 12. Widzisz, tak wygląda rzeczywistość w normalnym kraju. U nas jest jak jest. A przecież wszyscy wiemy, że bez systemu naśnieżania nowa inwestycja w Kotle Goryczkowym będzie raczej nieopłacalna i chyba nie powstanie. Choć chciałbym się mylić.
 13. Dzięki za info 👊👍 a czy orientujecie się czy jakieś inne kamerki sportowe są warte rozważenia ?
 14. Też się podpinam pod ten temat. Czy ktoś się orientuje jaką kamerkę kupić do użytku rodzinnego na wyjazdy narciarskie, rowerowe, górskie, itp. Widziałem recenzje najnowszego Go Pro, jest drogie i nie jest pozbawione wad. Oglądałem, że ew. Go Pro 7 black ok - ale tego już nigdzie nie można kupić i ew. Go Pro 9 ale to już dosyć drogie. Czy znacie ewentualne inne sprawdzone opcje ?
 15. No i nie napisałeś czy Master ma się gdzie jeszcze rozbudowywać, poza tym stawianym krzesłem.
 16. Dla wielu to jednak pozytywne zakręcenie lub ******nie jeśli ktoś woli dosadniej. Coś dla którego zrobią wszystko, wydadzą masę kasy, poświęcą cały wolny czas i pojadą jeśli tylko będzie gdzie spać i gdzie jeździć.
 17. Dzisiaj poranna jazda na Nowej Osadzie. Niestety temperatura na plusie, ale najgorsze zaczęło się od ok. 9.30. Deszcz, który ostro padał. Jednak plus taki, że było mało osób. Pogoda, zakupy i przygotowania przedświąteczne wystraszyły większość ludzi.
 18. Mówisz o czasach zanim zostali kupieni przez PKL w czasach inwestora luksemburskiego ? Czy o czas po przejęciu PKL przez państwo ? Pytam, bo od czasów przedPKLowych tam nie byłem. Teraz powstała tam jakaś platforma widokowa. Obecny PKL stawia chyba na atrakcje całoroczne. Może i z czasem dla narciarzy coś zrobią
 19. To jest wspaniała wiadomość, szczególnie w czasach kryzysu kowidowo- energetycznego. Ta stacja jest wzorem dla wielu innych. Trzymam kciuki, by wszystko się udało. !
 20. Czyli trzeba zdobić test i od razu jechać w drogę. A najgorzej jak któryś z testów " w drodze wyjdzie pozytywny"... 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ja z Krakowa mam kilkanaście godzin jazdy do Południowego Tyrolu...niech ich wiecie co strzeli... ostatnia ostoja "normalności" to jest Austria, ale pewnie zaraz to też zmienią i trzeba będzie robić test. Noż kurła
 21. A jak wygląda tam sytuacja z aktualnie otwartymi trasami dla dzieci ? dla 6-cio latki ? czy da radę tam pośmigać ?
 22. Mam pytanie do znawców czeskich gór. Nigdy tam nie jeździłem, ale czy ten zakres tras ma sens jak się tam jedzie na 5-6 dni, i do tego z dzieckiem 6 letnim ?
 23. Zazdraszczam posiadania cioci w Austrii
 24. Na ten ich marketing to się łapią już ostatnie ofiary losu lub osoby, które znają Szczyrk z TV i reklam... ostatni raz tam byłem wiosną 2019 r. I nie wiem kiedy ponownie zawitam. By się tak złożyło, to musi wystąpić szereg warunków (prawie nierealne): dużo śniegu, poza sezonem, jakiś poniedziałek lub wtorek i dobra pogoda. Wtedy może byłaby tam jakaś przyjemność z jazdy.
 25. Wiedząc, że nasze akademickie dywagacje nic nie znaczą. To jednak patrząc na te zdjęcia, dla przyrody i zwierząt te kilkanaście armatek i system naśnieżania byłyby mniej uciążliwe niż te dzikie tłumy każdego dnia w Tatrach.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...