Narty - skionline.pl
Jump to content

zslawek

Members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

184 Excellent

About zslawek

 • Rank
  Początkujący

Personal Information

 • Imię
  Sławek
 • Miejscowość
  Pod warszawska

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic Redster XT
 • Buty marka
  Salomon X-Max Race 130
 • Gogle
  Arctica 105 fotochrom

Skills

 • Poziom umiejętności
  4
 • Dni na nartach
  15

Recent Profile Visitors

1,599 profile views
 1. Jacku Jeśli udało by się zamieścić relację w styczniu to będę bardzo wdzięczny gdyż na początku lutego mam miejscówkę w Sillian i zastanawiam się gdzie jeździć czy w Austrii czy we Włoszech bo każdy z ośrodków ma inny karnet.
 2. zslawek

  Kasprowy Wierch

  Onet opublikował krótki wywiad w sprawie rozbudowy Kasprowego https://podroze.onet.pl/polska/malopolskie/kasprowy-wierch-z-planowana-inwestycja-narciarska-na-hali-goryczkowej/2mbhe5w
 3. zslawek

  Kibicujemy Maćkowi!

  Maciek moje Gratulacje. Podziwiam.
 4. Kupię komplet narciarski juniorski lub poszczególne elementy dla syna (buty, narty, kijki, kask) lat 12 - na dzień dzisiejszy 162 cm wzrostu, do doskonalenia amatorskiej jazdy na nartach (będzie to jego 6 sezon na nartach). Buty rozmiar 26 (40) lub 26,5 (41) dla szczupłej stopy. Buty 25,5 w marcu były już na styk. Narty najlepiej juniorskie 160 cm. W tym roku jeździł na RTM 156 cm. Kijki dł 115 cm. Kask – obwód głowy 54,7 cm. Poszukuję rzeczy niezużytych w co najmniej dobrym stanie.
 5. Ochodzita nie działa od co najmniej 2 lat. Co do Nartusa to działali na Złotym Groniu ale jak się orientuję to 2 lata temu ich miejsce zajęła szkoła Skizzy. W tym sezonie Nartus działał na wyciągu narciarskim Chichot w ramach kompleksu Złoty Groń ale trochę jednak wydzielonym.
 6. Dzisiaj miałem być na Pilsku ale jak to w życiu bywa o 15 musiałem stawić się w Warszawie. Więc z rana Zagroń. W czwartek i piątek ośrodek był nieczynny. Wieczorem w piątek stok przygotowany przez ratrak. Na początku lekko lodowo bo w nocy spadł deszcz i pokrył stok lekką warstewką lodu. Stok po pół godzinie zrobił się miękki a po dziewiątej pojawiły się niewielkie odsypy z mokrego śniegu. Ludzi na stoku niewielu. O 9.30 zakończyłem na już mocno miękkim stoku i powrót do Warszawy. Obawiam się że ten weekend chyba będzie ich ostatnim w tym sezonie 😥
 7. Efekt pisania relacji z komòrki 😀
 8. Dzisiaj mał być żloty Groń albo Pilsko a był SMR i pierwszy raz w życiu COS i moja pierwsz czarna trasa. Łudzi mniej jak wczoraj bo o 9.30 było miejsca na parkingu pod konsolą. Warunki do południa na górze mgła i opady śniegu a niżej mżawka. Dużo mokrego i bardzo wolnego śniegu. Odsypy mniejsze niż wczoraj.. popołudniu transfer na COS i tam warunki bardzo dobre. Jeżdzilem czarną i czerwoną do górnej kanapy. Po dwóch godzinach powrót do SMR. Julian i dzisiaj lepsze do dołu niż trasy do gondoli i żółtej kanapy.
 9. Dzisiaj po raz pierwszy w życiu z rodzińą byliśmy eSMR na warsztatach z Markiem Ogorzałkiem Na początku słaba widoczność!kość i gęsty drobny śnieg. Po 11.30 wyszło słoneczka. Trasy powyżej hali skrzyczeńskiej bardzo dobre, śnieg twardy ale zero lodu. Poniżej do połowy trasy jeszcze w miarę trzymały się. Dolne odcinki wszystkich tras to mokry śnieg i odsypy do 25 cm. Trasy wzdłuż niebieskiej kanapy tzn 8 i 9 oraz 10 do połączenia całkiem fajne. Jutro albo złoty Groń albo pilsko
 10. Nie wiem dokładnie jakie tam są warunki geologiczne ale może wystarczy drążenie mikropali o średnicy np 2" do głębokości kilku metrów. Takie metody są stosowane przy budowie obiektów liniowych (np rurociągi) w terenie górzystym i zabezpieczają przed aktywacją osuwisk.
 11. Ja też postaram się przyjechać ale niczego nie obiecuję. Jeszcze nigdy tam nie byłem więc prośba o informacje gdzie należy dojechać samochodem i gdzie się kierować itd. Będę jechał z Istebnej.
 12. Ponieważ dzisiejsza pogoda była zapowiadana od dawna więc lepsza połówka już od środy zapowiadała że sobota będzie narciarska. Więc po konsultacji z @marboru padło na Sabat Krajno. Meldujemy się tuż po 10 zaraz po otwarciu ośrodka. Pogoda pełna lampa i lekki lodowy wiaterek. Niestety na stoku pracują armatki co powoduje trochę niedogodności. Stok przygotowany całkiem przyzwoicie gdyby nie działające armatki. Jest w miarę twardo ale w zasięgu działania armatek duże płaty świeżego miękkiego śniegu który dodatkowo nie pozwala się rozpędzić. Ludzi na stoku z każdą chwałą przybywa ale kolejka do obu działających wyciągów na maks 1,5 minuty. Była to moja pierwsza wizyta w tym ośrodku i mam mieszane uczucia. Stok dość łatwy o średniej długości dobry dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Gdyby nie te armatki dające w twarz śniegiem to wyjazd uznalbym za całkiem udany. Przy okazji odwiedziłem Bodzentyn (Niestety już zamknięty) oraz Tumlin.
 13. Ja jutro planuję Sabat Krajno ale tam startują dopiero od 10. Rzeczywiście wygląda na to że po feriach otwierają później. Czyżby tak mała frekwencja?
 14. Jak byłem w ostatnią sobotę to była informacja że od 9.00 o ile dobrze pamiętam
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...