Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomóżcie kobiecie wybrać narty.


agako

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam Was, Szanowni Eksperci, pomóżcie mi wybrać odpowiednie narty!

Jestem kobietą, wzrost 160 cm, waga 65 kg ( aż , niestety:( ).

Skala moich umiejętności to 4/5 w skali forum.

Jeżdżę zazwyczaj raz do roku przez 7-10 dni, w polskich górach.

Na czarne trasy się nie porywam. Nie inspirują mnie one zbytnio

( przynajmniej na razie) z powodu moich umiejętności. Wolę przyjemność od walki o przetrwanie.

Do tej pory jeździłam na nartach Rossignol open 100, dł. 146 cm (niestety spłonęły w pożarze:( ) i było zupełnie ok.

Obecnie waham się pomiędzy :

- Rossignol Attraxion I Style ( 146 cm)

- Rossignol Attraxion III Style ( to chyba jednak za dużo jak na moje umiejętności )

- Atomic Cloud 7 (149 cm)

- Head Fine One ( 146 cm )

- Dynastar Exclusive Sensation (148 cm).

Nie ukrywam, że najbardziej jestem przywiązana do firmy Rossignol.

Pomóżcie proszę! Szukałam , czytałam i jestem jeszcze bardziej zdezorientowana.

W Was jedyna nadzieja !:)

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attraction III ale dłuższe niż 146, te będą za krótkie na pewno. Bardzo komfortowe i wygodne narty, zwłaszcza na mniej strome stoki, świetne na rozjechanej czy miękkiej trasie

No nie wiem :)

Moja kobiałka jest ciut wyższa i ciut lżejsza (ale bardzo nie dużo) i bardzo sobie chwali zakupione od Ciebie Michale Att3 właśnie w tej długości :)

Więc :D albo nam wcisnąłeś coś nie bałdzo albo ta porada jest nie za dobra :D

To oczywiście żart a podsumowując: Agako 146cm mogą być dobre a wszystko zależy od Ciebie i Twoich upodobań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pani pisze, że jeździ już na poziomie prawie 5 wiec chyba lepsze nieco dłuzsze

A "wielkością" swojej Pani się nie chwaliłeś jak robiliśmy deal:D Na żywo wygląda na mniej niż tu mglisto deklarujesz:D. Ale masz racje 146 można nie skreślać

A tak 4/5 to nieźle - to może rzeczywiście dłuższe.

W sumie ja też jestem na tym poziomie i mam niby za krótkie narty :/

A może Pani Agako chciałaby się na naszych 146 cm przejechać ? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za podpowiedzi. Dzięki Wam wybór już dokonany- Rossignol Attraxion III . Mieszacie mi tylko lekko w głowie z tymi długościami:). Nie upieram się przy 146cm , ale może jak na moje umiejętności 154 cm są za długie ? No chyba, że " parametry " ( czyt. waga ) mają tu istotne znaczenie?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jest taka prosta metoda jak ta dlugosc wybrac(wiem,wiem,zaraz mnie tu za "trywializmy" zjada) narty powinny sie konczyc pomiedzy broda a nosem,jak je przed soba postawisz-moze az za proste ,ale dla wiekszosci narciarzy wystarcza. Pozdro!

P.S juz tu kiedys pisalam ,ze narty to nie lyzwy i dalej to podtrzymuje, po ponad 40 sezonach na nartach. Beata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za podpowiedzi. Dzięki Wam wybór już dokonany- Rossignol Attraxion III . Mieszacie mi tylko lekko w głowie z tymi długościami:). Nie upieram się przy 146cm , ale może jak na moje umiejętności 154 cm są za długie ? No chyba, że " parametry " ( czyt. waga ) mają tu istotne znaczenie?:confused:

W uproszczeniu, przy średniej masie: narty do wysokości nosa dla średniozaawansowanych. Dla początkujących - minus parę cm, dla dobrych plus (w górę), jakaś nadwaga też w górę. Jest też opinia, raczej słuszna, że narty wzrostu "nie widzą", tylko masę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli 146 są dobre dla koleżanki to rozumiem że dla Pań niższych np o dośc ćzęsto spotykanym wzroście 152-3 proponujecie 135 cm a jakby do tego była lżejsza to 125 cm. BRAWO

Pozdrawiam

:DDobrze,że producenci przewidzieli takie rozmiary;)

Dla Koleżanki proponuję Atomc Cloud 7 149 cm:),a to nie grozi ,że zobaczysz obok na stoku mężczyzny na rosi III atr.:/czyli pewność narty kobiecej/DDla amatorskiej jazdy w okresie ferii -to najlepszy wybór,narta jest również rozwojowa:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wypowiedzi Mitka i Mihumora:)

Wg. Mnie tylko 154.

Moja małżonka ma podobne "parametry" fizyczne i umiejętności (wzrost 162, waga podobna).

Przesiadła się z marketowych atomów 150cm na twardsze dechy (od tych rosołów) 160cm i jeździ jej się o niebo lepiej.

Nie kupuj tych 146 bo to króciutkie deseczki.

Tu masz filmik do porównania umiejętności:

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=105749&postcount=824

Te nowe narty są stabilniejsze i lepiej się zachowują w każdych warunkach (druga część filmu).

Z tego co piszesz nie jesteś nowicjuszką, więc na tych dłuższych będzie Ci się po prostu lepiej i pewniej jeździć.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodzę z założenia, że najlepiej wypróbować przed zakupem.

Stąd moja zona jeździ na nartach 146cm a ja 164cm.

Eksperci twierdzą, że to nie są narty dla nas, że za krótkie, to niestety obydwoje twierdzimy, że dłuższe nam nie pasują.

I mimo, ze kombinujemy różne narty z wypożyczalni to dłuższe są fe : tak w poprzednim sezonie też próbowałem i też były dłuższe fe. Tah: żona też próbowała.

Stąd, zapytałem koleżankę Agato czy nie chciałaby się prezjechać przed zakupem na Att3 mojej żony. A wybór niech sama podejmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........A wybór niech sama podejmie.

Dokładnie tak, ale koleżanka poprosiła o pomoc "Pomóżcie kobiecie dobrać narty":D

Więc staram się pomóc. Niestety nieszczęśliwie użyłem słowa "lepiej....jeździć" i to był mój błąd.

Niemniej z mojego i małżonki doświadczenia wynika, że dłuższa narta lepiej się zachowuje w różnych warunkach. Co za tym idzie taką nartę polecam.

Jeżeli koleżanka agako wybierze krótszą to Świat się pewno nie zawali;)

A jeżeli miałbym jej odebrać radość z jazdy to Boże broń.

Pozdrawiam

Edytowane przez borok222
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie jeżdżą na teoretycznie zbyt krótkich nartach, niektórzy nie świadomie a niektórzy świadomie i tego się trzymają. Wielu ludzi zwłaszcza jeżdżacych typowo rekreacyjnie, po niespecjalnie stromych i wymagających trasach, nie mający wielkich ambicji aby robić postępy, jeździć z instruktorem czy się szkolić, jeździć całodniowo z dużą intensywnością - oni po prostu wolą krótkie narty, bo są dla nich łatwiejsze, mniej męczące, lżejsze i można znaleść wiele innych powodów. I żadne, nawet najbardziej ortodoksyjne opinie tego nie zmienią bo ludzie mają różne cele, rózne wartości i robią niby to samo z zupełnie innych pobudek i dla osiągania zupełnie innych celów.

Dla jednych najważniejsza będzie prędkość i nienaganna technika, dla innych wygoda i bezstresowa rozrywka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi zwłaszcza jeżdżacych typowo rekreacyjnie, po niespecjalnie stromych i wymagających trasach, nie mający wielkich ambicji aby robić postępy, jeździć z instruktorem czy się szkolić, jeździć całodniowo z dużą intensywnością - oni po prostu wolą krótkie narty, bo są dla nich łatwiejsze, mniej męczące, lżejsze.

Dla jednych najważniejsza będzie prędkość i nienaganna technika, dla innych wygoda i bezstresowa rozrywka

Michał. DZIĘKI !!!

Jeżdżę na teoretycznie zbyt krótkich nartach, świadomie i tego się trzymam. Jeżdżę typowo rekreacyjnie, po niespecjalnie stromych i wymagających trasach, nie mam WIELKICH ambicji aby robić postępy, JEŹDZIŁEM z instruktorem, nie jeżdżę całodniowo z dużą intensywnością - wolę krótkie narty, bo tak wybrałem po testach wszystkich długości. Narty są dla mnie mniej męczące, lżejsze. I żadne, nawet najbardziej ortodoksyjne opinie tego nie zmienią bo ludzie mają różne cele, rózne wartości i robią niby to samo z zupełnie innych pobudek i dla osiągania zupełnie innych celów.

Dla mnie najważniejsza nie jest prędkość i nienaganna technika, a raczej wygoda i bezstresowa rozrywka PRZEZ DUŻE "R".

Edytowane przez mysiauek
poprawa fontów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim razie doradzanie nie ma sensu?:(

Chcialbym zaznaczyć - o czym już zreszta pisałem nie raz - że narciarstwo to sport techniczny i jako sport techniczny podlega pewnym zasadom i regułom. Takie reguły dotyczą również doboru sprzętu i jak ktos pyta to nalezy mu odpowiadać zgodnie z regułami a nie widzimisię.

Osoba decyduje co sobie kupi ale musi mieć świdomość jak wygląda wybór prawidłowy.

W innym wypadku nie widzę sensu w doradzaniu.

Działalność na forach rozpocząłem między innymi dlatego aby pokazać ludziom że dokonywane przez nich wybory są złe. Jednym z podstawowych był wybór za krótkich nart. Cieszę się Myśku że odświeżyłeś sens mojej na forach narciarskich bytności. Dzięki.

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaznaczyć - o czym już zreszta pisałem nie raz - że narciarstwo to sport techniczny i jako sport techniczny podlega pewnym zasadom i regułom. Takie reguły dotyczą również doboru sprzętu i jak ktos pyta to nalezy mu odpowiadać zgodnie z regułami a nie widzimisię.

Osoba decyduje co sobie kupi ale musi mieć świdomość jak wygląda wybór prawidłowy.

W innym wypadku nie widzę sensu w doradzaniu.

Działalność na forach rozpocząłem między innymi dlatego aby pokazać ludziom że dokonywane przez nich wybory są złe. Jednym z podstawowych był wybór za krótkich nart. Cieszę się Myśku że odświeżyłeś sens mojej na forach narciarskich bytności. Dzięki.

Pozdrawiam

Wiesz Mitku,

a ja sobie gadam tutaj pierdoły ot tak bo w życiu nie byłem na nartach...a byłem ale raz w Szczyrku.

Gadam sobie bo kiedyś bardzo dużo jeździłem. A od dwóch-trzech lat bardzo mało. Ale w czasie tych wyjazdów wcześniejszych jak i teraźniejszych często wypożyczam deski, żeby nie jeździć tylko na tych moich. Przy okazji nauczyłem parę osób jeździć - jako tako powiedzmy. I wszyscy są zadowoleni z doboru nart jakie im poleciłem. Sorry: pomyłka, raz żona nie była zadowolona bo kupiłem Rossi Passion 154 czy też 156 i wywaliła je w kąt. Polecona narta...

Więcej: wszyscy, których naumiałem jeździć zaczynali od nauki na bigfootach i/lub snowblejdach! Straszne bo przecież cytując: "narty to nie łyżwy" !

Nie zmienia to faktu, że jestem, kompletnym amatorem i zawsze patrzę z uwagą na opinie ekspertów. Ale gdybym patrzył tylko na opinie ekspertów to jeździłbym pewnie także Kombi w Dizlu (najlepiej niemieckim) oraz chodził na solar by pięknie wyglądać.

A ja wolę spróbować sam i sam dobrać co najlepsze.

I dlatego jestem na tym forum bo chcę powiedzieć ludziom: spróbujcie czegoś innego, wypożyczcie i przetestujcie.

Doradzanie ma sens, ale wysłuchanie opinii -całkiem z innej beczki ale popartej jako takim doświadczeniem - też.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje,niech każdy kupuje "pod siebie" narty a nie pod wytyczne organizacji expertów:D

takich głupot dawno nie czytałem a wiesz dlaczego??

narty pod siebie ale dobrane odpowiednio to nie jest widzimisie kogos kto sobie kupuje narty, jeżeli długość nie miała by znaczenia to na kiego ch.. producenci robili by narty w wielu "Rozmiarach" po co odbywały by się testy sprzętu?

Daj spokoj z takimi opiniami i poczytaj doucz się troszkę i stań się rownoprawnym partnerem do rozmów bo takie opinie sieją tylko zamęt w głowach tych któzy chcą naprawde pomocy i fachowych rad a nie steku bzdur.

Mysiek ja osobiscie nie twierdzę że to co robisz jest złe- bo znam Cie osobiście i jesteś równy koleszka i masz naprawdę pojęcie o nartach.....i grilowaniu:D

Każdy ma swoje podejście do narciarstwa jedni lubią eksperymentować, próbować i pozostać przy tym przez cały czas i sądze że ty tak masz i to nie jest w cale złe ! sprawia Ci to przyjemnośc i frajdę i jest ok bo o to w tym wszystkim chodzi.

Tylko takie eksperymentowanie z krótszymi nartami dłuższymi zabawa długościami etc u Ciebie jest poparta wiedzą i powiedzmy sobie umiejętnościami- potrafisz realnie ocenić czy taka narta Ci odpowiada czy nie masz jakieś doświadczenie więc mozesz sie bawić długościami.

A według mnie osoby które zaczynają przygodę/ potrzebują pomocy w teori jak dobrać długośćc narty etc. Powinny opierać się na czymś takim jak właśnie pomoc Mitka etc dot. długości. Jeżeli ktoś jeździ parenaście/dziesiąt lat doskonale wie jaką nartę dobrać na początek jaką jej długość bo nie każda narta musi mieć 165 albo kolokwialnie sięgać do nosa bo wszystko zalezy od modelu narty zaawansowania wagi etc. Narte dobiera się indywidualnie a nie wg szablonu. Tak więc sądze że nie siejmy zamętu tutaj i nie róbmy komuś sieki z mózgu- bo eksperymentowanie na początku nie jest niczym dobrym początek powinien być sprawdzony a poźniej w miare rozwoju można sie pobawić i pozmieniać.

mam nadzieje ze qmacie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie tu mozemy doradzać a później mimo tego kolega o wzroście 190cm kupuje narty 160 cm i jest megazadowolony bo tanio okazja:D I jeszcze sie dowiemy, że super sie na tym jeździ:D. Nie ma co bić piany - dla wielu 5 cm w tą czy w tamtą nie bedzie stanowić, i tak bedą jeździć po łagodnych górkach z bardzo małą prędkością, bez kijów z charakterystycznym skrętoobrotem tłowiowym i głównie walczyc aby sie zbytnio nie rozpędzać. Znam wielu takich ludzi i mają z tego radochę, za szybko nie pojadą bo sie nauczyli jeździć źle i w wysokich latach swego zywota, mają barierę psychiczna i swięty boże nie pomoże, zwlaszcza jak na nartach spedzają w sezonie z max 10 dni a w tym czasie przejadą tyle co normalny czlowiek w dni trzy. Takich ludzi jest bardzo dużo, to dla nich produceńci robią narty tolerujace duże błędy techniczne a także niewłaściwy dobór długosci. Ja rozumiem kaganek oświaty, rozumiem prawdy, kwestie techniczne i rzeczy poza dyskusją ale w pewnej grupie docelowej te kwestie są drugorzędne; moja znajma do dziś mi wypomina jak jej doradzilem "zbyt dlugie" narty co to za szybko jeżdżą:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qmamy ,a sam piszesz że narty dobieramy indywidualnie a nie według szablonu to o co Ci chodzi?....indywidualnie tzn do wagi i poziomu umiejętności a na końcu do wzrostu.takie rady jak mitka są żenujące i nie licujące z tak wielkim expertem za jakiego go uważasz i spuść z tonu bo te zielone kwadraciki Cie trochę przytłaczają widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...