Narty - skionline.pl
Jump to content

zslawek

Members
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

269 Excellent

About zslawek

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  Sławek
 • Miejscowość
  Pod warszawska

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic Redster XT
 • Buty marka
  Salomon X-Max Race 130
 • Gogle
  Arctica 105 fotochrom

Skills

 • Poziom umiejętności
  4
 • Dni na nartach
  15

Recent Profile Visitors

1,976 profile views
 1. Ja w tym roku w Austrii kupiłem pakiet 10GB za 10euro T-Mobile. Całość z rejestracją i aktywacją zajęła 5 minut
 2. Złoty Groń dzisiaj od rana zawody GS do 12. Warunki rano ciężkie. W kasie stosowną informacja. I rzeczywiście stok zmuldzony świeżym opadem nocnym. Dla wielu takie warunki to walka o życie. Na szczęście z każdą chwilą poprawiały się. Po 12 na stoku zdecydowanie mniej ludzi i warunki znośne. Ogólnie spadło ponad 10 cm śniegu. Jutro mogą być genialne warunki. Cztery godzinki fajnie spędzone. Następnę nartowanie najprawdopodobnie dopieroj w przyszłym sezonie 😭
 3. Złoty Groń- dzisiaj jazda wieczorna 2 godzinki od 17.40. Zupełnie nie widać ratrakowania. Dużo cukru i niewielkich odsypów. Na stoku pusto. Ustawiony slalom gigant i trening. W porównaniu do Alp to niebo i ziemia. Jutro SMR lub dalej Złoty.
 4. Byłem w Sillian od od 8.02 do wczoraj. W 3 Zinnen jeździłem od 10.02 do 14.02. Potwierdzam 13.02 to był najlepszy dzień narciarsko podczas mojego pobytu. Nie było mgły a wiatr był minimalny no i oczywiście pełna lampa. Na trasach było bardzo mało ludzi i działały wszystkie wyciągi.
 5. Ja używam model wcześniejszy G-105FP. Do tej pory uważałem go za bardzo udany model. Jeździłem w nich z powodzeniem nawet na wieczornych jazdach. Jednak ostatnio podczas firmowych zawodów na BSA mgła była taka że ledwo było widać trzecią bramkę, W goglach niebo zlewało się ze śniegiem kompletne zero kontrastu. Po raz pierwszy doświadczyłem kompletnego braku orientacji przestrzennej na stoku. Więc do jazdy we mgle koniecznie dokup sobie albo przeźroczystą szybkę S0 lub żółtą S1.
 6. Dzisiaj od 9 BSA. W nocy brak przymrozków a na dodatek padał deszcz chwilami marznący przechodzący w śnieg. Widoczność bardzo ograniczona zupełny brak kontrastu. Szczególnie to odczułem w moich goglach gdzie widziałem tylko tyczki natomiast zupełnie nie widziałem po czym jazdę. Pierwszy w życiu slalom ukończyłem i zebrałem cenne doświadczenie. Ludzi na stoku więc jak wczoraj. Pojawiły się też szkółki jako że to początek ferii. Na trasie dużo odsypów z cìężkiego mokrego śniegu.
 7. Dzisiaj od 9.30 4 godzinki na BSA. W nocy nie było przymrozków więc stok od rana średniomiękki. Na początek nauka jazdy slalomu przed jutrzejszym zawodami. Następnie od 11 jazda na niebieskiej i czerwonej trasie. Po 12 już miękko i trasy z odsypami. Jedyną która się trzyma to czarna. Więc do końca jeżdżę tylko po niej z kolegą z pracy który jest jednocześnie instruktorem i koryguje moje błędy w jeździe. Ludzi mało. Kolejki do kanapy praktycznie brak. Miło i pożytecznie spędzone 4 godzinki.
 8. W Australii w wyniku pożarów spłoną ośrodek narciarski
 9. Wszystko co dobre musi się skończyć. Dzisiaj ostatni dzień nartowania na Złotym Groniu. Pogoda bajeczna. Rano -10°C. Armaty walą pełną parą. Kolejek do 12.00 brak,a później co najwyżej na 3 minuty. Stok nareszcie dośnieżony bez minerałów czy wystającej trawy. Pod spodem twardo ale nie lodowo. Na wierzchu trochę miękkiego ale odsypów mała ilość. Brak szkółek. Dodatkowo za przykładem @marboru godzinka lekcji z instruktorem przed pierwszymi w życiu zawodami GS organizowanymi w firmie. Oby jak najwięcej tak wspaniałych dni.
 10. Dzisiaj na Złotym Groniu wszystko wróciło do normalności. Stok przygotowany do najmniej dobrze jak nie bardzo dobrze zważywszy na sylwest dr na stoku. Ludzi mało. Kolejek praktycznie brak, no może max do 2 minut czekania przy kumulacjach. Śnieg z wierzchu miękki ale pod lodem twardo ale nie losowo. Chociaż pod talerzykiem czy na dojeździe do kanapy sam lód. Brak szkółek. Wkońcu wyszło słońce. Jednym słowem dziś się wyjeździłem. Oby tak było w całym nadchodzącym roku.
 11. Dzisiaj na Złotym Groniu pierwszy dzień gdzie główny stok był poprawnie przygotowany. Trasa do slalomu przejezdna ale fragmentami widoczna trawa. Po prawej trasa niebieska bez ratraka dobra do małego off-piste. Ludzi zdecydowanie mniej jak dla mnie powrót do normalności. Kolejka na 5 do 10 minut a chwilami nawet mniej. Tylko jedna szkółka trenowała.
 12. Dzisiaj znaczna poprawa w stosunku do dnia wczorajszego. Kolejka do kasy na ok 10 minut. Kolejki do kanapy i do talerzyka na ok 10 do 15 minut. Stok też zdecydowanie lepiej przygotowany. Odsypy i cukier nie przeszkadzające nadmiernie w jeździe. Na stoku dużo szkółek uczących jazdy. Parking wypełniony po brzegi i dużo chętnych szukających miejsca parkingowego. Rano na płaskim nawet było trochę sztruksu.
 13. Chyba cały Śląsk przyjechał do Istebnej na narty. Kolejki do kasy po karnety 20 minut czekania. Do kanapy i orczyka podobnie. Parkingi pękają w szwach a kolejka chętnych do wjazdu ok 13 liczyła ok. 600 m. Stok średnio przygotowany. Miejscami wychodziła trawa i kamienie. W innych miejscach spod śniegu przebijał lód. Sporo odsypów i cukru.
 14. Dzisiaj rozpocząłem sezon narciarski na Złotym Groniu. Działa tylko wyciąg talerzykowy. Główny wyciąg będzie uruchomiony na pewno pojutrze.Kolejka na ok 10 minut. Kilka szkółek na stoku. Na Zabronili tylko wyciąg główny kolejka na ok 15 minut.
 15. a na Złotym Groniu pada śnieg
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...