Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko startuje:)


Ewa78

Rekomendowane odpowiedzi

O uszy tez mi sie obilo ze smaka na Pilsko ma PKL.

Dziwi mnie jak ludzie plotki powtarzają :rolleyes:

Czytałeś gdzieś o tym? Czy tak powtarzasz, i siejesz zamęt :rolleyes:

Nikt nie wie czy kupią, nikt tego oficjalnie nie potwierdził albo powiedział "może". Ja chciałbym żeby tak się stało, ale PKL już kupiło mosorny i szymoszkową i jest to oficjalnie potwierdzone przez zarząd PKLu :P, więc myślę, że teraz sobie odpocznie od zakupów na dłuższy okres czasu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jak ludzie plotki powtarzają :rolleyes:

Czytałeś gdzieś o tym? Czy tak powtarzasz, i siejesz zamęt :rolleyes:

Nikt nie wie czy kupią, nikt tego oficjalnie nie potwierdził albo powiedział "może". Ja chciałbym żeby tak się stało, ale PKL już kupiło mosorny i szymoszkową i jest to oficjalnie potwierdzone przez zarząd PKLu :P, więc myślę, że teraz sobie odpocznie od zakupów na dłuższy okres czasu :rolleyes:

tak sie sklada ze w Korbielowie spedzam duza czesc roku, a zime wlasciwie cala i z wieloma osobami rozmawiam, takze to co napisalem to nie koniecznie plotka, ale chyba nie oczekujesz ze napisze Ci kto kiedy i gdzie mi o tym powiedzial?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze w Korbielowie spedzam duza czesc roku, a zime wlasciwie cala

a przypadkiem nie masz coś wspólnego z dimbo?? tak pytam bo chce małego w tym roku na narty postawić

pozdrawiam

ps. kurcze zapomniało mi się że miałeś "małą" przygode

Edytowane przez nurek1974
dodany ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie masz coś wspólnego z dimbo?? tak pytam bo chce małego w tym roku na narty postawić

pozdrawiam

ps. kurcza zapomniało mi się że miałeś "małą" przygode

mam tam znajomych ktorzy sa instruktorami :) nie wiem w jakim wieku masz malego, ale mysle ze dobrym wyborem bedzie na pewno Dimbo, z obserwacji, hmm moge Ci polecic takze szkole Janosik-Jo wg mnie bardzo fajna kadra, dobrze ucza :) Osicki sport - chociaz tutaj nie wiem kto w tym roku bedzie uczyc (wiekszosc to zamiejscowi instruktorzy, czesto sie zmienia kadra). Jednak jestem ze gdzie bys nie trafil, bedziesz zadowolny :)

ja sam ucze w szkole Snowpatrol :) ale tak jak piszesz, w tym roku sobie odpuszczam sezon :) nie wiem tez kto u nas w szkole w tym roku bedzie na narty - rok temu bylem jedynym instruktorem, gdyz szkola "rozwijala" dopiero swa narciarska dzialalnosc...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes Ewo pewna, ze to zieloni? Wg mnie powod byl troche inny - tzn ten wyciag przez te X lat stal bez pozwolenia na budowe. Pewna osoba, wyczula w tym mozliwosc szybkiego i latwego zarobku i nakazala rozbiorke (lub ewentualnie przyczynila sie do niej - zglaszajac to tam gdzie trzeba) w tej chwili prawdopodobnie wszystko juz jest legalnie.

Owszem, jest problem z woda, ale to nie jest problem nie do obejscia. Po prostu GAT nie robi nic w tym kierunku, sa, lub byly przeciez plany budowy zbiornika troszke ponizej Miziowej, ktory napelnialby sie w lato a w zime obslugiwal armaty... niestety brak checi, a wlasciwie to skapstwo GAT wychodzi - po co mamy ladowac swoja kase, jesli narciarze i tak przyjada.

Jedynym rozwiazaniem dla Pilska to jego sprzedaz. Byly 3 proby(nieudane) sprzedazy calego GAT, teraz chodza sluchy ze bedzie on podzielony i mozliwosc kupna pojedynczych osrodkow. O uszy tez mi sie obilo ze smaka na Pilsko ma PKL.

Po pierwsze z tymi "zielonymi" - nie dokońca chyba tak jest:) bo jak dobrze wiemy są od grubszych spraw, mają świetnych prawników - pamietajmy ze ich wiedza nie jest za darmo, tak jestem pewna, co do braku pozwolenia, wiem ze wyciag stał X lat bez pozwoleniea, jak jestem pewna na czyje zlecenie zniszczono wyciąg.

we wszytkich takich działaniach chodzi o pieniądz, a reka ręke myje...

Po drugie z tym PKL - to nie tak łatwo, raczej z tego nic nie będzie.

Po trzecie GAT - jak dla mnie jest bardzo podobną instytucją jak społka karpaty, zarzadzająca pttk:( smutne, oczywiscie, wiele mozna by jescze zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, najłatwiej oczerniać i bezpodstawnie atakować, akurat pismo, które wymieniłeś, kilka numerów temu pisało o problemie kładów i skuterów. Wiem, że czytanie co nie których boli, ale taka jest prawda. Czy według ciebie ,,zieloni" mają pilnować każdego rezerwatu w Polsce? Ot tego jest straż leśna lub parku, i to w ich gestii jest ochrona przed wyczynami tego typu osobników.

Po drugie, jeśli myślicie, że wszystkim zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach to naprawdę jest mi ciebie żal.

echhhhh widział ktos straz lesna rezerwatu Romanka?

nie oczerniam, nie atakuje - czytaj proszę ze zrozumieniem, strona którą podałam nie jest pismem jak piszesz, lecz organizacją, miesięcznik jaki jest wydawany przez nich nazywa się troszkę inaczej.

Swietnie ze piszą o kładach, swietnie bardzo mnie to cieszy, jest takie miejsce w Beskidzie Żywieckim "Ranczo Adama" jakos nie przypominam sobie by teren jaki jest rozjeżdzany( latem kładami, zima skyterami) należał do właścicela, jest masa bogatych gości - wypożyczaja kłada jada w las, robia flaszkę ( dodam ze butelke zostawiają tam gdzie ja robią ) zostawiają burdel i w górach taki był...nie ma tam zielonych, protestów...Ranczo Adama, Pilsko, Romanaka, Rysianka Łyska, jest wiele miejsc gdzie jezdzą latem i zimą, to jest ok ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw,kiedy ci niby ekolodzy zrozumieją taką prostą zależność:

Im region bogatszy,tym lepiej dba o ekologię.

Nie ma odstępstwa od tej reguły! :rolleyes:

Idź dalej Johnny tą drogą:D Bogaty region, ekologia w jak najlepszym porządku to co w takim razie robiliby ekolodzy?:rolleyes: Na czym by zarabiali? Poszliby po prostu z torbami:) To byłby straszny cios dla nich, dlatego taka sytuacja, jak jest obecnie, najbardziej im odpowiada, czują się potrzebni:rolleyes:, mają misję do spełnienia:cool:, no i zarabiają to podstawa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... jest masa bogatych gości - wypożyczaja kłada jada w las, robia flaszkę ( dodam ze butelke zostawiają tam gdzie ja robią ) zostawiają burdel i w górach taki był...nie ma tam zielonych, protestów...Ranczo Adama, Pilsko, Romanaka, Rysianka Łyska, jest wiele miejsc gdzie jezdzą latem i zimą, to jest ok ?

niestety tak to wygląda:mad:

taka mentalność Polaka ,że jak już ma trochę więcej kasy to wydaje mu się ,że mu więcej wolno:rolleyes: ,no i wtedy , często, ta przysłowiowa słoma z butów wychodzi .Nasi "ekolodzy" też niewiele więcej warci , więc to całe ich pieprzenie na temat ochrony przyrody jest g... warte.Liczy się tylko kasa:cool: , a jak jest ryzyko ,że mogą naprawdę dostać po ryju to temat sobie odpuszczają bo przecież przyroda sama się obroni:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw,kiedy ci niby ekolodzy zrozumieją taką prostą zależność:

Im region bogatszy,tym lepiej dba o ekologię.

Nie ma odstępstwa od tej reguły! :rolleyes:

No i w tym miejscu absolutnie się z tobą nie zgadzam. Zacznijmy od tego co rozumiesz pod pojęciem ekologii? Jeżeli dla ciebie to kupowanie co dwa lata nowego samochodu, który według Opla spala 2% mniej CO2 do atmosfery, więc jest ,,ekologiczny". Budowanie 300 metrowej willi pod lasem, ogrodzonej metalowym płotem ale także oczywiście ekologiczny, bo zatrzymuje 5% więcej ciepła niż dom starszy. Niestety w mediach mowa jest tylko o tego typie ekologii. Pismo wydawane przez wspomnianą przez ciebie organizację nie idzie tym tropem. Ekologia to pewnego rodzaju poświęcenie, jakieś wyrzeczenia. Co do bogactwa to spójrzmy na największego emitenta gazów cieplarnianych USA. Większa część obywateli Stanów Zjednoczonych utożsamia się z ekologią ale robią coś zupełie innego. Najczęściej jest odwrotnie aniżeli napisałeś ale ludzie tacy jak ty nie chcą się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zacznijmy od tego co rozumiesz pod pojęciem ekologii?

Ano to,przykładowo,że jeśliby tzw. ekologowie nie blokowali budowy w B-B ośrodka narciarskiego z prawdziwego zdarzenia,niewątpliwie miasto mogłoby się szybciej rozwijać,co za tym idzie,zamiast sprowadzać inwestycje typu "Teksid"(gdzieś ludzie pracować muszą),mogłoby stawiać na turystykę,a nie trucie okolicy i mieszkańców. :eek:

Jeżeli dla ciebie to kupowanie co dwa lata nowego samochodu, który według Opla spala 2% mniej CO2 do atmosfery, więc jest ,,ekologiczny".

Nawet w najbogatszych krajach,rzadko kiedy zmienia się auto na nowe po dwóch latach.A jeśli już,to nie trafia ono na złom,tylko do innej osoby,żeby po wyeksploatowaniu (po 10-15 latach) skończyć na szrocie.Toś wymyślił... :P

Ale jeśli już o autach,to przez ostatnie 20 lat,średnio emisja niektórych szkodliwych substancji przez samochody zmniejszyła się o ok. trzydziestokrotnie!

Budowanie 300 metrowej willi pod lasem, ogrodzonej metalowym płotem ale także oczywiście ekologiczny, bo zatrzymuje 5% więcej ciepła niż dom starszy.

:eek: O matko... a co metalowy płot ma mieć wspólnego z ekologią? :confused:

Dom rozumiem,bo gdyby porównać nowoczesny tzw.ekologiczny dom do takiego sprzed 50 lat,to zużywa on 2 - 3 razy mniej energii,przynajmniej na ogrzanie.Sprawdzone! :cool:

Co do bogactwa to spójrzmy na największego emitenta gazów cieplarnianych USA. Większa część obywateli Stanów Zjednoczonych utożsamia się z ekologią ale robią coś zupełie innego. Najczęściej jest odwrotnie aniżeli napisałeś ale ludzie tacy jak ty nie chcą się z tym pogodzić.

Proponuję jednak trzymać się realiów europejskich;

Szwajcaria,Austria,Norwegia,Finlandia itd... Porównaj sobie jak wyglądają tam miasta i ich otoczenie,a jak w biednych rejonach Europy.Widziałeś tam dzikie wysypiska śmieci?Widziałeś śmierdzące i brudne rzeki?Widziałeś brudne miasta?Widziałeś żeby spod co piątego auta ciekł olej i inne płyny?Żeby co któreś tam auto dymiło tak,że nic nie widać za nim?Długo by można...

Do takiego Zermatt,jeśli dobrze pamiętam,nie wjedziesz nawet spalinowym samochodem!

Ale jeśli już wspominasz tą Amełykę,to mam tam znajomego,kaski mu nie brak i tak np.dom całkowicie zasilany jest energią słoneczną!Jeszcze elektrownia musi mu płacić za oddawane nadwyżki!!!

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bogactwa to spójrzmy na największego emitenta gazów cieplarnianych USA. Większa część obywateli Stanów Zjednoczonych utożsamia się z ekologią ale robią coś zupełie innego. Najczęściej jest odwrotnie aniżeli napisałeś ale ludzie tacy jak ty nie chcą się z tym pogodzić.

Chyba nigdy nie byłeś w stanach:D

Może jeszcze Kioto podpisali? Pojechałeś po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o Pilsku miało być... :P

Nie wiedzieć czemu,jak się zacznie temat Korbielowa,SzCyrku itp.,to zaraz o ekolog... tzn.o hajsologach zaczyna. :eek::D

Jakby nie patrzeć:eek:

Słyszałam wczoraj w wiadomosciach wypowiedź i apel ekologa.... " jedzenie Karpia jest nie moralne"

Czym jest ekologia zatem ?

Termin ten wprowadził, od słowa oecologia, niemiecki biolog i ewolucjonista Ernst Haeckel w 1869 roku, chodziło o określenie badań nad zwierzętami i ich relacjami z otaczającym światem nieorganicznym jak i organicznym.

Zatem czy budowanie obwodnic miast jest nie ekologiczne?

z drugiej strony czy ekologiczne jest by cały transport Tirów innych pojazdów przewalał się miastem zatruwając i tak juz nie czyste powietrze?

A moze wrócmy do Polski zamiast analizowac USA;) i ich szeroko zniekształconą ekologię:)

Co do kładów, skuterów, cross motorów, całego tego bajzlu jaki zostaje po nim, ja tam nigdy nie widziałam by ktos stawał wtedy w obronie przyrody.

Co do krzesła super wolnego... ja tam nie chciałabym by PKL na Pilsku było :) bogu dzięki raczej nie bedzie. Jakos trudno sobie wyobrazić panny w szpilkach na Miziowej :) a czyż nie jest tak na Kasprowym ?

ps. dobrze ze jest odwilż :D dobry podkład bedzie na swieży puch który juz w pt ma spaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kładów, skuterów, cross motorów, całego tego bajzlu jaki zostaje po nim, ja tam nigdy nie widziałam by ktos stawał wtedy w obronie przyrody.

Akurat coś się ruszyło:

"Akcja "Quad" w Beskidach - policja ściga kierowców"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8854941,Akcja__Quad__w_Beskidach___policja_sciga_kierowcow.html

Tyle, że jak sama nazwa wskazuje to akcja czyli coś nadzwyczajnego i pewnie jednorazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat coś się ruszyło:

"Akcja "Quad" w Beskidach - policja ściga kierowców"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8854941,Akcja__Quad__w_Beskidach___policja_sciga_kierowcow.html

Tyle, że jak sama nazwa wskazuje to akcja czyli coś nadzwyczajnego i pewnie jednorazowego.

No tak, ale kto z nich znajdzie się na Pilsku? W zimie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat coś się ruszyło:

"Akcja "Quad" w Beskidach - policja ściga kierowców"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8854941,Akcja__Quad__w_Beskidach___policja_sciga_kierowcow.html

Tyle, że jak sama nazwa wskazuje to akcja czyli coś nadzwyczajnego i pewnie jednorazowego.

hmmmmmmmm jakies dziwy ze akurat dziś rusza Akcja "Quad" w Beskidach

a to takim Quad'em da sie jechac po sniegu ????:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu Pseudoekologów, to mnie ciekawi zawsze, dlaczego walczą z drogami, wyciągami i podobnymi inwestycjami. Chcą ekologi, proszę bardzo niech walczą np o składowiska sortowanych odpadów w takich miejscowościach jak Szczyrk, Wisła , Korbielów itd. Będąc w Austri na nartach i wynajmując domek najbardziej bawiło mnie ale równiez wzbudzało szacunek podejście właściciela tego domku, jak zdawaliśmy domek to nie patrzył czy może coś zgineło albo uległo zniszczeniu, jego interesowało czy posortowaliśmy śmieci / a było tego z 8 gatunków / , a jak sami to zawieźliśmy do takiej miejskiej sortowni / odbierali za darmo / i nie musiał płacić za wywóz to był przeszczęśliwy. Większość mieszkańców tej miejscowości dowoziło samodzielnie te posegregowane śmieci / dla nich były to oszczędności /. W Polsce nie widziałem jeszcze takiej sortowni, możliwości darmowego dostarczenia tam odpadków i podobnych inicjatyw proekologicznych.

Pozdrawiam naszych wspaniałych lenio-ekologów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu Pseudoekologów, to mnie ciekawi zawsze, dlaczego walczą z drogami, wyciągami i podobnymi inwestycjami. Chcą ekologi, proszę bardzo niech walczą np o składowiska sortowanych odpadów w takich miejscowościach jak Szczyrk, Wisła , Korbielów itd. Będąc w Austri na nartach i wynajmując domek najbardziej bawiło mnie ale równiez wzbudzało szacunek podejście właściciela tego domku, jak zdawaliśmy domek to nie patrzył czy może coś zgineło albo uległo zniszczeniu, jego interesowało czy posortowaliśmy śmieci / a było tego z 8 gatunków / , a jak sami to zawieźliśmy do takiej miejskiej sortowni / odbierali za darmo / i nie musiał płacić za wywóz to był przeszczęśliwy. Większość mieszkańców tej miejscowości dowoziło samodzielnie te posegregowane śmieci / dla nich były to oszczędności /. W Polsce nie widziałem jeszcze takiej sortowni, możliwości darmowego dostarczenia tam odpadków i podobnych inicjatyw proekologicznych.

Pozdrawiam naszych wspaniałych lenio-ekologów.

bardzo ładnie :) ale gdzieś tu Pilsko się zgubiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...