Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GASTEIN relacja


arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkichPozwolę sobie po raz pierwszy na tym forum napisać małą relację z wyjazdu termin 7-13.02.2010Wyjaz z Warszawy w piątek 22.30 , trasa przez Mikulov i nową autostradą wokół Wiednia. Droga rewalacyjnie pusta i sucha , winietkę czeską zakupiłem na stacji bp w Cieszynie ( 54 zł ) zdziercy a winietkę austryjacką tuż przed wiazdem na nową autostradę , ok 40 km od granicy po prawej stronie duża ładna stacja . Ciekawostka taka że w Czechach paliwo ( ropa ) kosztuje ok 30 koron czyli 5,10 - 5,40 zł !!! a w Austrii na tej stacji i na innych tylko nie przy austostardzie można kupić paliwo poniżej 1 EU :).Wyjazd rodzinny 4 osoby , kwatera bardzo fajna ( ok 70 m ) tuż przy parku obok term , koszt 84 EU.POBYT :mozna powiedzieć że pogoda dopisała 1 dzień słoneczko za małymi chmurami2-3 rewelacja , samo sloneczko4 dzień , śnieg od 12.30 ale spokojnie dało się "śmigać "5 niestety napadałow nocy tyle że :eek: na trasach masakra mimo że wcześniej wyratrakowane było 6 nam się udało , pojechaliśmy do Sport Gastein które było ponad chmurami :DPrzez te 6 dni udało się zjeździć prawie całą dolinę .Mój ranking górek :1. SPORT GASTEIN - rewelacja , długie fajne trasy mimo że ich nie zawiele2. DORFGASTEIN razem z GROBARL bardzo fajne czerwone i szybkie ławki3. BAD HOFGASTEIN 4. BAD GASTEIN dla mnie pomyłka , z jednej strony tylko słaba niebieska a z drugiej jedna czerwona przechodząca w czarną jest godna poleceniaTo są moje odczucia ;) Osobny temat to termy , nawet apartament chciałem miec blisko tak aby skoczyć kilka razy bez kłopotu .I powiem tak , na termach w Bad byłem po raz pierwszy i ostatniMamy tam jeden basen z wodą 32" i z niego można wypłynąć na zewnątrz , obok jacuzzi z wodą 36 " , stefa FAMILY gdzie dzieciaki mają dwie zjeżdźalnie Stefa saun jest najbardziej godna polecenia .Mi zabrakło takiej zabawy jak w Langerfeld ;)Osobna sprawa to karta pobytowa Gastein dzięki której uzyskujemy zniżki , i tak na termy bilet kosztuje 22 eu a z kartą 21 eu :eek: ( 1 euro ) różnicy.Jak się doszukałem to można sprawdzić swoje jazdy ale tylko w DORFGASTEINOgólnie był to mój 19 wyjazd w alpy i należy go zaliczyć do udanych.Troszkę chaotyczna ta relacja ale :- moja pierwsza :o - pisana na gorąco

DSC00996 - Kopia.JPG

DSC01017 - Kopia.JPG

57da853cc31ff_DSC00996-Kopia.JPG.ac854ce18edf20109b77646834418953.JPG

57da853cc9196_DSC01017-Kopia.JPG.7362cb4e3e9cc251b6557b44bddb8bec.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy kupować winiet na stacjach benzynowych przed Cieszynem, ja polecam budki prowadzone przez Pepików na granicy - winieta Czechy 42 zł - budki są po prawej stronie jak sie wyjeżdża spod zadaszenia starego przejścia. Winiety na Austrię tylko w Austrii bo na tym to i Pepiki teraz nieżle drą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy kupować winiet na stacjach benzynowych przed Cieszynem, ja polecam budki prowadzone przez Pepików na granicy - winieta Czechy 42 zł - budki są po prawej stronie jak sie wyjeżdża spod zadaszenia starego przejścia. Winiety na Austrię tylko w Austrii bo na tym to i Pepiki teraz nieżle drą

kupiłem bo nagadali mi że płatna droga od granicy :mad:

a jeszcze w kwesti winiet na CZECHY , to mam watpliwość czy ta droga od samej granicy jest płatna

wydaje mi się ,że spokojnie mozna dojechać do pierwszej stacji benzynowej i tam zakupić

może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

W zeszly weekend wrocilem z Doliny Gastein i jestem w pelni zadowolony z pobytu. Objezdzilismy wszystkie osrodki w dolinie (Dorfgastein, Bad Hofgastein, Sportgastein) plus dwa razy bylismy w Dienten i raz w Alpendorf. Od 2010 roku gdy powstala relacja rozpoczynajaca watek chyba sie tam wiele zmienilo, bo nie zauwazam mankamentow w tym rejonie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

od 1 stycznia 2019 winiety zarówno na Słowacji jak i w Czechach są elektroniczne, można kupić on-line, szukajcie a znajdziecie.

W Czechach maja jeszcze standardowe naklejane na szybe, kupowalem dwa tygodnie temu jadac przez Czechy do Austrii. Na Slowacji w drodze powrotnej dostalem juz tylko wydruk z kompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MichalR napisał:

W Czechach maja jeszcze standardowe naklejane na szybe, kupowalem dwa tygodnie temu jadac przez Czechy do Austrii. Na Slowacji w drodze powrotnej dostalem juz tylko wydruk z kompa ;)

to ciekawe, bo kupując w grudniu informowano mnie, że stare winiety traca ważność z dniem 31 grudnia 2018 bo wprowadzają elektroniczne od 1 stycznia 2019, ale kto tam za nimi nadąży - czeski film jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...