Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer kolekcja 10/11


JC

Rekomendowane odpowiedzi

mne osobiście to co mnie interesuje czyli WC średnio graficznie leży (ale to nie problem) pytanie czy konstrukcyjnie cos poszło do przodu czy to odgrzewany kotlet.

ps. figo > co miał biedny robić jak mu skana w takiej dużej rozdzielczosci posłali a w paint-cie ciężko to obrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pozmieniali, bo na aukcjach są RC4 WC gigantowe o zupelnie innym taliowniu 116-71-100 R=17m przy 175cm.

Zdecydowanie pozmieniali:)

Wczoraj jezdzilem na nowym WC SC 160cm. W skrocie: poszerzona narta 122-69-103 r 11m. chyba o 2 lub 3mm o ile pamietam poszerzyli srodek narty i zmniejszyli promien; przy dlugosci 160 dostajemy podobne parametry co w starszej 155 plus wieksza stabilnosc.

i chyba to co mnie najbardziej zaskoczylo- wyraznie przesuniety srodek ciezkosci do przodu, zdecydowanie szybsza inicjacja zakretu, pewniejsze wprowadzenie w zakret, jednak dluzsze pietki utrudniaja jakikolwiek zeslizg:/ w smigu trzeba bylo troszke inaczej do nich podejsc.

generalnie narta swietna. mialem obawy czy przesiadac sie ze 155 na 160, ale szybko minely:)

wiecej wrazen postaram sie dorzucic pozniej.

pozdr

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

Progressor 8+

Seria Fischer Progressor z wyglądu zmieni się bardzo na plus, ciekawe czy sam sprzęt zostanie zmieniony też na plus?

Konstrukcja w narcie Progressor 8+ pozostała bez zmian czyli rdzeń - drewniany. Znacznej modyfikacji poddano system montażu wiązań. Wprowadzono lżejszą płytę - zintegrowaną fabrycznie z nartą ( szynę) o konstrukcji bardziej elastycznej ( nie uszytwnia narty pod wiązaniami) .

W porównaniu z poprzednim rocznikiem wiązania nie są połączone łącznikiem i przy ustawianiu wiązań przód i tył nasuwa się na szynę osobno.Myślę że 9+ został bez większych zmian co do FLOWFLEX-u,a reszta to nie wiem,natomiast 8+ jednak zmiany otrzymał,a jak to wpłynie na charakterystykę jazdy to trzeba poczekać na miarodajne testy...osobiste,bądz firmowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozmieniali:)

Wczoraj jezdzilem na nowym WC SC 160cm. W skrocie: poszerzona narta 122-69-103 r 11m. chyba o 2 lub 3mm o ile pamietam poszerzyli srodek narty i zmniejszyli promien; przy dlugosci 160 dostajemy podobne parametry co w starszej 155 plus wieksza stabilnosc.

i chyba to co mnie najbardziej zaskoczylo- wyraznie przesuniety srodek ciezkosci do przodu, zdecydowanie szybsza inicjacja zakretu, pewniejsze wprowadzenie w zakret, jednak dluzsze pietki utrudniaja jakikolwiek zeslizg:/ w smigu trzeba bylo troszke inaczej do nich podejsc.

generalnie narta swietna. mialem obawy czy przesiadac sie ze 155 na 160, ale szybko minely:)

wiecej wrazen postaram sie dorzucic pozniej.

pozdr

Z ciekawości: do jakich warunków dobierasz tą nartę w tej długosci? Ja przy 182cm/87kg ostatnio na co innej narcie RC o długosci 170cm miałem zdecydowane wrażenie braku długości, jeździło sie dobrze ale brakowało pewności i trzeba było mocno uważac by nie wyjechały spod...... Po kilku godzinach zmęczenie jazdą bardzo sie sumowało. Czyli po pierwszym zjeździe byłem oczarowany, a po 6 godzinach "zworowany" jak po szychcie na kopalni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szata graficzna na tle innych producentów, chociażyby elana który nie grzeszył grafiką nigdy - do kitu! powinni zwolnic designera .. seria Watea - porażka, damskie - porażka ..

To tylko kwestia gustu.Mnie osobiście grupa race bardzo przypadła do gustu.Zreszta nie szata zdobi nartę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje dla dociekliwych:

Grupa Race

RC4 WORLDCUP RC PRO FLOWFLEX 2.0

Radius/ 17 m

Sample Length 175 cm

Sidecut 116 - 71 - 100

Lengths 170, 175, 180, 185

RC4 WORLDCUP SC PRO FLOWFLEX 2.0

Radius/ 12 m

Sample Length 165 cm

Sidecut 122 - 69 - 103

Lengths 150, 155, 160, 165, 170

RC4 SUPERRACE RC POWERRAIL - nowość

Radius/ 17 m

Sample Length 170 cm

Sidecut 112 - 69 - 98

Lengths 160, 165, 170, 175, 180

RC4 SUPERRACE SC POWERRAIL - nowość

Radius/ 14 m

Sample Length 165 cm

Sidecut 117 - 67 - 99

Lengths 150, 155, 160, 165, 170

Grupa Performance

PROGRESSOR 9+ FLOWFLEX 2.0

Radius/ 13/17 m

Sample Length 170 cm

Sidecut 117 - 70 - 100

Lengths 160, 165, 170, 175, 180

PROGRESSOR 8+ POWERRAIL

Radius/ 12/15 m

Sample Length 165 cm

Sidecut 120 - 72 - 103

Lengths 150, 155, 160, 165,170, 175

PROGRESSOR 7+ POWERRAIL

Radius/ 14/17 m

Sample Length 165 cm

Sidecut 119 - 72 - 102

Lengths 150, 155, 160, 165, 170,175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości: do jakich warunków dobierasz tą nartę w tej długosci? Ja przy 182cm/87kg ostatnio na co innej narcie RC o długosci 170cm miałem zdecydowane wrażenie braku długości, jeździło sie dobrze ale brakowało pewności i trzeba było mocno uważac by nie wyjechały spod...... Po kilku godzinach zmęczenie jazdą bardzo sie sumowało. Czyli po pierwszym zjeździe byłem oczarowany, a po 6 godzinach "zworowany" jak po szychcie na kopalni:D

Przy moich warunkach 168/68 raczej ciezko byloby mi na dluzszej narcie bawic sie w krotkie ciasne zakrety:/ chociaz w tym roku zaeksperymantowalem i wzialem dluzsza wlasnie przez to, ze zmienili taliowanie. mysle, ze moglo by ci sie spodobac przesuniecie srodka ciezkosci do przodu- w pewnym zakresie ogranicza wyjezdzanie narty spod...:)

co do RC, tez jezdzielm na 170, i faktycznie czegos brakowalo- od roku dosiadam 180 i choc czasami jest ciezko w ciasnych zakretach to jest o niebo lepsza w prowadzeniu zakretu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki JC , mam tylko pytanko >

nie widze WC SL - poprawcie mnie bo nie wiem czy tu mogą być zmiany w taliowaniu czy FIS to z góry jakoś definiuje?

natomiast

WC SC zmiana taliowania no fajnie fajnie ale przeciez juz w 02/03 i 03/04 był taki zabieg wtedy było 123-66-102 > wtedy było to uznane za bardzo radykalną slalomówke - z perspektywy czasu jedna z lepszych nart właśnie do funcarvingu idealna do podnoszenia bez udziwnień typu flowlex itp

teraz mamy 122 - 69 - 103 czas pokaże czy to dobry kierunek widać że ciągle poszukują (to dobrze) , mnie tylko martwi w serii "sklepowej" flowflex z którym pewnie znów nie bedzie opcji na podniesienie płyty

dlatego nurtuje mnie co będzie z SL-ką jakieś przecieki JC?

Edytowane przez nexcom
linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...