Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Druga para nart...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myślę że trochę za wcześnie ,po roku trudno mówić o stylu czy jakiś umiejętnościach aby wykorzystać inne taliowanie ,długość czy twardość nart aby w pełni z tego korzystać.Osoby mające kilka par nart potrzebują innych do giganta ,innych do slalomu a jeszcze innych na początek sezonu gdy mogą być jeszcze kamienie i szkoda porządnych nart .Tak więc bez urazy ale jedne uniwersalne z inklinacją w jakiej się dobrze czujesz wystarczą .Serdeczności Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jarek pisze:rolleyes:,nazbierało się i nie za bardzo wiadomo,co z nimi zrobić;):D

Ale tak wracając do rzeczy,to poznaj dokładnie obecne narty,aby wyciągnąć wnioski czego Ci brakuje i ewentualnie chciałbyś dopełnić do "ostatecznej" satysfakcji:rolleyes:.Na dzień dzisiejszy mam odczucie,że te narty Ci nie pasują i szukasz innych,ale to nie jest droga do szukania kolejnych,bo będzie jak na początku postu:)Sprzedaj te i szukaj nowych:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugą parę taką na kamienie head cyberpro:) Ale cały czas marzą mi się RC4 do moich mutixów. Miały być w tym sezonie ale jakoś chyba za dużo rzeczy się nazbierało.

A dla roobs`a to proponuję pojeździć jeszcze w tym sezonie, skorzystać z wypożyczalni zobaczyć jakie są alternatywy. Wtedy będziesz wiedział czego chcesz, bo po jednym sezonie ciężko określić przede wszystkim swoje możliwości i oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tych z kilkoma parami ;). Ale zwykle jadąc w Alpy mam ze sobą minimum dwie pary.

Jedna para z grupy Race - SL lub GS - w ostatnim sezonie było to GS, bo slalomki u mnie zabrakło :).

Druga to szeroki All Mountain, bo nie wyobrażam sobie, co by się ze mną stało, gdybym zastał na stoku świeży puch, a w boxie miał tylko slalomkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ,ale w tym przypadku o coś innego chodzi.Naszemu Koledze nie psują narty "bazowe",On nie szuka jazdy pozatrasowej lub trasowej w róznych możliwosciach:DNo jak po "pierwszym"sezonie mozna określić swoje preferencje narciarskie;)Sam jestem orędownikiem posiadania kilku par nart,ale trzeba wiedziec po co ich tyle mamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon też 2 pary.

Blizzard R-Power Full Suspension IQ http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3150&id_modelu=4369, oraz na duże śniegi K2 Obsethed http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2925&id_modelu=4102 .

oo Bilzzardzik konkretna maszyna:) godna polcenia, a na obSETHy oj to musisz znaleźć kawał naprawdę porządnego puchu żeby pokazały co potrafia:) żadnego wożenia sie z lewej do prawej tylko pełnym piecem w dół:D

też mam kilka par nart, niestety im wiecej się jeźdz tyym wiecej sie chce:D i nie wystarczy już jedna narta do wszystkiego, u mnie 2xSL, GS i Race Carver:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ilością nart to jak w tym przysłowiu : apetyt rośnie w miarę jedzenia:o

ale żeby nie przesadzać , to myślę , że tak do poziomu 5/6 wystarczy jedna para ,ale później ,żeby z jazdy była radość:) to faktycznie każdy styl , warunki itd wymagają innej narty - i tu zaczynają się schody tzn. żona kontrolująca budżet domowy:o:rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myslę, że z ta wielościa narta to jednak troche bardziej chęć posiadania niz realna potrzeba - to znaczy nie wiązałbym tego z jakims konkretnym stopniem wtajemniczenia narciarskiego czy poziomem techniki.

Sam tez mam sporo róznych nart i zawsze biore 3 czasmi 4 pary a tak naprawdę uzywam jednej (70-80 % czasu na stoku) może dwóch (pozostały czas). Może wyniak to troche z faktu że wiekszośc tych nart po prostu mam - w wypadku niektórych nawet nie wiem skąd - nie były to jakieś świadome zakupy tylko przypadek.

Własnie co zrobić z nadmiarem? Macie jakieś pomysły? Mam z 6 może 7 par, których chetnie sie pozbedę ale wiadomo, że to narty stare niektóre zjeżdżona albo o parametrach juz archaicznych? Co z tym zrobić?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie co zrobić z nadmiarem? Macie jakieś pomysły? Mam z 6 może 7 par, których chetnie sie pozbedę ale wiadomo, że to narty stare niektóre zjeżdżona albo o parametrach juz archaicznych? Co z tym zrobić?

Pozdro

mój ojciec zrobił z moich starych head'ów i swoich rosołów taką półkę na buty hehe, dechy po bokach a między nimi pólki:P z połówki narty mam też taki wieszak na kijki, do niej przykrecone haki, całość na ścianie i sobie wisi:D jeszcze coś, można przykrecic dwie narty do ściany, odległość z 1m, do narty przykrecic takie płaskowniki jak sie montuję pod półki na sciane i sobie na tym trzymasz narty akualne:) ładnie wygląda, tyle ode mnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że z ta wielościa narta to jednak troche bardziej chęć posiadania niz realna potrzeba - to znaczy nie wiązałbym tego z jakims konkretnym stopniem wtajemniczenia narciarskiego czy poziomem techniki.

jasne ,że każda nowa zabawka cieszy:) , ale dobrze jak jest z niej jeszcze jakiś pożytek.

Ten , kto już mniej więcej wie o co chodzi w tej zabawie ( czyli poziom zaawansowania ) , to ma świadomość wynikająca ze swoich narciarskich doświadczeń ,że do skrętu krótkiego lepsza będzie np SL , długiego GS , itd .Oczywiście SL-ką można też pojechać "długim" skrętem , ale kto próbował tego na długiej narcie np. gigantowej to będzie wiedział że różnice jest znacząca , nawet dla amatora takiego jak ja;)

Nie znaczy to oczywiście ,że jedna para nart to za mało ,żeby cieszyć się tym sportem :)

Sam tez mam sporo róznych nart i zawsze biore 3 czasmi 4 pary a tak naprawdę uzywam jednej (70-80 % czasu na stoku) może dwóch (pozostały czas)..........

Pozdro

ja też nie zmieniam na stoku nart jak rękawiczek:) , ale na wypady jednodniowe raz biorę nartę dłuższą , raz krótszą , a jak sypnie mocniej to szerszą a i tak zawsze jest fun:)

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareklewandowski nie chciałbym abyś miał rację w tym przypadku, fakt te Zenitki zabrałem na ostatni wyjazd sezonu, do tego zamiast śniegu była woda ze śniegiem i nie wiem jak do nich się określić :cool:

Może zamiast je na siłę opchnąć to spróbuj:

1) wybrać się na narty jak będą dobre warunki - niekoniecznie bardzo twarde

2) jeśli czujesz, że na Z3.5 jeździło się bdb a na Z6.5 średnio to daj je do serwisu i poproś pełne ostrzenie krawędzi end-to-end

3) jeśli nadal bedzie dupiato to poproś o standardowe stępienie (ciekawe czy jest takie słowo w słowniku:)) krawędzi na końcach nart - w serwisie powinni wiedzieć o co chodzi.

No i jak po tym dalej będą do niczego to albo dostałeś pierda z trzecią jakością narty albo jeździec nie ten :P

Taka porada amatora, który też już widział niejdne narty NOWE rzucane/wyrzucane/sprzedawane :)

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareklewandowski nie chciałbym abyś miał rację w tym przypadku, fakt te Zenitki zabrałem na ostatni wyjazd sezonu, do tego zamiast śniegu była woda ze śniegiem i nie wiem jak do nich się określić :cool:

Spokojnie poczekaj na korzystniejsze warunki narciarskie i wtedy poznasz dokładniej walory tej narty,nie popadaj w niepotrzbne koszty:pPrzyjdzie czas,że świadomie będziesz podejmował decyzję o wyborze kolejnych nart :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...