Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie lepiej???


NaitsabeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie małe pytanko gdzie jest lepiej w Korbielowie czy w Szczyrku.

Ja razem z żoną i znajomymi jeżdżę na desce i zastanawiam się gdzie na tą zimę wyskoczyć na początku stycznia i stąd moje pytanie. Co byście polecili Szczyrk czy Korbielów i dlaczego to albo to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci tu doradzić???:eek:

Szczyrk ciekawszy pod względem "apres-ski" :rolleyes:;):P,choć i pojeździć można.

Korbielów może ciekawszy narciarsko :cool:,a tak poza tym to typowa wieś beskidzka.

W obu miejscach zaznasz smaku stania w kolejkach,nieprzygotowania tras,drożyzny ...itd,itp.

W tych miejscówkach poprawi się dopiero kiedy ostatni klient zgasi światło,i zbudują nowe podejście do klienta od nowa.:)

Może inni doradzą Ci coś bardziej sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak polska to weź pod uwagę pieniny kluszkowce, szczawnica, rusin-ski tamte rejony trasy nie są powalająco długie ale jest nieporównywanie lepiej niż w miejscach któe wymieniłeś.

Dodam jeszcze że w szcz. i korb. możesz nawet w środku sezonu narty porysować, to w ramach dodatkowych atrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też niezła jest Krynica - na Jaworzynie kilka całkiem ładnych tras, nawet nie najkrótszych, o różnym stopniu trudności. Tyle że dość drogo i bywają w weekendy i ferie tłumy (jak wszędzie w znanych miejscach, też na pewno w Szczyrku i Korbielowie). Słotwiny też całkiem przyjemne. Niestety nie znam dalszych ośrodków w tym kierunku, pewnie pozwiedzam w tym roku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tydzień tak jak pisałem w drugim tygodniu stycznia i pewnie na tydzień pod koniec marca.

W sumie z Konina nie jest złym pomysłem wybranie się w Alpy.

Niewiele drożej (o ile w ogóle drożej) i tylko ciut dalej.

Konin -> Katowice max 3h. A zawsze możne A1 i na Niemcy.

Ale co kto lubi. Ja tam wolę jechać 2-3h i być na małym spokojnym wyciągu, a SB woli wstać o 2 żeby rano być w Alpach. To wyjazd na weekend.

Ale na cały tydzień to nie ma się co zastanawiać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja razem z żoną i znajomymi jeżdżę na desce

Jak na desce jezdzisz to i Szczyrk i Korbielow jak najbardziej polecam :rolleyes:

Mniej deskarzy bedzie siedziec na stokach w Alpach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proszę o informację gdzie się najlepiej wybrać w drugim tygodniu stycznia.

Zacznę od tego,że nie tylko w drugim tygodniu stycznia,ot po prostu w dowolnym tygodniu sezonu zimowego.

Ale z Konina to jest minimum 800km na południe....... i jesteś w raju.

No chyba,że sam dobrowolnie, chcesz do piekła.:P

Wówczas obojętnie czy do Korbielowa czy do SzCyrku.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na siłę chcesz w Polsce to fajnie jest w Zieleńcu . Trasy trochę krótkie ale codziennie ratrakowane , 3 kanapy , wspólny karnet na cały teren. No i blisko do Kudowy (basen ) i do Czech po piwo . Fajna miejscówka w tym roku będzie też Szklarska Poręba bo tam stawiają kanapę 6 a jak tam lipa to zawsze można do Harrachowa . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpy mam zamiar jechać pod koniec marca tylko że jeszcze się nie zastanawiałem gdzie ale pewnie przez jakieś biuro podróży żeby się o nic nie martwić.

A to rozumiem.

Po styczniowych przejściach i przeżyciach,(jakich niechybnie zaznasz) dla ukojenia skołatanych nerwów niemalże jak do sanatorium wybierasz się w Alpy.

I słusznie.:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W Alpy mam zamiar jechać pod koniec marca tylko że jeszcze się nie zastanawiałem gdzie ale pewnie przez jakieś biuro podróży żeby się o nic nie martwić.

Poprzednie rady kolegów - choć uciekają jak mogą od odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie - są jak najbardziej na miejscu. Chcąc jednak pokusić się o radę dobrą dla deskarza na styczeń to siedzieć w domu i obserwować komunikaty pogodowe. Przy dostatecznych opadach oba wymienione miejsca są na deskę OK a ilość terenu obok tras do jeżdżenia spora. Znając sporą ilość deskarzy i czasami z nimi jeżdżąc właśnie to radzić wypada.

Jak masz pewny śnieg po świeżym opadzie to pakujesz samochód i na rano albo późny wieczór jesteś w górach. Wiązanie się na tydazień gdy możę nie być wogóle śniegu w wybranym przez Ciebie miejscu to starta czasu i pieniędzy.

Polecam np:

http://new.meteo.pl/

i wybierz model UM

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpy mam zamiar jechać pod koniec marca tylko że jeszcze się nie zastanawiałem gdzie ale pewnie przez jakieś biuro podróży żeby się o nic nie martwić.

No z tym to trzeba uważać,czasmi to jest powód naszego zmartwienia;)W Polsce może Dwie Doliny,blisko do Jaworzyny Krynickiej czy Rytro:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...