Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla bezkijkowca


romekKR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że jazda bez kijków to taka egzotyka :confused:

Wiele lat jeździłem z kijkami aż ubrałem snowblade i kijki przestały być potrzebne :) Dalej jeździłbym na tych nartkach, ale są potwornie niestabilne przy wyższych prędkościach, mała długość krawędzi sprawia problemy na zalodzonych stokach i tak dalej...

Salomon produkował kiedyś coś, co nazywało się Axess i miało długość 120 cm (czyli 20 więcej niż standardowy snowblade). Na początku tego roku widziałem je na allegro w cenie 700 zl. Nie wiem, czy te 20 cm to nie za mało. Poszukam zatem twin tipów 130-160 i będę na nich jeździł bez kijków ku waszej uciesze :)

Postarajcie się zrozumieć sierotę po snowbladach, których nota bene nikt już nie produkuje :( w akcie desperacji będę licytował narty dla dzieci

Edytowane przez romekKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kijków jednak technicznie na nartach poruszać się nie da.

Chociaż tu chyba ździebełeczko przesadziłeś, to resztę popieram 100%.

Nie sądziłem, że jazda bez kijków to taka egzotyka :confused:

Myślę, że spotyka się tu z taką dezaprobatą bo 90% osób jadących bez kija prezentuje parodie jazdy na nartach. Stąd każdemu nasuwa się sugestia: "Wziął byś chłopie lepiej kije i nauczył się wpierw jeździć!"

Ja też swego czasu na jakieś trzy sezony odłożyłem kije, uczyłem się (sam) czystej jazdy na krawędziach. Potem było profesjonalne szkolenie, gdzie nauczono mnie co z kijami robić i jak wykorzystać doświadczenie poprzednich trzech lat.

Teraz też jak są odpowiednie warunki, chętnie odkładam czasem kije żeby "po fanować", tak dla przyjemności.

Jednak na większości stoków kije tylko pomagają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Nie sądziłem, że jazda bez kijków to taka egzotyka :confused:

Wiele lat jeździłem z kijkami aż ubrałem snowblade i kijki przestały być potrzebne :) Dalej jeździłbym na tych nartkach, ale są potwornie niestabilne przy wyższych prędkościach, mała długość krawędzi sprawia problemy na zalodzonych stokach i tak dalej...

Salomon produkował kiedyś coś, co nazywało się Axess i miało długość 120 cm (czyli 20 więcej niż standardowy snowblade). Na początku tego roku widziałem je na allegro w cenie 700 zl. Nie wiem, czy te 20 cm to nie za mało. Poszukam zatem twin tipów 130-160 i będę na nich jeździł bez kijków ku waszej uciesze :)

Postarajcie się zrozumieć sierotę po snowbladach, których nota bene nikt już nie produkuje :( w akcie desperacji będę licytował narty dla dzieci

Możesz wierzyc lub nie ale samo odpowiednie trzymanie kijków bardzom poprawia stabilnośc i wywarzenie. Zwóc uwagę, że wspólczesna technika narciarska zakłada brak zauważalnego uzycia kijka w fazie inicjacji większości skrętów i "wydaje się", że kije są zbędne w większości wypadków.

Jadąc z kijami jest jednak zancznie łatwiej przyjąc właściwą pozycje, wyważyc się, dokonac korekt w torze jazdy itd.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zwóc uwagę, że wspólczesna technika narciarska zakłada brak zauważalnego uzycia kijka w fazie inicjacji większości skrętów i "wydaje się", że kije są zbędne w większości wypadków. Jadąc z kijami jest jednak zancznie łatwiej przyjąc właściwą pozycje, wyważyc się, dokonac korekt w torze jazdy itd.
Z podobne dyskusji na "sąsiednim" forum zapamiętałem akurat jedno zdanie, które mnie urzekło: kijki dla narciarza są jak wibrysy dla kota ;))Wibrysy to kocie wąsy - na pozór odstają na boki i niewiele z tego wynika ale dzięki nim koty więcej "czują".Żeby nie było, że to za mało "męskie" ujęcie tematu załącznik 2 - z Tigerem - to prawie na temat :))

wasy_330.jpeg

bengal-tiger.jpg

wasy_330.jpeg.50ad09d529b7e56127dea54e4cf1a7dc.jpeg

bengal-tiger.jpg.22bee19819f306c803de0fa860a9008b.jpg

Edytowane przez gajowy01
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

kijki dla narciarza są jak wibrysy dla kota ;))

Krzysiek tym razem zasługujesz na: "ZŁOTE FORUMOWE PORÓWNANIE ROKU"

Jestem posiadaczem kota - 3,5 letniej kotki o imieniu Hermann - nie musze chyba tłumaczyć o co chodzi ;):) i nie wiedziałem co to są wibrysy.

Dzięki po raz kolejny za ten i wiele wiele innych postów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytułem suplementu: postanowiłem skorzystać z jednej z rad z tego wątku (dziękuję) i kupiłem to

http://allegro.pl/wyprzedaz-nowe-narty-freestale-flayer-dl-161-i1273637875.html

testy rozpocznę w pierwszej dekadzie listopada na lodowcu Stubai :)

Czyli kupiłeś za krótkie twin-tipy dla zupełnie początkujących?

Te też będą niestabilne przy większych prędkościach, a efektywna krawędź w praktyce pewnie taka sama jak w snowblade'ach, jak nie krótsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś za krótkie twin-tipy dla zupełnie początkujących?

Te też będą niestabilne przy większych prędkościach, a efektywna krawędź w praktyce pewnie taka sama jak w snowblade'ach, jak nie krótsza :)

No,... może nie aż tak drastycznie

bo w końcu na czymś trzeba zacząć---->

ALE NIE ZA TAKĄ KASĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi wyjaśnić jakim cudem? są identycznej konstrukcji ale dłuższe o 60 cm, chyba przesadziłeś

co do ceny to używane twin tipy to min 600 zł, te są nowe

Odejmij od długości oba "dzioby", skalkuluj fakt, że jesteś kawał chłopa a wziąłeś najniższy, najmiększy model - w efekcie dociążysz tylko środek tej narty, krawędź będzie pracować efektywnie tylko gdzieś pod butem i w bliskich okolicach. Nawet jeżeli trochę przesadzam to niewiele - zasada jest właśnie taka.

Na cenach się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Starm się nie krytykować zakupów dokonanych ale to co zrobił kolega to kuriozum.

Albo wogóle nie czytasz tego co tutaj napisano w dobrej wierze albo po prostu to olałeś. Innej mozliwości nie ma.

Baw sie dobrze tylko po co zawracasz głowę ludziom.

TT dla Ciebie to minimum 185 cm absolutne minimum - chyba że wyłącznie do baletu to wtedy OK ale wtedy trzeba też kupic kije minimum 145 jak dla Ciebie a może nawt 150.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Albo wogóle nie czytasz tego co tutaj napisano w dobrej wierze albo po prostu to olałeś.

to samo mógłbym napisać o was :) choćbyście mnie pokroili nie będę jeździł z kijkami, nie prosiłem o ocenę tego faktu, tylko o pomoc w znalezieniu wyrobu snowbladopodobnego i znalazłem takowy

dziękuję :)

ps. a już szczególnie nie będę jeździł z kijkami biegowymi 150 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mógłbym napisać o was :) choćbyście mnie pokroili nie będę jeździł z kijkami, nie prosiłem o ocenę tego faktu, tylko o pomoc w znalezieniu wyrobu snowbladopodobnego i znalazłem takowy

dziękuję :)

ps. a już szczególnie nie będę jeździł z kijkami biegowymi 150 cm :)

Romek ja się nie odzywam bo wychodzę z założenia, że kazdy kupuje to co chce :)

Wrzuć jakiś filmik jak jeżdziszna tych nartach bez kijkow - ciekawy jestem.

I to bez żadnych podtekstow i nabijania się - czysta ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mógłbym napisać o was :) choćbyście mnie pokroili nie będę jeździł z kijkami, nie prosiłem o ocenę tego faktu, tylko o pomoc w znalezieniu wyrobu snowbladopodobnego i znalazłem takowy

dziękuję :)

ps. a już szczególnie nie będę jeździł z kijkami biegowymi 150 cm :)

w sumie spoko , OK :)

narty to przecież fun , zabawa , więc jak tylko sobie i innym nie zrobisz krzywdy na stoku , to o mnie , za mnie , możesz jeździć nawet w samych butach;)

Ps

wielokrotnie jeździłem po świeżym śniegu do gł około 40 cm i dawałem radę

film też chętnie obejrzę , zwłaszcza jak jeździsz w 40 cm puchu bez kijków i na przykrótkich nartach:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...