Narty - skionline.pl
Jump to content

Krakus81

Members
 • Posts

  314
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krakus81 last won the day on November 6 2017

Krakus81 had the most liked content!

About Krakus81

 • Birthday 12/06/1981

Personal Information

 • Imię
  Dominik
 • Miejscowość
  Kraków/Brenna
 • About me
  Narciarz amator

Ski equipment

 • Narty marka
  STOCKLI
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Krakus81's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

252

Reputation

 1. 1. Czyli szybciej zbudują na Julianach ? 2. Czy ta nowa niebieska trasa nie będzie wstępem do lepszego i wygodniejszego połączenia COS z SMR ? W sensie, że byłby wygodniejszy przejazd z COS na SMR ?
 2. Zdecydowanie polecam Ci oferty polskich szkół narciarskich/biur podróży które maja grupy szkoleniowe. Zapisujesz dzieci do poszczególnych grup zaawansowania/wieku. A sam jezdzisz. Nie kosztuje to tyle co instektorzy w Alpach. Co do domków to nie wiem czy mają, przeważnie hotele lub apartamenty, ale poszukaj i może coś znajdziesz, a jak nie to domek organizujesz sobie sam. A od nich kupisz tylko szkolenie. Ja w tym roku tez tak jadę. Starszą córkę 7 latkę zapisuję do grupy średniozaawansowanej, a 3.5 latkę do grupy 0, w której będzie stawiać pierwsze kroki, a jak się zmęczy to mają opiekunkę i wtedy zajęcia pozanarciarskie.
 3. Dokładnie. Jak ktoś jest z "płaskopolski" i z gorami czy narciarstwem nie ma nic wspólnego, to taki przejazd to będzie największa atrakcja wyjazdu. Większośc tych osób nawet do Wetliny czy Ustrzyk Górnych nie trafi, nie mówiąc o wejściu na jakąś większą czy mniejszą górkę. Ta inwestycja to będzie perła w koronie PKLu. Nie każdy jest maniakiem chodzenia po górach czy nabijania km na nartach Ja osobiście tez lubie takie atrakcje. W dniu relaksu, a takim zawsze jest wycieczka nad Solinę z Bieszczad z pewnościa skorzystam z tej nowej atrakcji.
 4. orientuje się ktoś jak jest z obłożeniem Drei Zinnen w terminie w II połowie lutego ? wybieram się od 19.02 I czy dla 6 latki mającej być w przedszkolu narciarskim to dobry kierunek ? Mają głównie jeździć na terenie narciarskim Monte Elmo.
 5. W Ski Amade i w Dolomity Superski możesz kupić karnet na dwoje rodziców wymienny, jeśli masz dziecko do 3 lat. Wtedy wszystko jest na legalu. Już nie pamiętam czy ten karnet rodzinny jest droższy czy w tej samej cenie co zwykły dla osoby dorosłej.
 6. czy Ty musisz cały czas tą durną politykę wrzucać ?
 7. nie znajdziesz, bo On nie rządzi tymi firmami. Gdyby taki ktoś (mówię w sensie stanowiska, a nie osoby) miał czymkolwiek rządzić, to by nic nie było. Tacy polityczny namiestnicy są po to, by udawać że coś robią i zgarniać kasę lub przywileje. Tak były ze słynnym Staszkiem z PSL, który chciał się sprawdzić w biznesie (państwowym, a nie swoim prywatnym), tak było z Gradem, tak samo jest z Sasinem i tak samo niestety będzie z każdym kolejnym ...... tu sobie wpisz co chcesz. Bo to ten system taki jest...do polityki idą ludzie mierni, bierni, ale wierni.
 8. Co do obaw o infrastrukturę narciarską, to one są i obecne u mnie, ale wynikają z czystego rachunku zysków i strat. Taka inwestycja jak nad Soliną będzie zarabiać cały rok, a wiadomo jak jest z kosztownymi inwestycjami ściśle narciarskimi, które zarabiają przez 3 m-ce, a czasem nawet i tyle nie. Jednak mam nadzieję, że zysk wypracowywany nad taką Soliną będzie od czasu do czasu transferowany w inwestycje narciarskie w Krynicy, Szczawnicy, na Kasprowm, Zawoi i gdziekolwiek Oni mają swoje ośrodki.
 9. https://www.pkl.pl/zarzad-pkl.html Tu masz ludzi, którzy odpowiadają za PKL. Ty myślisz, że jeden człowiek (taki czy owaki) rządzi wszystkimi przedsiębiorstwami państwowymi ? Lodu.
 10. nie wiem czy nastąpi czy nie nastąpi. To się dopiero okaże, nie Sasin decyduje w ramach zarządzania PKLem co będzie, a czego nie będzie, a ludzie wewnątrz firmy. Bez sensu wrzucać tu te głupie wątki polityczne, którymi większość normalnych ludzi wymiotuje. Oceńmy ich np. po 5 latach. Wtedy będziemy mogli powiedzieć obiektywnie, czy dla nas narciarzy po powrocie PKL w państwowe ręce coś zmieniło się na +. Na razie inwestycja nad Soliną zanosi się na gigantyczny sukces finansowy.
 11. Takich historii jest bardzo dużo. Znam takie małżeństwo co zmarło, wiek ok. 70 lat, zachorowali na 14 dni przed datą swojego szczepienia, a pewnie by to im uratowało życie. Ale znam też stosunkowo młodego faceta, ok. 50 lat, wojskowy, wysportowany, przechorował ciężko Covid, a po jakimś czasie zaszczepił się ze względu na podróże, itp. Po szczepieni został sparaliżowany od pasa w dół, od kilku miesięcy starają się wyprostować Jego zdrowie. Bywa różnie, ogólnie osoby starsze, z grup ryzyka bez dwóch zdań powinny się szczepić. Dodam, że sam jestem zaszczepiony x 3. 2 pierwszych dawek nawet nie odczułem, po 3 ciej to tydzień, a może i dwa dochodziłem do siebie. Bardzo sceptycznie podchodzę do kolejnych, bo nie wiem co się może po nich wydarzyć.
 12. to czy rządzi PiS, PO, SLD, PSL czy ktoś spoza tej bandy czy nawet gdyby rządzili kosmici, to Polacy zawsze będą kombinować... taką mamy niestety albo stety mentalność. Niestety w czasach pokoju i tzw. normalności i stety w czasach okupacji i podbicia. To też taka ogólna refleksja nie mająca nic wspólnego z polityką. A w wielu krajach południa Europy, a Francję do tego grona zaliczamy, to postawa obywatelska i jej dogmatyczne przestrzeganie nie stoi na zbyt wysokim poziomie.
 13. Wydatek kilkudziesięciu milionów złotych, kamery, media, dziennikarze, wydarzenie na miarę otwarcia autostrady i np. 0 dni pracy w pierwszym roku działania, bo pogoda nie "będzie sprzyjała". Już to widzę... Gdyby wybrać najbardziej ekologiczny system naśnieżania, najcichsze armaty lub lance, to sezon mógłby tam trwać od listopada do maja. A i tak nie będzie tam tłumów, bo ogranicza liczbę Januszy/fanatyków/wariatów narciarstwa przepustowość kolei linowej na KW.
 14. w sezonie TOP - czyli do końca okresu świątecznego (chyba do 9.01) to nawet 115 zł/4 h.
 15. Widzisz, tak wygląda rzeczywistość w normalnym kraju. U nas jest jak jest. A przecież wszyscy wiemy, że bez systemu naśnieżania nowa inwestycja w Kotle Goryczkowym będzie raczej nieopłacalna i chyba nie powstanie. Choć chciałbym się mylić.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...