Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ankieta - Twój rower?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad dziesięcioletni,Merida Matts Aluminium - tak się zwie. :)

Dlaczego właśnie taki kupiłem?

Owego czasu to był rower o najlepszym stosunku jakości,osprzętu do ceny.Wtedy dałem za niego 2000 zł i nie żałowałem! :cool:

Osprzęt to głównie Shimano STX-RC,grupa,która już od wielu lat nie istnieje.Wtedy była czymś pomiędzy STX a LX(chyba).Oferowała jakość,ilość przełożeń itp porównywalną z najlepszymi w zdecydowanie przystępniejszej cenie.Jedynie korbę miałem Alivio,ale to nie miało wpływu na resztę.Generalnie wszystko to sprawdzało się rewelacyjnie! :)

Rama aluminiowa,stop 7005,czyli jak na Al,najlepszy z możliwych(wtedy i chyba do dziś).Rury o przekroju trójkątnym,chyba nawet cieniowane(grubsze gdzie trzeba,chudsze w mniej obciążonych miejscach),zapewniające sporą wytrzymałość(sprawdzone!) ale też mało komfortową sztywność - coś za coś.Amortyzatorów brak,wtedy to był raczej luksus,bo byle czego nie warto stosować,tylko można się zrazić.Zawsze można dokupić,jak coś... :rolleyes:

Jak na tamte czasy rower był lekki - ok. 11 kg.Chyba do dziś to dobry wynik,zwłaszcza dla rowerów full suspension - gdybym dziś miał taki kupić,to tylko Giant NRS(jeśli to kogoś interesuję,to wyjaśnię ;)).

Teraz planuję wymienić osprzęt,który zajeździłem do końca :D ,kupno amortyzatora na przód,oraz zamontowanie amortyzatora pod siodełko.Amortyzowany tył nie jest dobrym rozwiązanie dla tych,co chcą szybko podjeżdżać pod górę... :rolleyes:

Rower przeszedł morderczy test,przejeżdżałem góry dobre 50 i więcej dni w roku.Zdarzało się ponad 100 km. dziennie!Nigdy bym złego słowa nie powiedział,jeśli już coś zawiodło,to ja - zdarzało mi się tracić 6 kg. podczas jednej wyprawy... :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Brakuje w ankiecie pozyci - Cross i Cyclocross

Ja od miesiąca posiadam rower crossowy Kellys Axis, pochwale się gdy będzie po małym tunningu na początku nowego sezonu. :)

Juz dodałem kategorię Cross. Możesz zagłosować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...