Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart i butów


SiwyIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na nartach jeżdżę od trzech sezonów, jednak zawsze korzystałem ze sprzętu z wypożyczalni. W tym roku trafiła się okazja kupienia pierwszego zestawu:

Mam 178 cm wzrostu, waga ok 76kg. Wiek 18lat. Poziom umiejętności oceniam na 4 lub 5. Jeżdżę tylko na trasach przygotowanych. Niestety na narty+wiązania+ buty mogę wydać maksymalnie 1200zł. Czy znajdzie się coś ciekawego w tej cenie? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoncentruj się na butach z flexem ok 80 muszą być dobrze dobrane rozmiarowo nie mogą uwierać pięta nie może się poruszać w momencie wypychania kolan do przodu bylo wiele tematów o doborze butów więc poszukaj. jak kupisz buty a domniemam ze będzie to wydatek rzędu 700 zł pozostanie 600zł na narty więc powinno wystarczyć na używane

pozstaje zadać mi pytanie jakie skręty preferujesz?? jeżeli chcesz narty uniwersalnej poszukaj narty z grupy allround w długości nie mniejszej niż 160 a optymalnej 165 cm np rossignol zenith z5 ewentualnie fischer rx4 bądz 6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się tak dużego wydatku na buty, czy tańsze nie będą wystarczające? Poza tym to przekracza nieco mój budżet, a jest to prezent urodzinowy więc nie mogę go podnieść. Jeśli chodzi o typ nart to skłaniam się ku allround.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty z wiązaniami + buty za 1200 zł :rolleyes:

jak wszytko ma być nowe to trochę mało na przyzwoity zestaw, ale jak nie to :

buty kup nowe ( flex 80-90 będzie OK ) a narty , to mogą być jakieś używki w dobrym stanie . Na alledrogo sporo tego jest więc pewnie coś dla siebie znajdziesz.Jak allround , to celuj w coś o długości ok 170 cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijki detal, nie ma co na początku moczyć kasy w jakieś drogie modele, tanie spełniają ta samą rolę. Buty z flexem 70 też powinny ci wystarczyć na tym poziomie zaawansowania, pamiętaj-flex to rzecz umowna i można znaleśc 70 twardesz niż 80 innej firmy, najważniejsza wygoda czyli dobre dopasowanie, nigdy za luźne lub zbyt ciasne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dopasować coś pośredniego, jeśli już wyjeżdżam na narty to korzystam z przyjemności ile się da, więc buty będę miał na nogach przez dłuższy czas, musza być w miarę wygodne. Dzięki za rady, może jutrzejsza wycieczka trochę rozjaśni mi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Inter Sporcie i przymierzałem buty Salomon X-Wave X o flex'ie 80. Wydawały mi się bardzo wygodne, noga leżała w nich tak jak powinna. Czy przy cenie 600zł to dobra oferta? Jeśli tak to w poniedziałek bym je kupił, a później dobrał jakieś używane narty.

Ps. na allegro znalazłem takie oto oferty nart:

http://www.allegro.pl/item911467012_fischer_rx4_narty_carving_175_cm_r16_carbonfiber.html

http://www.allegro.pl/item909112405_fischer_rx6_fti_okazja.html

Jest z nimi taki problem, że pierwsze są trochę za długie, w drugich aukcja kończy się dopiero za 4 dni, i mogę nie zdążyć ich kupić przed wyjazdem. Czy jeszcze jakieś modele są godne uwagi?

Edytowane przez SiwyIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Inter Sporcie i przymierzałem buty Salomon X-Wave X o flex'ie 80. Wydawały mi się bardzo wygodne, noga leżała w nich tak jak powinna. Czy przy cenie 600zł to dobra oferta? Jeśli tak to w poniedziałek bym je kupił, a później dobrał jakieś używane narty.

Ps. na allegro znalazłem takie oto oferty nart:

http://www.allegro.pl/item911467012_fischer_rx4_narty_carving_175_cm_r16_carbonfiber.html

http://www.allegro.pl/item909112405_fischer_rx6_fti_okazja.html

Jest z nimi taki problem, że pierwsze są trochę za długie, w drugich aukcja kończy się dopiero za 4 dni, i mogę nie zdążyć ich kupić przed wyjazdem. Czy jeszcze jakieś modele są godne uwagi?

ten 2 link z nartami ok jak są w dobrym stanie:) buty kupuj jeżeli leżą to cena jest naprawde dobra:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z pierwszą aukcją? Czy 175cm to za dużo jak dla mnie? Wyjeżdżam w przyszły piątek i muszę się liczyć z kupnem nart "na szybko". Ewentualnie jakie jeszcze modele są godne uwagi?

te 1 za długie i to o dużo, 165 musisz szukać w takich granicach szukaj nart w grupie allround nawet na aledrogo jest taki dział allround:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się pod ten temat, bo myślę że nie ma sensu zakładać nowego :)

Mimo że uważam się za dobrego narciarza to niestety w kwestiach sprzętowych orientuje się słabo.

Jakiś czas temu gdy oddawałem narty do serwisu ( atomic SL 11 M,dł 165cm, R=14,5m) i Pan zobaczył moje buty to delikatnie mówiąc mnie "wyśmiał" , stwierdził że narta mercedes a but trabant:):D i taki flex to nieporozumienie, że buty za miękkie (problem w tym że nawet nie wiedziałem jaki te buty maja flex).

Stąd prośba, jakie buty dobrać do takich nart? Z jakim flexem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się pod ten temat, bo myślę że nie ma sensu zakładać nowego :)

Mimo że uważam się za dobrego narciarza to niestety w kwestiach sprzętowych orientuje się słabo.

Jakiś czas temu gdy oddawałem narty do serwisu ( atomic SL 11 M,dł 165cm, R=14,5m) i Pan zobaczył moje buty to delikatnie mówiąc mnie "wyśmiał" , stwierdził że narta mercedes a but trabant:):D i taki flex to nieporozumienie, że buty za miękkie (problem w tym że nawet nie wiedziałem jaki te buty maja flex).

Stąd prośba, jakie buty dobrać do takich nart? Z jakim flexem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

pzdr

buty do wagi narciarza i jego poczucia komfortu a nie do narty:)

ile ważyz i jaki poziom umiejętnośći w skali forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...