Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów o co chodzi?


Bigbobo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego

Jeżeli chcesz uratować ten wyjazd zrezygnuj z Pilska. "Ośrodek" znam od 1984 roku. Prawdopodobnie za porównywalne pieniadze jakie tam wydacie dostaniecie tydzień pobytu wraz z karnetem narciarskim w jednym z mniej znanych i nie największych kurortów alpejskich / Austraia/. Zalezy gdzie mieszkasz i w jaki sposób chcecie jechać na narty. Na pewno będzie przewidywalnie: będzie snieg, przygotowane trasy, wyciagi krzesełkowe dla parapeciarzy, darmowy skibus lub parking, czyte toalety itp. itd.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaryzykowałJa bym zaryzykował, zawsze to nowe trasy i nowe doswiadczenia. Podstawa dla tego miejsca to zapas śniegu bo technicznie Pilsko jest bardzo słabo przygotowane. Ale za to jakie widoki.....:D Jak Ci szczescie dopisze i trafisz słoneczną pogode to nacieszysz oczy. Niestety wszystko co powyżej napisane jest prawdą. Stare orczyki, dojazdowa wyrwirączka łacząca stoki. Żal ściska ze tak piękne miejsce nie jest w pełni zagospodarowane.Chociaż ...co zapamiętałem z moich wyjazdów: ciekawe przeprawy pomiędzy stokami, przepiękna okolica, widoki bajeczne, natura bez skazy.Powodzenia... Jurek

DSCN1751.jpg

DSCN6059.jpg

DSCN6056.jpg

DSCN1751.jpg.7d3df6c174a4bced3d4e160da1490c45.jpg

DSCN6059.jpg.2a7a7bb79f11c2e89a6ef7af995cd03b.jpg

DSCN6056.jpg.e88ce04393e3575377209145f7473163.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schronisko na hali miziowej jest genialnie położone, zawsze chciałem tam się wybrać na narty z nocką ale jakoś nie było okazji a teraz już tam nie jeżdżę.

Ja bym się zastanowił nad sensem tego wyjazdu, z tychów jest blisko np. do mosornego też jest hotel na stoku za podobną kasę. Półki co śniegu na miziowej nie ma i nie wiadomo czy to co leży jest już ubijane bo jak nie to w czwartek spłynie połowa.

To że nie ma baby w skipassie to już mega porażka, tam przynajmniej jest trasa przygotowana i taborety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując to co koledzy i koleżanki wcześniej napisali:

1) Góra jest piękna o wysokich walorach narciarskich i turystycznych, ale niestety zarządzana przez GAT, co pod znakiem zapytania stawia przygotowanie tras zazwyczaj jest źle, czasem dobrze:)

2) Pogoda jest tu wielką niewiadomą, zazwyczaj jednak jest pochmurno co stawia pod znakiem zapytania jazdę na górze, no chyba że lubisz jeździć we mgle:)

3) To nie jest góra dla początkujących, no chyba że ich chcesz wyleczyć z jeżdżenia:), trudne orczyki dla parapeciarzy szczególnie.

4) Obecnie nie ma warunków do jeżdżenia na górze więc będziesz miał trochę z buta ze schroniska na Buczynkę:)

5) Pilsko nadaje się moim zdaniem tylko do wypadów jednodniowych, potem

możesz zanudzić się na śmierć:) no chyba że masz atrakcje w schronisku: jazda skuterami śnieznymi, zabawa w podchody na rakietach śnieżnych:D, polowanie na niedźwiedzia:cool:

Moja rada:

Przebukuj kwaterę gdzieś do Korbielowa ewntualnie innej miejscowości tak abyś miał wybór. Dziś jadę na Pilsko, bo jest ładna pogoda, nie ma to np góra Żar czy Przyłęków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa nie czujesz chyba bluesa?:rolleyes: Polowanie na niedźwiedzia cie jednak nie razi?:rolleyes:

Rczej nie:) szkoda mi niedźwiedzi, wiem ze słowacy robią odstrzał, pytanie czy strzelaja do swoich czy naszch:rolleyes:

Polowanie to moze Wilki na zbłakanych turystów:eek: zaświadczam jest kilka osobników widziane i zbadane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgadzam się i tak tu bywa, chyba wszyscy sie zgodzimy, ze GAT - to GAT...

Ale czy wybrałbys się z drugiego końca Polski - jakbys wiedział ze są niby dobre warunki ? Chyba sprawdziłbys to dokładnie.

Oczywiście! ;) Kolega bardzo dobrze zrobił,pytając o warunki na tym forum.

Kolega jedzie 17 stycznia, istotnie idzie odwilż - ale od połowy przyszłego tygodnia snieg i poźniej mrozy. Nie sprowadzajmy do najgorszego poziomu Pilska. Bo i wyszalec tez tu sie mozna było nieraz. Zgadzam sie ratraki jeźdzą jak chca - trasy nie zawsze przygotowane, ale jak jest snieg a jestes na nartach od 8:30 juz na górze, to mozna pojeździć...przecież

Szczerze,to będzie potrzebował trochę szczęścia... Ale zgodzę się,że da się tam fajnie pojeździć,jak warunki dopiszą.A i widoczki potrafią być piękne. :rolleyes: Ale tak jest niezbyt często:

picture.php?albumid=39&pictureid=253

picture.php?albumid=39&pictureid=257

picture.php?albumid=39&pictureid=241

Więcej tutaj :)

Gdybym miał zaproponować jakiś termin w miarę pewny,to początek marca - przyzwoite warunki niemal pewne,a i już po feriach będzie.Tylko pewnie kolega na ferie jedzie... ;)

Gat Gatem, Piast Piastem - sa armatki w Przyłękowie, jest też jakis tam ratrak... mimo tego mozna było sobie nieźle nart zjechąć wczoraj na samej górze, kamieni nie zliczysz...

Przyłęków chyba został zapomniany przez NAT,jak tam byłem,jakieś ślady po ratraku były,ale chyba chcieli go przepalić(nie mylić z jazdą) tak raz na miesiąc,żeby silnik nie zardzewiał. :P

PS.Kolejki na Pilsku też potrafią być piękne...

picture.php?albumid=39&pictureid=236

picture.php?albumid=39&pictureid=242

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picture.php?albumid=39&pictureid=242

Dzony, jak chcesz fotoreportorować z Pilska to musisz koniecznie obiektyw szerokokątny nabyć, bo inaczej jesteś nieobiektywny:D, skąd ja mam wiedzieć teraz czy ta kolejka nie kończy się na Szczawinach, a tamta na Miziowej:D

ps: Znowu nam tu zaraz centralna Polska zarzuci że rozmawiamy tu między sobą lokalnym niezrozumiałym slangiem:p

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzony, jak chcesz fotoreportorować z Pilska to musisz koniecznie obiektyw szerokokątny nabyć, bo inaczej jesteś nieobiektywny:D, skąd ja mam wiedzieć teraz czy ta kolejka nie kończy się na Szczawinach, a tamta na Miziowej:D

A wiesz jak daleko musiałem się odsuwać?

Dalej już mnie drzewa i ukształtowanie terenu nie puszczało. :D

Musisz mi zaufać... ;)

Może kupię aparat z funkcją zdjęć panoramicznych. :P

ps: Znowu nam tu zaraz centralna Polska zarzuci że rozmawiamy tu między sobą lokalnym niezrozumiałym slangiem:p

I nie tylko centralna... ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak daleko musiałem się odsuwać?

Dalej już mnie drzewa i ukształtowanie terenu nie puszczało. :D

Musisz mi zaufać... ;)

Może kupię aparat z funkcją zdjęć panoramicznych. :P

Ja sobie pod choinkę sprawiłem Panasonic DMC TZ 10, ma panoramę i GPS, będzie można udowodnić że to Pilsko, a nie Penken np.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ps. a ja już z centralnej?

Centralna raczej nie...

Częstochowa,czyli jesteśmy w tym samym województwie.

Możesz zostać posądzony o przynależność do mafii podbeskidzkiej... :eek:;)

Ja sobie pod choinkę sprawiłem Panasonic DMC TZ 10, ma panoramę i GPS, będzie można udowodnić że to Pilsko, a nie Penken np.:D

Myślisz,że uwierzą?

Wiesz,dla niektórych czarne jest białe... ;):D

Gratulacje!Fajny sprzęcik! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! ;) Kolega bardzo dobrze zrobił,pytając o warunki na tym forum.

Szczerze,to będzie potrzebował trochę szczęścia... Ale zgodzę się,że da się tam fajnie pojeździć,jak warunki dopiszą.A i widoczki potrafią być piękne. :rolleyes: Ale tak jest niezbyt często

Jednak udało sie zrobić bardzo ładne zdjęcia :) Fotografuje trochę i widze ze dobre masz oko:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię Ewa,że Bończa jest miły.

Tak mu się tylko wyrwało.:)

Zgadzam się z kolegami SB, Bończą, Figo i Johny Narciarz - na Pilsku obecnie można się tylko rozczarować. Ja na prawdę tę górę kocham , tam i w Szczyrku wychowałem się narciarsko, ale tam jest DNO!!!!, w stosunku do możliwości i co te góry oferują / Pilsko , Szczyrk / nic nie robią, trasy są nie przygotowane. Wiem, zaraz niektórzy zaczną pisać że ekolodzy itd itp / nawet dzisiaj chyba na gazeta pl, pisali o zablokowaniu naśnieżania pilska przez gaję / ale to ich nie usprawiedliwia że trasy są nieprzygotowane, i mają nas w du......

Niech trochę przyłożą się do ratraków, parkingów, możliwości ustawiania tyczek, i paru innych prozaicznych spraw ale dla narciarzy ważnych to wtedy będziemy pisali pozytywnie o tej górze, bo czasem nie tylko warunki śniegowe są ważne ale także podejście / pozytywne / jej Włodarzy się liczy.

Ja na Pilsko zasze co roku wracam , ale od paru lat mnie rozczarowuje i jest to 1-2 przyjazdy w sezonie, a chciełbym tam wpadać częściej - tylko po co? aby być lekcewarzonym, abym miał wrażenie , że mają mnie za frajera - my nic nie przygotujemy a on i tak przyjedzie? Niestety , ale moi przedmówcy to podsumowali- słowacja i alpy za tą kase dają 1000% lepsze warunki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...