Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zawoja - stacja Mosorny Groń na sprzedaż!


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ma ktoś luźne 9 baniek(duuuużych baniek :rolleyes: ),to może zechce łyknąć bardzo fajny ośrodek narciarski? ;)

Oto oferta:

"Ośrodek Turystyczno - narciarski Mosorny Groń

SPRZEDAŻ PRZEDSIĘBIORSTWA - CENA 9.000.000,00 !!!

Termin 2010-03-31

Przedmiot sprzedaży Ośrodek Turystyczno – Narciarski „Mosorny Groń” Sp. z O.o.

Lokalizacja małopolskie

Cena wywoławcza 9.000.000,00

Opis szczegółowy

Syndyk Ośrodka Turystyczno – Narciarskiego „Mosorny Groń” Sp. z O.o.

w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Zawoi

sygn. akt VIII GUp – 17/08/S

Zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa jako całości w rozumieniu art.551 Kodeksu Cywilnego, jako zespołu składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do realizacji zadań gospodarczych, prowadzonych pod firmą: Ośrodek Turystyczno – Narciarski „Mosorny Groń” Sp. z O.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Zawoi, z wyłączeniem środków pieniężnych na rachunkach bankowych i w kasie przedsiębiorstwa oraz wierzytelności powstałych po ogłoszeniu upadłości zgodnie z zezwoleniem wydanym przez Sędziego – Komisarza postanowieniem z dnia 2.03.2010 r.

W skład przedsiębiorstwa wchodzą m. in. :

- Nieruchomości składające się z 26 działek o łącznej powierzchni 3 ha 67 a 23 m2 dla których prowadzone są przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej Księgi Wieczyste numer: KR1B/00048102/4, KR1B/00050448/8 oraz KR1B/00048500/4.

- Prawa i obowiązki z zawartych 6 umów dzierżawy, które obejmują nieruchomości niezbędne do użytkowania trasy narciarskiej i parkingu przy stacji dolnej kolei linowej.

- Ruchomości w tym środki transportu, maszyny i urządzenia składające się na wyposażenie kolei linowej, trasy narciarskiej oraz hotelu Mosorny Groń w Zawoi.

Sprzedaż przedsiębiorstwa nastąpi ponadto z wyłączeniem ksiąg rachunkowych upadłego oraz dokumentacji podlegającej archiwizacji. w toku postępowania upadłościowego.

Podstawą prawną sprzedaży przedsiębiorstwa są: art. 552, 701-704 Kodeksu Cywilnego w związku z art. 316 oraz art. 320–323 ustawy z dnia 28 02 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze oraz postanowienie Sędziego-Komisarza z dnia 2 03 2010 r.

Cena wywoławcza przedsiębiorstwa wynosi: 9 000 000,00 zł

(słownie: dziewięć milionów złotych)"

Więcej tutaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam luźne dwie stówki,dorzuci ktoś coś... ;):P

Tak poważnie,to ten ośrodek na pewno może być rentowny,ale żeby tak było,powinni przynajmniej wytyczyć drugą-niebieską trasę.Obecna trasa jest zbyt trudna na rodzinny wypad,a do tego w szczycie zbyt zatłoczona,poza tym brak jakiegoś urozmaicenia,żeby przyjechać tam np. na tydzień.Powinni też pomyśleć nad większą ilością opcji karnetów,a najlepiej jakby wprowadzili takie,jakich jeszcze nikt w Polsce nie oferuję... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
PKL kupił, albo lada chwila kupi ośrodek za 10,1 mln zł.

Mają jakieś tam plany:

Wybudują kolejkę linową wykorzystując stare wagoniki z Kasprowego :D:D:D

A poważnie rzecz biorąc, oby ekoludki nie znalazły tam siedlisk jakiś stworzonek pod ochroną bo i następna inwestycja pójdzie się paść. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są i lepsze drogi niż przez Sułkowice, choć chyba nie jestem wybredna albo się przyzwyczaiłam ;), bo nie wydaje mi się znowu taka, żeby zawieszenie urwać. Ale dojazd do Zawoi z Krakowa ma 1 dużą zaletę - można całkowicie ominąć Zakopiankę, a to duży plus w ferie czy weekendy. I nigdy nie ma wielkiego ruchu :). Fajnie będzie, jeśli się uda z Mosornym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Doszło do skutku, ale nie na ten rok

Odkopuję dawny temat by poinformowac:

przejęcie ośrodka przez PKL doszło do skutku ale w tym roku nie zrobili już żadnych inwestycji.

Szkoda bo informacja o dwu trasach w tym ośrodku jest sporym nadużyciem.

Info o stacji: http://www.krajoznawcy.info.pl/Zawoja-Nowe-porzadki-na-Mosornym-Groniu-a915.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i to. Rozumiem ze ruszą w tym sezonie normalnie ? Nigdy tam nie byłem zimą, ale w lecie wygląda symptaczynie.

Świetny stok na 1 dzień w tygodniu przy minusowych temp. oraz dobrze utrzymanym stoku.

Niestety bardzo często jazda na mosornym jest ciężka, ponieważ na górze robią się muldy powyżej kolan oraz bardzo duże oblodzenia i jazda robi się ciężka, granicząca z walką o przetrwanie... choć może PKL da radę tak jak na palenicy:)

Sama trasa ponad 2km bardzo ciekawa jedna z lepszych w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem dzisiaj na Mosornym, za namową siostry która jeździła tam często kilka lat temu, trasa jest naprawde super, szeroka i dosyć wymagająca. Dojazd z Krakowa dokładnie 75 km i droga całkiem dobra. Wielki plus to brak kolejek. Wyjeżdzając tam ok 10 rano zadzwoniłem i pytałem Panią o warunki na stoku, powiedziała że wyratrakowany w nocy i lekko pruszy śnieg, ruch średni. Po dojechaniu na stok o 12 kupiliśmy karnet od zrezygnowanej Pani która powiedziała nam że na górze jest walka o przertwanie i zawija się do domu. Po pierwszym zjeździe miałem mieszane uczucia, po pierwsze lód i muldy a na samym dole miękki śniego po kolana, środkowy odcinek w porządku na wypłaszczeniu - to były myśli niepozytywne, natomiast samo ukształtowanie trasy, długość bajka, gdybym trafił na nie sztuczny śniegi, zmrożony i słoneczny dzień to chyba bym ne zszedł z tej góry. Obiecałem sobie że musze tam przyjechać w ładny dzień i jak będą dobre warunki, koniecznie rano od 9.

Na dole pizza dominium, u góry nie byłem, ale też coś dajądo jedzenia, w połowie trasy kiełbaski i oscypki.

Jeśli ktoś z Krakowa lub okolic szuka stoku długiego z fajnym dojazdem i rozważa Limanową, Laskową, Rabkę lub Zawoje i niechce pchać sie do zakopanego gdzie są tłumy polecam Mosorny Groń. Niestety początkujący i dzieciaki bedą miały trudno, powinni otowrzyćtam przynajmniej 300-500 m orczyk do nauki maluchów, ale wtedy były by tłumy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Mosornym (..)

Ja tam w zeszłym roku byłem pod samiuśki koniec sezonu, ludzi kilku, stok PIĘKNY, lekki mrozik, nie było lodu normalnie cud miód i malinka sztruksik miejscami trzymał do 12, bo nie miał go kto rozjeździć, a był delikatnie zmrożony. Tam trzeba wiedzieć kiedy jechać, bo stok jest południowy i najlepiej jechać tam kiedy jest zachmurzenie, albo tak jak ja byłem słońce jest co chwilę przesłaniane i mrozik. Tego wyjazdu nie zapomnę do końca życia, warunki jakie tam zastałem jeszcze mi się w tym sezonie nie powtórzyły i jak na Polskę to tam było świetnie. Niestety w tym sezonie nie miałem tam okazji jeszcze być, ale się wybieram:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmiki z Mosornego. Ciekawa S.N. Stopień trudności trasy porównywalny z Trasą 1 na Czantorii w Ustroniu chociaż trochę krótsza (z Czantorii 1900m). Dałbym rady ,ale za daleko. Piszę bo wczoraj ,,pojeździliśmy'' na Nowej Osadzie w Wiśle. Ja i szwagier 6 zjazdów, moje córki i siostra 5. Od biedy dało się po lodzie i muldach jeździć. Bywało gorzej .Fajny rodzinny wyjazd bo każdy miał dobry humor , no i pogaduszki z innymi narciarzami i narciarkami na tematy różne, gorące herbatki i nie tylko... Narciarsko średnio udany bo lód,muldy, gęsta mgła i za dużo ludzi. Kolano po kontuzji na Czantorii wytrzymało dobrze. Ból słaby. Czyli jak zdiagnozował drugi ortopeda tylko lekko naciągnięte więzadło strzałkowe.Złamałem zalecenie przerwy w narciarstwie do grudnia 2011. Sza.

Edytowane przez janek57
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole pizza dominium, u góry nie byłem, ale też coś dajądo jedzenia, w połowie trasy kiełbaski i oscypki.

a daja dają,na Mosornym mozna zjeść np to:)

dane z knajpek na wyciagu:) rewelacji to tam nie ma, oczywiście, ale jedzie się na narty a nie na jedzenie. Na dole jest Karczma, tam sobie mozna pojeść, lepiej:)

picture.php?albumid=211&pictureid=1698

picture.php?albumid=211&pictureid=1697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...