Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

K2 Rictor - najlepsza w WST 2010


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Narty K2 Rictor wpadły mi w oko już w trakcie WorldSkitestu, który odbył się w kwietniu w austriackim Heiligenblut.

Kiedy dostałem wyniki testu okazało się, że moje pozytywne wrażania potwierdziły się. Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie all mountain.

Postanowiłem więc zabrać je na lodowiec Stubai, aby sprawdzić, czy faktycznie są tak dobre.

Warunki do testowania nart all mountain były wręcz znakomite. Przygotowane trasy, świeży opad, odcinki z kopnym, nierozjeżdżonym śniegiem oraz odcinki sztucznego i twardego. A do tego możliwość wypadu poza trasę :D

k2-rictor-test01.jpg

Rictory potwierdziły, że zasłużyły na najwyższe noty. Narty świetnie się sprawowały przy jeździe z dużymi prędkościami. Dają poczucie stabilności. 80 mm pod butem robi swoje. Oczywiście nie ma mowy o super szybkiej zmianie krawędzi, ale za to można bez obaw zaufać nartom w ostrych, szybkich skrętach.

Elastyczność nart sprawia, że jazda krótkim skrętem nie sprawia problemów. Przy promieniu 16 m nie ma problemu, aby w skręcie poczuć fun i to ten dosłowny szorując biodrem po śniegu.

Poza trasą K2 Rictor nie kopał się w śniegu. Zapewniał płynną jazdę utrzymując mnie na powierzchni. Dynamiczne wyjścia w górę nie sprawiały mi większego problemu.

Narty zadziwiająco dobrze zachowywały się na twardym przygotowanym stoku. Nawet odcinki sztucznego, twardego 'betonu" nie robiły na nich większego wrażenia. W skrętach czułem się stabilnie, bez uślizgów.

k2-rictor-test02.jpg

Podsumowując narty zasługują na ocenę jaką uzyskały w teście. K2 to przecież potentat w produkcji nart all mountain i free.

Polecam wszystkim tym, którzy szukają narty uniwersalnej, na której pośmigają po trasie, a w trakcie wypadu w dziewiczy teren nie zakopią się po pas. :D

Edytowane przez JC
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Narty K2 Rictor wpadły mi w oko już w trakcie WorldSkitestu, który odbył się w kwietniu w austriackim Heiligenblut.

Kiedy dostałem wyniki testu okazało się, że moje pozytywne wrażania potwierdziły się. Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie all mountain.

Rictory potwierdziły, że zasłużyły na najwyższe noty. Narty świetnie się sprawowały przy jeździe z dużymi prędkościami. Dają poczucie stabilności. 80 mm pod butem robi swoje. Oczywiście nie ma mowy o super szybkiej zmianie krawędzi, ale za to można bez obaw zaufać nartom w ostrych, szybkich skrętach.

Elastyczność nart sprawia, że jazda krótkim skrętem nie sprawia problemów. Przy promieniu 16 m nie ma problemu, aby w skręcie poczuć fun i to ten dosłowny szorując biodrem po śniegu.

Poza trasą K2 Rictor nie kopał się w śniegu. Zapewniał płynną jazdę utrzymując mnie na powierzchni. Dynamiczne wyjścia w górę nie sprawiały mi większego problemu.

Narty zadziwiająco dobrze zachowywały się na twardym przygotowanym stoku. Nawet odcinki sztucznego, twardego 'betonu" nie robiły na nich większego wrażenia. W skrętach czułem się stabilnie, bez uślizgów.

k2-rictor-test02.jpg

Podsumowując narty zasługują na ocenę jaką uzyskały w teście. K2 to przecież potentat w produkcji nart all mountain i free.

Polecam wszystkim tym, którzy szukają narty uniwersalnej, na której pośmigają po trasie, a w trakcie wypadu w dziewiczy teren nie zakopią się po pas. :D

;):Dczytałem o testach narciarzy-dziennikarzy/WB i USA/ ta narta zupełnie nie istniała;)To Titan zajął pierwsze miejsce,a w WST nie wiedziano,gdzie go umieścić-dlatego takie nic znaczące recenzje;)Jeździ po nieprzygotywanych trasach ja K2,a i dynamika zupełnie z innej bajki;)

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;):Dczytałem o testach narciarzy-dziennikarzy/WB i USA/ ta narta zupełnie nie istniała;)To Titan zajął pierwsze miejsce,a w WST nie wiedziano,gdzie go umieścić-dlatego takie nic znaczące recenzje;)Jeździ po nieprzygotywanych trasach ja K2,a i dynamika zupełnie z innej bajki;)

Titan tzn? bo się nie orientuję:P

Chodzi Ci o Blizzard Titan? > http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3153&id_modelu=4404

może podrzucisz jakiegoś linka do tych testów o których czytałeś?

Edytowane przez Saint
nowe info:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie taki prezent wybrałem sobie na jutrzejsze stoki :

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df196c9cb5e9df38.html

pozdr.Torres

Co to masz za wiązania?? były oryginalnie z Rictorami?? na fotkach w necie są trochę inne, między innymi nie ma tego okrągłego kółeczka pod butem.

jeszcze jedno pytanko, jak wrażenia z jazdy???:):)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

I ja także z synem przetestowaliśmy Rictory z sezonu 2010/11.

Kupiłem używki dzień przed wyjazdem do Czarnej Góry z którego dzisiaj wróciliśmy.

Narty okazały się strzałem w 10. Płyną po padającym śniegu (na przemian z dniami słonecznymi) jak deska surfingowa, a na twardym trzymają jak bardzo dobra i do tego naostrzona slalomka.

Promień skrętu 15 m przy długości 167 pozwala (co mnie zaskoczyło) na swobodną jazdę slalomową z mocnym kładzeniem się na biodrze (to robił prawie 15 letni syn).

80 mm talia zupełnie szybko (co w jest zaskakujące) pozwala przejść z krawędzi na krawędź

W sumie to się mocno zastanawiam czy Rictorów nie zastosować jako jedynej mojej narty i porzucić prawie nowych slalomek WC Fischera, których chyba nie potrafię tak mocno docisnąć w skręcie jak należy.

Bardzo chciałbym jeszcze poznać właściwości jezdne nart Volkl z serii RTM 75,77,80 i porównać je z Rictorami. Może w tym sezonie jeszcze się to uda.

Edytowane przez andy-w
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tego typu narty można mieć jako jedyną parę ale trzeba pamiętać, że przy tej szerokości pod butem trzymanie na naprawdę stromych i twardych trasach może być problematyczne. Tu spotkałem się z dwoma typami nart o szerokości ok 80mm lub nieco więcej: lepiej trzymają narty bardzo twarde i bardzo sztywne ale za to są bardzo wolne z krawędzi na krawędź, kiepsko amortyzują i słabsze są na muldach, drugie bardziej elastyczne i uniwersalne trzymają na betonach słabiej - Rictor należy do tej drugiej grupy a ja generalnie lubię takie narty gdyż w warunkach normalnych i miękkich biją te twardziele na głowę. Dlatego nie pozbywałbym się slalomki lub zmienił ją na inne narty lepsze w twardych warunkach by mieć komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalomek raczej jednak sprzedawał nie będę bo faktycznie w twardych "idealnych" warunkach spełniają swoją rolę bardzo dobrze. Dobrze i przyjemnie też jest pojeździć raz na jednej narcie raz na drugiej. W razie znużenia jednym typem-modelem mamy pod ręką drugi.

A jaki fajny efekt jest przy zamianie takiej narty na slalomkę:biggrin:, chodzi się po stoku wtedy jak bączek:biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...