Narty - skionline.pl
Jump to content

Krakus81

Members
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krakus81 last won the day on November 6 2017

Krakus81 had the most liked content!

Community Reputation

104 Excellent

About Krakus81

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 12/06/1981

Personal Information

 • Imię
  Dominik
 • Miejscowość
  Kraków/Brenna
 • About me
  Narciarz amator

Ski equipment

 • Narty marka
  VOLKLE
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Problemem jest mentalność. Ludzie chcieliby zarabiać tyle co w Niemczech, Austrii lub Norwegii, a wydawać tyle co w Polsce w roku np. 2010. No po prostu się tak nie da. Jak idą płace do góry, to nie ma opcji aby koszty towarów i usług nie szły do góry.
 2. Litości x 2 albo i x 10. Jestem pewien, ponieważ wizy przeważnie nakłada się na Państwa, które gospodarczo odstają. Jestem pewien, że wizy nie bedą obowiązywać. Kontola graniczna oczywiście zostanie (zawsze obowiązywała, bo UK nigdy nie był w Schengen), będzie bardziej szczególowa, wrócą sytuacje sprzed 2004 r., kiedy na granicy wielu obywateli państw Europy wschodniej było cofanych jako podejrzani o chęć podjęcia pracy. Ale jednak to nie są nadal wizy. Więc skonczmy tą głupią rozmowę, na którą tracimy czas. Już niedługo się przekonamy.
 3. Znajomi korzystali z tego karnetu. Ale jak technicznie go kupili, to nie wiem. Najlepiej napisz do nich maila, z pewnością Ci odpowiedzą i wytłumaczą.
 4. Nawet najtwardszy nie spowoduje wiz. Wiza a kontrola graniczna, która obowiązuje i tak pomiędzy UK, a resztą krajów UE, to dwie rózne sprawy. Litości...
 5. Udało mi się znaleźć następujące firmy organizujące wyjazdy rodzinne/przedszkola: -Dimbo -Skimaniak -Portaski -Yeti Club Czy ktoś z nimi miał jakieś doświadczenia ? Ogólnie przedszkola narciarskie w większości przypadków są o 4 lat. Jakieś pojedyńcze przypadki znalazłem od lat 3. W przypadku mojej córki najlepiej na nią wpływa obecność innych dzieci, to ją zachęca, mobilizuje i pomaga przełamywać blokady, które wytwarza jej...głowa.
 6. Niestety nie mogliśmy pojechać, ze względu na "stan" żony. W czerwcu nastąpiło szczęśliwe rozwiązanie. Ale tamtej zimy dalsze podróże odpadały. Byłem jedynie w Bukowinie na Sylwestrze, miała lekcje z instruktorem. Najważniejsze, nie zraziła się. Do dzisiaj pamięta "pizze i frytki". Ale to była zabawa na śniegu. Tej zimy chcemy zrobić kolejny krok.
 7. Witam. Też szukam przedszkola narciarskiego dla 4 l-atki. Najlepiej w Austrii, ewentualnie Włochy, ale blisko granicy z Austrią. Dla nas ważne są dwie sprawy: gwarantowana grupa szkoleniowa dla maluchów od poziomu "0" oraz hotel/apartament przy stoku. Najlepiej, aby na nartach dało się wystartować z hotelu i do niego wrócić. Termin to 25.01-1.02.2020 lub tydzień później. Ogólnie termin ferii małopolskich. Niby jest sporo info na necie, ale może ktoś z Was korzystał z jakiejś firmy/biura i było ok? Za każdą informację dziękuję.
 8. wizy ? Będą jedynie musieli mieć paszporty, zresztą jak do tej pory, ponieważ w GB nie ma dowodów osobistych, więc nie odczują różnicy. Gdy będą chcieli osiedlić się w Hiszpanii, wtedy będą potrzebowali spełnić formalności, ale pewnie nie będzie z tym problemu.
 9. żal.pl Niestety, a tyle było zapowiedzi, że wymienią stara 4kę na wyprzęganą kanapę. To już jest agonia niestety, dla narciarzy byłoby najlepiej, aby trwała jak najkrócej. PKL i Grupa Pingwina to przyszłość narciarstwa w Polsce. Czasy mniejszych prywaciarzy się stety/niestety kończą.
 10. Krakus81

  Zwardoń

  piękna góra, aż dziwne, że żaden poważny gracz na naszych rynku nie zainteresuje się Zwardoniem. Inwestycja z pewnością by się zwróciła, w perspektywie kilku lat będzie ekspresówka z Polski, a już jest ze Słowacji, da się dojechać pociągiem. Jest wysoko, lepszy klimat niż na pierwszych górkach w Ustroniu czy Brennej.
 11. Powinni już uruchomić główną magistralę od GletcherJet 1 do 4. Pewnie od początku października. Ja byłem pod koniec listopada 2 lata temu, wszystko już działało. Ale problemem jest liczba ludzi, wszystkie inne stacje narciarskie ruszają od początku grudnia, jest tam dosyć dużo ludzi, a nie jest to duży lodowiec. W wielu miejscach jest bardzo zmuldzone, od godz. 11-12 mi się już źle jeździło. Jak ktoś chce sobie zrobić wypad na lodowiec 2-3 x w tygodniu, coś zjechać, napić się piwka, poopalać (jeśli jest pogoda), to jak najbardziej polecam. Jeśli chce się wyjeździć, to nie. Warto pojechać dopiero jak inne stacje w okolicy się otworzą, wtedy na lodowcu robi się luźniej. Polecałbym jednak lodowce w Tyrolu.
 12. pytanie do zorientowanych w sytuacji w Brennej. Dlaczego nie zaczynają od zamiany starych orczyków na Węgierskim po prawej i lewej stronie na nowe krzesełka z bazą gastronomiczną i całym zapleczem ? Stok po prawej na Węgierskim działał jeszcze 5-7 lat temu, bardzo sympatycznie się jeździło, ten po lewej to chyba nie działa od kilkunastu-kilkudziesięciu lat ? Kiedyś pracownik na Węgierskim mówił mi, że mają w planach budować 4 os. krzesło, ale nie mają kasy, bo to ok. 10 mln zł. Jak im wyszło wszyscy wiemy, stok splajtował. Gdyby udało im się tam zacząć od tego, to by była baza pod kolejne inwestycje, większe parkingi, wytyczanie nowych tras, kolejek, budowę restauracji, sklepów, wypożyczalni, itp. oraz planowanie połączenia ze Szczyrkiem...bo to powinien być cel strategiczny Brennej. Nie patrząc na dyrdymały organizacji terrorystycznych, tzw. ekologicznych, bo wiadomo, że jak im się wsadzi plik banknotów w ryj to na wszystko się zgadzają. Jak patrzę na tzw. Arenę Kotarz, to widzę organizacje, która żyje z planowania i sprzedawania dyrdymałów. Coś jak z naszą organizacją do budowy elektrowni atomowej, 8 lat doili za PO, 4 lata doją kasę za PiS i dopiero teraz może zbliżają się do momentu, kiedy może będą w stanie przybliżyć się do sytuacji, kiedy wreszcie może będą mogli się zastanawić się nad ostateczną, albo prawie ostateczną decyzją o budowie elektrowni atomowej....
 13. Do czasu jak prawo będzie ochraniać takich takich cwaniaków ekoterrorystów, to w Polsce nic się nie zmieni...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...