Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak Wasze wrażenia po weekendowej jeździe?


Slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się zapytać co sądzicie o ogólnym przygotowaniu stoków w ten weekend? Czy warto było już zaczynać sezon, czy lepiej było czekać do przyszłego tygodnia? Gdzie śmigaliście pierwszy raz w tym sezonie (mówię oczywiście o Polsce :) )

Temperatura od poniedziałku do środy będzie dochodzić nawet do +5*C, co po przyjściu mrozów już w nocy ze środy na poniedziałek da piękny podkład na naszych stokach i stworzy naturalną barierę dla minerałów. Od czwartku do soboty będzie na naszych rodzimych stokach na pewno wielkie naśnieżanie, dlatego myślę, że na solidnym podkładzie taka warstwa da bardzo dobre warunki do szusowania już w ten weekend i będziemy mogli jeździć bez obawy o nartki :) Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się zapytać co sądzicie o ogólnym przygotowaniu stoków w ten weekend? Czy warto było już zaczynać sezon, czy lepiej było czekać do przyszłego tygodnia? Gdzie śmigaliście pierwszy raz w tym sezonie (mówię oczywiście o Polsce :) )

Ja tam zadowolony jestem. :)

Przygotowanie trasy przyzwoite,przynajmniej na tyle ile aura pozwoliła.

Przynajmniej rano dało się fajnie pojeździć. :rolleyes:

Temperatura od poniedziałku do środy będzie dochodzić nawet do +5*C, co po przyjściu mrozów już w nocy ze środy na poniedziałek da piękny podkład na naszych stokach i stworzy naturalną barierę dla minerałów. Od czwartku do soboty będzie na naszych rodzimych stokach na pewno wielkie naśnieżanie, dlatego myślę, że na solidnym podkładzie taka warstwa da bardzo dobre warunki do szusowania już w ten weekend i będziemy mogli jeździć bez obawy o nartki :) Co myślicie?

Obawiam się,że minerały zostaną zmielone ze śniegiem i niestety podkład będzie mizerny.Ale na pewno będzie lepiej niż w ten weekend. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Początek grudnia i można było pojeździć - to już plus :)

W sobotę byliśmy nastawieni na Szczyrk, ale że go nie puścili odwiedziliśmy Wisłę i ten nietani Soszów. Przygotowanie na plus. Dwie trasy dobrze przygotowane. Szkoda, że tego śniegu tak mało, bo większość z tej pokrywy to sztuczna nawierzchnia, która szybko zamieniała się w gródki lodu. Potem przemieszczaliśmy się dalej. Nową Osadę minęliśmy. Cienków ciągle śnieży, krzesła na parkingu, ale na przeciw Cieńkowa czynne Klepki i tam znów zapięliśmy narty. Bardzo fajnie przygotowane, bez większej kolejki można było się nieźle rozruszać.

Dziś powtórka tym razem od razu uderzyliśmy na Klepki. Tak samo jak wczoraj bardzo przyjemnie, choć w granicach 12 była już spora kolejka.

Weekend udany :)

Mam nadzieję, że cały ten sztuczny śnieg będzie tylko podkładem pod nowy opad.

Pisałem na szybko, sory za błędy i ewentualne masło maślane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

wczoraj rozpocząłem sezon w Zieleńcu - jak co roku,

fajnie było pośmigać 4 godzinki od otwarcia, mało ludzi (na niezamykanej kanapie), przygotowanie stoku ... hmmm??? powiedzmy dało rade, mimo opadów śniegu w tygodniu i dośnieżania na stoku nie było go aż tyle jakbyśmy się spodziewali - miejscami wyłaziła ziemia

jak na początku rozruch dobry - hmmmm pewnie tam zawitam ponownie za rok, aby rozpocząć kolejny sezon

jestem bardzo zadowolony z jazdy, pogody i możliwości obcowania ze stokiem

już w tygodniu rozpocznę sezon po Czeskiej stronie i tam będę go kontynułował - z całym szacunkiem dla naszych rodaków --- postarajcie się bardziej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony,

z moją Panią zaczęliśmy wczoraj (05.XII) w Białce na Kotelnicy,

pogoda była jak marzenie - piękne słońce, w południe ok. - 3 st C,

niestety wiadomo - Kotelnica to swoisty stok - Krupówki, ludzi pełno, zluzowało się bodaj około 15 tej (kończył się wówczas jakiś karnet czasowy?)

stok dobrze przygotowany, twardo - czuć że to sztuczny śnieg, mocno ratrakowany, ale przynajmniej nie robiły się muldy, nie było też przetarć,

moim zdaniem warto było jechać i jestem zadowolony,

choć oczywiście nie dało się za bardzo poszaleć, dużo ludzi, oczywiście folklor w postaci snowboardzistów siedzących (najlepiej grupą) na środku sic!

również duży odsetek ludzi uczących się, z w/w powodów prędkości za dużych nie dało się osiągnąć niestety,

brat

EDIT: uwaga- ZTCW ruszył też Rusiński, ale z nieoficjalnych informacji które uzyskałem pozmieniały się tam "układy" - bodaj w sobotę nie było informacji że jeździli tylko do 20tej, zniknęły z cennika też karnety rodzinne, w piątek na stronie nie było informacji że ruszają od soboty, co będzie dalej zobaczymy, tak więc lekki falstart na początek sezonu, jak będzie dalej zobaczymy - jeżeli tendencja się utrzyma to szkoda bo fajna stacja się zapowiadała taka - "rodzinna" i dla uczących się,

Edytowane przez bratPit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam info o ziemi i kamieniach na stokach w Beskidach i Zieleńcu i dziwię się, że ośrodki takie rozpoczęły sezon.

Na Podhalu taka sytuacja nie może mieć miejsca. Te stacje,które ruszyły, zapewniły bardzo przyzwoite warunki śniegowe. Panuje tutaj jednak profesjonalizm.

Takimi stacjami są Kotelnica, Rusin Ski, Czorsztyn i inne. Poza tym trasy chyba są odbierane przez TOPR.

Te, które nie mogły zapewnić dostatecznej ilości śniegu, jak Jurgów, Witów, Nosal (duży) nie otworzyły, czekając do przyszłego weekendu.

Poza tym tutaj wśród narciarzy panuje zasada - jeśli pojawiają się jakieś niedoróbki na trasach, to koniec jazdy.

Nie piszę tego powodowany lokalnym patriotyzmem, tylko obiektywnie trzeba docenić robotę ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie tras.

Ad Rusin Ski: jeździłem tam w sobotę i niedzielę. Żadnych złych sygnałów nie odnotowałem. W kwestii karnetów i godzin zamknięcia nie mam wiedzy. Na stronie w piątek info było, sam sprawdziłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam info o ziemi i kamieniach na stokach w Beskidach i Zieleńcu i dziwię się, że ośrodki takie rozpoczęły sezon.

A ja się nie dziwię, zawsze tak było obojętnie czy to był początek sezonu czy środek, zawsze tak było rano to jeszcze biało, a po południu bardziej czarno niż biało i tak było, jest i wątpię żeby się to zmieniło, bo na to trzeba czapkę pieniędzy, a chętnego na wyłożenie takowych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec chyba na brak gotówki nie narzeka ;) Słabo pracują po prostu z nastawieniem przede wszystkim na szybką kasę.

Podobną sytuację od lat w Wierchomli obserwuje. Szybko, byle jak zaśnieżyć, byle kasa szła. W ten weekend też ktoś opisywał taką sytuację.

A w Beskidach, to z tego co pamiętam nie tylko ośrodki ze stajni GAT i COS kuleją, ale też te prywatne, a tego już nie można tłumaczyć brakiem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się zapytać co sądzicie o ogólnym przygotowaniu stoków w ten weekend? Czy warto było już zaczynać sezon, czy lepiej było czekać do przyszłego tygodnia? Gdzie śmigaliście pierwszy raz w tym sezonie (mówię oczywiście o Polsce :) )

Temperatura od poniedziałku do środy będzie dochodzić nawet do +5*C, co po przyjściu mrozów już w nocy ze środy na poniedziałek da piękny podkład na naszych stokach i stworzy naturalną barierę dla minerałów. Od czwartku do soboty będzie na naszych rodzimych stokach na pewno wielkie naśnieżanie, dlatego myślę, że na solidnym podkładzie taka warstwa da bardzo dobre warunki do szusowania już w ten weekend i będziemy mogli jeździć bez obawy o nartki :) Co myślicie?

No więc ja rozpocząłem sezon na wierchomli. miejscami po 30 cm śniegu miejscami po 5. kamienie, syf. 'bariery' dla minerałów nie było ;P co do weekendu to mam nadzieje, że już ruszą wyciągi pełną parą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Rusin Ski: jeździłem tam w sobotę i niedzielę. Żadnych złych sygnałów nie odnotowałem.

to w porządku

W kwestii karnetów i godzin zamknięcia nie mam wiedzy. Na stronie w piątek info było, sam sprawdziłem.

co do informacji na stronie - tuż przed wyjściem z pracy ok 16-tej w piątek informacji nie było, później już nie miałem możliwości sprawdzić,

głównie dlatego nie pojechałem tam w weekend,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam info o ziemi i kamieniach na stokach w Beskidach i Zieleńcu i dziwię się, że ośrodki takie rozpoczęły sezon.

Nic o ziemi i kamieniach w Zieleńcu nie słyszałem, także od znajomych którzy jeździli tam w sobotę.

Natomiast na Czarnej Górze i owszem i tak - niestety - ponoć żenada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę OT, ale chciałbym się zapytać, jakie warunki panują na Czarnej Górze i czy stoki są dobrze przygotowane w środku sezonu. Chciałbym się tam wybrać na 3 dni w połowie stycznia i nie wiem czy warto.

Odpowiem Ci całkiem szczerze i poważnie.

Jak będą dobre warunki to warto, a jak kiepskie to nie.

Przy czym nawet jak ogólnie są dobre warunki to może się okazać, że tam niekoniecznie.

Stoki w zasadzie bywają dobrze przygotowane, ale nawet wtedy zdarzają się okresy, że jest pełno grud lodowych, oblodzeń i zrytych stoków przez ludzi (okresy kamiennych wykwitów subtelnie pomijamy, zakładam, że do stycznia śniegu będzie dosyć)

Acha - zdarza się również, że śniegu jest wszędzie w cholerę. a tam różnie, bo np. wywiało.

Ja tam generalnie jeżdżę, od czasu i czasu i przez prawie cały sezon, ale generalnie wole jechać do braci z południa.

Choć Czarna się rozwija i ma klimat to niestety dupy też dać potrafią i to tak, że ty jako "biorca dupy" nie masz z tego przyjemności ;)

Ostatnimi laty są bardzo duże problemy aby dobrze wyszykować i puścić trasy E i F, wobec tego ośrodek się zagęszcza.

Także podsumowując może być różnie.

Dobrze by było aby Twoje 3 dni nie były w weekend bo się możesz zmasakrować przy nie wszystkich otwartych trasach i kiepskiej przepustowości.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci całkiem szczerze i poważnie.

Jak będą dobre warunki to warto, a jak kiepskie to nie.

Przy czym nawet jak ogólnie są dobre warunki to może się okazać, że tam niekoniecznie.

Soczek leżę i kwiczę.

To całkiem tak jakby górola zapytać o pogodę.

i odpowie ....., no abo bydzie loło abo bydzie dysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę OT, ale chciałbym się zapytać, jakie warunki panują na Czarnej Górze i czy stoki są dobrze przygotowane w środku sezonu. Chciałbym się tam wybrać na 3 dni w połowie stycznia i nie wiem czy warto.

jak się wybierasz na Czarną to radzę Ci jechać tylko i wyłącznie w tygodniu (oczywiście w sezonie), powinieneś też zwrócić uwagę na okres ferii w różnych województwach...

odnośnie tras to już kolega wszystko Ci łagodnie napisał, ja jedynie mogę to potwierdzić... choć moim językiem to by troszkę ostrzej wyglądało...

na Czarnej nastawieni są tylko na szybki i łątwy grosz, czasem brak szacunku dla narciarzy i innych użytkowników tras - na str. www wszystko pięknie i cudownie, a realia są inne - nawet kamerki lipnie ustawione

przed nocną jazdą nikt nawet nie myśli, żeby przejechać ratrakiem w jedna i 2 stronę w 40 min i nowym gościom sprawić przyjemność... no to by było zbyt kosztowne - szkoda gadać

jeśli chodzi o miejsce i stoki i infrastrukturę to jest gdzie inwestować - góra na serio daje radę, dojazd, parkingi są ok

zdecydowanie polecam Ci wypad 3 dniowy do Czech

najeździsz się więcej, nie będziesz tracił nerwów w kolejkach, bardzo dobrze zjesz, wszsytko w bardziej cywilizowanych narciarsko warunkach, dużej różnicy w odległości nie będzie, a i cena jaką zapłacisz nie będzie na pewno wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze info z Czarnej Góry z pierwszej ręki, tzn. od kumpla z którym wczoraj jeździłem na nocnej w Zieleńcu.

Właśnie udało mu się porysować nowe Rossignole 8s 2010/2011.

Na Czarnej Górze nie ma śniegu, tzn. trochę jest, ale trochę za mało, bo też jest trochę kamieni i nie wszystkie udało mu się wyminąć.

Dodam jeszcze, że mam sentyment do Czarnej i w sezonie "muszę" tam pojeździć, szczególnie BFis - pomimo archaicznego krzesła i środkowego wypłaszczenia + trasa F - krótsza i szybka, ale ostatnio prawie nie do użytku.

Ziom10 - w Czechach zdecydowanie lepiej pojeździsz, ale zachwalać ich kuchnię :eek: to czysta desperacja i grzech kulinarny, a jak trafisz na okres ferii czesko - niemiecko - holenderskich to postoisz nawet w tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...