Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dojazd do Val di Sole przez Livigno ?


kuba_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum jako, że to mój pierwszy post.

Jadę po raz pierwszy do Val Di Sole i chciałem zapytać, czy trasa którą wrzucam w linku jest optymalna i bez niespodzianek.

Plan jest taki. W ubiegłym roku byłem w Livigno i nie ukrywam, że w drodze do Marilevy chciałbym wolnocłówkę zahaczyć. Jednak 8 euro za litr JD to kwestia, która nie daje o sobie zapomnieć. W ubiegłym roku jechaliśmy przez Wiedeń, teraz spróbujemy przez Niemcy ( podobna odległość, a jednak wg GM szybciej się jedzie ). Do samego Livignio trasa jest mniej więcej znana, więc nie przewiduje kłopotów ( z tego co sprawdzałem, tunel w niedziele otwarty wahadłowo - ile maksymalnie można czekać ? ). Planujemy być koło 12-14 na miejscu i trochę pobuszować po sklepach. I teraz przechodzimy do głównej kwestii - czy jest możliwy dojazd do Marillevy trasą, którą zaznaczyłem w linku ? Pamiętam, że rok temu część naszej ekipy poleciała sobie do Bormio bez problemów. Wspominali coś o jakimś pociągu, na który pakuje się samochody. Dojadę 12 grudnia w ten sposób? Jeżeli ten pociąg to konieczność, jaka jest opłata za przejazd ?

Kontrole uskuteczniają jedynie Szwajcarzy, czy Austriacy też mogą mieć jakieś ale na granicy ?

Cała trasa :

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=G%C5%82%C3%B3wna&daddr=livigno+to:val+di+sole+to:D%C4%85browa+G%C3%B3rnicza&hl=pl&geocode=Ffxl_wIdFIQlAQ%3BFcI4xgIdnb6aACkPDspl922DRzH_J9b6o5cUhQ%3BFZX9wgIdMAikACkhkRyC7veCRzHMxkcFfHefRQ%3BFdTL_wIdcYklASlzSWDMBdwWRzGMpPh4nrv9-w&mra=ls&sll=46.29002,9.73114&sspn=1.368373,3.56781&ie=UTF8&ll=48.785152,14.60083&spn=5.219286,14.27124&z=7

Odcinek Livigno-Marilleva:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=livigno&daddr=val+di+sole&hl=pl&geocode=FcI4xgIdnb6aACkPDspl922DRzH_J9b6o5cUhQ%3BFZX9wgIdMAikACkhkRyC7veCRzHMxkcFfHefRQ&mra=ls&sll=46.438803,10.680084&sspn=0.682331,1.783905&ie=UTF8&z=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba krk

Ty to poważnie piszesz?

Trasa przez Germany "luksury" pełne uzasadnienie,szczególnie teraz po otwarciu nowych dróg w Austrii.:eek:

I ta trasa z Livigno do Val di Sole,...............ale dla ceny 8 euro za buteleczkę JD ,to bezcenne.

:eek::eek::eek:

Wbij sobie :Kraków,Brno,Marilleva a za to co oszczędzisz na paliwie utopisz się w JD z normalnego sklepu.

Chyba,że chcesz zwiedzać świat to co innego.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600 jest w obie strony :rolleyes:

Dlatego właśnie pytam, żeby się dowiedzieć którędy najlepiej ;) Czytam właśnie, ze Monachium i Ga-Pa to słaba opcja.

A co do strefy. Jestem smakoszem Whisky, a na tym trunku przebicie jest potężne. Poza tym, można dostać to, czego w PL nie uświadczysz.

Edytowane przez kuba_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym górskim odcinkiem Livigno-Val di Sole ?

A z tym górskim odcinkiem to tak: z Livigno do Bormio, zakładając że nie będzie akurat sypało powinno być w miarę dobrze. Później z Bormio trzeba jechać na pd-zachód do Tirano, bo najkrótsza droga z Bormio na Passo Tonale przez S.Caterinę jest w zimie zamknięta.To jest jakieś 50 km dalej. Później z Tirano przez Edolo i Passo Tonale do Val di Sole też nie powinno być problemów. Tak więc sam przejazd jest oczywiście możliwy, choć myślę że , trzy godziny można liczyć jeśli, powtórzę, nie będzie właśnie sypało, bo wtedy czas przejazdu jest nieokreślony. Ale oczywiście jazda przez płatny tunel i dodatkowa, konieczna do pokonania odległość, biorąc nawet pod uwagę tanie paliwo myślę że nie jest opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisky

pomijając fakt że JD z prawdziwą Whisky nie ma wiele wspólnego,

to jest jeszcze inna strefa bezcłowa, będzie bliżej w km. i unikniesz

płatnego tunelu

z Innsbrucka jedziesz do Samnaun - kupujesz % a potem

przez Reschenpass do Włoch

w kierunku Bolzano i dalej znaną już drogą do VdS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Samnaun zapomnij. Ceny stosunkowo wysokie, wybór w porównaniu z Livignio żaden.

Niestety jedyna pewna na 100% droga to ta przez Tirano i Apricę, a to 165 km i 3 h jazdy.

Ja będąc w Tonale zrobiłem tak, że poświęciłem jeden dzień pobytu na taką wycieczkę spędzając przy okazji ten dzień również na nartach w Livigno.

Zaoszczędzona kasa na tańszym paliwie i alkoholu - po prostu zfinansowała tą wyprawę. Włosi kompletnie nic nie kontrolowali.

Zresztą był to mój najlepszy dzień na deskach - traski w Livigno są według mnie o niebo lepsze niż całe Val di Sole, ale to moje mocno subiektywne odczucie.

Udanego pobytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że taki wjazd i wyjazd po paru godzinach jednak może okazać się podejrzany ;) ( Jestem świadomy przewijającej się ilości aut na granicy, ale pechowi nie warto dawać sprzyjających okoliczności. )

No nic, dzięki za info, w zasadzie wszystko wiem.

Wychodzi z tego ,że zbiliśmy Cię z pantałyku i trzeba będzie obejść się smakiem.

Są dwa wyjścia z tej patowej sytuacji.;)

Poddać się logice i olać strefę razem JD.

Albo połączyć przyjemne z pożytecznym i zmienić bazę z Marillevy na Livigno.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum jako, że to mój pierwszy post.

Jadę po raz pierwszy do Val Di Sole i chciałem zapytać, czy trasa którą wrzucam w linku jest optymalna i bez niespodzianek.

Plan jest taki. W ubiegłym roku byłem w Livigno i nie ukrywam, że w drodze do Marilevy chciałbym wolnocłówkę zahaczyć. Jednak 8 euro za litr JD to kwestia, która nie daje o sobie zapomnieć. W ubiegłym roku jechaliśmy przez Wiedeń, teraz spróbujemy przez Niemcy ( podobna odległość, a jednak wg GM szybciej się jedzie ). Do samego Livignio trasa jest mniej więcej znana, więc nie przewiduje kłopotów ( z tego co sprawdzałem, tunel w niedziele otwarty wahadłowo - ile maksymalnie można czekać ? ). Planujemy być koło 12-14 na miejscu i trochę pobuszować po sklepach. I teraz przechodzimy do głównej kwestii - czy jest możliwy dojazd do Marillevy trasą, którą zaznaczyłem w linku ? Pamiętam, że rok temu część naszej ekipy poleciała sobie do Bormio bez problemów. Wspominali coś o jakimś pociągu, na który pakuje się samochody. Dojadę 12 grudnia w ten sposób? Jeżeli ten pociąg to konieczność, jaka jest opłata za przejazd ?

Kontrole uskuteczniają jedynie Szwajcarzy, czy Austriacy też mogą mieć jakieś ale na granicy ?

Cała trasa :

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=G%C5%82%C3%B3wna&daddr=livigno+to:val+di+sole+to:D%C4%85browa+G%C3%B3rnicza&hl=pl&geocode=Ffxl_wIdFIQlAQ%3BFcI4xgIdnb6aACkPDspl922DRzH_J9b6o5cUhQ%3BFZX9wgIdMAikACkhkRyC7veCRzHMxkcFfHefRQ%3BFdTL_wIdcYklASlzSWDMBdwWRzGMpPh4nrv9-w&mra=ls&sll=46.29002,9.73114&sspn=1.368373,3.56781&ie=UTF8&ll=48.785152,14.60083&spn=5.219286,14.27124&z=7

Odcinek Livigno-Marilleva:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=livigno&daddr=val+di+sole&hl=pl&geocode=FcI4xgIdnb6aACkPDspl922DRzH_J9b6o5cUhQ%3BFZX9wgIdMAikACkhkRyC7veCRzHMxkcFfHefRQ&mra=ls&sll=46.438803,10.680084&sspn=0.682331,1.783905&ie=UTF8&z=11

Na jakąś wielka taniochę w Livigno się nie nastawiaj :) Są np fajne oferty na torebki damskie z 1900E na 900E :) Wiadomo alkohol ciut tańszy lecz tez nie za wiele chociaż (spirytus 2L 3,50E) HIT :) perfumy również ale bez wyskoków. Owszem Paliwo w cenach rewelacyjnych. Jeżeli wracając przez LIVIGNO chciałbyś zrobić duże zakupy alkoholowe to miej na uwadze że w Szwajcarii przy wylocie z tunelu trzepią celnicy jak cholera i można się pożegnać z zawartością bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w sumie też podobną kwestię do rozważenia tzn. będę jechał do Val Di Sole i jest pytanie czy jechać tą trasą przez Niemcy, tutaj akurat powodem jest nie ekologiczność austryjaków co skutkuje brakiem LPG u nich (w całym kraju ponoć jest 14 stacji!). Przejazd przez Ga-Pa jest faktycznie tak dużym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w sumie też podobną kwestię do rozważenia tzn. będę jechał do Val Di Sole i jest pytanie czy jechać tą trasą przez Niemcy, tutaj akurat powodem jest nie ekologiczność austryjaków co skutkuje brakiem LPG u nich (w całym kraju ponoć jest 14 stacji!). Przejazd przez Ga-Pa jest faktycznie tak dużym problemem?

Duzym problemem nie jest przejazd przez GaPa.

5-6 lat temu wracalem ta trasa ze Stubai na lotnisko w Monachium.

Nie jest to autostrada, ale ruchu duzego tez tam nie bylo (korkow zero) , wiec mozna bylo spokojnie przejechac. Nam sie nie spieszylo i mielismy sporo czasu wiec moglismy zwiedzac i GaPa i Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systematycznie od kilkunastu lat jeżdżę na narty do Austrii i Włoch przez Ga-Pa. Wszystko zależy o której jedziesz. Ja na ogół jestem w Ga-Pa ok 16.00 w sobote i nie ma zadnego problemu, nigdy nie było korków. Przejazd przez całe miasto to ok. 10 max 15 min / zależy jak trafisz na swiatła/. W drugą stronę podczas powrotu jestem tam ok. 11.00. Też w kierunku na Monachium nie ma zadnych korków. Natomiast o tej porze w sobotę jest zawsze 2 - 3 kilometrowy korek do wjazdu do Ga-Pa z Monachium. Tam gdzie sie konczy autostrada. Zaletą jazdy przez Ga-Pa jest krótsza droga a przede wszystkim brak korków ktore są prawie zawsze sa na autostradzie do Austrii przez Kufstein i przed Insbrukiem. Kiedys natomiast stałem ok. 30 minut za Ga-Pa przed przełęczą Fernpass.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systematycznie od kilkunastu lat jeżdżę na narty do Austrii i Włoch przez Ga-Pa. Wszystko zależy o której jedziesz. Ja na ogół jestem w Ga-Pa ok 16.00 w sobote i nie ma zadnego problemu, nigdy nie było korków. Przejazd przez całe miasto to ok. 10 max 15 min / zależy jak trafisz na swiatła/. W drugą stronę podczas powrotu jestem tam ok. 11.00. Też w kierunku na Monachium nie ma zadnych korków. Natomiast o tej porze w sobotę jest zawsze 2 - 3 kilometrowy korek do wjazdu do Ga-Pa z Monachium. Tam gdzie sie konczy autostrada. Zaletą jazdy przez Ga-Pa jest krótsza droga a przede wszystkim brak korków ktore są prawie zawsze sa na autostradzie do Austrii przez Kufstein i przed Insbrukiem. Kiedys natomiast stałem ok. 30 minut za Ga-Pa przed przełęczą Fernpass.

Którą drogą jedziesz potem, tj. za Ga-Pa? Chodzi mi o to jakie to są drogi, jakie góry, kwestia odśnieżania itp. Na mapach widzę 2 warianty: przez Seefeld albo przez Lermoos, Imst - i zwłaszcza ten drugi mógłby się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam

Ponieważ też jadę do Livigno w marcu i zastanawiam się na drogą przez Monachium. To czy przypadkiem przejazd przez Monachium nie obciąża mnie dodatkowo wykupieniem naklejki za strerę ekologiczną? tak podszukałem i wychodzi mi na to że muszę ją mieć przy przejeździe obwodnicą?

A drugie pytanie czy Landecker Tunel jest dodatkowo płatny, czy w ramach winiety nim przejadę?

W wikipedi jest napisane "Tunel Landecker (niem. Landecker Tunnel) - tunel samochodowy o długości 6955 metrów położony w pobliżu miasta Landeck, w Austrii. Został oddany do użytku w roku 2000. Biegnąca przez tunel droga oznaczona jest jako A12 i S16 mimo iż prowadzi poza głównym śladem tych tras. Przejazd tunelem jest płatny - obowiązują winiety." Nie do końca rozumiem. Znaczy jest dodatkowo płatny i muszę mieć winietę czy po prostu muszę mieć winietę?

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Reschen+Str.%2FB180&daddr=47.149335,10.6194488+to:Landecker+Tunnel%2FReschen+Str.%2FB180&hl=pl&geocode=FRDIzwIdbsyhAA%3BFRdxzwIdOAqiACm356mS48ScRzF__1ysTsZ0Zg%3BFQ3qzgIdf1GiAA&mra=dme&mrcr=0&mrsp=2&sz=13&via=1&sll=47.110677,10.657597&sspn=0.066476,0.15707&ie=UTF8&ll=47.121717,10.634508&spn=0.033231,0.078535&z=14

Edytowane przez Tomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan B-13 dzięki za odp.Ja wiem że obwodnica Monachium to autosttrada bo byłem tam nie raz. Nie byłem tam jednak od 2008r od którego to czasu została wprowadzona strefa ekologiczna ze zdjęcia które zamieszczam poniżej wynika że przejazd obok BMW i Olympiapark należą do strefy ekologicznej.Poniżej link do odcinka o który mi chodzi:http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=B2R&daddr=Luise-Kiesselbach-Platz%2FB2R&hl=pl&geocode=Fe4b3wIdRuCwAA%3BFVId3gIdSMGvAA&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=12&sll=48.142265,11.560364&sspn=0.130354,0.444946&ie=UTF8&ll=48.142265,11.560364&spn=0.130354,0.444946&z=12A tutaj mapka pokazująca zarys strefy ekologicznej w Monachium:I teraz pytanie czy strefa obowiązuje już na autostradzie czy dopiero od autostrady do centrum ale autostradą można przejechać?

strefa ekologiczna Monachium.jpg

57da811877afd_strefaekologicznaMonachium.jpg.2fd41a11511ebeb6f315e1839d0a9db6.jpg

Edytowane przez Tomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...