Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wypadek na wyciągu.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie przed chwilą - wiadomości RMF FM o 16:30 podano, że na jednym z wyciągów w Polsce doszło do bardzo poważnego wypadku, w którym ucierpiał narciarz i w stanie ciężkim trafił do Szpitala.

Na miejsce wypadku już jedzie komisja ds badania tego typu wypadków.

...niestety nie słyszałem całości informacji więc nie wiem jakiej miejscowości to dotyczy.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=7390

Podgląd na kamerę w Zębie:

http://www.zol.pl/webcam5/

Wszysko już wiadomo...

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przed chwilą - wiadomości RMF FM o 16:30 podano, że na jednym z wyciągów w Polsce doszło do bardzo poważnego wypadku, w którym ucierpiał narciarz i w stanie ciężkim trafił do Szpitala.

Na miejsce wypadku już jedzie komisja ds badania tego typu wypadków.

...niestety nie słyszałem całości informacji więc nie wiem jakiej miejscowości to dotyczy.

Na necie na razie nigdzie o tym nie pisze.

Podaję za RMF

18-latka została ranna na wyciągu w Zębie koło Zakopanego. Ma poważne urazy głowy i kręgosłupa. Na szczęście nic nie zagraża jej życiu.

Najprawdopodobniej mróz spowodował obluzowanie się liny naciągowej dolnej stacji wyciągu. Metalowy stelaż wraz z kołem, po którym przychodzi lina wyciągu orczykowego przesunęła się. Uderzył nastolatkę, która jechała na wyciągu. Przyczyny wypadku ma ustalić komisja dozoru technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej mróz spowodował...

przy tak dużych minusach materiały z których wykonana jest duża cześć naszego sprzętu oraz tego, który nas otacza, zachowują się inaczej niż do tego przywykliśmy.

przykład z wczoraj:

- z niewyobrażalną wręcz łatwością popękały i poodpadały mi talerzyki przy kijkach,

- widziałem kask innego forumowicza z którym śmigałem, a który zaliczył glebę. kask pomimo, że markowy pękł :eek:

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak dużych minusach materiały z których wykonana jest duża cześć naszego sprzętu oraz tego, który nas otacza, zachowują się inaczej niż do tego przywykliśmy.

przykład z wczoraj:

- z niewyobrażalną wręcz łatwością popękały i poodpadały mi talerzyki przy kijkach,

- widziałem kask innego forumowicza z którym śmigałem, a który zaliczył glebę. kask pomimo, że markowy pękł :eek:

...mi w sobotę właśnie w taki sposób złamał się kluczyk do zamka w bagażniku dachowym:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałeś go na mrozie...:confused:;):D

Wysiadłem z auta, kluczyki położyłem na parę minut na mrozie - wcześniej były w rozgrzanym aucie...włożyłem do zamka i kluczyk pękł...praktycznie bez wywierania na niego siły:(nie zdążyłem nawet go przekręcić:confused:

Czary jakieś, czy co?

...no ale mi się wiecznie takie rzeczy przytrafiają...dzisiaj np po otwarciu bramy...zgubiłem w ciągu minuty kłódkę do niej...nie odnalazła się....

Archiwum X normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyśpieszony proces starczy wiecznie zaganianych, jeszcze w miarę młodych StresManów lekarstwa chyba nie ma...jedyne co, to Słoneczny dzień, sztruksik, Ty i Góra...ewentualnie Babeczka:D

No proszę:rolleyes:,a mówią,że STARSI tylko słuchają RM;):P:DA tu kobitki w głowie:D,to jak szukać kluczy:D:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wypadek - brak zabezpieczeń tras

Z tego co można dowiedzieć się wypadek był na Bieńkuli (trasa czarna). Nie nam osądzać narciarza, który zginął, czy miał kask czy nie, czy szarżował itp. Jedno jest pewne zbezpieczenie polskich stoków jest fatalne, a właściwie to go brak. Wzdłuż tras nie ma siatek wyłapujących narciarza, który po upadku zsuwa sie po stoku wzdłuż którego jest las. Podpory wyciągów, armatki i inna infrastruktura pozostawiona na stoku lub obok nie posiada żadnych materacy osłaniajacych. Oczywiście jest kilka ośrodków, które starają się coś robić w tym temacie, ale na większości to czysta partyzantka. Do tego dochodzi brak przepisów regulujacych szczegółowo zasady zabezpieczeń tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi brak przepisów regulujacych szczegółowo zasady zabezpieczeń tras.

i to jest problem bo pewnie 50% ośrodków nie dostało by pozwolenia na uruchomienie wystarczy na chwile stanąć na trasie naszego ulubionego stoku i sie rozejrzeć w koło ile potencjalnie nie bezpiecznych pułapek czeka na mniej lub więcej świadomych narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To fakt, ale niestety bardzo często zagrożenie stwarzają również sami szusujący. Czasem obserwuję i nie mogę pojąć nieodpowiedzialności, np. gdy widzę takich popijających alkohol na stoku w ilościach większych niż dopuszczalne. Często w wielu przypadkach nie kończy się na jednym grzańcu. Byłam kiedyś świadkiem paskudnego wypadku na WIerchomli, przyczyną był głównie alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne zbezpieczenie polskich stoków jest fatalne, a właściwie to go brak. Wzdłuż tras nie ma siatek wyłapujących narciarza, który po upadku zsuwa sie po stoku wzdłuż którego jest las.

Zgadzam się, na Pilsku niby te siatki są, tylko że raz wpadłam w siatkę z boku trasy, która mnie wcale nie zatrzymała i zaczęłam się już zsuwać poza trasę w las, gdybym w ostatniej chwili nie przytrzymała się siatki rękami, to bym poleciała w dół :mad: Tak się stało, że wleciałam pod nią, ponieważ po upadku ześlizgiwałam się płasko po stoku i w miejscu, gdzie siatka się kończyła, było jeszcze sporo miejsca, że spokojnie mogłam się pod nią prześlizgnąć..... skoro już jest, to powinna być do samej ziemi :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...