Narty - skionline.pl
Jump to content

Krakus81

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krakus81 last won the day on November 6 2017

Krakus81 had the most liked content!

Community Reputation

108 Excellent

About Krakus81

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 12/06/1981

Personal Information

 • Imię
  Dominik
 • Miejscowość
  Kraków/Brenna
 • About me
  Narciarz amator

Ski equipment

 • Narty marka
  VOLKLE
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oczywiście, że Ci sami ludzie. Problemy Olimpu było to, że to firma, która uzależniona była od Twórcy firmy, który zmarł. Następcy pokoleniowi nie dali rady jej utrzymać, pewnie popełnili sporo błędów (jak choćby stanie w miejscu), do tego doszła duża konkurencja na rynku, coraz częstsze rezerwacje online na portalach czy hotelach, zwiększona ilość wyjazdów lotniczych oraz samodzielność Polaków w organizowaniu wyjazdów. W firmie działa już kolejne pokolenie, trzecie. Może okaże się lepsze w zarządzaniu, niż to drugie. Czas pokaże. Ja życzę im sukcesów, bo BT Olimp (czy rodzina O.) to naprawdę była (i jest) tradycją krakowskiego, choć nie tylko rynku turystycznego, czy w ostatnich latach narciarskiego. No i powinni jak najszybciej zmienić stronę. Stara pochodzi z czasów świetności Olimpu - czyli z pierwszej dekady XXI w. To już nawet nie trąci myszką...na to zwyczajnie patrzyć się nie da.
 2. Bardzo dobra wiadomość, jeśli rzeczywiście będzie to połączenie. Im więcej takich ""większych stacji", tym mniejsze kolejki na już istniejących. Tendencja obecnie jest taka, że tylko takie przyciągają narciarzy. Pojedyńcze stacje-wyciągi powoli odchodzą do przeszłości. Ja jednak czekam na połączenie terenów narciarskich Białki i Bukowiny. I rzeczywiście Bukowina powinna coś zadziałać, aby połączyć swoje wyciągi krzesełkowe choćby głupim orczykiem i jakąś "nartostradą".
 3. Też chcę kupić kamerę, by archiwizować wyjazdy rodzinne, głównie narciarskie. Oczywiście spoglądam w kierunku GO PRO 8, ale cena oczywiście wysoka. Zastanawiam się czy jest tańsza alternatywa, która ma podobne parametry co najbardziej znany lider. Dzięki za pomoc.
 4. Problemem jest mentalność. Ludzie chcieliby zarabiać tyle co w Niemczech, Austrii lub Norwegii, a wydawać tyle co w Polsce w roku np. 2010. No po prostu się tak nie da. Jak idą płace do góry, to nie ma opcji aby koszty towarów i usług nie szły do góry.
 5. Litości x 2 albo i x 10. Jestem pewien, ponieważ wizy przeważnie nakłada się na Państwa, które gospodarczo odstają. Jestem pewien, że wizy nie bedą obowiązywać. Kontola graniczna oczywiście zostanie (zawsze obowiązywała, bo UK nigdy nie był w Schengen), będzie bardziej szczególowa, wrócą sytuacje sprzed 2004 r., kiedy na granicy wielu obywateli państw Europy wschodniej było cofanych jako podejrzani o chęć podjęcia pracy. Ale jednak to nie są nadal wizy. Więc skonczmy tą głupią rozmowę, na którą tracimy czas. Już niedługo się przekonamy.
 6. Znajomi korzystali z tego karnetu. Ale jak technicznie go kupili, to nie wiem. Najlepiej napisz do nich maila, z pewnością Ci odpowiedzą i wytłumaczą.
 7. Nawet najtwardszy nie spowoduje wiz. Wiza a kontrola graniczna, która obowiązuje i tak pomiędzy UK, a resztą krajów UE, to dwie rózne sprawy. Litości...
 8. Udało mi się znaleźć następujące firmy organizujące wyjazdy rodzinne/przedszkola: -Dimbo -Skimaniak -Portaski -Yeti Club Czy ktoś z nimi miał jakieś doświadczenia ? Ogólnie przedszkola narciarskie w większości przypadków są o 4 lat. Jakieś pojedyńcze przypadki znalazłem od lat 3. W przypadku mojej córki najlepiej na nią wpływa obecność innych dzieci, to ją zachęca, mobilizuje i pomaga przełamywać blokady, które wytwarza jej...głowa.
 9. Niestety nie mogliśmy pojechać, ze względu na "stan" żony. W czerwcu nastąpiło szczęśliwe rozwiązanie. Ale tamtej zimy dalsze podróże odpadały. Byłem jedynie w Bukowinie na Sylwestrze, miała lekcje z instruktorem. Najważniejsze, nie zraziła się. Do dzisiaj pamięta "pizze i frytki". Ale to była zabawa na śniegu. Tej zimy chcemy zrobić kolejny krok.
 10. Witam. Też szukam przedszkola narciarskiego dla 4 l-atki. Najlepiej w Austrii, ewentualnie Włochy, ale blisko granicy z Austrią. Dla nas ważne są dwie sprawy: gwarantowana grupa szkoleniowa dla maluchów od poziomu "0" oraz hotel/apartament przy stoku. Najlepiej, aby na nartach dało się wystartować z hotelu i do niego wrócić. Termin to 25.01-1.02.2020 lub tydzień później. Ogólnie termin ferii małopolskich. Niby jest sporo info na necie, ale może ktoś z Was korzystał z jakiejś firmy/biura i było ok? Za każdą informację dziękuję.
 11. wizy ? Będą jedynie musieli mieć paszporty, zresztą jak do tej pory, ponieważ w GB nie ma dowodów osobistych, więc nie odczują różnicy. Gdy będą chcieli osiedlić się w Hiszpanii, wtedy będą potrzebowali spełnić formalności, ale pewnie nie będzie z tym problemu.
 12. żal.pl Niestety, a tyle było zapowiedzi, że wymienią stara 4kę na wyprzęganą kanapę. To już jest agonia niestety, dla narciarzy byłoby najlepiej, aby trwała jak najkrócej. PKL i Grupa Pingwina to przyszłość narciarstwa w Polsce. Czasy mniejszych prywaciarzy się stety/niestety kończą.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...