Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie policja w Austrii


tadek49

Rekomendowane odpowiedzi

Przed Prutz, czyli przed zjazdem do Kaunertal po lewej stronie jest duża całodobowa stacja benzynowa, chyba BP. To tam ewentualnie możnaby przeczekać do popołudnia...

Do tego obok jest Spaar (o ile kojarzę) - tanie zakupy ...i zaczynamy wakacje ;):)

Gdybym rano był w Prutz to jednak BP było ostatnim miejscem gdzie chciałbym spędzić jakikolwiek czas, zwłaszcza, że tuż po prawej, kilka km jest Ladis (Serfauss-F.-L. - prawdopodobny zwycięzca ew. konkurencji), za plecami Venet (Landeck-Zams-Fliess), po lewej Fendels, przed nosem Nauders (30 km?), a za górką Pitztal - jeśli oczywiście nie jechałbym prosto na Kaunertalera :)

Na chwilę można by stanąć żeby popatrzyć na Kaunergrat po lewej - na ogół pięknie rano rozświetlony słońcem ...echhh, kocham tam być :)

Można by jeszcze rozważyć szybki skok do Livigno na tanie zakupy, tylko ten tunel ...o! jest pomysł - Samnaun czyli zakupy w strefie + narciarstwo w Samnaun-Ischgl :)

Ale tak zupełnie serio to rzeczywiście zmienimy godzinę wyjazdu (2-3 rano)- tym bardziej, że nasz synek skończył wczoraj dopiero 5 m-cy i ma jeszcze czas na tułaczkę w trasie :o

Parę uwag: jakaś miażdżąca większość (z połowy Europy) jedzie takim schematem: wyjazd w nocy/nad ranem, żeby w sobotę ok. południa dotrzeć do Tyrolu, wczesnym popołudniem do Włoch; analogicznie: z powrotem wyjeżdżają w sobotę do południa. Skutek jest do przewidzenia: gdzieś na długim odcinku od okolic przełęczy Brenner, przez Innsbruck, Kufstein, Rosenheim, Monachium (ew. do Salzburga) "stau" nie jest niczym nadzwyczajnym, prawdopodobnie na wiosnę dość częstym w takie dni - słyszałem nawet o 6-8 godzinnym pokonywaniu takiego odcinka.

Można to objechać lokalnymi drogami, lub jechać o innej porze - a czas spożytkować choćby na zwiedzanie lub najlepiej narciarstwo, zamiast go marnować w korkach. Nie mówię, że na pewno tak musi być ale zdarza się - ja m.in. z tego powodu jadę na ogół tak, żeby jechać na rano, prosto na narty :)

O tym też myślałem -może poranne zwiedzanie Monachium -pierwszy raz na Bawarii -pewnie jest coś ciekawego do zobaczenia wczesnym rankiem :rolleyes:

Widząc, że się rozpiszę to podzieliłem to na akapity, zamieniając nieco kolejność.

Piszesz o 5 miesięcznym maleństwie - to pewnie komplikuje kwestię nart - ale przecież co dzień jakoś sobie z tym będziecie radzić - więc ja bym rozważył narty od razu 1. dnia. Jeśli nie, to zwiedzanie jest niezłym pomysłem, może Monachium a może Innsbruck - pięknie położone miasto, z historią a niezbyt rozległe - więc łatwe do ogarnięcia. Jest pewnie mnóstwo zabytków, obiekty olimpijskie (skocznia) i pięknie położone lotnisko. To zupełnie niezwykły widok - wielkie samoloty na tle skał - naprawdę :)

Możecie też ew. skoczyć do Samnaun - to co prawda w Szwajcarii ale raptem kilka km za granicą, jakieś 36 km z Prutz. Jest tam strefa wolnocłowa, można zrobić zakupy, ew. zatankować auto - chyba bardzo się opłaca, choć szczegółów nie znam, bo byłem tam na nartach od strony Ischgl ...skoro macie czas - a to tylko parę dych dodatkowo - można rozważyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jadę 25 marca do Kaunertal -trasa przez Wrocław, Niemcy, Austria(najszybsza trasa) - czy Ktoś posiada informację gdzie po drodze stoją aktywne fotoradary ew. stałe miejsca postoju patroli ? Wyjazd około godziny 19.

przezorny zawsze przygotowany :rolleyes:

Oprócz podróży uważaj podczas dojazdu do lodowca,często stoją w maleńkiej wiosce z ograniczeniem do 40km/h i łapią na laserową suszarkę;).W tamtym roku na przełomie kwietnia i maja stali codziennie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...