Narty - skionline.pl
Jump to content

Krakus81

Members
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krakus81 last won the day on November 6 2017

Krakus81 had the most liked content!

Community Reputation

125 Excellent

About Krakus81

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 12/06/1981

Personal Information

 • Imię
  Dominik
 • Miejscowość
  Kraków/Brenna
 • About me
  Narciarz amator

Ski equipment

 • Narty marka
  VOLKLE
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cieszę się, że mój wyjazd na Kronplatz skończył się 8.02.
 2. Ostatni "Mohikanin" w Brennej. Dobrze, że choć Oni jeszcze "kręcą". Po obecnej zimie nie wiem czy znajdzie się jakiś bank, który zechciałby kredytować budowę budowę kolei krzesełkowej...obym się mylił. WęgierSKI - bankrut, w centrum już po sezonie, a Kotarz Arena czy jak się to zwie, to nawet szkoda komentować, bo to tylko profil FB...
 3. Za to ten post trzyma poziom: 1. Oskarżenie o brak poziomu dyskutanta. 2. Donosik i zaproponowanie bana. 3. Gratulacje. Wniosłeś do tematu dużo merytoryki. Szanuję zdanie innych, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Cenzura to domena czasów słusznie minionych.
 4. Mówiąc o modernizacji to proponuje brać pod uwagę obecną propozycję PKL zgłoszoną do TPN: nowe wyprzęgana 4 os. Kanapa z lekko zmienionym śladem i częściowym naśnieżaniem.
 5. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  i postawić nowy dłuższy, z odpowiedni naśnieżeniem tras. Wreszcie zgoda! 😉
 6. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Jakie bzdury ??!! Ile lat ma ten zabytek z lejącym się smarem, głośny, jadący wieczność. Czy ma jakieś nowoczesne zabezpieczenia dla młodszych adeptów narciarstwa ? Dzisiaj chodzi, a jutro może się coś zepsuć. To jak ze starym autem, przegląd przejdzie, a kierownica może się urwać na zakręcie. Owszem jest alternatywa na Słowacji, ale lepiej dla Zakopanego, Podhala, Polski zostawić pieniądze w hotelu w Zakopanem, niż w Łomnicy, Szczyrbskim Plesie czy Jasnej, lepiej wydać na karnet w PKL, niż w TMR, lepiej zjeść w polskiej restauracji, niż słowackiej. To wszystko wspiera polską gospodarkę, a nie słowacką. I oczywiście jest bliżej, nieznacznie, ale jednak. Jadąc z małymi dziecmi, 100 km to jednak może być sytuacja 0-1. Jadąc z rodziną do Zakopanego oddajesz dzieciaki np. do szkółki na Nosal, a Ty śmigasz na Kasprowym. Oczywiście tam też są szkółki, ale jednak wolę, aby dzieciaka uczył Polak, a nie Słowak. Choćby z powodów opisanych powyżej. Mamy się jeszcze przerzucać argumentami ?
 7. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Nie każdy ma czas i możliwość pojechać w Alpy. Jeśli chce dobrze pojeździć na nowoczesnej, bezpiecznej i najlepszej trasie w PL, to powinien mieć na to możliwość. A nie jeździć na starym i niebezpiecznym wyciągu oraz trasie narciarskiej. Oczywiście jeśli zapłaci i będzie zachowywał się zgodnie z kodeksem narciarskim i kulturą osobistą. Co do Kasprowego to bardziej chodziło o przyciągnięcie Polaków oraz turystów narciarskich (pod warunkiem modernizacji Nosala, połączenia Harendy-Suche, może w jakiejś przyszłości nawet reaktywacji Gubałówki - przecież ludzie nie żyją wiecznie...), a nie tylko tych chlejących na Krupówkach i po ławkach alkoholem z Biedry...
 8. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Po czym wnosisz, że moje zdanie jest w mniejszości ? Robiłeś referendum ? A zdanie mieszkańców Podhala jest o tyle istotne, bo to ich przodkowie oddali ziemię pod TPN. Kasprowy to "Perła w Koronie" PKL. Kwestia wizerunkowa dla nowego właściciela i poniekąd rządu, który zdecydował się na repolonizacje tej firmy. Mam nadzieję, że tą sprawę doprowadzą do szczęśliwego końca. Ale ja kończę już na ten temat wymianę zdań. Pozostaje nam czekać co zrobią decydenci.
 9. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Piszesz coś o chamstwie. A Twój post jest pełen chamstwa i pogardy do osób, które maja dość ekoterrorystów i ekodyktatu pseudoekologów. Na jakiej podstawie twierdzisz, że na Podhalu nie chcą modernizacji rejonu Kasprowego Wierchu ??!! Czy było referendum??!! Nie, nie było. A od tego powinno się zacząć. Referendum mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego, następnie zmiana prawa lub wydzielenie z PN rejonu Kasprowego Wierchu. I modernizacja. Dyskusje czas zakończyć. Liczę na szybkie i zdecydowane działanie PKL i rządu.
 10. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Daj Boże. Brak zgody powinien skutkować natychmiastową dymisją Dyrektora Parku i Rady.
 11. podpytaj w DIMBO. Oni mają tam szkółkę i przedszkole narciarskie.
 12. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Wzrost temperatur może też być naturalnym procesem, a ostatnie 6 lat może być też anomalią. A zresztą wyższe temperatury oznaczają możliwość produkowania żywności, na którą do tej pory było u nas za zimno, oznaczają ograniczenie wydatków na utrzymanie dróg i ogrzewanie. Zmniejszenie ogrzewania poprawia jakość powietrza. Są też plusy wyższej temperatury. Nie jest to czarno-białe. Piszesz, że jesteś związany z organizacjami: "WWF , partia ,,Zieloni" i trochę radykalniejszym E.R I GP." Wybacz, ale w moich oczach one wszystkie Ciebie kompromitują i nigdy kto w nich działa nie będzie dla mnie kimś komu powierzyłbym nawet złamanego szeląga. Szczególnie ta partia "zieloni"🤣😂. Nie wiem co masz na myśli pisząc "inwestycją" w liczbie mnogiej ?? To chyba nie po polsku. Wg takich osób jak Ty, to w Polsce powinna być bieda, zero inwestycji albo w bardzo ograniczonym zakresie. Ważne by ślimak lub inny karaluch mógł sobie spokojnie żerować. A jakość życia Polaków nie ma znaczenia. Mogą przecież jechać na zachód... Po prostu mamy inne priorytety. Dla mnie przyroda i jej ochrona ma znaczenie, ale tylko w połączeniu z możliwością rozwoju.
 13. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  Który paragraf ówczesnego porządku prawnego został złamany ? Gdzie manifestowano na licznych wiecach ? W Zakopanem mieszkańcy protestowali przed możliwością zarabiania pieniędzy ? Po prawie 90 latach widać, że Kasprowy przestał istnieć....🤣😂
 14. Krakus81

  Kasprowy Wierch

  i tylko tak należy postępować z "organizacjami przyrodniczymi" (ekoterrorystami). To jedyny sposób na zrobienie czegoś co przyniesie Polsce korzyść.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...