Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Włochy - Sellaronda


nagdob

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście wolę się trzymać z dala od Selli - za dużo luda.:(

Do wyboru masz całą dolinę Fassy, Gardeny, Okolice Alta Badia.

Jest jeszcze pytanie, jakich stoków szukasz?:confused:

Sella to wyprawa na jeden dzień (lub połowe dla dobrych narciarzy).;)

Są jednak tacy co lubia Belveder i tam spędzają całe dnie.:rolleyes:

Co kto lubi.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo do jazdy masz np zaczynając z Canazei i jeżdzisz na początku na Ski Area Col Rodella, poźniej można przeskoczyć na Belveder i tam sie pobujać bo jest gdzie.. i np wrócić znów przez Col Rodella w strone Plan de Gralba/Val Gardena.. trasy tam przeważaja czerwone i niebieskie:) osobiście polecam wycieczke na Alpe Di Siusi/Bellamonte - fajny, nie ogromny ale dość duży ośrodek, ale masz wszystko.. czarne, czerwone, niebieskie, cross, snow park, babyland:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz większośc informacji:

http://www.dolomitisuperski.com/pl-PL/104PL.html

Mi się wydaje jednak, że tam mięko bedzie już teraz, mało jazdy wysoko i mocne słońce wiec jesli nie bedzie bardzo zimno jak na kwiecień to szykuj sie na miękie i bardzo miękie warunki. Niemniej statystyki na stronie resortu zle nie są zarówno w kwesti otwartych tras jak i ilosci śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem.

Jutro z piątku na sobotę tam jadę. Jadę w ciemno, myślę, że z kwaterami nie powinno być problemu. Może ktoś tam teraz ostatnio był? Napiszcie jakie warunki, czy wszystko czynne, czy można zjeżdżać do samych dolin itp.

Wróciłem 28.03.

Ciepło było - powyżej 0 nawet nieraz w nocy na 2000.

W takich warunkach stok szybko robi się miękki i mokry.

Niemniej zazwyczaj do 12-13 mieliśmy już tyle w nogach, że po południu było tylko turystycznie - odpoczynkowo.

Na trasach śniegu wystarczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Mam pytanie. Jak wygląda sprawa skipassów , chodzi mi o to, że mieszkając w Campitello, jeżdżę na jednym ośrodku i zjeżdżając na inny będę musiał dopłacić za wyciąg. Słyszałem że tak się dzieje, a nie chcę kupować superski.

Są 2 wyjścia: albo masz Superski i jeździsz gdzie chcesz albo tylko Val di Fassa+Karezza i wtedy musisz pilnować żeby nie wyjechać poza obszar działania karnetu bo zapłacisz ekstra. Są tabliczki ostrzegające ale można je przegapić choćby we mgle - lepiej poznać mapkę wcześniej i się pilnować.

Są też wyjście pośrednie - czyli różne warianty mieszane 3+3, 5+2 itp. gdzie druga liczba to dni na całym obszarze DSS - to rozwiązanie jest chyba ciut wątpliwe finansowo ale do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, a jaki jest orientacyjny czas przejazdu całą sella w jedną i drugą stronę dla średniozaawansowanego narciarza?

3-4 h? a może 2.5 lub 5? ;) Pomarańczową wersję pewnie trochę krócej niż zieloną bo ma mniej wyciągów. Inni powiedzą, że cały dzień - zależy to od wielu czynników: narciarza - np. umiejętność jazdy po płaskim; od ilości ludzi na trasach - Ronda jest popularna i bywa mocno obłożona; od kolejek do wyciągów; od pogody - mgła (wtedy nie warto) itp.

Ogólnie to sama w sobie jest raczej atrakcją turystyczną, ciekawostką - jest parę całkiem płaskich odcinków, jakiś łącznik bez trasy (Corvara - Colfosco) - jest głównie fajnym łącznikiem między innymi rejonami.

Najfajniej jest w miejscach które nie należą bezpośrednio do sugerowanej trasy, w różnych "antenkach", jakiś bocznych wyciągach - np. uroczy zakątek w Colfosco; jest też bardzo piękne miejsce i fajna czarna (nietrudna) trasa w rejonie Crep de Munt (Alta Badia), większe rejony to np. świetne czarne i czerwone trasy nad Arabbą; rejon Sasslonga w Val Gardena (i cała dolina oczywiście); warto też wybrać się na Marmoladę - ale na to przydałby się kolejny dzień.

Nie przepadam za rejonami Belvedere i Col Rodella (mniej więcej nad Canazei i Campitello właśnie) - ze względu na ilość ludzi - to jest rejon najbardziej tłumny.

Większość ludzi koniecznie chce "zaliczyć" Sella Rondę - można i może nawet kiedyś trzeba - ale ja twierdzę, że fajniejsze są inne miejsca - właśnie gdzieś z boku - namawiam :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. czy można kupić dolomiti superski 5-dniowy do wykorzystania w ciągu 6-ciu dni?

Chyba nie ale poszukaj:

http://www.dolomitisuperski.com/en-US/skipass-offers--dolomiti-superski-71EN.html

Mój plan jest taki:

Pętla zieloną trasą,

Pętla pomarańczową trasą,

Marmolada,

Val Gardena i Puchar Świata

Arabba

Crep de Munt

...i do Domu.

Moja korekta taka :)

- nie zapomnij o "antenkach" przy robieniu pętli

- Arabba + Marmolada razem - chcąc nie chcąc z Marmolady musisz wracać przez Arabbę

- Crep de Munt to jeden wyciąg - machniesz go przy okazji Rondy. Polecam Gran Risa - choć może być zamknięta - też jest PŚ, GS jakoś w weekend, jeśli czarna będzie zamknięta to są fajne czerwone, fajnie i bezludnie jest na końcu pod Santa Croce, czerwona do San Cassiano - czyli bokami z ominięciem bardzo płaskiego środka A.B. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja korekta taka :)

- nie zapomnij o "antenkach" przy robieniu pętli

- Arabba + Marmolada razem - chcąc nie chcąc z Marmolady musisz wracać przez Arabbę

- Crep de Munt to jeden wyciąg - machniesz go przy okazji Rondy. Polecam Gran Risa - choć może być zamknięta - też jest PŚ, GS jakoś w weekend, jeśli czarna będzie zamknięta to są fajne czerwone, fajnie i bezludnie jest na końcu pod Santa Croce, czerwona do San Cassiano - czyli bokami z ominięciem bardzo płaskiego środka A.B. :)

Zaczynam się martwić...

...za tydzień wyjazd a na Rondzie kicha z warunkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część tras w Val Gardenie działa, cała Sella Ronda, Marmolada, okolice Campitello (tam jadę) niestety ośrodki pozamykane.

I niestety nigdzie nie mogę w necie znaleźć informacji, kiedy je otworzą.

Nie dziw się,

to początek sezonu, ceny są niższe, ale coś za coś:rolleyes:

Takich informacji raczej się nie podaje, ponieważ proces przygotowania tras, a raczej możliwości ich przygotowania(mróz, opady), to procesy bardzo dynamiczne zmieniające się z godziny na godzinę i właśnie dlatego informacja o otwarciu pewnych tras pojawia się dosłownie w ostatniej chwili.

Do tego dochodzi jeszcze polityka marketingowa, po prostu jak nie ma interesu to nie generuje się kosztów i otwiera się tak zwane niezbędne minimum:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...